Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

monci78
19. nov 2009

jaj a ešte pridám, že to ložisko mi vypaľovali na tej ľavej strane, a prisahám, že presne cítim to miesto kde to je. Tak sa mi to ťahá.

evina0
19. nov 2009

monci ja som taketo bolesti a pocit ze uz uz sa spusti mrcha mala cca do 6 tt a potom zmizli.teraz sa sem tam objavi taky divny pocit a spicha ma ale hned to prejde.neboj sa je to normalne .ako si pisala maternica sa pripravuje a bude uz len rast takze obavy zahod a uzivaj si tehu.ja som sla k lekarovi asi ked mi meskala 10 dni a videl len gesacny vak atkze sa neboj ak aj tebe uvidi len vak bez babenka.potom som sla za 10 dni a videli sme drobceka aj so srdieckom. a potom to pojde uz len rychlo a budete pekne rast 🙂 🙂 🙂

monci78
19. nov 2009

dakujem Evina,
je fakt dobré si o tom pokecať, človek by sa z toho zbláznil. Tak v pondelok bude presne 10dni, čo mi mešká, ale doktor aj povedal, že skôr je zbytočné chodiť, lebo aj tak nič neuvidí. Tak som trpezlivá. Aj ty si prekonala endo, a aké zlé si to mala? Myslím v akom štádiu?

liviaf14
19. nov 2009

jej evina, aké máš pekné malé bruško 🙂 no pekne postupuješ. ja som včera hodila foto v 29tt, tak sa nechaj inšpirovať 😉 fakt si tu dávno nepísala, ale je fajn, že už toľko nevraciaš, aj keď tá hlava dá určite zabrať....

monci- mňa maternica "ťahala" asi do 8tt, tak ako svalovicu som to cítila, ale aj vaječníky pichali. inak bolesti pri poslednej ovulke (kedy som zostala tehu) boli príšerné, v noci som sa na to na hodinu zobudila, bolo to fakt dosť bolestivé, ale stálo to za to 😎

nastasia
19. nov 2009

ahojte dievcata,
dnes sme tu mali taky nadherny den, 15 stupnov, slniecko, no parada 🙂
moni, gratulujem k tehotenstvu, super, ze sa vam hned po laparke zadarilo.

Dahra, o tomto dr. vravia, ze je najlepsi sonografista na sk a odbornik na endo. ja to mu to neberiem moze byt, ale mne sa zdal jeho pristup taky az prillis kludny, presne ako pises, ze mi vypalili loziska a teraz mi uz nic nie je a tym sa to skoncilo. pritom ich mohlo napadnut, ze ked som mala v celom bruchu zrasty, tak ze mozu byt aj vo vajcovodoch. ja mam teraz pocit, ze sa mi za posledne dva mesiace moje problemy o dost zhorsili a povedala som mu, ze ma brucho boli v podstate cely mesiac vkuse, ale on z toho vobec nebol nejaky prekvapeny. tvaril sa uplne normalne. no podla mna to normalne nie je, ale tak uz vydrzim nejako tie styri mesiace a uvidime. A ty sa ako citis?

Evina, krasne brusko 😵

dahra
19. nov 2009

Ahojte,
Evina 🙂,
pekne brusko. Ty si stihlucka, lebo ....mno, niezeby som sa chcela chvalit, ale to moje je uz teraz take 😠. Mna sa pravidelne pytaju ludia ci som tehotna. Ja mam chrbticu prehnutu dopredu, mame to aj v rodine - zadok uplne dozadu a brucho vydute. Ak budem tehu - tak vam tam supnem to svoje hned na zaciatku, aby ste mi verili 🙂)))
Hroza a des...

Nastasia,
citim sa uplne normalne, nic zvlastne. Dnes je tyzden od OPU. Nas hrasok by mal mat 7 dni dnes.

nastasia
19. nov 2009

Dahra, mne si zdala praveze stihlucka na fotkach na FB 😉 fiha uz tyzden, to je super takze uz len tyzden cakat na vysledok. 🙂

dahra
19. nov 2009

Nastasia,
brucho skryvam, ako sa len da 🙂 ....hore plecia a ramena to je tenke, ale podvozok 😀 , ako to moja mama nazyva, mam riadny.
Hore obleciem S, niekedy aj XS, ale nohavice uz 40 natesno, mam pocit, ze coskoro sa budem musiet zmierit s 42 🙂

nastasia
19. nov 2009

ja som zasa plecnata, ale inak nosim XS. ja som si nikdy nejako spaecialne nemusela strazit vahu, no mam pocit, ze v poslednom case sa mi nejako zvacsilo brucho 😠 musim s tym uz daco robit, ale som dost leniva hlavne v zime nieco robit. v lete je to super da sa ist na korcule, plavat no teraz akurat tak posilka a to ja nemam rada.

