Špinenie v 8. týždni

20. jún 2023

Ahojte baby, špinili ste na začiatku tehotenstva ale tak nepravidelne? Som v 8tt, a pred 4dňami som začala špiniť, hneď som išla k dr, srdiečko bilo. Dal mi ascorutin. No špinenie pretrváva stále, ale také nepravidelné hnedé. Je to máličko, niekedy to ani nemám na vložke, ale len ked sa utriem, a napr dnes ráno zas som mala malú hnedú škvrnku na vložke ale pri utretí nič. Ked som predtým dvakrát potratila, tak ked som začala špiniť sa potrat v ten den aj rozbehol. No teraz tomu nechápem, prečo stále to špinenie. Napríklad som si aj všimla už asi trikrat ráno po velkej potrebe, ze ked som sa utrela aj tam dole, tak aj vtedy som mala špinenie. Ale počas dňa ustalo.
Ďakujem

ildiko36
20. jún 2023

Ked si mala 2x potrat lekar ti mal hned napisať progestenal, ten je lepší ako duphaston, vrať sa k lekarovi aj pitaj to.Ascorutin je malo, este si kúp kyselinu listovú ale forte, drzim ti palce

autor
20. jún 2023

@ildiko36 áno, mám aj progesterón, ten si vkladam hneď od začiatku tehu ráno a večer po jednej. A teraz mi večer zvýšil na 2.

ildiko36
20. jún 2023

Kup si k tomu aj tu kyselinu listovu forte

autor
20. jún 2023

@ildiko36 ok, ďakujem. Mám len obyc.kyselinu, tak kúpim forte.

nikii51
21. jún 2023

Ahoj. Aj ja mam spinenie od vcera 😒 a tiez som z toho v strese celkom. Som 8tt+3. Bola som pre istotu aj u dr, vyzeralo tam vsetko v poriadku, srdiecko bilo. No clovek stale nad tym rozmysla, ze preco… som po ivf, takze beriem aj progestanele aj estrofem, no doktor mi nic ine nepredpisoval, ani neodporucal. Snad to cim skor prejde

autor
21. jún 2023

@nikii51 držím palce!!! Kup si ešte aj ascorutin, je to volnopredajné. To dosť lekári predpisujú pri krvácaní, špinení.

ivkav5
20. sep 2023

Ahooj, ako si prosím dopadla? Kedy ti to prestalo? Mám podobný prípad. Ďakujeem.

autor
20. sep 2023

@ivkav5 Ahoj, špinila som asi týždeň, momentálne som v 21tt. Držím palce, nech ti to čím skôr prejde a je všetko ok.

nikii51
20. sep 2023

@ivkav5 viem ze otazka smerovala na autorku prispevku, ale mala som to vtedy podobne a mne to po dvoch dnoch preslo. Neviem ci to moze byt vysvetlenie, ale vtedy mi kamaratka povedala, ze ci to nebol aj cas mojej menstruacie, ktora by bola keby nie som tehotna. Vraj niektore zeny este spinia cca v tom case. A dr povedal ze to moze byt aj len nejaka cievka co praskne.. maternica rastie. Drzim palce 🙏🏻

ivkav5
20. sep 2023

@nikii51 Ďakujeem za reakciu, ja som začala špiniť v pondelok a neviem čo bol spúšťač (v nedeľu som bola aj na túre a aj sme mali večer styk, tak ktovie či niečo z toho) do toho v pondelok som mala isť k lekárovi kvôli nejakým iným zdravotným ťažkostiam a bola som maximálne vystresovaná, takže aj veľký stres mohol zohrať rolu..no šla som na pohotovosť, pichli mi dicynone na zastavenie krvácania a hneď na druhý deň ráno, po vyšetrení som aj krvácala🙄 zasa na pohotovosť a tam lekár, že to vyzerá zle…dnes ssom bola u mojej dr. všetko je vraj v najlepšom poriadku, som 6tt a vidieť aj plod a srdiečko 🙏 dala mi ascorutin a duphaston, dnes beriem prvý deň, tak verím, že to čím skôr prestane🙏 prosim trocha intímna otázka ale boli ste tú dobu bez styku? Ďakujem

autor
20. sep 2023

@ivkav5 my sme boli bez styku, to bola pre mňa automatika. V takých chvíľach som na to ani chuť nemala, keďže som už mala za sebou potraty, a donosiť dieťa bolo pre mňa prednejšie ako sex.

ivkav5
20. sep 2023

To je jasné…mám to rovnako 🙏 ale zas keby špinenie prestalo, tak by som to konzultovala s lekárkou

nikii51
20. sep 2023

@ivkav5 ano, my sme boli. Ale to hlavne preto, ze sme sli cez ivf. Tam to nejak na zaciatku odporucali a my sme sa potom bali, tak sme bez styku stale. Ale napr kamaratky, co boli tehotne prirodzene, tak tie styk mali normalne.

ivkav5
20. sep 2023

@nikii51 ďakujeem pekne, ale aj po špinení? Popravde, zdravie bábätka mi je najprednejšie a obetujem všetko čo bude treba, pretože je to najvytúženejšie dieťatko pod slnkom, ale jasné, že by som nechcela byť dobrovoľne 9 mesiacov bez styku keby nemusím 😅🙈 niektoré žienky sa tu nad tým pohoršujú ale tak my sme v tomto celkom pravidelní 🤷‍♀️😅

nikii51
20. sep 2023

@ivkav5 ja si myslim, ze ked sa porozpravas potom o tom s dr, urcite styk dovoli. Iba pri nejakom rizikovom by som zvazovala ze nie. Moj dr povedal, ze to neni nic zakazane. Len nam to napr zakazal potom opat, ked som mala placentu dole na krcku maternice. Nez sa vytiahne tak vraj aby bol “klud” 🙂 ale je to celkom narocne vydrzat, no🤪

ivkav5
20. sep 2023

@nikii51 ďakujeem. Konečne niekto, čo ma chápe 🙏😂🥰 jaa verím najmä, že čím skôr to špinenie prestanee, lebo takto samozrejme ani chuť nie je, ale tak verím, že budem mať to šťastie, že lieky pomôžu zastaviť špinenie🙏 je to celkom stres za každým keď idem na wc🙈

1mata100
19. okt 2023

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre