Druhýkrát som potratila. Ako to mám prežiť?

nini011
13. jan 2014

Ahojte baby,potrebujem sa niekomu vyrozprávať, lebo mám pocit, že mi pukne srdce a zároveň aspoň malé povzbudenie. Nemám ešte ani jedno dieťatko, a už som bola 2x tehotná. Dnes je deň, kedy som potratila po druhýkrát 😢 . Už dlho si s drahým prajeme bábätko. Prvé tehotenstvo mi potvrdil test minulý rok po 9 mesačnom snažení. Boli sme veľmi šťastní, keď sme to zistili.Nemala som žiadne problémy, aj srdiečko bilo už v 6tt. Až som sa zobudila jedného rána na hnedé špinenie. Hneď som sa ocitla v nemocnici, kde mi pichali injekcie s prísnym režimom - ležať!!! Po dvoch dňoch to malinké vzdalo ☹ a 30.3. som v 7tt potratila vo veľkých kŕčoch. Samozrejme nikto nič nezistil prečo.Vraj:,, To sa stáva.´´...
Nie je deň, kedy by som na to nemyslela,veľmi ma to bolí. Vedela som, že liek na túto bolesť bude len ďalšie tehotenstvo. A minulý týždeň som si po ďalších 9-mesačných pokusoch našla konečne na teste //.Dr.ma aj nechal na PN, aby som oddychovala.Fakt som si dávala pozor na všetko. No dnes som opäť potratila. Bol to ešte len 5tt, mňa to ale veľmi bolí. Tentokrát ma nemuseli ani čistiť, lebo sa to vyplavilo samé 😢.Kde sa stala chyba?.Neviem sa s tým zmieriť, stále si to vyčítam.. Už znova. Ja už nevládzem ani dýchať ako ma to strašne bolí v srdci 😢 . Ako to mám prežiť?

leria
16. mar 2014

@janaochi ahoj 🙂 tak verím, ze je vsetko o.k. 🙂 kúpila som si ten angelsounds, tak si mimco pocuvam 🙂 ináč vôbec nic neriešim, beriem fraxík, duphaston, vitamíny, vymenila som lekárku.... jedine co ma trápi, ze som nachladená a neviem sa z toho uz tretí tyzden dostat.....a Ty ako? boli ste na ten spermiogram? nápis ako pokračujete, budem rada..... najdôležitejšie je byt v pohode, co určite vies aj sama, aj ked je to pekelne tažké...... a prognózy doktorov som sa tiez naučila brat s rezervou, príroda a viera a to ako sa nej staviame je silnejšie 🙂

janaochi
16. mar 2014

@leria teším sa,že ste v poriadku,je to pre mňa také svetielko nádeje. My sme boli na genetické vyšetrenie v tkanivovej banke v KE,máme ho v poriadku. Ale v stere na gynde my boli zistené ureaplazmy,tak sme dva týždne aj s mm brali silné atb,teraz idem 2.4. na kontrolný ster,tak dúfam,že bude už ok.Aj keď doktor tvrdil,že vraj pri ureaplazmách je problém otehotnieť,ale že by spôsobovali potraty sa nevie.No ja som problém otehu nemala a neverím,že by to nemalo nijaký dopad na embryo,veď je to infekcia,zápal,tak nech mi nikto netvrdí,že je to v pohode.Zistená mi bola z infekčného vyšetrenia aj toxoplazmóza, ale už prekonaná,takže to sa nemohlo tiež podieľať na potratoch.V utorok idem na endokrinológiu,má mi robiť aj hormonálny profil a usg maternice a vaječníkov a koncom marca som objednaná do TB do KE na reprodukčnú imunológiu.No a toť vsjo.Ale na genetike my povedala pri konzultácii lekárka,že ona to vidí najskôr na tu hematológiu,že či by nebolo lepšie pichať ten clexane prekoncepčne,aby sa nestačil vytvoriť podklad pre potrat, no a beriem ten femibion 800 s metafolinom,aj acidum folicum zvlášť,aj nosifol jeden sáčik denne.To som ešte nemala výsledky na tú ureaplazmu,takže to by určite tiež zamiešalo karty.Inak mám už dve periody za sebou,prvá prišla o 4 a druhá o 6 dní skôr /mám 26_27 dňový cyklus,takže totál rozhádzané/ ani ovulku som nemala,teraz budem asi prvý krát ovulovať od potratu,odsledovala som si to ovu testami,tak možno budúci mesiac,keď budem mať aj ostatné výsledky a stery,niečo skúsime.Hlavne ako ty vravíš musím veriť.Bez toho to nepôjde.Ja som si pri poslednom tehu už aj pichala clexane 0,4 a od polovice 5 týždňa a ani tak nepomohlo,tak verím,že keď ho mám pichať stále od ovulky až do periódy,alebo následného tehu,plus duphaston od 17 dňa cyklu a mám preliečenú tu ureaplazmu,tak že sa konečne aj na nás usmeje šťastie.Z hematologického hľadiska mám zistenú zníženú aktivitu proteínu S a zvýšený homocysteín /14mq/,tak preto ten heparín.Tak sa drž a občas napíš,hocikedy na teba myslím,ako sa vám darí a držím palce.Ozaj podstúpila si amniocentézu?A pohlavie ešte nevieš?

