Dcéra sa narodila so šedým zákalom

banka555
2. okt 2017

Dobry den,
moja dcera sa narodila so sedym zakalom. Su to dve male bodky ktore vvyrazne neovplyvnuju vidienie(zatial). Budeme chodit kazde 3 mesiace na kontroly. Zijeme v Anglicku a tu robia operaciu v 9 alebo 10 mesiaci kedy vsadzaju umelu sosovku. Operaciu robia so sklapelom. Uz som co to nastudovala a na Slovensku robia tieto operacie laserom. Operovali niekoho dieta touto metodou a ked ano na ktorej klinike? Popripade by ma zujimalo ci ta operacia laserom je tak presna ze nieje potreba okuliarov. Nieze by boli okuliare problem. Vopred dakujem za kazdu informaciu.

banka555
autor
2. okt 2017

pozeram ze som to zle zaradila...ako to mozem prehodit do spravnej skupiny?

janinah
2. okt 2017

Je to dlho vysvetlovať,ale netreba hľadať slov. pracovisko s laserom,tam pri operácii sa robí len jedna časť laserom a skalpelu sa nevyhnete,bez neho sa nedá vložiť umelá šošovka do oka,tie technické veci ani vôbec nerieš.....to ani nie je skalpel len taký mikronožík a ten vstup do oka je asi 2 mm a u dospelých sa ani nešije / u detí podľa situácie/.Netreba si mýliť operácie rohovky s laserom a operáciu šošovky-šedého zákalu,kde jedna časť sa robí laserom,to sú celkom odlišné veci....a nemyslím,že tie s laserom sú také extra super,je to jedna z možností a ešte existuje také vec aj v medicíne ako reklama....😉

katulienkax
2. okt 2017

Ahoj to ci bude treba nosiť okuliare zavisí Od typu šošovky . Neviem ako v anglicku ale na Slovensku je možné vkladať multifokalnu alebo bifokalnu šošovku za ktore sa však priplaca. Moja mama si takú dala, platila za ňu a každému sa chváli ze okuliare už nepotrebuje 🙂