Máte skúsenosti s vedľajšími účinkami lieku Doxyhexal?

lkristinka
14. sep 2019

Ahoj
Mám problém u gynekológa na výteroch mi našli chlamýdie trachomatis pozit +++++ , ureaplasma pozit ++++ a micoplasma hominis pozit ++ .. beriem lieky doxyhexal včera hneď prvá ktorú som vyvracala behom 10 minút od podania netuším prečo ...dnes som sa snažila rano som sa najedla dala som si tabletku všetko v poriadku no ide na mna ospalosť , únava , mám divne videnie ..sú tak silne tie lieky ? Alebo sú to nejaké účinky mimo ? Má s nimi niekto nejaké skúsenosti ?
A vedel by mi niekto podariť čo je ureaplasma a micoplasma neviem sa k tomu nijako dostať a ani vygoogliť keďže mi nevysvetlila p. Doktorka nič pretože bola na PN a recept mi dala sestrička ktorá to povedala všeobecne ..

dema4016
14. sep 2019

Ja som ich brala v novembri, mala som problémy s kožou, a po dobratí som sa dobre vyhádzala od nich

katulienkaja
14. sep 2019

Ja som brala Deoxymykoin co je to isté len iný názov. Vyhadzala som sa z nich na dekolte a na krku😕 ureaplazma a mykoplazmy su baktérie ktoré nemaju bunkovu stenu čiže klasické antibiotiká nezaberaju a treba nasadiť širokospektrálne ako je napr. Doxyhexal a pod. Dúfam ze ti zaberú a zbavis sa toho čím skôr ☺

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
exotka444
14. sep 2019

Ja som tiež užívala a musím povedať že zo začiatku fajn ale potom som ich ledva prehltala. Bola som z nich ospala a bolel ma žalúdok. Vy varovala som sa mliečny výrobkom a bublinkovym nápojom tak mi poradila doktorka a lekárnička. Sú dosť silné a v okolí veľa kamošiek malo rovnaké problemy

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lkristinka
autor
14. sep 2019

Ďakujem dievčatám ktoré mi odpovedajú priamo na moje otázky .. o ostatnom som upovedomená 🙂

malinka158
14. sep 2019

Ja som ich tiez brala. Po kazdej tabletke som mala hnacky a zaludocne problemy😔

tesari
14. sep 2019

Ja som brala doxyhexal na toxo. Mne ich kombinovali ešte s biseptolom - 28 dní non stop na ATB 24 hod denne. Vydržala som 14 dní. Tiež som sa vyhadzala a skončila na pohotovosti. Sú to silné lieky s vedľajšími účinkami. Potom som našla alternatívnu liečbu a ta zabrala. Skúste candimis a cardumis kvapky. Aj doktorka na infekčnom si to písala aby to vedela odporučiť.

lkristinka
autor
14. sep 2019

A chcem sa spýtať či s týmto nieto bol PN ?

petkasaurus
14. sep 2019

Mne navodil zvracanie, hnacky.. Doktorka mi lieky zmenila a vsetko ok potom, aj vysledky...

petkasaurus
14. sep 2019

Priatel bral lieky tiez inak, lebo by to nemalo zmysel

yukki
14. sep 2019

Brala som mesiac, silné dávky, dobre som ich znášala akurát ma spieklo na slnku ukrutne ale tak moja chyba, trčali mi uši spod šiltovky a ruky aj keď len z dlhých rukávov..

lkristinka
autor
14. sep 2019

@sandra151
@exotka444
@malinka158
@katulienkaja
@dema4016
@dadka36
@tesari
@yukki
@petkasaurus
Môžem sa spýtať bola ste niektorá alebo viete o niekom či bol s tymto doma na PN ?

katulienkaja
14. sep 2019

@lkristinka ja som s tým nebola na PN. Nemala som okrem bolesti a vytoku žiadne iné ťažkosti. Niektoré ženy môžu mať aj teploty, ale mne ani nevravela moja doktorka,že je nutné pri tom marodit. Záleží asi aj ako ta to obmedzuje☺

yukki
14. sep 2019

Ja som mala horúčky cez 39 a tiež som nebola na PN...ale s tým Doxyhexalom za dva dni už bolo po horúčkach, to okamžite zabralo. Po vyše roku....čo nevedeli zistiť, z čoho mám horúčky. Yersinia to bola, v kĺboch, tráviacom systéme....

dadka36
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadka36
14. sep 2019

@lkristinka kolegyňa bola, mala s tym súvisiace (okrem iného) urologické problémy a horúčky

miskamilka
14. sep 2019

ja som ich tiez brala pred 5 rokmi, na ureaplazmy, tiez som prvu tabletku skoro vyvracala, po tretej uz bolo lepsie.. su to dost tazke lieky, ale ked treba tak treba.. ja som sa vyliecila a odvtedy nemam problemy..

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thekacicaa
15. sep 2019

@lkristinka treba si precitat letacik, ako ich treba brat. Ak sa dobre pamatam, treba s jedlom alebo po, zapit velkym mnozstvom tekutiny a nelezat potom. Ak to dodrzis, nebudes mat problem. Mne bolo zle len raz, ked som si dala tab. nie priamo po jedle, ale 2 hodiny po jedle.

ktochytavzite
15. sep 2019

@lkristinka pn mozes ak ta vypise dr,preco nie?

tesari
16. sep 2019

Ja som stým na PN nebola aj keď tie lieky sú hrozne

misiatko14
17. sep 2019

@lkristinka tiez som ich brala na urea, bolo mi nonstop zle, zvracanie, malatnost. Su strasne silne, jedna liecitelka mi povedala, ze sa cuduje, ze ich este predpisuju, je to total humus. Kup si probiotika, bude ti trochu lepsie

bruja
22. jan 2020

Možem počas uživania dohyhexalu piť aloe vera?