Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

filmushka
3. nov 2009

ahojte baby,
ja som riesila pracu, tak mi mozete pogratuluvat, zacala som od novembra - od vcera pracovat, v odbore, co som vystudovala, firma sa venuje uzemnemu planovaniu atd....
tak prepacte, som to tu zanedbavala....a nestiham citat novinky, len tak zhruba som to prebehla....

zajacik gratulujem aj ja, tesim sa s tebou a drzim palce, aby vsetko bolo v poriadku.

Janemarii, mrcha by ti nemusela vobec dojst, vyzera to slubne 😉

a ostatnym drzim palce tiez 😵 😵 😵

a mam sa celkom fajn 😉
pekny den zelam

katie233
3. nov 2009

Filmus tak aj tebe gratulujem 😵! Pekný deň.

katie233
3. nov 2009

Čaute baby, asi všetky pilne pracujete 😵. Tak nás aspoň posuniem na prvú stranu 😀

nastasia
3. nov 2009

ahojte,
takze mrcha sa rozbehla az po prichode zo skoly 🙂 ja ako som brala antikoncepciu tak som mala bolesti o dost mensie, po vysadeni tiez celkom fajn-stacil jeden aulin denne, ale po lsk sa mi to zda akesi horsie, mam vacsie bolesti 😒 ale aj tak to neni take hrozne ako kedysi este na strednej ked som nebola schopna vydrzat do konca vyucovania a musel po mna dojst otec.
Jane, kludne ma mozes nechat v stichu, ja sa nenahnevam 😀

ika33
3. nov 2009

Ahojte.

Filmus gratulujem, tak nech sa ti darí. 😉

JA som si tiež kontrolu u lekárky preložila na štvrtok, takže uvidíme čo potom povie. Ale snažíme sa ostošesť 😀 tak to snáť tentokrát aj podarí. 😅

janemari
autor
3. nov 2009

Ahojte 🙂

filmuska gratulujem a nech sa dari.

Mne zatial nedoslo nic ale take jemne spinenie som zaznamenala,takze uz co nevidiet mrcha dorazi.A zajtra budem robit test ale nie preto aby som zistila,ci som tehu,ale aby som ho skor vylucila.Preco?Dnes som mala pozorovat ludi pri praci,ktoru by som mohla a chcela robit.Posledne dni premyslam o svojom zivote co a ako,ktorym smerom sa mam ubrat.A dnes sa mi do cesty pritrafilo pozorovat tych ludi pri praci a taka som bola nadsena,dokonca som sa citila stastna pri pocite zeby som to robila.A tak som sa rozhodla,ze zacnem na tom pracovat a pokusim sa tu pracu ziskat.Paradox je ze ak by ta praca vysla bolo by to od januara a do vtedy mam cas aj na prirodzene otehulkovanie.Takze ked nebudem tehula idem na plno za tou pracou.A tak ak bude zajtra testi / tak zacinam na sebe pracovat 😉

ika33
3. nov 2009

Tak Janemari,

nech ti vyjde jedno alebo druhé. 🙂

janemari
autor
3. nov 2009

ika dakujem 🙂 Je na case pohnut sa dalej,lebo tri roky stravit planovanim sexu,sledovanim ovulky,vysetrenia a stale dookola to iste.Minule o com kolvek som zacala premyslat,ale naozaj o com kolvek vzdy som skoncila pri dietati.Uz som bola zlostna sama na seba.Ved to uz takto dalej nejde aby sa moj zivot tocil 24 hodin okolo dietata ktore nemam.Neviem ci ma chapete.Ale zivot mi uteka a ja vlastne ani nezijem,len striehnem na plodne dni,nutime sa do milovania a ked je ovulka tak musime.A potom sklamanie ze test je negativny.Teraz si uvedomuje ked vyjmem pol rocnu liecbu tak vyse dvoch rokov som zila takyto zivot.Chcem to zmenit 😖

ika33
4. nov 2009

Ahojte,

☹ dnes som sa zbudila a čakalo ma prekvapko v podobe krvácania. Tak veľmi som sa tešila, že pôjdem lekárke a tá mi povie, že ovulka prebehla a po pár dňoch zistím, že som tehu a na to začnem krvácať. 😠 ☹ takže dnes zase budem volať svojej Dr. a uvidím čo mi povie.

katie233
4. nov 2009

Dobré ráno 🙂. Janemari plne ťa chápem. My žijeme s manželom v jednej domácnosti už niečo vyše troch rokov (z toho dva ako priatelia). Akonáhle sme spolu začali bývať, nebránila som sa otehotneniu. Nesnažili sme sa, ale viac-menej sme si nedávali pozor, a keby bábo prišlo, tak som najšťastnejší človek na svete. Ale nepodarilo sa :(. To som však tomu neprikladala žiadnu váhu, bolo sa na čo vyhovoriť (ešte nie je ten správny čas, nie sme zobratí, atď...). Minulý rok po svadbe som s nadšením išla k dr, nech pozire, či je všetko ok, a snažíme sa oficiálne. Na moje sklamanie, to však neboli dobré správy, to však poznáte. A teraz, je to presne lov na myš. Striehnem na ovulku, ktorej sa akosi nechce prísť a milujeme sa akosi na silu ☹. Snažím sa na to nemyslieť, ale niekde v podvedomí ma to stále hlodá. Ono je asi fakt lepšie, keď teraz svoju pozornosť upriamiš na niečo iné a možno to zrovna teraz vyjde 😅. Ika to pekne povedala, nech vyjde jedno alebo druhé (alebo žeby obidve?).

Pekný deň všetkým 😀

ika33
4. nov 2009

Takže volala som svojej Dr. na jej mobil a nebrala mi. Ale potom mi zavolala späť (čo mňa veľmi prekvapilo, lebo s týmto sa nestretávam, už ochota mojej lekárky dať mi svoje telefóne číslo na súkromný mobil ma prekvapila a to že mi zavolá späť, tak z toho som už úúúúplne paf)
No ale povedala, že to krvácanie bude podľa všetkého z ovulácie, ale nech sa jej teda prídem zajtra ukázať. Takže zajtra budeme múdrejší. A dúfam, že o pár týždňov budem riešiť tehotenské "problémy".
Som si poveadla, že zbytočne panikárim a stresujem. Takže už som zase kľudná a plná očakávania čo mi zajtra povedia.
Kočky držte sa. A sorry za to panikárenie a výlevy.

nastasia
4. nov 2009

ahojte,
ale ika co by si panikarila, ved na to sme tu aby sme sa navzajom utesili, poradili si 🙂
ja som celu noc nespala, mala som navaly a bolelo ma brucho ☹ 2 krat som sa priezlekala, povypinala som vsetky radiatory a rano som sa zobudila spotena do totalnej zimy, tak teraz sa zas bojim, ze ochoriem 😠 brucho ma stale boli a je mi nanic ani do skoly som nesla. ach ta mrcha.
jane, dobry pristup beriem si z teba priklad 😉

vanesska
4. nov 2009

caute kocky,

katie... dakujem... dufam ze to bude rychlo odsypat tie injekcie a snad budes mat pravdu 😵
aj ked ma v noci zacal pobolievat vajecnik... a cely den ma to popichava pobolieva je to take neprijemne a dost som z toho v strese ze co ked sa mi zvacsuje ta blba cysta... 🙄 ach jaj... som len na zaciatku tak fakt neviem co budem robit ked zacnu rast foliky... ani si to nechcem predstavit... ☹

ika... to je normalne ze sa stresujes... vidis aj ja sa stresujem... lebo clovek nikdy nevie dopredu ci to je nieco vazne alebo je to normalne a netreba si to vsimat... 😕 tak drzim palce nech to dobre dopadne u lekarky...