Máte,baby, niekto s niečim čo mám ja skúsenosti?A tá urea,vážne je taká neškodná pre embryjko?Ja som potratila 3 x MA 6,8 a 7 týždeň,ale stále my to zistili až na usg v 10 týždni,nikdy som nevidela srdiečko,takže ani neviem,či niekedy bola akcia,lebo stále bolo najprv skoro pri prvom vyšetrení a na ďalšom usg už neskoro 😔 Vďaka za reakcie.

lubka1983
16. mar 2014

@janaochi ahoj.ako sa mas?

janaochi
16. mar 2014

@lubka1983 no viď príspevok vyššie.A ty ako? Riešite niečo?
Ani neviem ako sa majú baby v skupine augustoviek,lebo tam nemám prístup.

janaochi
16. mar 2014

inak neviem prečo som popísala my namiesto mi v niektorých prípadoch....tak sorry,samej mi to pri prečítaní takmer oči vyklalo 😀

leria
16. mar 2014

@janaochi fúha, tak Ty si sa riadne do toho zavrtala 🙂 no dôležité je ze aspoň nie zbytočne, ze ste sa preliecila a aspoň vies ako ďalej postupovať....... dobré je v rámci možností vyšetriť co sa dá, len sa snaž to veľmi neprezívať...... ja som tiez nemala najlepšie vyhliadky a sa zadarilo a x- ženám predo mnou.....určite Vám to vyjde, ja Ti veľmi veľmi budem držať palce 🙂 ináč ja som pred posledným potratom brala preventívne 3mesiace dopredu fraxiparín a nepomohlo..... pri poslednom tehotenstve som nechcela brat nic, ani lieky na podporu, dokonca ani injekcie....som si hovorila, ze vsetko nechám na osud.... na koniec som predsa injekcie nasadila od 5 tt a potom aj duphaston, tak neviem ci pomohlo, asi ale hej, po hemato stránke je vsetko o.k, pijem aj vela tekutín kvôli tej zrážanlivosti. Na amniocenteze som nebola, pretože som nebola ani na tripeltesty. V Myslave je centrum prenatalnej diagnostiky a prvotrimestralny screening mi vyšiel v poriadku, tak som to ďalej neriešila. Podla tabuliek by mi asi nic pozitívneho kvôli veku nevyšlo a zbytočne by som sa stresovala. Dufam, ze vsetko bude o.k. Tehotenstvo si užívam a verím, ze čoskoro budeš aj Ty 🙂 jaj 🙂 a pohlavie este nevieme, ani nevieme co by sme chceli, sme šťastní, ze sa zadarilo, ze to trápenie stálo za to a je nám to úplne jedno, len nech je vsetko o.k. 😉

lubka1983
17. mar 2014

@janaochi ahoj.neriesim nic.v skupine baby super po mne uz asi nik nevypadol aspon neviem mozno jedna ale neviem kto voskovka nechcela povedat len poprosila o vymazanie zo skupiny.vsetky sa maju super prevladaju dievcatka daniaz aj voskovka aj vrtulka......napr....dost bab slo na face tam pisu su tajna skupina takze na kona malo prispievaju,ale ozvu sa..neviem ci sa dam este niekedy na tehotenstvo po tejto zlej skusenosti sompovedapa nikdy a manzel nechce....mozno o par rokov

jahodka8
17. mar 2014

@nini011 Musím sa ti priznať, že občas si hovorím, že mám tých detí vyše hlavy a ked dnes čítam toto, tak som rada, že ich mám. Dúfam, že ťa to neranilo. No ženy, ktoré prekonali viac potratov si vedia dieťa viac vychutnať a oceniť ako tie, čo takýto problém nemali.

satanka1
17. mar 2014

@lubka1983 ahoj..ty si bola v augustovkách?

janaochi
18. mar 2014

@satanka1 ahoj,ja som bola v augustovkach,aj lubka tam so mnou bola,ale mali sme obe missed.Ja som dnes bola na endokrinologii a na usg sa nieco doktorke nezdalo,brali mi aj krv a vo stvrtok budem mat vysledky,tak som zvedava,ci niekde tam nebol pes zakopany.

