Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

bojko77
3. mar 2012

@andrejecka a mna chce dr. preockovat nejako zrychlene, ze teraz jendu, do 2 tyzdnov druhu a do mesiaca tretiu. Ze tak to robia po konizacii. 😖 A uz si si bola vybrat tu injekciu? Kolko teraz stoji? Mala by byt v akcii, ze?

andrejecka
3. mar 2012

@bojko77 stala 106eur a teraz vraj niečo cez 50, v utorok ti napíšem kolko som platila, a neviem či HPV ešte niekedy dostanem, to ti nik nezaručí, ale budem dúfať že nie a mám čisté svedomie že som spravila všetko preto aby som nedostala, ak by som sa nedala zaočkovať a znova to dostanem, tak by som si hlavu mlátila že som to neskúsila

bojko77
3. mar 2012

@andrejecka mas pravdu, ja sa tiez radsej dam, aj ked nie som o tom velmi presvedcena, ale pre istotu. 😔 Uz by som nechcela ist do nemocnice s tym istym problemom.

monnr
4. mar 2012

Ahojte, no ja som bola na konizacii teraz v stredu a v piatok som uz bola doma. Skoro vôbec som nekrácala a bolesti som mala len prvy den po operacii. Chcela som sa Vás spítať ako dlho ste potom marodili?

bojko77
8. mar 2012

@monnr ahoj, ja som bola aj s operaciou dohromady 2 tt z roboty prec. Lekari mi hovorili, ze lepsie by bolo aspon 3 tyzdne, ale mna to uz doma nebavilo a nemam narocnu pracu, aj ked dr. hovorila, ze velmi sediet by som nemala - no proste sa treba setrit.

bojko77
8. mar 2012

@andrejecka ahoj, ja som si uz vyzdvihla Silgard - 1 stoji 59 EUR.

andrejecka
8. mar 2012

@bojko77 aj ja včera, tiež som platila 59 a dnes o 12tej sa idem očkovať 🙂

bojko77
8. mar 2012

@andrejecka aj ja idem dnes poobede. 😵 To mas prve ockovanie, alebo si uz bola? A ked si uz bola, tak mala si nejaku reakciu?

andrejecka
8. mar 2012

@bojko77 teraz idem na druhé, po prvom vôbec nič 🙂 🙂

bojko77
8. mar 2012

@andrejecka tak super 🙂

monnr
8. mar 2012

Takze ste sa rozhodli ze sa dáte zaočkovat? Ma to este zmysel? Ja nad tym tiez rozmyslam určite mi to doktor navrhne ked pojdem na kontrolu.

andrejecka
8. mar 2012

@bojko77
@monnr baby teraz idem od dr a bola som si v lekárni ešte po jednu vakcínu, lebo tá suma 59 to je len akcia,

bojko77
8. mar 2012

@andrejecka Ano viem, ze je to akcia, to ma byt do konca aprila tusim.

andrejecka
8. mar 2012

@monnr vieš ja som sa s mojím dr rozprávala aj o tej ochrane počas očkovania, vraj nejaké výskumy tvrdia že ma ani kondom pred hpv neochráni a vraj 4 mesiace po prvej dávke už som chránená a už nemusíme mať kondom, ale očkovať som sa dala a nelutujem, ak to náhodou niekedy dostanem tak hold smola, ale ak by som sa nedala a dostala to nanovo, tak si hlavu trieskam prečo som to aspoň neskúsila, tak uvidím ešte ma čaká posledná dávka koncom júna

monnr
8. mar 2012

Takze sa ockuju 3 davky a kazdá stojí 59 eur? Či?

bojko77
8. mar 2012

@monnr ano, presne tak, uz mam 1 davku za sebou. Ockuje sa do ramena. Ale ked nie je v akcii, tak 1 stoji 106 -eur.

monnr
8. mar 2012

No to je dosť penazí aj v akcii ☹

andrejecka
8. mar 2012

@monnr no najskôr si zaplatíš tú prvú, potom po dvoch mesiacoch druhú a tretiu až po 6tich od prvej, tak ak by si to teraz v akcii kupila tak si kupiš dve po 59 a tu tretiu až o pol roka za 109

bojko77
10. mar 2012

@andrejecka tak ja dufam, ze mi daju recept aj na tu tretiu, kym este bude v akcii. Lebo dve som si uz v lekarni vybrala. 😔

nancycka
19. mar 2012

caute zienky, prave som citala, co pisete.....aj ja mam uz dlhorocne problemy s krckom. vraj tam mam rozsiahlu ranku po celom povrchu krcku....cyto vyslo iba ascus, ale intenzivny zapal. mna trapi caste krvacanie a bolesti, preto obmedzujem aj intimny styk. doktorka mi povedala, nech najprv skusime otehotniet bez zakroku, ale uz preslo pol roka a nedari sa. tiez si myslim, ,ze ked tam mam silny zapal, ktory na tie vkladacie gulicky nereaguje, ten zapal moze prejst aj na maternicu, kde sa nic neuchyti....lebo som mala dva cykly velmi dlhe, ale nie kvoli ovu, ale lutelnu fazu....alebo sa tam ani spermie nedostanu. gyne sa vzdy zhrozi, ked moj krcok vidi, tak vazne rozmyslam nad zakrokom - mne by chceli robit tu laservaporizaciu. kazdy lekar hovori inak, ze pred tehu ano, iny hovori, ze nie. len si neviem predstavit, ze ked uz teraz mi ten krcok robi take problemy, isto moze velmi krvacat a robit neplechu aj v tehotenstve. tak vazne rozmyslam, ze sa objednam na zakrok....

aminka123
26. mar 2012

caute babeny..chcela by som sa vas ,ak mi niekto z vas bude vediet dat odpoved, spytat preco niektorí doktori po konizacii odporucaju necakat dlho s tehotenstvom...lebo ze aj ked sa napr. v mojom pripade cin 3 odstranil cely,tak ze aj tak to neznamena ze sa nemoze vratit..tak ze by to nejako velmi neoddaloval..tak ako je to..jeden mi povedal pockat..a druhy necakat dlho...vy mate ake skusenosti...

bojko77
25. máj 2012

Kocky, akcia na silgard je predlzena do konca maja. Tak ja som stihla vsetky 3 vakciny v akcii. Ale dnes som bola na kontrole po 3 mesiacoch a ze to nemam zahojene tak, ako by si to dr. predstavovala. Tak mi tam dala nejaku hnedu vodicku a ze tyzden nesexovat a nekupat sa. 😖 A ze mudrejsi budeme az za 3 mesiace, ked mi budu robit vzorku na HPV, ci tam neostal. Hlavna vec, ze som v ockovani, akoze neostal????? 😕 Stretol sa s tym niekto?

zuzu101
25. máj 2012

@bojko77 aj ja som očkovaná, medzi tým som bola na konizácii(feb.2011), rana sa mi nechcela hojiť a až po lbc testoch zistili, že som mala v rane zápal.tak teraz konečne po roku a troch mesiacoch som bez zápalu a inej pliagy 😠 .takže po dlhej liečbe mi o cca . 2 týždne budú robiť cyto a snáď bude ok.a pokiaľ si očkovaná, hpv môžeš mať v sebe, ale nemal by sa šíriť ďalej.

bojko77
26. máj 2012

@zuzu101 dakujem ti, ze si sa ozvala. Ja som si myslela, ze operaciou mi HPV znicili (aspon tak sa dr. vyjadrila) a ze preto rychlo ockovat, aby sa nevratil. A ta ista dr. mi teraz povie, ze uvidime po 3 mesiacoch, ci tam HPV ostal, alebo nie. Bola som na prvej kontrole po konizacii po 3 mesiacoch. Taka som bola vysasena, ze som sa ani neopytala, ze ci mi vlastne brala cyto. Tebe brali cyto po 3 mesiacoch? Lebo mi povedala, ze az v auguste mam prist kvoli steru na HPV.

bojko77
26. máj 2012

@andrejecka a ty si uz bola na cyto po operacii?

zuzu101
26. máj 2012

@bojko77 mne sa nechcela hojiť rana, tak cyto mi zobral až po úplnom zahojení v septembri, zase mi však vychádzali zle výsledky + zápaly, rôzne baktérie,... 😝 stále som to liečila, v novembri zas cyto, zas zápal,...v januári to isté a v marci zas 😠 prakticky od septembra som na liekoch, vždy mi predpísal niečo iné až teraz v marci mi nakombinoval tri druhy a kultiváciu už mám konečne ok, tak cca o dva týždne idem na cyto zas a sama som zvedavá, lebo ten zápal stále skresľoval výsledky cyto.

bojko77
26. máj 2012

@zuzu101 aha, dakujem za vysvetlenie, ja budem asi tiez ten pripad. 😔 Drzim palce, nech je to dobre.

andrejecka
26. máj 2012

@bojko77 ahoj ešte nebola, teraz idem začiatkom júna na to tretie očkovanie a uvidím čo povie dr

bojko77
26. máj 2012

@andrejecka daj vediet, ako si dopadla.
@zuzu101 ja po vcerajsom vysetreni stale spinim. 😠 tak naruzovo. 😒 Dufam, ze to prejde.

zuzu101
27. máj 2012

@bojko77 ja som nikdy po vyšetrení nešpinila, ale po konizácii pred ms asi jeden-dva dni, začala som poiť alchemilku tri krát denne a hneď bolo vidno výsledy 🙂 a myslík si, že aj tomu vyliečeniu zo zápalu mi to pomohlo.