jane... presne aj ja chapem co pises prezivala som to iste a vlastne si myslim ze sa tomu ani neda nejako vyhnut... proste clovek si aj povie ze a dost! ale potom ako sa blizi ovulka tak si predsa povie ze vsak vyskusam co ked naaahodou prave teraz sa to podari. Proste ja som stale mala ten pocit ze ak by sme to nevyskusali tak ze prepasieme nejaku sancu... ale zda sa ze je to blbost... co ma byt tak to sa stane a nam asi bolo sudene sa dostat az na IVF. Ked si predstavim kolkokrat sme sa do "toho" nutili tak mi je zle 😝 Tak ti moc drzim palce aby si to zmenila a skusila sa z toho kolotoca nejako vymanit!

nastasia a ty mas teraz liecbu ked mas take navaly? hm... tak to nezavidim ja som toto nikdy nepodstupila lebo sme sa hned po operacii zacali snazit o mimi ale tak ako vidno aj tak bezuspesne... 😠

no dnes mam taku dost blbu naladu ani ta mrcha potvora nechodi a ani vobec necitim ze by mala a to uz tu mala byt ako na koni tak asi to je tymi injekciami... no a aj mam stres ist k dokimu potom na ten utz aby mi nepovedal ze mi tam narastla nejaka cysta... jejda uz zasa som v strese... 😝

dahra... a ty ako???

nastasia
4. nov 2009

vanesska, ja neberiem liecbu, tiez nam odporucil dr. snazenie 🙂 ale tie navaly su u mna pocas menzesu bezne 😠
a kolko ste sa snazili?

vanesska
4. nov 2009

nastasia... aha... no lebo sa mi zdalo ze si tu niekde pisala ze sa snazite sa mi to uz pletie... 😅
ja mam tiez kamosku co mavala taketo brutalne navaly kazdy mesiac ze zo seba strhavala vsetko oblecenie... 😀 celkom komicke... ale pre nu to asi sranda nebola... 😝

no my sa celkovo snazime uz pomaly 5 rokov... ale prvy rok to som este nevedela ze mam endo takze sme sa aj tak snazili zbytocne... potom bola operacia a zasa snazenie a nic... potom asi po roku a pol dalsia kontrolna laparka endo nezistena takze dalsie snazenie a zasa nic... medzitym sme si skuili aj IUI a nic... no a kym sme sa dostali na IVF tak mi znova zistili endo... takze teraz stimulujem aj s endocystami a bojim sa lebo vraj sa mi este zvacsia pri stimulke... a asi to bude aj boliet ako mi povedal doki... ale ze to rozhodne mam skusit lebo tretiu operaciu by mi teraz neodporucal... takze sme sa dali na IVF a uvidime ako to dopadne... strasne dufam ze pozitivne... lebo inak ma dalsia operacia neminie... ☹

a vy sa kolko snazite??

evina0
4. nov 2009

ahojte dosla som vas kuknut a precitat 😉
citam ako spominate o snazilkovani,,ja ked si spomeniem na tie mesiace,dni.. kedy som uz ani neverila..tak hruza.
teraz kazda z vas riesi ostat tehu..a ked sa to stane, nastane dalsi krok a to strach ci je male v poriadku aby sa dobre vyvijalo a tak.. niekedy ma chyti poraidny strach ale snazim sa mysliet len pozitivne. vysledky s krvy su zatial OK a az za tyzden idem na poradnu a som taka nedockava aby som videla ze je vsetko OK.uz som aj kilecko pribrala.no nevidiet zeby sa brusko zatial gulatilo 🙂 🙂 lebo som si cez liecbu nabrala na brusku peknu vrsatvu a teraz vravim ze to mam ochrannu pneumatiku pre male..ale ked sa najem vyzeram jak v 6 mesiaci co mi zaludok strasne vyskoci 😀 😀 a to predtym az ake nebolo 😵
prajem Vam az sa dari kto ma liecbu nech rychlo uteka a kto snazilkuje nech sa docka cim skor vytuzeneho dietatka.
dahra si silna osobka a zvladnes tie pichance ved pre dietatko clovek spravi vsetko.
tesim sa na pozitivne spravicky a pripadne pozitivne testiky
DRZTE SA!!