janaochi
18. mar 2014

@lubka1983 mas pravdu,cloveka to zoberie,ja som sa z toho este stale nespamätala,ale chodim po vysetrniach,tak som zvedava.Ty mozes kludne pockat.ale mna tlaci vek,tak to uz riesim,ozvem sa vo stvrtok ,ked budem mat vysledky z endokrinologie,ako som dopadla.Tak sa tesim,ze uz nikto z augustoviek nevypadol,drzim dievcatam palce,drz sa aj ty a ozvi sa sporadicky ako pokracujes.u teba to bol prvy potrat ,tak to mohla byt aj nahoda,ale u mna uz treti s tym istym scenarom,tak som to uz musela riesit.

satanka1
18. mar 2014

@janaochi aj ja som tam bola, tiez som mala MA...pamatam si ta odtial...

nini011
autor
18. mar 2014

@jahodka8 nie neranilo🙂.Ano, tak ja si budem vazit na svojom babatku vsetko.Asi nieco na tom bude,ked niekto ocakava dlho dlho,pride niekolkokrat o dietatko...urcite si to budem velmi velmi vazit pocely zivot,ked az ten zazracik uvidim zivy a zdravy🙂

lubka1983
18. mar 2014

@satanka1 ano prva so zakladatelkou

janaochi
31. mar 2014

@leria ahoj,ako pokračujete?ja idem v stredu na kontrolny ster na ureaplazmy a keď budú vysledky v poriadku,tak by sme sa cheli na buduci mesiac začať snažiť.Na endokrinologii bolo všetko v poriadku.

leria
31. mar 2014

@janaochi no super 🙂 určite aj stery budú o.k 🙂 ja zatiaľ vsetko v pohode akurát som mala posledný mesiac vyčerpávajúci, tak sa mi oslabila imunita a necítim sa najlepsie, no pár dní spánku a relaxu to vyrieši. Na budúci tyzden idem na usg, tak snáď mi uz doky povie co to bude 🙂 držím palce, nech vam to výjde, možno to ze vsetko bude o.k vás nakopne 🙂

janaochi
3. apr 2014

@leria leri ako sa máš? už si bola na usg?ja dnes začínam 1DC a cez ovulku sa budeme snažiť.tak drž palce,budem ťa informovať.Ešte čakám na výsledky tých sterov,ale verím,že budú ok.Čítala som tú tému,ktorú si písala v jeseni,predtým ako si otehu a vidíš,mňa ani nenapadlo,že by som mohla potrácať z toho dôvodu,že by mal priateľ niečo so spermiami,preto ani na spg nebol,lebo že vraj keď nemám problém otehu,tak načo.A ty si tam spomenula tie teratozoospermie.To ako fakt to môže spôsobovať potraty? Asi ho na ten spg poženiem,lebo ja mám všetky vyšetrenia ok,akurat tie ureaplazmy sme mali a ešte nemám urobenú reprodukčnú imunológiu,ale tak snáď to to nebude.Tak mi napíš,keď o tom niečo vieš,nech to dám priateľovi prečítať,aby som ho na ten spg dostala.

martinko2201
30. máj 2017

@janaochi Ahoj, ja som si teraz prečítala tvoj príspevok a som na tom úplne rovnako, potratila som už 3-krát, vidím, že tvoj príspevok je ešte z roku 2014 a snáď sa už dnes tešíš z bábätka, ja mám 38, prvýkrát som potratila spontánne v 10/2015, potom som znova otehotnela a nastal missed abb 05/2016, čiže som musela na kyretáž a tento rok znova, práve som 10 dní po...absolvovala som všetky vyšetrenia po druhom raze, hematológia, genetika, endokrinológia a manžel spermiogram...všetko je v poriadku, tak nevieme, kde hľadať príčinu...máme len jedno dieťatko, 5-ročného syna, ktorý už 2 roky čaká na svoju vysnívanú sestričku...stále veríme, že sa nám to podarí...

janaochi
30. máj 2017

@martinko2201 ahoj, ja som nakoniec potratila 4x, absolvovali sme ešte reprod.imunológiu, kde musel aj partner ísť na spermiogram...no a tam sa prišlo na to (u mňa všetko ok), že má terato, vytvára si vysoké protilátky proti vlastným spermiám a fragmentácia spermií bola 40%, čo už je na darcu. A nezvládol to, neprijal to a začal nam tak demolovať vzťah, že sme už takmer rok od seba. A ja už nič neriešim, nakoľko mám vek a žiadneho partnera. Držím palce, nech to má u vás šťastný koniec.