Ďalšia menštruácia po vyše týždni, môže to byť premenopauza ?

21
29. jan 2020

Žienky, mám 40 a dostala som menzes po cca týždni a pol. Trvá už 11-ty deň. Naposledy som bola na gynekológii pred vyše rokom, kde mi videla cystu. Aj minulý rok som v januári a aj predminulý rok mala problém s menštruáciou, tiež skôr. Bolesti vôbec nemám. Táto začala ako jemné vlásočnice krvi v čírom hliene a prešlo do slabšieho krvácania. Moja mama mala prechod v 44. Môže to byť premenopauza? Mávala som vždy silnú menštruáciu a posledný rok na striedačku silná a slabšia. Keď praskne cysta, to by asi bolelo, však?

kovacikovakristina
29. jan 2020

Ahoj navystivola by soom gynekolologa potom aby som vedela presne menopauza môžeš byt už v prechode moja matka tez má 41 a je už v prechode 🙂

21
autor
29. jan 2020

@kovacikovakristina samozrejme, zajtra idem volať, či môžem v pondelok (prázdniny 😂) prísť

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
21
autor
29. jan 2020

@retatka len asi počas menzesu sa nerobí ten test, však? A ja menopauzu ešte nemám, ale najskôr premenopauzu.

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kovacikovakristina
29. jan 2020

@retatka nemá pomali už vôbec

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
21
autor
29. jan 2020

@kovacikovakristina
@retatka dievčatá, tak práve som našla článok o perimenopauze...

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betunka39
29. jan 2020

No ja mam sice 46 ale presne toto sa mi stalo nedavno.Tiez som dostala po par dnoch menzes a tevalo to dlho.Na desiaty den som isla k lrkarovi na druhy den ma vycistili a vyzera to na zaciatok menopauzy.

kovacikovakristina
29. jan 2020

@retatka raz ra 3 mesiace

21
autor
30. jan 2020

@betunka39 ďakujem, som pokojnejšia

cicimon
14. mar 2020

@21 ahoj, prosim ta, ako si dopadla?

21
autor
18. mar 2020

@cicimon nestihla som ist. Necakane situacie v skole a teraz korona. Ale zas sa mi to upravuje..

cicimon
18. mar 2020

@21 a ako dlho to trvalo? to krvacanie?

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
21
autor
18. mar 2020

@cicimon trvalo to 19 dni. Moja mama mi povedala, ze mala vtedy menzes aj pol roka

21
autor
18. mar 2020

@retatka nic si nedavam. Hormony sa postupne zas unormalnuju. Viem, ze niektore zeny chodili na vycistenie maternice, ale pomohlo to len na cas. Myslim, ze je to zbytocny hruby zasah do tela

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
21
autor
18. mar 2020

@retatka absolutne netusim. Ked sa virus strati, idem hned ku gynekologicke. A popytam sa. Vtedy asi treba vziat krv a zistit hladinu hormonov.

21
autor
18. mar 2020

@retatka nevykrvacala. Uplne v pohode. 🤔

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
21
autor
18. mar 2020

@retatka veru. Verme, ze cim skor to skonci