lucy778
19. nov 2009

Ahojte,

tak dnes som konečne absolvovala kontrolu u dr. čo ma operoval a hneď som spokojnejšia. Môj doki mi síce nasadil clostilbegyt, lenže ten sa berie od 5DC a ja som tam bola na 7DC, ale povedal, že to nevadí. 😒 Ale mala som také vnútorné nutkanie to nezobrať a počkať radšej na druhý cyklus. A dobre som urobila, lebo dr.čo ma operoval, povedal, že to už ani nemám brať, lebo by to nemalo zmysel. Dohodli sme sa, že od ďalšej mrchy to začnem brať na 2DC, desať dní a potom na 12DC prídem na folikulometriu.

Dahra - clostilbegyt je na podporu ovulácie, ak som to správne pochopila
a predpísal mi aj Pregnyl, že mi to pichnú, keď prídem na tú folikulometriu. máte niektorá skúsenosti s Pregnylom? sa mi zdá, že som tu o tom niečo čítala, ale nejako si to nepamätám, alebo sa mi to už pletie 😀

Monci - toto je úžasná správa! Blahoželám a držím prsty, aby všetko prebiehalo hladko! A hneď je svet krajší, keď si človek prečíta, také úžasné správy! 🙂
Teraz keď tak premýšľam, keby som sa bola po tej laparke premohla 😝, možno by sa zadarilo. Ale keby bolo keby 😀

Ika - jasné, že sa do toho zase pustíme, treba pokúšať osud 😉 Ovulku by som mala mať 26.11. a na babywebe mi vypočítalo plodné obdobie od 24. do 29. 11. Bóóóže už sa vidím ako zase naháňam manžela 😝 😀

ika33
19. nov 2009

ahojte.

Evina, no už to začína byť aj troška vidieť 🙂 , teším sa s tebou.
Liviaf, pozrela som si aj tvoje foto a ty už máš pekné bruško ale asi priberáš iba do bruška, že? Lebo inde si veľmi tenučká. To to myslím ale v dobrom, ak by to chcelo náhodou vyznieť inak.
Dahra, tak už sa teším aj na tvoje foto s bruškom. Nech len fazulka rastie. Držím palčeky.
Nastasia, mi si to s našou bolestivou ovulkou musíme odtrpieť ešte raz a potom si spolu s Katie aj s tebou a ostatnými kočkami budeme porovnávať veľkosť našich brušiek, pretože už budeme v tom.
A zrazu sa to tu otočí na úplne inú tému.
Si spomínam ako som po oznámení lekárky čo mi je, prišla domov a hľadala na nete všetko o endo a potom som našla vás a od vtedy som tu stále s vami. 😅 Hrozne rýchlo to tu beží.
Takže kočky čo máte ešte liečbu hlavu hore, už to bude iba pár dní a riešite veľkosť vašich brušiek. 🙂

ika33
19. nov 2009

Lucy, to je tu už za chvíľku. Tak držím palčeky, aby sa zadarilo. Ja by som mala mať ovulku 1.12. ak rátame 14 DC, ale keďže teraz som ju mala až na 18DC, tak neviem kedy sa dostaví teraz, ale určite to budem vedieť presne. Lebo prídu riadne bolesti. Ale tento krát sa premôžem a posnažilkujeme sa aj v bolestiach. Dahra, takže nebudeš sama v sado maso 😀, inak 11 dní po laparke sme sanažilkovali aj my a tiež som to brala tak, že lekár povedal tak šup ho. 😅 😝

lucy778
19. nov 2009

ika, hej sado maso a kde je tá radosť ? ale čo tam po radosti, keď budeme tehu bude radosti až-až!

nastasia
19. nov 2009

to je zaujimave, ze vam lekari kazali hned po laparke. mne moj dr. odporucal pockat sest tyzdnov, aby sa am daco nenatrhlo. aj ja mam nejako neskor ovulku tento mesiac, lebo na 15. den som folikul este nemala prasknuty. veru Ika odtrpime si to, tak dufam, ze sa nam aspon zadari 😉

monci78
19. nov 2009

Ďakujem všetkým gratulaciám, čítam, že bolestivú ovulku mate aj vy, no ja som na tom bola tak, že som neverila, že môže spôsobiť také bolesti, ja som myslela že je za tým veľká pliaga. No teraz je to jasné. Ja som pregnyl stihla iba raz, a môžem vám povedať, že po nej som len mala bolesti 😨 😨 , som myslela že umriem. Nevzdávajte to nikdy, určite sa to každému podarí, som o tom presvedčená...

dahra
19. nov 2009

Lucy,
mne pregnyl pichli na pohotovosti o 22.00 2 dni pred odberom OPU. Mam dojem, ze to je, aby praskli foliky, ale mne to dali pozde, aby vydrzali do odberu. Oni ti to pichnu a povedia, kedy presne sa uvolni vajicko. To sa asi rata na niekolko hodin od injekcie - neviem ci nebudete musiet skusat nielen v urcity den, ale aj hodinu 🙂
Ika,
viem, ze to tu uz niekto tiez spominal. Mne doktor 2 dni po operacii povedal, ze sa mame hned snazit. 😕 Tak som sa ho priamo spytala ci hned po operacii. On nato, ze ak sa budem dobre citit, tak aj v ten den, ked dojdeme 🙂
Nastasia,
ovulka byva aj neskor, mne posledne pri sledovani praskol folik na 17. den. Takze posunute, hlavne ze menstruacia prisla na 25 den. To by sa ani zahniezdit nestihlo.

dahra
19. nov 2009

Ozaj, Vanesska,
zajtra budem na teba mysliet! Drzim palce nech OPU, nech je uspesne a co najviac jednotkovych vajicok.
Miminap,
tiez si stale v mojej hlave, pomaly finisujes so stimulkou aj ty, vsak? Kedy mas OPU - uz buduci tyzden?

vanesska
19. nov 2009

ahoj Dahra,

dakujem ze na mna myslis... 😉
hej zajtra idem na to... mam trochu stres ale tak snad to dobre dopadne... sme s mm nejako mimo neviem ci na nas nieco nelezie... no tak dufam ze uz to nejako uspesne dobojujejme... 😝
a uz budem aj rada ze foliky pojdu von... uz ma to trochu picha chudata sa tam tlacia jak take sardinky 😅 😀

dahra
19. nov 2009

Vanesska,
o kolkej to mas? Je to kratka operacia, neboj, vsetko bude ok. Do zajtra uz vydrzis a potom si pospi doma, vitaminiky a oddych. Treba sa pripravit na ET. 😉 Davate si PK?

miminap
19. nov 2009

ahpjte daaaaaaaaamy. ako? vanes..drzim prsty. inak, aj moj mm mal v pondelok narodky 😉 a najlepsi kamos v utorok, dahra 😉 pocujte. myslite, ze ti nasi chlapi mali v horoskope, ze buu s nami stimulovat teraz, hehe?
😀 ja idem zajtra do martina na utz. dnes som citila vajecnik trochu menej, ako vcera, tak hadam to uz nebude tak pichat. alebo som si na ten pocit zvykla.
moni, pregnyl mna osobne bolel strasidelne. tak chripkovo cele telo a podbrusko ani nevravim. vtedy som bola hotova. uplne. pomahala len horuca sprcha, ale kedze som si nemohla napustit vanu (kcoli opu a et lezat vo vode) tak som chodila kazdu chvilu do sprchy. 😒
dahra. ako? ziadne steklenie?
ostatne baule. jane, jani,nasta, ika, vsetky s dakymi bolestami len bojujeme. myslite, ze to raz skonci?

vanesska
19. nov 2009

dahra....no o 7 rano mame byt v CAr ale zoberu ma asi okolo 9 podla mna neviem este musim ist na krv a muz na odber takze to chvilu potrva...
a PK... neviem uvidime kolko budeme mat oplodnenych vajok... od toho zavisi... ak by sa nam oplodnilo len 1-2 tak ich supneme do bruska hned na 3.ti den... 😉

mimina... hej tusim som citala ze tu vasi manzelia mali teraz narodky... to je sranda... a ktory rocnik je tvoj manzo? moj je 1969... no neviem ci to mali v horoskope... mozno aj hej 😵
no aj ja som vcera bola na pregnyle a stiplo to riadne ale iba par sekund ani som nevedela a uz bolo finito...
a inak preco nemozes mat pred OPU a ET vanu?? 😕 ja som si akurat zacala napustat vanu takze asi dam len sprchu... 🤐

dahra
19. nov 2009

Miminap,
tak tebe zajtra povedia, kolko folikov mas. So mnou ten pregnyl nic nespravil ☹ Ja si uz pripadam ako nie celkom normalna. Vsak ta stimulka bola pre mna ako spestrenie dna 😠. Nic som necitila, som aj cakala bolesti, aj Krajko na mna kukal, ked som mu vravela, ze mna nic neboli. 😒
Ako ste oslavovilii narodky?

Vanesska,
tak ten moj je este vekovo babatko - 29 mal 17.11. Ale vzdy mi vravi, ze ja som mentalne na 15 😀 😀, takze preco sme sa vzali 🙂
Tvoj mal kedy narodky?

vanesska
19. nov 2009

dahra... no moj mal narodky 16.11. 😉 a mame sice uz obaja viac ako 29 😉 ale mentalne sme na tom tak nejak ako ty.... 😀

nastasia
19. nov 2009

mimi, ja dufam, ze ano. mne kazdy vravi, ze po porode ma uz brucho boliet nebude, ale radsej sa na to nespolieham. ale mozno pri starostlivosti o deti uz nebudeme mat cas sa sledovat a budeme tu bolest inak vnimat. no ved uvidime 😉

liviaf14
19. nov 2009

ahojky 🙂
ika - máš úplnú pravdu, rastie mi len bruško 🙂 mám ho také špicaté trošku a len dopredu mi ide, do bokov skoro nič.
vanesska- držím palce na OPU, nech je všetko v najlepšom poriadku a za chvíľku beháš s bobáčikom v brušku
dahra, ty sa ako cítiš po IVF, držím všetky prstíky, nech sa ti bábänko krásne ujme 😎
a všetky vás čakáme v téme úspešné tehuľky s endo. 😉

dahra
19. nov 2009

Vanesska,
no ja som o takmer 3 roky od neho starsia 🙂. To je na zasmiatie, taka nahoda s tymi narodkami, ani keby sme sa dohodli, by to lepsie nedopadlo 🙂
Livia,
ty si ako mamina mojej kamosky - ta, ked prisla do porodnice rodit, vyzerala chudsia ako tie vsetky zeny po porode. Normalne jej nechceli verit ani samotni doktori na prvy pohlad.

Ja sa citim normalne, nic zvlastne, ako cela stimulka. Rada by som vam napisala aj nieco ine, ale necitim ani steklenie, dnes ma do 3x ma trosku pichlo v bruchu ako pri ovulke a inak nicovate nic. Nasla som si na nete obrazky 6-dnoveho embryjka, tak som dnes kukala, ako to vyzera dnu, ked uz nic necitim, tak nech aspon vidim.

dahra
20. nov 2009

Vanesska a Miminap,
dufam, ze dnes ste vsetko absolvovali uspesne.

evina0
20. nov 2009

monci ak si dobre spominam tak lekar cosi povedal ze to moze byt stupen cosi medzi 2 a 3.mala som jedno vecsie (3 cm) lozisko priamo v posve hned vedla krcku..tak si vies predstavit tie bolesti ked bol sex a narazili sme do loziska. a dalsie malinke som mala v tele ale kde presne neviem. co ma zaskocilo..hned po liecbe som dostala vyvolavacku a mala som len slabulilinky menzes a za mesiac mi lekar povedal ze ja tam mam aj tak lozisko .aj cez liecbu som ho tam mala. aby som vysvetlila..moj lekar obvodny gynekolog pocas celej liecby tvrdil ze to lozisko tam stale mam. Pravda bola ze som ho tam nemala to bolo zrast ci jazva po siti .bolo to taka tuha hrcka ako ked ti cosi odrezu a zasiju tak to isto neostane hladke. Kedze ma uz trapil stale jeho poznamkami ze lozisko tam stale citi,doma som po dllhej dobe nabrala odvahu a skusila sama prstom.bola som sama v soku lebo v comsi mal predsa pravdu.mala som tam dalsie malinke lozisko ale nie to co si on myslel ale hned vedla.uz som to dobre poznala.podla prveho.presne take male som si ja nasla to prve.hned som volala do nemocnice lekarovi a ten povedal ze po menzese mam dosjt a ak bude nutne podstupim kontrolnu laparku( moj gynekolog tvral na dalsej laparke)
lenze PanBozko sa zmiloval a mrcha nedosla.pravdu povedat som nedufala zeby sa zadarilo ked sa s prvym loziskom nezadarilo asi 7-8 mesiacov.ale cosi sa s cimsi dala dokopy.podla mna pomohla aj Maca co som brala aj Femi kvapky a aj to ze manzel bral profertil.a vysledok je teraz rastuce brusko 😵 😵 trosku obsiahle ale aspon vies presne co som ja mala.

liviaf krasne brusko.vyzeras ze si velmi chuducka apriberas len na brusku 🙂

dahra stihla teda uz nie som.pred liecbou a pred branim vsetkym tych hormonov som mala max 56 kg a na bruchu som nemala ziadny pancier.lenze po tom vsetkom som skoncila na 65 kg. ked som otehotnela tak som dala 1,5 kg dole kedze som mala nechut do jedla, ten pancier sa trosku zmensil a teraz som sa zacala trosku gulatit.neni to moc vidiet ale s porovnanim fotiek ked som bola v 6 tt je to trosku vidiet.
drzim ti palce nech uz coskoro zistis ze je vsetko v poriadku a das si ku nicku tt 😉 😉

Vanseska drzim placeky.

mna vcera paradne potrapila ta hlava,som chodila ako bez duse co mi bolo az tak s toho zle,tak som si ponatierala krk a cez noc to povolilo,isto som mala zase blok..dnes sa zatial radujem ze ju necitim len neviem dokedy 😒 musim s tym zacat cosi robit.len ked neviem co 😲
prajem pekny dnik aj vikendik 🙂 🙂

monci78
20. nov 2009

och to si si to lozisko citila prstom? Tak to je sila. Ja ti poviem uprimne tak ako to citim, obdivujem vsetky zeny stouto zakernou chorobou, ako sa stym viete vysporiadat, ja som nikdy nemala ziadne zenske problemy. az teraz ked sa nam nedarilo s babatkom. lekar mi povedal, ze ma podozrenie na endometriozu, ja som sajnu nemala ze o com basni. az kym som neprisla domov a nezacala hladat na nete. A potom...zrutil sa mi svet. Ja musim povedat aj to, ze moj zivot nie je prechadzka ruzovim rajom, mne nic nevychadza, a za vsetko musim dlho a vela bojovat. Ale tato diagnoza ma znicila. potom prisla laparka, a potom dobra sprava, male lozisko na vajickovode, ktore bolo vypalene. tak to som bola fakt stastna. teraz mam len trosku strach aby to cele dobre dopadlo, aby bolo mimi tam kde ma byt,a zdrave. Mam 14rocneho syna s downovym syndromom. Je zlaty chodi do skoly pise pocita, cita, ziadne problemy snim nie su, ale teraz mam strach aby to bolo o.k. Tak som sa trosku rozkecala, chcela som len povedat, ze vas baby co to mate omnoho horsie uprimne obdivujem, a strasne strsne vam drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo, a raz aby sme sa na vsetkom smiali, ked to budeme rozpravat nasim detickám, ze ako velmi sme ich chceli, a trapili sa pre nich. tak pekny vikend kazdemu prajem 🙂

janemari
autor
20. nov 2009

Ahojte 🙂 Takze dospate po 16 zvladla som to napodiv lavou zadnou.Baby ja mam tak strasne plodne dni ze sa citim ako pocikana 😀,to je katatrofa.Dnes mi rano volal muz taky prestraseny,ze sa ho nejaky ludia pytali v robote,ze poculi ze sa rozvadzame 😉 a tak sa pytal co je na tom pravdy.Som mu len povedala ze momentalne hned nie,ale ak to ist takto aj nadalej tak buduci rok urcite 😎 Tak ked pride z roboty ze chce somnou porozpravat.Nejako dostal strach,ale ja neustupim,bud sa spamata alebo finito 😠