Čo vám pomohlo otehotnieť pri PCO?

horvathiova
14. okt 2021

Dobrý deň , chcela by som sa spýtať , čo vám pomohlo otehotnieť pri PCO , alebo aké máte skúsenosti .
Mne zistili pred rokom že mám PCO a skúšame s partnerom viac ako rok no nedarí sa nám . Ďakujem za každé odpovede.

7lenka11
14. okt 2021

nám sa nedarí viac ako dva roky a sme v centre asistovanej reprodukcie, lebo manžel má aj horší spermiogram.. v minulosti som raz otehotnela prirodzene, ale hneď po mesiaci to skončilo spontánnym potratom.. mám hlavne problém s ovuláciou a mám ju len vtedy, keď mi ju vyvolajú injekciami

panda21
14. okt 2021

Dvaja lekári mi povedali, že prirodzene neni šanca otehotnieť, jedine umelým oplodnením. Začala som brať gynex kvôli bolestivej MS a do 3 mesiacov som ostala v šoku 😁 samozrejme, že sme sa nechránili, veď predsa som nemala nikdy sama otehotniet, nuž gynex mi spravil prekvapko 😂

didi2102
14. okt 2021

@horvathiova manžel mal zlý spermiogram a ja pco,dlhšie cykly a aj tak bez ovulácie,mne pomohli lieky na spustenie ovulácie a iui, druhé dieťa mám po roku prirodzene na prvý sup

marrilyn
14. okt 2021

Mne pomohlo az ivfko.. Ale mam znamu, ktora ma tiez pco a gynekolog ju posielal do centra asistovanej reprodukcie, ze to inak nepojde a ostala tehotna takmer okamzite, ako sa s muzom dohodli, ze zacnu skusat (dokonca 2krat).
Vraj ale pomaha inofolic, ak si este neskusala

karin04
14. okt 2021

@panda21 ako si prosim uzivala gynex ? 🙂

panda21
14. okt 2021

@karin04 3x denne 7kvapiek 3 týždne, týždeň pauza ☺️

azurova99
15. okt 2021

@horvathiova prvýkrát sa podarilo na supu a druhýkrát po roku dr nasadil clostibegyt po prvej dávke a.mesiaci.pauzi sa podarilo

anniii
15. okt 2021

Oba razy som otehotnela po 5 mesiacoch užívania Inofolicu a obmedzenia cukru. Pri PCO je dôležité dávať si pozor na cukor, aj ak nemáš nadváhu. Celkovo sme sa pri prvom snažili niečo vyše dvoch rokov, pri druhom necelý rok. Snažením myslím, že sme nepoužívali ochranu, lebo pri mojich "cykloch" sa nič plánovať nedalo, občas som nekrvácala aj pol roka. Po druhom pôrode sa to trochu upravilo a teraz mám prvý raz v živote síce stále dlhý, ale relatívne pravidelný cyklus.

villant
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
horvathiova
autor
20. okt 2021

@didi2102 to isté mám aj ja , dlhšie cykly a ake lieky si začala brať na spustenie ovulacie za odpoveď ďakujem 😊

horvathiova
autor
20. okt 2021

@marrilyn práve infolic som skúšala a nepomohlo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre