Do čoho odobrať vzorku?

weru3ka
3. feb 2013

Ahojte baby potrebujem poradit prosim vas.Moj priatel ide zajtra na spermiogram ma si zobrat vzorku uz doma ale neviem do coho.Tak som rozmyslala ze mam taky umely poharik taky biely ze ho obailm potravinovou foliou ale neviem ze ci to nebude trapne:D do coho ste to brali vy? A kolko toho treba celu davku?dakujem pekne🙂

sisaha
3. feb 2013

@weru3ka to je jedno, hlavne nech je to ciste a suche.. MOzu byt aj sirsie skumavky

koniarova
3. feb 2013

Kúp v lekárni, majú tam na výber. Napr. taká, kde sa odoberá stolica. 😉 Oni poradia.

zuzulica
3. feb 2013

@weru3ka v lekárni kúpiš napr.na moč sterilnú fľaštičku, ale majú na výber hocijaké.

sjuzi
3. feb 2013

@weru3ka taka sirsia a kratka skumavka sa vola aj sputovka, ja som si to tak pytala v lekarni, ked som potrebovala dat vysetrit vykaslane hlieny (=sputum) malemu... 😝

weru3ka
autor
3. feb 2013

@koniarova jaaj dakujem pekne som ani nevedela ze sa to da v lekarni kupit..Nevies prsoim ta kolko to stoji cca?🙂 dakujem baby..A mozem sa spytat vy ste boli na spermiograme? pretoze som citala ze do hodiny tu vzorku musi mat lekar v ordinacii dakujem🙂

lubiduch
3. feb 2013

@weru3ka skumavka stojí pár centov, max 80.

elenka6
3. feb 2013

@weru3ka u nas v lekarni sterilna skumavka 30centov,ja to malej na moč kupujem.a treba to vysetriť tie spermie max do dvoch hodin,lepsie je do hodiny.preco to ma nosit z domu?tam na to nemaju priestor?

weru3ka
autor
3. feb 2013

@elenka6 vies co som vobec rada ze tam ide lebo sa hanbi alebo aj neviem co je mu to blbe ...tak som napisala mail ci aj z domu mozme a oni napisali ze jasne neni problem..Neviem ci tam mozem ist s nim dovnutra alebo tam chlapi chodia sami?🙂

elenka6
3. feb 2013

@weru3ka moj bol sam,lebo isiel do nemocnice do BA co je od nas 100km,a vy idete do TN?to vacsina chlapov sa hanbi a je im to blbe,sak sa ani nedivim,ale je to pre dobro veci,a držim palce nech je to ok.

blanka12
3. feb 2013

@weru3ka ahoj moja ked mas maly kelimok do toho moze byt potom ho uzavry a potom ho zabal do servitky a daj ho do alobalu a potom ho rychlo odnes 🙂

weru3ka
autor
3. feb 2013

@blanka12 no dakujem ale uz som si dneskam kupila tu skumavku mali len taku strednu tu najvacsiu nemali tak hadam trafime nieco🙂)

lucinocka
3. feb 2013

@weru3ka mozes s nim ist do vnutra, my sme boli spolu.. ono by prenose by mali byt zachovane aj podmienky, teplota atd. vonku je teraz zima.. my sme prvu vzorku odnasali a bol vysledok zly..druhu sme brali tam v miestnosti a vsetko ok..

vv88
3. feb 2013

@weru3ka ahoj, urcite treba celu davku, kedze v kazdej "frakcii" ejakulatu je rozna hustota spermii. Najdolezitejsie su tie prve casti ejakulatu, tam je najviac spermii, ku koncu uz objem tvoria viac vylucky pridavnych pohlavnych zliaz, takze hlavne stihnut zaciatok 🙂 A zabalit je jedno do coho, len nech je to sterilne, a udrzane viac menej v teple do odnesenia do labaku (kuch. Utierka papierova plus alobal - urcite to nie je trapne, v labaku uz videli ine cuda 🙂. A tu max. hodinu od odobratia do odovzdania je tiez dolezite dodrzat. Drzim palce 🙂

weru3ka
autor
4. feb 2013

@vv88 takze mame to za sebou a som spokojna az 22 mil pocet a pohyblivost rýchlo 75 percent, pomala 20 nepohyblive 5 percent to je dobre nie?🙂 ci? len som citala ze dolzita je morfologia mame tam napisane ze morfologia (patologia) prítomna.Neviem co to znamema ze nemaju dobry tvar ci co:( neviete prosim vas?:
@lucinocka

andrejka1983
4. feb 2013

@weru3ka pýtaj si v lekárni nejakú nádobku akože na odber moču alebo podobne, si niečo vymysli a mas po probléme 🙂

weru3ka
autor
4. feb 2013

@andrejka1983 ano dakujem uj to mame za sebou tak som rada🙂 a bola som v lekarni🙂

lucinocka
4. feb 2013

@weru3ka ja sio myslim ze ked pise ze morfologia pritomna tak to znamena ze maju vsetko co maju mat, zlozenie a pod.

weru3ka
autor
4. feb 2013

@lucinocka asi ano dakujem pekne🙂

vv88
4. feb 2013

@weru3ka norma je mininalne 20 milionov na mililiter a min 50% pohyblivost, takze spermiogram by som hodnotila ako dobry, hlavne percento pohyblivosti je optimisticke. Morfologiu hodnoti pomaly kazdy labak podla inych kriterii, podla niektorych je az 70 percent patologicky formovanych spermii este v norme. Ze je patologicka morfologia pritomna, je neurcity udaj 🙂 No ak je take vysoke percento dobre pohyblivych spermii, ako mate, aj morfologia je pravdepodobne ok. Co vam napisali do zaveru? Normospermia?

weru3ka
autor
5. feb 2013

@vv88 ano ano normospermia...a sak hadam ano mame to dobre som pozerala po internete...neviem preco nenapisal kolko percent ta morfologia..ale som rada🙂 tak skusime este tri mesiace pockat a potom pojdem za mojou doktorkou co mi povie..ale neviem ake by som mohla mat problemy ked bazalna mi funguje tak to znamena ze hormony pracuju no nie?: