Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

terasa
6. dec 2009

operovali ma v kosiciach mala som ze endometriosis perit.cavi douglassi et ovar.lsin. nedali my ziadnu liecbu potom proste to vybrali ascit ad K+C at onkocyto bolo to negativne,akurat som mala nieco s krvou tak som si musela pichat kazdy den do brucha clexan
myom my nasli teraz v aprili ale bohvie ze od kedy ho mam

dahra
6. dec 2009

Terasa,
takze mas ovarialnu endo a v douglassovom priestore. Clexan nepoznam, mas problemy so zrazanlivostou krvi? Po operacii pichaju injekcie proti tromboze - mam dojem, mne to pichali do brucha (5 dni) a sestre do pleca. Ako dlho si si to davala? Ako sa to volalo, netusim.
Predpokladju, ze myom je z endo? Mozes kuknut do temy, kde baby toto riesia, lebo pokial si pamatam, ziadna take nemala.
Je tu Janemari, ona ma okrem endo, este aj adenomyozu, ale to je endo vrastena do maternice ☹.
Snazite sa o babo?

Moju sestru tiez operovali v KE. Doktor Kraus, bola velmi spokojna.

miminap
6. dec 2009

ahojte, tu som.

terasa
6. dec 2009

mala som strasne vysoky fybrinogen preto som si musela pichat ten clexan asi to bola ta zrazanlivost krvi pichala som si to dlhsie potom mi dali lieky,ale teraz uz davno nic neberiem upravilo sa mi to
snazime sa o babo viac ako rok
chodim do centra asi 2 mesiace v ke.zistili my tam viacej veci
mam este aj menstruacny syndrom,nemam ani slezinu a este som mala polamanu pravu cast panvy zrazilo ma auto

miminap
6. dec 2009

no, ostalo jedno, aj tonie velmi silne. ale vlozili. tak uvidime. nic viac teraz nemozeme robit, ako cakat. PK bola dlho, no.. cakali, ci zabojuje to jedno. najskor bolo 7 vajok a 4 sa oplodnili, tak cakali, ci sa budu vyvijat asi.. ja neviem.nokazdopadne, dnes to aspon teda zakrok bol v pohode. najhorsie je vydrzat plny mocovy mechur, vsak? 😀 no.a teraz lezime. dnes mi kazal polezat na gauci a zajtra normal do prace, ze ak mam sedave zamestnanie, mam sa setrit ale inak mozem normalne pracovat. takze tak.

dahra
6. dec 2009

Mimiiiiiii,
no ako?

dahra
6. dec 2009

Joj, supeeeeeer, tak som stiskala dnes palce. Budem nadalej. Teraz je uz bojovnik v brusku, tam mu bude lepsie a bude pekne rast. Ja som bola doma tri dni po ET. Mozno by si mohla aj ty. Vykasli sa na vsetko. Ja mam tiez sedave, nestresove zamestnanie. Nemozes si dat aspon zajtra volno?
Ja som mala tiez v nedelu vklad 😉

alicao
6. dec 2009

ahoj dahra, zajtra znova uvidis bublinku, vsak? sa isto nevies docakat, tak ako ja utorka...🙂 drzim palce nech je vsetko ok🙂

dahra
6. dec 2009

Terasa,
ty toho mas tiez nadelene ☹. Chybajuca slezina je problem? Co je to mestruacny syndrom? Chodis do SPLNU ci k Hermanovi do Gyncare?
Dufam, ze aspon manzel je ok.

dahra
6. dec 2009

Alicao,
koho tu nestretnem. 😉 Ano, zajtra dufam, ze bude vidno, lebo minule nic, nech Krajko hladal, kolko chcel.
Ty ides v utorok? Chystate sa uvidiet aj druhu bobulku, ze? Gatova sa bude zasa vytesovat. 😅

terasa
6. dec 2009

no mam hrozne oslabeny imunitny system ked nemam slezinu,cize sa na mna rychlo nalepi choroba a dlho sa ma drzi a nemozu my dat hocijake antibiotika
moj manzel je ok on uz bol aj na vysetreni
pri menstruacii mam hrozne silne bolesti,krce trva to asi 2-3dni na zaciatku,hnacky,sem tam ma boli hlava
chodim do starej nemocnice
tie dve co si napisala som si tiez mohla vybrat ale nechcela som ist k chlapom,mam velmi zle skusenosti s gynekologmi,este aj to ze su sukromnici ja nemam na to peniaze za vsetko platit

alicao
6. dec 2009

dahra, no dufam, ze sa ukaze aj druha bodecka🙂
ako sa citis inak, inak sorry, ze vam leziem do temy🙂

terasa
6. dec 2009

alicao 🙂 ahoj joj jak vam zavidim ze sa vam to podarilo

dahra
6. dec 2009

Alicka,
pocitujem unavu a bolesti v prsiach (hlavne v noci). Jest mi chuti, som priam zrut, kazdu chvilu sa napchavam a strasne vela pijem. Som smadna ako studna na pusti a non-stop beham na wecko. Aj v noci...
Co ty?

Terasa,
do ktoreho centra chodis potom? Inak tie bolesti a krce su pri endometrioze normalne. To tu pozna drviva vacsina bab. Hnacky - to som prve dva dni mestruacie mavala vzdy. Podla toho som vedela, ze mrcha sa spusta.

alicao
6. dec 2009

terasa, podla toho co som stihla precitat tak vy ste este ivf neskusili , ze?
no u nas uz bolo nacase , u mna ivf trvalo dva a pol mesiaca..a dufam, ze to tento krat vydrzi az do narodenia zdraveho mrnousa, alebo dvoch🙂

alicao
6. dec 2009

dahra, aj mne chuti ale potom mi je zle, nafuknuta som ako balon a neviem sa uz vy...vies co 😀
prsia ma zacali boliet len vcera ..

dahra
6. dec 2009

Terasa,
neboj, aj vam sa raz podari. Kazda si tu daco preskakala. My mame za sebou 2.5 roka snazenia.

alicao
6. dec 2009

terasa, presne ako dahra hovori, nevzdaj to ani keby si si musela pichat tri roky injekcie do bruska, ani my este nemame vyhrate ale bojujeme, uz ich von nepustiiiiiiiiiim🙂!

dahra
6. dec 2009

Alic,
aha, ja mam skor pocit, ze ma prehana. 🙂 Chodim aj tri-styri krat denne. Ale zapchu maju mnohe tehulky. Moja sestra mavala vzdy, takze musela pit vela tekutin. Vlazna voda pomaha.

terasa
6. dec 2009

alicao teraz vo stvrtok som podstupila inseminaciu
dahra chodim do starej nemocnici rastislalova centrum asistovanej reprodukcie doktorka toporcova
co je inak to ivf?nerozumiem tomu nazvu

alicao
6. dec 2009

Vlazna voda? ty jo....tak to teda vyskusam, fuuuuuuuuuuuuuuuu , dufam, ze to nepojde zhora ale z dola...dakujem za radu🙂

dahra
6. dec 2009

Veru tak, este nas caka poriadne dlha cesta, ale pokial to bude v nasich silach, tak sa nedame.

alicao
6. dec 2009

terasa, ivf je umele oplodnenie...
aj my mame za sebou inseminaciu , aj sa to podarilo ale potom sme o mimi prisli v 5 tt, dufam, ze vy budete iny pripad a vyjde vam to, drzim palceky🙂!

dahra
6. dec 2009

Neviem ci v tehu zabera, ale sestra to tak robila. Taka vlazna - tepla s kludom. A este existuje caj - list senny, tak nejako sa to vola. Ten je tiez dobry, ale prehanadla asi nie. To si aj telo navykne.
Drzim palce.

dahra
6. dec 2009

Inseminacia je dobra, ak ma muz spg OK. Takze je velmi pravdepodobne, ze sa to zadari.
Sli ste prvykrat?

alicao
6. dec 2009

dahra, na prehanadlo som sa pytala gatovej, povedala, ze nie..
uz pijem tu vodu...vyyyyyybornaaa 😀 brrrrrr

dahra
6. dec 2009

Vidis, som si aj myslela, ze prehanadlo nie. Tak prajem prijemny zazitok 😀 a hlavne nech to ma ziadany efekt. 😉 To ako dlho ta uz trapi tento stav?

terasa
6. dec 2009

dahra ano isla som prvy krat,moj manzel ma spg v poriadku jemu nic nie je
dala mi aj lekarka brat lieky,cipky
17.12 mam ist na krv uz sa neviem dockat

alicao
6. dec 2009

dakujem, vysledok opisem🙂
vies zacalo to presne den pred ET, to viem uplne presne lebo som v noci dostala take krce, ze som si myslela ze je to hyperstimulak a bola som vyplasena, ze nebudem moct ist na ET. Vtedy som si dala dvojnasobnu davku gutalaxu a len tak tak nieco zo mna vyslo...a od vtedy to je stale rovnake..len nemam nastastie take krce len brucho strasne tvrde a plne

dahra
6. dec 2009

Terasa,
som nevedela o tom centre. To nie je sukromne, ze nie? Moja sestra bola v tej vysokej nemocnici na 16.poschodi, neviem ako sa ta nemocnica vola. Aj ten jej lekar ma kazd utorok sterilnu poradnu. Ma to riadny nazov, ze? 😅
On tiez robi IUI - teda inseminacie, ale ked je uz stav vaznejsi,tak IVF (mimotelove oplodnenie v skumavke) nerobi. Neviem, ako ta tvoja.
My s Alicao je obe po IVF.