Dôvod potratu bol infikovaný plod

blue_eyes
4. jún 2012

Konečne mám v ruke výsledky a dôvod pre ktorý som potratila v 14tt. Plod bol infikový, lebo že som musela prechladnúť a keďže ja som na sebe príznaky nevidela a necítila, tak si to odnieslo to moje malinké :( Primár mi odporučil dať si po prvej mrche spraviť u gyndy stery, hematológiu atď, keďže som mesiac pred otehotnením brala zdola antibiotiká, tak či sa mi to nevrátilo...Chystám sa nakúpiť čajíky, vitamínky, termo ponožky xi...a možno po prvej mrche a steroch uvidíme či budeme skúšať zase.... Aj keď možno mi momentálne nie je nič, lebo sa cítim dobre, ale tak zápal nemusím cítiť. No už som z toho dilinko niekedy....Máte niekto podobnú skúsenosť?

klemente
4. jún 2012

Z obyčajného prechladnutia??
Akú si mala konkrétne diagnózu? Veď to muselo byť niečo bakteriálne minimálne, nechce sa mi veriť, že prechladnutie môže spôsobiť potrat:(

lea1333
4. jún 2012

@klemente moze!dokonca afta alebo zima na ,perach a bolavy zub ☹

katun
4. jún 2012

daj si skontrolovat aj zuby, ci nemas nahodou skryty mrtvy zub, a "vacok" na koreni, z ktoreho bakterie mozu kolovat po celom tele a usadit sa aj tam dolu. mne tie bakterie sposobili zapal, ktory tiez neodhalili a porodila som o mesiac skor, kedze mi praskla pre ten zapal plodova voda. a toxoplazmoza bola vylucena?

xlucia
4. jún 2012

@blue_eyes to prechladnutie je malopravdepodobne, ale tak ako pise katun sprav. trvaj na panoramatickom snimku. mne vacok pod mrtvym zubom odhalil az ten. a streptokoky mi zatial behali po tele

blue_eyes
autor
4. jún 2012

Baby ja som dva tyzdne pred potratom zacala dost casto behat na vecko, a mam dost nachylne mocove cesty...ale nejako som tomu nevenovala pozornost...lebo take stavy mavam casto...a bohuzial a mi to teraz nevyplatilo.

blue_eyes
autor
4. jún 2012

@katun toxoplazma vylucena...ja som zdrava jak repa, babo bolo tiez...akurat ten zapal ho dor azil :( Ja som pri to behani na vecko aj citila take palenie...a v sanitke sa ma hned ako prve pytali ci som nechodila vela cikat.

blue_eyes
autor
4. jún 2012

@lea1333 toto je na tom to strasne, pokial by mi vyslo ze dieta nebolo ok, ze by tam bolo nieco vaznejsie tak to beriem...ale takato obycajna vec....strasne....mna islo slak trafit dnes.

blue_eyes
autor
4. jún 2012

@klemente no asi môže....

lea1333
4. jún 2012

@blue_eyes chapem,aj ja som potratila viem co to je 😒

meusicka
4. jún 2012

@blue_eyes
@lea1333 ja som tiez potratila po tom co som bola nachladena.... lekar mi povedal, ze sa vludil virus a bolo. zial ☹ mna to dost vtedy chytilo aj na dychacie cesty. na hematologii zistili, ze mam vsetko ok. zial tazko je sa vyhnut nechladnutiu, 😝 drzim palce nech sa coskoro opat zadari

lea1333
4. jún 2012

@meusicka napodobne 😉

blue_eyes
autor
4. jún 2012

@lea1333 nikomu to neprajem...v živote by ma ani nenapadlo že toto prežijem

lea1333
4. jún 2012

@blue_eyes presne aj ja som si to hovorila ze to sa mne nemoze stat kamoska potratila a ja ze to sa mna netyka a bum ale tak bohuzial stava sa to kazde 5tehu tak konci to je realita ale hlavu hore druhe sa nam podari dotiahnut do konca 😀

lili_mia
4. jún 2012

@blue_eyes aj si krvácala? kebyže máš zápal, tak začneš krvácať .. u mňa sa stáva, že mám pálenie pred ms a ako nastúpi ms krvácanie, tak pálenie prestane .. a dva týždne istotne by prešlo aspoň do špinenia .. no prehliadka na urológii ti dá odpoveď

.. ja som si veselo brala aloe vera tablety, síce mi ráno bolo divne, ale neriešila som .. nakoniec prišli silné krámy pred termínom a podozrenie, že prebieha potrat .. síce časom mi to vysvetlili, že ten potrat to nie je krvácanie niekoľko hodín a ešte v takej intenzite ako som mala ja, proste by plod vyčľupol do vécka .. ale tá psychika, kým bola istota, že iba skoršie prišli krámy .. a to nebol deň, ale mesiace, kým prišla istota, že som v podstate nič nezabila

blue_eyes
autor
4. jún 2012

@lea1333 no ja som potratila len dva tyzdne dozadu....ale ako fyzicky som ok.. ale psychika sa so mnou trosku hra no....niekedy mavam take divne stavy...a popravde nechce sa mi cakat kym po prvej mrche pridu vysledky odberov...tak to chcem risknut..no uvidime....dlho som sa odhodlavala na druhe, otehotnela som hned...a bum....ako nechapem fakt....kto to nezazil tak nepochopi

blue_eyes
autor
4. jún 2012

@lili_mia mna tak divne pichalo v bruchu a velmi ma rozboleli krce...praskla mi voda..a zacala som krvacat...pred potratom som mala maximalne tak normalny vytok..sem tam....dokonca dva tyzdne pred potratom som bola na poradni a vsetko bolo ok, aj odbery, dokonca sa nam nepodarila ani fotka, lebo ze plod bol tak zivy ze doktorke utekal...preto som mal taky sok, ked mi odtiekla doma voda...Doktor mi vravel ze mam dobry organizmus, lebo ze som sa sama otvorila a telo si to samo vypudilo von...dnes som bola u primara a vravel ze som zdrava jak rybycky...ako keby som ani tehotna nebola..ani stopy po nicom....akurat tie stery by som potrebovala spravit po mrche koli zapalu, ci tam este je.

klemente
5. jún 2012

@blue_eyes nemyslela som to tak, že ti neverím. Ak si prekonala zápal močových ciest, to je už niečo iné, len na obyčajné prechladnutie (nádcha, viróza) mi to nesedelo.

blue_eyes
autor
5. jún 2012

@klemente nie nie....to nebola nadcha...to bolo prechladnutie..zospodu...zle som to napisala 🙂