Detská intímna hygiena u 9-ročných

Školák (6 - 11 rokov)Zdravie a choroby (A - Z)
tajik
28. máj 2020

Ako dodržiavate kazdodennu hygienu u 9 Roč.dievcat?okrem sprchy a kúpania?

sunny8
28. máj 2020

Akú intímnu hygienu okrem kúpania a sprchy máš na mysli?

tajik
autor
28. máj 2020

@sunny8 keďže sa nesprchuje denne,tak hygienu zo spodu...

berenika39
28. máj 2020

@tajik jak často se sprchuje? Nevím, jak to funguje jinde, ale bez sprchy se nejde spát. Měla bys problém vyřešený....co?

tajik
autor
28. máj 2020

@berenika39 každý druhý deň.

katkabg
28. máj 2020

Aj moja mala sa kazdy vecer osprskuje ;) teda ako aj my dospeli

kvetinka75
28. máj 2020

Tak bud sa osprchuje alebo nie. Co ine mas na to dat? Dezinfekciu? Preboha

veronikaszabova
28. máj 2020

@tajik tak nech sa osprchuje kazdy den.
Ci ty sa tiez sprchujes kazdy 2 den?

tatiana1329
28. máj 2020

U nas sa vsetci tiez sprchujeme kazdy druhy den. Cez leto kazdy den... Zalezi co robime a tak. Nevidim na tom nic zvlastne...

berenika39
28. máj 2020

Nevím, asi jen můj názor, ale denní sprcha je základ hygieny, jít spát po celém dni pocení, aktivity, prachu na sobě, o intimních patriích ani nemluvím. Nechceš to změnit? Nemusela bys pak nic řešit.....

sunny8
28. máj 2020

Časté sprchovanie vedie k narušeniu koznej bariéry. Neodporúča sa. Tiež nevidím nič na Tom ak sa človek osprchuje každý druhý deň v lete samozrejme aj 2x do dňa ak je nutné. Navyše sa odporúča sprchovať bez sprchových gélov

tajik
autor
28. máj 2020

@veronikaszabova
@tatiana1329
@kvetinka75
@katkabg mám na myslí nieco na utretie pred spaním,krém alebo....

tajik
autor
28. máj 2020

@sunny8 jasné,ale mimo sprchy niečím vytrieť....alebo ako

amelie2017
28. máj 2020

Aky krem? Cista voda. Ja 2 rocnu nekupem kazdy den, ale aspon intimne partie jej vzdy pod vodou umyjem. V lete jasne, ze sprcha rychla kazdy den. Ja osobne sa gelmi ci mydlami sprchujem kazdy druhy den, ale aspon cistou vodou sa zmyjem kazdy vecer, v lete rano a vecer.

sunny8
28. máj 2020

@tajik používala som nejaké intímne obrúsky lactacid tuším .. ale až po prvej menštruácii. Pred by som to ešte až tak neriešila

tatiana1329
28. máj 2020

@sunny8 naprosto suhlasim... Samozrejme ked makame na dome alebo v zahrade alebo sa decka vonku hraju tak ideme kazdy den...
@tajik tak my osobne mame doma bidet cize mame vyriesene, vzdy po wc ideme na bidet... Ale na tvojom mieste by som v dni kedy nie je v sprche jej dala asi vlhcene utierky... Aby to bolo v poriadku. Najlepsie znacku waterwhipes, tie su cisto na baze vody... Ostatne maju aj rozne ine veci v tom a na to moze zle zareagovat...

macca1000
28. máj 2020

@tajik na utretie môžeš použiť detské vlhčené utierky, ale myslím , že sprchovať sa treba každý večer pred spaním, minimálne zo spodu...
Inak by som späť nešla ani ja ani dcéra.

