Dlho sa hojaca rana po pôrode

10. máj 2021

Taka som smutna. Dnes som bola kontrolu po porode. Teda dnes som 7 tyzdnov po porode. Pri porode som bola velmi natrhnuta. Uz som myslela, ze som dobre zahojena, nic ma nebolelo. Sme sa tesili s manzelom, ze dnes pojdem na kontrolu po porode, a konecne bude sexik. Ale teda dnesne vysetrenie ma riadne velmi bolelo, aj sa mi dost krv po vysetreni pustila. Ze to este nemam vo vnutri uplne zahojene, ze to este aspon mesiac potrva. A teraz sa bojim, ze uz nikdy nebudem moct mat sex, ze by ma sex bolel, ako to vysetrenie. Mali ste to niektora tak ako ja a zahojilo sa to?

karhu
10. máj 2021

v porodnici som stretla babu, vravela ze sa pri predchadzajucom porode roztrhla vnutri, pozdlne..hojila sa mesiace a sex bez bolesti a neprijemnych pocitov mali po roku..

henrikir
10. máj 2021

ono je to individualne, treba to kazdopadne treba nechat zahojit aby sa ti nestalo, ze sa ti to zapali alebo by mohol byt pre teba sex bolestivy. vsetko chce cas, neviem ci si pouzivala nieco aby sa to zahojilo rychlejsie alebo si to nechala len tak

monita384
10. máj 2021

Ja som to mala po prvom pôrode rovnako. Tiež som bola hrozne natrhnuta. Skúšala si rozalgin a Dermo Chlorophyl? Mne to hrozne pomohlo. Treba si počkať kým budeš 100% v poriadku. Keď sa to pekne vylieči bolesti sa nemusíš báť bude to ako predtým. Aspoň u nás to tak bolo. 🙂