Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

vanesska
7. dec 2009

tak babyyy... prave mi volali z CAR no a som oficialne tehotnaaaa... juchuuuu... !!! 😵
hcg bolo okolo 450 vraj je to v poriadku v stredu idem este raz na krv... no a dalsi tyzden potom na utz...
jaj sa tesim.... 😵

dahra
7. dec 2009

Vanesska,
jupiiiiiiiiii 😵 😵 😵 😵 😵. Gratulujem. 450 je pekne cisielko. Ja som mala 902, ale to bol 15.den po ET. Ty dnes mas urcite skorsi datum. Teraz ti to bude pekne stupat. Uvidis v stredu budes zasa o dost vyssi.
Joj, tak sa tesm s tebou. Ako strasidelne to vyzeralo s cystami na zaciatku. A teraz bude z teba mamina.
Uz nech nas len Miminap nasleduje a budeme riadna trojka.
Mas aj tehu priznaky?

Ja som akurat teraz vstala, co som si paradne pospala. Hned sa citim o 200 % lepsie a mozem ficat do prace o polhodku.

zajacik...
7. dec 2009

Vanesska, Dahra, krasne spravicky 🙂 🙂 🙂

mirip
7. dec 2009

jeeeeeej dalešie tehulky, gratulujem 😉 takže téma úspešné tehulky z endo nezapadne prachom 😵

vanesska
7. dec 2009

ahoj dahra.... kukaaaj mam svoje prve tt v pase 😅 stale tomu nemozem uverit...
veru ako to hrozne vyzeralo na zaciatku a ako to vyzera teraz krasne... 😵 tak dufam ze ta endoska nam da teraz na hodnu chvilu pokoj...
no ja som bola dnes 12d po ET a kukala som na nete tak orientacne tak priemer hcg na tento den je 303 iu a hranice sa pohybuju medzi 100-500 cize som blizsie k tej hornej hranici a stale pekne v norme... lebo popri tych vasich cislach sa mi to zdalo dost malo... ale je to ok... 🙂

jej dufam ze to aj mimine takto krasne vyjde a bojovnicek zabojuje !

co sa tyka priznakov zatial nic ine co som pisala uz vyssie... ani ta unava uz nie je taka hrozna ako tie prve dni... aspon zatial v robote sa to da uvidime ked pridem domov... posledne dni ma dost mrchovsky pobolieva brusko tak na etapy a vcera som mala v noci take riadne krce az som sa zlakla ale vraj to je normalne ze to sa roztahuje maternica... a inak mam stale chut na kyslu kapustu a kvasaky mi za tym az sliny tecu a som dost hladna len co nieco dojem uz by som tlacila znova... 😅

a ty ako?? ranne stretavanie sa so zachodovou misou zatial neprislo? 😀 a inak nebola si dnes na utz ci uz sa mi to pletie??

zajacik...
7. dec 2009

Vanesska ked mas uz na 12.den po ET take krasne hcg, tak to vyzera na dvojicky, urcite 😵 😵 😵

vanesska
7. dec 2009

jeej dakujem baby.... 😉
zajacik... to vazne?? mne sa to zdalo take akurat cisielko na jedno mimisko... ale nevadi jedno ci dve hlavne nech su zdravucke... 😵

jani2
7. dec 2009

Vaneska - gratulujem!, ako dobre že ťa dr. ukecal ísť na IVF a nie na hnusnú operáciu, však?!...ja som mala HCG vyše 1000 jednotiek, takže budeš mať len jedno bäbatko a to je fajn, netreba riskovať komplikácie pri dvojičkách. , hlavné je že si tehulka, endoška dostane teraz poriadne zabrať...tie mrchovské bolesti zanedlho prestanú a budeš si užívať len rastúce bruško...ešte raz gratulujem! 🙂 🙂 🙂
Dahra - tiež gratulujem k machuľke.....
...takto sa mi to tu páči....len tak Ďalej...ešte miminap a IVF-ká budú mať 100%-tnú úspešnosť 🙂 🙂 🙂

vanesska
7. dec 2009

ahoj Jani...
dakujem za gratulaciu... no veru stale si hovorim ze to asi musel byt zasah zhora ze uz takmer na 90% naplanovana operacia sa zrazu zmenila na pohodove IVF s takym krasnym vysledkom... ak by sme isli na operaciu tak by som sa z nej len teraz zotavovala a IVF v nedohladne najblizsieho polroka... juj az mam z toho zimomriavky... 😝
cim dalej sa zacinam viacej tesit fakt sa asi najviac tesim ked uvidim ako mi rastie brusko teraz ho mam este ploche ako dosku... 😉
ty si na kolky den mala hcg 1000? ja som bola dnes 12den po ET. podla tabulky to vyzera tak primerane...

a ty si uz bola na tom utz?? ako to vyzera s tymi tvojimi cystami??? a kedy idete na to KET hned v novom roku??

zajacik...
7. dec 2009

jani mala si take vysoke hcg na 12.den?? Ja som mala na 14.den 570 a tiez boli najprv dvojicky. Kamoska mala vyse asi 680 na 14.den a tiez caka dvojicky, takze ked ma vanesska 450 uz na 12.den, tak je to veru nadejne dvojickovske 🙂 No uvidime, hlavne aby bolo babatko /babatka/ v poriadku 😵

liviaf14
7. dec 2009

čaute babiny 😵
vanesska veľké gratulko posielam 😵 😵 😵
to je super, ako sa to tu rozbehlo s tehuľkami, tehu vírusíky od nás pokročilých tehuliek pekne zabrali 😅 tak veľa zdravíčka všetkým tehuľkám a budúcim bábänkám želám 🙂

vanesska
7. dec 2009

zajacik... a ty si najprv mala dvojky a potom to jedno sa prestalo vyvijat? 😕 a kedy ti zistili ze bude uz len jedno?
juj toho sa trochu bojim ze ako to potom pokracuje ked sa to jedno prestane vyvijat tak co sa s nim potom stane sa nejako vyluci z maternice von??
mne by dvojky nevadili hlavne nech su zdravucke a ked bude jedno budem happy aj za jedno... 🙂

zajacik...
7. dec 2009

Vanesska mne na 1.UZV videl len jednu dutinku, to bolo niekedy v 6tt. A potom na druhom UZV v 8tt uz videl aj srdiecko, a zbadal tam aj druhu dutinku (ktoru predtym nevidel), a boli tam embryonalne struktury, plod este nie. A velkostou bola viac ako tyzden pozadu. Tak mi do spravy napisal "syndrom miznuceho dvojcata" a povedal ze by sa ta druha dutinka mala vstrebat. Mne to len nejde do hlavy ze na 1.UZV ju nevidel. Teraz v stredu idem na UZV uz k snojmu gyndosovi tak som zvedava co tam uvidi. Bud sa to druhe babatko uhniezdilo neskor a preto ho este pri 1.UZV nebolo vidno, ale si ho len jednoducho doki nevsimol 😕 No v stredu budem mudrejsia... 🙂

luko
7. dec 2009

vanesska, dahra...blahozelam 🙂 🙂 🙂

luko
7. dec 2009

je to velke povzbudenie, ved mna to tiez zaka po novom roku 😉

jani2
7. dec 2009

vaneska, zajačik - tak také vysoké HCG som mala ten 12 deň po ET, už keď mi to hovorili do telefonu, tak povedali, že nech počítam s dvojičkami🙂....a na tom UTZ som nebola, ja mám jednoducho smolu, už mi manžel sľúbil, že ostane pri malej a deň predtým som dostala MS, síce slabunkú ale predsa, tak som nechcel ísť....ale už som s mm dohodnutá na štvrtok, tak snáď...ja už neviem, čo by ešte do toho mohlo prísť 🙂

zlatanka30
7. dec 2009

ach ak vam zavidim to tehotenstvo to ja nikdy nebudem ☹

zajacik...
7. dec 2009

Zlatanka preco nie? Aky je u vas problem s otehotnenim? Mnohe z nas sme si mysleli ze ani my sa nikdy toho zazraku nedockame a vidis, dockali sme sa. Drzkam palceky aj tebe 😵

zlatanka30
7. dec 2009

mame zly spg ja mam len jeden vaajecnik a mozno endosku miesto ivf mam ist na laparku hroza

zajacik...
7. dec 2009

Druhy vajecnik ti uz odoperovali? A zly spg sa pri IVF da obist v pohode... A bola si uz v CAR? Preco mas ist pred IVF na laparku? A preco si myslis ze mas endometriozu? Uvidis ze aj ty sa raz dockas, horsie by bolo keby si nemala maternicu, tam by uz ozaj nadej nebola, ale ty mas stale nadej, a velku 🙂 Hlavne to chce optimizmus... a ako dlho sa snazite o babatko?