nastasia
4. nov 2009

vanesska, fuha mas za sebou toho dost-myslim tie operacie a endo. neboj IVF vam urcite vyjde. budem drzat palce. a mozno budes vynimka a cysty sa nezvacsia 🙂
my snazilkujeme kratko-2 mesiace iba. zacali sme po lsk kde mi zistili endo v pociatocnom stadiu a vela zrastov. tak ja len dufam, ze nesnazilkujeme zbytocne kvoli tomu, ze neviem ci tie zrasty nemam aj vo vajcovodoch nahodou ako ma strasi moj lekar 😠 neviem preco mi to neskontrolovali jednym supm pri lsk

vanesska
4. nov 2009

ahoj evina... ako ti krasne pribudaju tiez tt... to je neuveritelne jak to rychlo bezi... inak je to presne ako pises... clovek sa cely zivot o nieco strachuje... teda najma my baby najprv aby sme otehu a ked otehu aby bolo male ok a ked sa narodi aby sa mu nic nestalo no proste fakt cely zivot... 😒

nastasia... ja tiez hrozne dufam ze to vyjde vsak to vam ani nemusim hovorit... vsetky verime... 😵 no a hovorim si ze pre to male vydrzim hocico aj tie bolesti no co mi vlastne ine ostava... 😕
inak ale je to cudne ze ti nezistovali priechodnost pri laparke to robia podla mna vzdy aspon mne doki hovoril ze to robia automaticky kukni si do prepustacej spravy ja som tam mala napisane ze tuby priechodne... tak mozno to tam najdes... 😉

janemari
autor
4. nov 2009

Ahojte 🙂 Dakujem vam za pochopenie.Jednoducho to raz muselo prist,ze si poviem dost,koniec.Inak test som nerobila kaslem na to.Naozaj chcem zacat konecne zit a nie prezivat.Som uz z toho kolotoca strasne unavena a ubija ma to.Urcite ked pridu plodne dni bude ma to lakat sledovat sa.Ale uz tentokrat naozaj nie.Ked budeme mat chut na milovanie tak budeme spolu ked nie tak nie.

vanesska
4. nov 2009

janemari... tak to je super ze si sa tak rozhodla... drzim palce aby si to aj vydrzala sa nesledovat najma ked bude prichadzat ovulka lebo to je na tom najtazsie...! 😉

dahra
4. nov 2009

Ahojte,
teraz som tu len na skok, dnes som si "urobila" teda den. Najprv ucenie od 6.30, potom beh domov po injekciu, potom beh k doktorke po vysledky a na interne po predoperacne a ledva som sa najedla beh do prace. teraz mam kratucku pauzu a este ucim do 20.00.

Vanesska,
teba bolia vajecniky 😕 a to este nestimulujes. Diphereline je brzda, berie sa na yastavenie rychleho rastu folikov. Diphereline sa v inzch davkach picha na liecbu endo / moja sestra ho brala. Mna nic neboli, vajecnik necitim, tak snad tam nieco rastie 😒

Inak, bola si na predoperacne? Dnes mi na internom povedali, ze doslo nariadenie minuly tyzden, ze predoperacne na IVF si hradi pacientka sama. Vychadza to na 30 euro. Som zvedava, co tebe povedia. Ja som zatial neplatila nic, lebo nemaju cennik, ale kazdym dnom ho uz ocakavaju.

Miminap,
co nove?

Jane,
dobry pristup, zbezne som citala, ale je na tom vela pravdy.

janemari
autor
4. nov 2009

Mozno ze to moje zmyslanie vyzera ako rezignacia,ale nie.Je to skor prijatie vyzvy.Sme sice z manzelom len nieco vyse 5 rokov ale az teraz zistujem,ze aj ked ma uz tolko rokov je este sam dietatom a nieje zrely na dieta.Sice som dieta chcela,ale uvedomujem si ze pre mna by to bola"dalsia starost"navyse.Chodim do prace,cela domacnost je na mne.Muz nevie varit a vyzaduje si kazdy druhy den ine jedlo,v domacnosti nepomoze a vobec ho netrapi ze ja po nocnych musim zvladat vsetko.Je to blbe ze prichadzam na toto vsetko az ked som tolko podstupila pre dieta.Ale musim ist dalej s nim alebo bez neho.

ika33
4. nov 2009

Ahojte kočky.

ďakujem vám za pochopenie.

Nastasia, tak to je dosť blbé, že pri mrche máš takéto príznaky. Mne úplne stačí, že mám bolesti nie to ešte riešiť pri tom aj návaly.

Vanneska, držím palčeky, aby ti všetko dobre dopadlo. Myslím, že už máš za sebou toho viac než dosť, tak by niekto mohol prísť s čarovným prútikom a zakrúžiť pred bruškom. 😉

Janemari, chápem prečo si sa rozhodla meniť svoj život. A plne s tebou súhlasím. Keď budeš na prvom mieste ty a potom všetko ostatné, bude ti určite lepšie a všetko pôjde aj lepšie. Manžela skús prinútiť aspoň k nejakej činnosti doma, veď máte dosť veľký dom pokial si dobre pamätám. No a s tým jedlom, aj u nás sa vyžadovalo každý deň teplé jedlo a iné, lebo priateľ bol tak zvyknutý z domu ale veľmirýchlo sme to zmenili. To sa nedá, ja prídem domov najskôr o pól piatej a veľa krát unavená ako pes. Tak sme si to vymysleli tak, že chodievame k mojej budúcej svokre alebo k našim aspoň raz do týždňa a cez víkedn sa snažím navariť toho viac a potom to dojedáme, príp. spravím niečo rýchle. Treba sa dohodnúť, lebo to potom budeš iba otrokom manžela, domácnosti a na seba mať čas nebudeš. Takže ešte raz súhasím s tvojím novým predsavzatím. 😀

nastasia
4. nov 2009

evina, super, ze babo je ok len tak pekne dalej 🙂
jane, tak to mi pripomenulo mojho priatela. minule mi povedal, ze sa tesi ked sa k nemu nastahujem ako mu budem varit obedy do prace. tak som mu na to povedala, ze aj ja sa tesim na to ako mi bude on varit obedy do skoly. tak potom povedal, ze sa budeme striedat 😀 treba ich vycvicit hned, lebo potom z nas maju sluzky. my napriklad upratujeme spolu. ako sameho ho to ani nenapadne, ale ked mu poviem, ze by sme mali upratat tak mi pomoze 🙂

nastasia
4. nov 2009

posuvam nas na 1. stranu

a pripajam odkaz zaujimavy clanok:http://baby-web.topky.sk/Clanky/a78-Sex-podla-harmonogramu.aspx

miminap
4. nov 2009

ahojteeeeeeeeeee.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
ja len kratko: zajtra pichaaaaaaaaaaaaamm jupiiiiiiiii. doktor dnes povedal, ze mame vsetko ok, cize mozem zajtra pichnut a uz to budeme dalej konzultovat vsetko. joj. 😵
tak rano som este zavolala kamoku sestricku, aby som nebola na prvy raz sama s tym miesanim a pichanim a vecer uz pride mnazel zo sluzobky.
problem je, ze ochorel, ako mi volal, tak dufam, ze to nechytim od neho. a musim mu zajtra nakupit nejake paraleny a cecko. ech.
jane, vsetkemu co pises rozumiem, tiez som nad tym podobne premyslala. clovek si vzdy musi vybrat a potom na svojej ceste zbierat "urodu" svojho rozhodnutia. nech je ako chce, dufam, ze sa ti budu diat veci, ktore ta uspokoja a upokoja. 😵 pohoda na dusi je velmi dolezita.
babule ostatne, drzim vsetkym nam prsty, aby sme dobojovali svoj boj so ctou a vyhrou v naruci.

lucy778
4. nov 2009

ahojte,
uf kým som to dočítala, a to som vynechala iba jeden deň!

