Dá sa vyliečiť ľudský papilomavírus?

ladylili
7. dec 2017

Da sa vyliecit HPV virus? Mali ste neiktora? Dakujem

marion09
7. dec 2017

@ladylili neda

gazah
7. dec 2017

Nákaza HPV je prechodným stavom, pretože takmer 90 % infikovaných žien sa jej zbaví bez toho, aby u nich vírus spôsobil akékoľvek chorobné zmeny. Aj preto je vyšetrovanie prítomnosti HPV podľa primára kliniky gynekologickej onkológie MUDr. Ladislava Masáka, CSc., z OÚSA v Bratislave úplne zbytočné. Ide len o míňanie peňazí a stresovanie pacientok, infekcia najčastejšie do jedného roka zmizne. Navyše HPV sa nedá liečiť. Nejestvuje však ani spôsob, ako zistiť, či sa telo dokáže samo vyrovnať s týmto vírusom.
Celý článok TU:https://zena.pravda.sk/zdravy-zivot/clanok/336489-hpv-hrozne-prefikany-virus-informacie-o-zenskej-rakovine/

nyusika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladylili
autor
7. dec 2017

@marion09
@gazah
Tak ze vyliecit sa neda no ale mne vysli tam aj ine vysledky tak ze vyzsra tak ze nieco sposobuje.
@nyusika no obavam sa aj ja toho kedze nasli mi aj nieco ine. Podla mna az tak zbytocne vysetrebie to nie je. Nikdy som to nemala . a dostma to stve ze aj doktori beru ako sampzrejmost. A este z coho to mam

sendy111
31. jan 2018

@nyusika ahoj ja mam tiez hpv a vela typov a pritom mam imunitu super neviem vobec co dalej

sulky
14. nov 2019

@sendy111 mozem sa spytat na vase dalsie skusenosti?