nastasia
7. dec 2009

vanesska, gratulujem k tehu!!! 🙂

jane, ja mam casopis moje zdravie a ty asi zdravie-prepac som to doplietla. ale mozem ti to naskenovat a poslat ak chces

zlatanka30
7. dec 2009

nie druhy vajecnik mam,viem ze zly spg sa pri ivf da obist.boli sme v heliose tam mi navrhli zistit priechodnost vajickovodu.zobrali mi krv na zistenie ednosky este neviem vysledkod ideme tam 18.12 ,moj gynekolog chce laparku ,ze sa zistit priechodnost a pozre sa ci tam je aj endoska lebo ked ma operovali pred 8 rokmi tak tam bol naznak.viem,ze mam nadej,ale mam uz 35 rokov a dieta ziadne neviem,ci sa raz dockam skor som pesimista ja uz neverim

zajacik...
7. dec 2009

Ved si pisala ze mas len jeden vajecnik 😕 Zrejme si myslela ze mas len jeden vajcovod, ale to nevadi, lebo druhy vajcovod prebera aj jeho funkciu 😉 Podla mna by bolo lepsie skusit rovno IVF, pretoze cas uteka, az potom by som riesila laparku... tebe je zbytocne zistovat priechodnost (to je potrebne pri inseminacii, ale kedze vy mate zly spg tak inseminaciu mat nebudete, ale rovno IVF) a pri IVF nieje potrebne mat priechodne vajcovody. Ja by som nestracala cas laparkou... Skusila by som jedno IVF a keby nevyslo tak potom by som isla na laparku, nech aspon poodstranuju loziska endometriozy ak ju mas... A keby v Heliose predsalen trvali na tej laparke, tak chod na nu cim skor, lebo aj samotny proces IVF trva isty cas... drzim ti velmi palce!!! A hlavu hore, urcite babiku mat budes, len tomu musis verit 😉

zlatanka30
7. dec 2009

nemam lavu stranu mam len jeden vajecnik a jeden vajcovod.viem,ze ten druhy pracuje za dva.ja nechapem tento postup som uz z toho na prasky

zajacik...
7. dec 2009

No su 2 sposoby umeleho oplodnenia - IUI (inseminacia) alebo IVF (mimotelove oplodnenie). Pri IUI sa spermie vstreknu do maternice a k oplodneniu dochadza v tele zeny, preto je tam potrebne aby boli priechodne vajcovody. Pri IVF je postup zlozitejsi, tam sa stimuluju vajecniky, potom sa v celkovej narkoze odoberu vajicka a tie sa oplodnie mimo tela zeny "v skumavke" spermiami, preto tam nieje potrebne aby boli vajcovody priechodne... Skus sa porozpravat s doktorom v Heliose, ze ci by si najprv nemohla ist na IVF a potom na laparku... Lebo v podstate tou laparkou sa k otehotneniu nedopracujes 😒 A zenam sa preplacaju len 3 cykly IVF do 39.roku, cize pokial chces mat aj viac deticiek, tak je najvyssi cas...

lucy778
7. dec 2009

Ahojte,

Vanesska - blahoželááááám! A veľmi sa z toho teším!

Dahra - ovulku sme prešvihli ako sa len dalo ☹ Máme veľa práce v byte, mm tam maká ako fretka a mňa teraz trochu tlačí škola 😒 . Ale v stredu by som mala dostať mrchu - teraz som si aspoň istá, že ju dostanem 😀 . Len skôr to vyzerá, že bude pár dní meškať, ako vždy. Ale radšej by som bola keby nemeškala, aspoň by som sa na tú folikulometriu nemusela trepať cez sviatky.

Zlatanka - nezúfaj, všetko sa dá nejako vyriešiť. Hlavu hore a uvidíš, že nakoniec sa dočkáš babatka. Skús to tak ako ti radí Zajačik, najskôr IVF a keď tak potom laparka

dahra
7. dec 2009

Zlatanka,
presne tu istu diagnozu mam ja. Jeden vajecnik, druhy mi vybrali s endo cystou a manzel ma 100% spermii zleho tvaru a este nizky pocet - 6 mil. Som tehotna po prvom IVF. Takze tak.
Je tu aj Miminap, ktora ma len cast jedneho vajecnika a bola na IVF, verime, ze pozitivny vysledok.

dahra
7. dec 2009

Zajko,
to bude skor tak, ze to druhe nebolo vobec vidno. Mne pri prvom nebolo vidno nic. Iba sliznica bola obrovska.
Az dnes bolo vidno vak, aj zltkovy vak a jeho velkost je 8,6mm. Je to drobucke, mensie ako centimeter a o 10 dni ideme na utz znova. Uz ma bit srdiecko.
Ty este chodis do centra alebo ta uz ma vlastny gynekolog?

miminap
7. dec 2009

ahojte. babule. ste zlate, ze si na mna spomeniete sem tam. ja som vas citala dnes v praci, len pisat mozem az vecer, tak aspon zdravim. zatial nic nove. dnes sme prvy den po ET. a cakaaaaaaaameeeee.. 😔

dahra
7. dec 2009

Miminap,
ved myslim na teba stale. Aj palce ti stale drzim. Ten zazrak musi vyjst aj do tretice. Kazda sme to mali tazke inym sposobom. Vanesska stimulovala s cystami, klobuk dole. Ty tiez same peripetie, co ta poznam, ale teraz sa pekne setri v pracicke, oddychuj co najviac, nech bobulka pekne rastie.