tajik
autor
28. máj 2020

@tatiana1329 ďakujem skúsim tie obrusky

biela_sova
28. máj 2020

@tajik ahoj, ja sa uz roky sprchujem len cistou vodou a kratko, mala som suchu pokozku, velmi sa to zlepsilo. Vlhcenymi utierkami sa nevymyju barkerie z celeho dna z konecnika a pohl organov tak, ako vydatne tecucou vodou. Porad dcerke, nech si dokonca pri umyvani cupne, aby sa umyla dokladne. Toto je rada nasej pediatricky, nie laicky nazor.
Ps. Nedostatocna hygiena uro-genitalno-analnej oblasti u dospievanucich dievcat sposobuje caste zapaly mocovodu/mocoveho mechura a ak su meliecene, tak aj obliciek (casto je to spsobene bakteriou e coli z oblasti konecnika pri beznom noseni nohaviciek a sedeni/fyzickej aktivite). Alebo zapaly posvy, z rovnaleho dovodu. Caste zapaly mozu spsoobit neplod ost alebo urobit krcok maternice nachylny na onkologicke ochorenia. A to asi nechces, je mladucka. Ak sa aj neprchuje cela, aspon zospodu raz denne. No idealne po velkej potrebe.

adusa1987
28. máj 2020

@tatiana1329 aj mi tak ze nie kazdy den sem tam mame pauzu a aj deti hlavne v den ked sme doma a nic nerobime byvame v byte tam sa nespotia.ale v lete kazdy den aj 2x...v zime aspon raz tyzdenne je pauza

tatiana1329
28. máj 2020

@adusa1987 jasne my tiez tak... Ked nieco robime jasne ze ideme, v lete aj 2x denne.. ale napr ak su dni ako dneska, kedy sme lezali, pozerali rozpravky, skladali puzzle a kreslili si tak sme sa nespotili... A zajtra ich caka napustena vana 🙂

adusa1987
28. máj 2020

@tatiana1329 presne nevidim dovod v taky den im drhnut kozu zo sprchacmi...

eriksonka1234
28. máj 2020

@tajik mam 9rocnu dcéru, sprchuje sa denne, v lete aj viac krát za deň. Neviem si predstaviť, že by išla spať neosprchovana.

miskaska
28. máj 2020

https://www.feedo.sk/pervin-perlan-45g-utierky-... kupujem toto. Je to netkana textilia. Nastriham si to na mensie, namocim do vody a tak utieram detom zadok a predok 🙂

taskataska
28. máj 2020

takze voda je nepriatel, nech ziju nerozlozitelne utierky napustene bohviecim?
logika level milion...

biela_sova
28. máj 2020

@taskataska Ahooj 🙂 pozri moj prispevok o 6 prispevkov vyssie...uz som mala kazen na temu voda, nepriatel. Esteze ma voda neutralne pH, a oplachovanie sa obyc vlaznou vodou este nikoho nezabilo. Rakovina krcka maternice ano...

nini1010
29. máj 2020

No fujky.9 rocne dievcatko beha,santi,poti sa ako normalny clovek pod pazuskami,na krcku,na chodidlach a aj tam dole,ergo hadam by sa mala kazdy vecer pred spanim normalne osprchovat?!Takze neries intimnu hygienu,ale nauc ju ze secna sa mamv prvom rade kazdy vecer osprchovat.

solange7
29. máj 2020

Rozhodne kazdy den. Ja niesom clovek, ktory sa extra poti, a ked uz, tak minimalne spodna sprcha musi byt. Neviem si predstavit ist spat s prepacenim osratym zadkom. Papier resp. utretie po wc hygienu nevyriesi.

eliska13
29. máj 2020

@tajik utierky na utretie, alebo krém?😂veď sa nemusí celá sprchovať, ale cupnúť do vane aspoň genitálie a zadok umyt denne

drozdajkahra
29. máj 2020

Pre také dievčatko určite len čistú vodu, moja ma 3 roky a umývanná je denne

airaw
29. máj 2020

Rýchla sprcha každý deň, len tak šup šup 🙂 umyť aj zospodu, prípadne my mame aj bidet.. nepouzivala by som vlhčené utierky, možno tak navlhcit uterák a nim sa utrieť?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre