Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

martina2001
17. apr 2011

@nikiarudi ja som žiadne také odporúčanie nedostala, iba sme mali odporučené brať indonal s mm, a to budeme brať preventívne už vždy, ale to preventívne je naše rozhodnutie.

nikiarudi
17. apr 2011

@martina2001 a to je niečo ako vitamíny?? alebo tak? nieje to nebezpečné brať dlhodobo?? 😕

martina2001
18. apr 2011
nikiarudi
18. apr 2011

@martina2001 to je super, ďakujem ti veľmi pekne... to je voľnopredajný liek? alebo mám poprosiť gynekológa o recept??

martina2001
18. apr 2011

@nikiarudi kúpiš to v lekárni, ale skús na internete nájsť sú lacnejšie

nikiarudi
18. apr 2011

@martina2001 aha, dobre díky za radu... 😉 🙂

rena091
20. apr 2011

@nevo
ahoj nevo ja mam za sebou KNIPS co je odobratie kuska tkaniva na biopsiu..cakaju ma 2 tyzdne obavy ake mi pridu vysledky...mam PAPII-III,kvasinkovu infekciu...Lekar mi povedal ze pred odobratim vzorky som nesmela mat poh.styk aspom 10 dni lebo to skresluje a ani teraz uz po odobrati nemozem mat 2 tyzdne poh.styk,a len sa sprchovat.tolko na tvoju otazku o poh.styku

rena091
20. apr 2011

@jadinka
ahoj jadinka ja som dnes absolvovala KNIPS t.j.bola mi vzata vzorka na biopsiu,lebo som mala vysledky zo sterov PAPII-III.Moja gynekologicka ma teda poslala na onkologiu kde mi bol prevedeny tento zakrok ale este predtym mi lekar robil kultivaciu a mala som aj kvasinkovu infekciu a este aj trosku mam,ale teraz cakam na vysledky zo vzorky.Mam plastiku krcka uz skoro 19 rokov a az teraz som mala taketo vysledky po odobrati sterov.Mozno mas ozaj nieco v kamaliku,ked krcok je ok,ale netreba robit unahlene uzavery,ale bolo by dobre aby ti vzali vzorku,je to podla mna najlepsi sposob ako zistit ci ti nieco je.Ked mi to onkolog navrhol hned som prijala tento sposob a teraz ma cakaju 2 tyzdne nervov ake mi pridu vysledky.Drzim ti palce aby si bola v poriadku...

bzucinka2
20. apr 2011

@rena091 ahoj, kym budes mat vysledky, tak to trva tie 2 tyzdne ci viac, vsak ma dovtedy aj picne ☹

timicica
24. apr 2011

Ahojte!
Som tak trošku zmätená po prečítaní podaktorých príspevkoch.
Chcela som len zistiť či po LEED metóde je možné krvácanie. Som 11 dní po zákroku a ešte stále trošku krvácam(špiním),ale vidím že je to asi normálne.
Čo ma tak zarazilo, že väčšina z Vás to podstúpila pod úplnou anestézou - mne to robili, vypaľovali bez anestézy a bez hocijakej injekcie proti bolesti. Po zákroku som mohla ísť domov, a odporúčali len jeden deň ležať a nedvýhať nič ťažkého. A tu čítam že skoro každá 2 týžne mala PN a ani po 3 týždňoch nemôže dvíhať svoje dieťa. 😒
Ja som môjho 15 kg syna dvíhala na tretí deň, takže dúfam že som nič nepokazila a že to krvácanie som si sama nespôsobila. 😔
Sex mi dovolili po dvoch týždňoch,ale asi sa budem riadiť Vami a vynecháme dlchšie. 🤐

zuzuuuuuuuuuuu
26. apr 2011

@timicica ahoj!Tebe asi nerobili konizáciu leed metodou,ale len vypalovali ranku na krčku.To je rozdiel.Pri konizácii ti odoberu tkanivo na krčku.ja som po konizácii a kyretáži krvácala 2 týždne a dosť silno.A sex povolili až po 6 týždnoch a kontrole doktora či si tá rana dobre zahojila.

olivia123
27. apr 2011

Ahojte, aj ja pridam svoju skusenost. Tak uz aj ja ma po konizacii. Bolo to 8.4. a este stale som PN. Od konizacie som mala stale spinenie a menzes prisiel skor , uz na dvanasty den po operacii. Bala som sa ci nebude silny, ale bol normalny. Uz mam aj vysledky z histologie, ale moj gynekolog je na dovolenke, tak mi to nema kto podreobne vysvetlit. Takze este tyzden musim s nervami cakat ☹

olivia123
27. apr 2011

No a tak isto mi zakazali sa kupat, dvihat tazke veci a sex az pokial krvacanie, spinenie uuuuuplne neskonci, takze asi tak 4-6 tyzdnov ☹ Ale co nespravime pre zdravie? Potom si to vynahradime 🙂))

sysa8
27. apr 2011

Ahojte dievcence. Ja som po 3.konizacii. Prva bola r.2000, druha 2006 a tretia 8.4.2011 na Klenovej. Nakolko som mala vysledky moc zle ... PAP 3 HSIL / CIN 2,3 / CIS ... AGC v.s.neo. - povedali mi ze je to predrakovinovy stav krcka a mam pritomne rakovinove bunky. Som uplne na dne. Dnes mi konecke povedali ze histologiu uz mam a v piatok idem na kontrolu k svojmu onkologovi. Tak som zvedava co mi povie. Drzte mi paste, dam potom vediet.

bzucinka2
27. apr 2011

@sysa8 drzim palceky nech je vsetko ok, mne je uz teraz zle z toho cakania co ma caka ☹

zuzuuuuuuuuuuu
27. apr 2011

@81sarita Ahoj,si už ok?????Ako sa máš?Vrátil sa či nie?už chodíš do práce?Ja idem od pondelka,stale ma pobolieva v podbrušku.Bola si aj u doktorky?Dúfam že sem mrkneš po takom dlhom čase.Pa

bibinka
27. apr 2011

sysa- úha, už tretia konizácia? Zlatko, len sa psychicky neskladaj, veď ešte je možnosť dať si urobiť hysterektómiu a celkovo odstrániť predrakovinový stav. Pokiaľ máš detičky, tak je to OK, vyberú maternicu a tvoje trápenie sa skončí ,ale pokiaľ detičky ešte nemáš, rýchlo si urob aspoň jedno a potom si daj odstrániť maternicu a budeš mať svätý pokoj . Naozaj sa skús pozitívnejšie naladiť a prichystať sa aj na túto možnosť, myslím, že ti niečo podobné navrhnú aj na onkológii.... 😔
Veľmi ti držím päste aby sa trápenie skončilo.

aj ostatným kočkám držím palce a prajem rýchlu rekonvalescenciu 😉

olivia123
27. apr 2011

sisa8 ahoj, ty si bola v ten isty den ako ja na konizacii, ale ja som bola v BB. To si uz bola na tretej konizacii??? Tak ako pise bibinka, psychika je dolezita vec a treba pozitivne mysliet, aj ked je to tazke. Drzim ti palceky, nech vsetko dobre dopadne.

olivia123
29. apr 2011

Ahojte, je tu niekto kto bol na konizacii a vysli mu zle vysledky a lekar sa rozhodoval medzi rekonizaciou a hysteroktomiou?

bzucinka2
29. apr 2011

@olivia123 co je to ta hysteroktomia, ja este len idem na tu konizaciu☹
ozaj a ake predoperacne treba obehnut?

olivia123
29. apr 2011

@bzucinka2 hysteroktomia je ked zoberu maternicu. Konizaci v pohode, samozrejme ked z histologie vyjdu dobre vysledky.Predoperacne - mne brali krv, robili EKG a isla som za anesteziologom. Vsetko bolo dobre, no vysledky z histologie boli, ze na konci odobrateho tkaniva neboli okraje ciste ☹

bzucinka2
29. apr 2011

@olivia123 co znamena ze okraje neboli ciste, pytam sa asi ako blbec, len ja uz mam teraz strach ake mi pridu vysledky a to som este nikde nebola 😅 tak to sa zase nabeham, kym mi porobia predoperacne 😝 a ty este nemas deticky?

olivia123
29. apr 2011

@bzucinka2 nie, nemam este babo a preto som dnes odmietla hyteroktomiu a v juni idem na rekonizaciu. Okraje neboli ciste = nezrezali az tolko z krcka maternice, aby na konci boli okraje bez nejakych abnormalnych buniek. Konizacie sa netreba bat, len potom to dvojtyzdnove cakanie na vysledky z histologie, to je des ☹

bzucinka2
30. apr 2011

@olivia123 vsak toho sa bojim, ale vsak nejako bude, buduci tyzden predoperacne a potom nastup do nemocky ☹ len chlapcov mojich mi je luto, budemi smutno ☹ ale ved mam sikovneho muzika, on to s nimi nejako zvladne 🙂
a dobre si urobila, ked este nemas deturence, tak by som asi aj ja odmietla, len asi by si sa mala poponahlat 😔

altama
2. máj 2011

@nikiarudi Ahoj ! ja som bola v PU, až 2x.

altama
2. máj 2011

@sysa8 Ahoj ! Ja mám skoro podobný problém , bola som síce 2 x a teraz čakám na cyto, ale lekár mi už naznačil, že môže dôjsť aj k odobratiu maternice. Mám síce 1 dieťa , ale chceme ešte aspoň 1. Držím ti palčeky. 🙂

nikiarudi
2. máj 2011

@altama a prečo 2x??? 😕

altama
2. máj 2011

@nikiarudi Lebo výsledky neboli dobré po 1 konizácií

nikiarudi
3. máj 2011

@altama ja mám výsledky medzi Cin1 a Cin2.. viete mi niekto povedať, ako vážne to je??? 😅

bibinka
3. máj 2011

nikiarudi- nie je to vážne, je to v podstate ľahký predrakovinový stav, ktorý ti bol odstránený a ty si zdravá. dôležité je ale chodiť pravidelne na cytológiu. máš šťastie, že si to dala preč. 😉