Nastasia - mrkla som aj na ten článok, čo si odporúčala a dosť ma pobavilo, že najčastejšie sa otehotnenie darí, keď sa pohl.styk realizuje nie pre oplodnenie, ale pre radosť. 😒 je to síce pekné a dokonca aj pravdivé, ale nie pre baby, ktorým sa nedarí. Kde sú tie časy, keď to bolo pre radosť

Janemari - rozumiem tvojim rozhodnutiam aj myšlienkovým pochodom, držím ti prsty, aby sa ti to podarilo. ja to zatiaľ neviem, ale už som chorá z toho ako sa večne sledujem.

u mňa žiadna zmena, som 23 DC a mám pocit, že ovulka nebola, nič tomu nenasvedčuje. dnes ma tak popicháva raz na jednej, raz na druhej strane ale mám už taký predmrchovský pocit 😀
ak to zajtra stihnem, skočím za dr., len už zase mám stresy, lebo od pondelka začíname prerábať to jadro. dnes som balila veci, celý byt samá škatuľa 🙂 Ale aspoň v práci sa mi to odbúralo trochu. a potom ešte stihnúť tú školu 😀 😀
Prajem vám všetkým dobrú noc a takisto vám všetkým prajem, aby všetko šlapalo tak ako má 😉

ika33
5. nov 2009

Prajem pekný deň a posúvam na prvú stranu 🙂

dahra
5. nov 2009

Ahojte,
Miminap,
super 🙂. Drzim palce, aby cela stimulacia prebehla lahko a aby si neochorela. Mna dnes trochu boli hrdlo 😔. Musim sa preliecit cez vikend. Ak budem chora tak nic so mnou nemozu spravit. Snad to bude dobre. Chystas sa byt doma cez stimulku alebo chodit do prace?
Vanesska,
co ty? Si doma ci pracujes?
Ja chodim do prace, som s ludmi a hneva ma, ked chodia chori.
Dnes sme boli na vysetrenie. Zasa mi brali krv, dvakrat ma pichli a nevysla ani kvapka - klasika u mna. Na tretikrat daco vydolovali, ale museli ma pichnut na vrch ruky, nie v predlakti. Auau...
Asi mi budu musiet zvysit davky, lebo sa nic take v mojom vajecniku nedeje.
Doktor kukol a vravi: tento je daky lenivy...tak mu hovorim, ze sa musi uspokojit s tym, co tam je, lebo iny nie je 😒 Zatial mi narastli 3 foliky, ktore su prijatelne, este videl dva malicke. Dalsia kontrola v nedelu alebo v pondelok a predbezne bud. stvrtok alebo piatok mam OPU. Vcera som sa presunula do druhej polovice stimulky, uz mam iba 5 diphereline, takze asi v utorok koncim s pichanim. Uvidim...
Majte sa, pekny den vam zelam!

vanesska
5. nov 2009

caute kocky...

tak v prvom rade miminap... gratulujem ze zacinas so stimulkou... to je super... prajem ti nech to fici vsetko tak ako ma... 😵

ika... dakujem veru taky carovny prutik by sa zisiel nam vsetkym vsak?! 😵

dahra... tak dnes je to uz s tymi mojimi vajecnikmi trochu lepsie uz ten jeden necitim vcera ma este pichal aj druhy aj brusko tak neviem ci to je bliziacou sa mrskou ze je vsetko take prekrvene a tlaci to... tak hlavne nech uz mrska pride som dnes 30Dc u mna chodi tak 26DC takze uz meska ale to je asi tymi injekciami. Inak neviem ci mam ist zajtra do CAR to by bol 31DC alebo to mam nechat az na pondelok to by bol 34DC keby teda dovtedy MS neprisla...
inak ja som zatial v praci na PN som chcela ist az ked zacnem pichat puregon a to by som mala az od 4DC takze to vidim tak niekedy koncom bud.tyzdna vsetko zavisi od cervenej madam 🙄
no ale vidim ze tebe sa to uz krati a zachvilku ides na opu... tak snad este aj tie 2 foliky dorastu...
a ty kedy pojdes na PN? do kelu aby si aj neochorela .... 😕
inak s tym internym som o tom nepocula... ja ho uz mam hotove lebo som mala krv nachystanu na to predoperacne co som mala ist do nemocnice na laparku ale kedze sme to zrusili tak som to vyuzila a urobila som si z tej krvi interne na IVF... ale neviem ci to do OPU stihnem aby mi este platilo no snad nebude vadit ked bude par dni starsie...hm... 😒