Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
11. dec 2009

Konecne s prace doma a vikend predomnou

majkal presne ako pises kazda zena je ina ja som isla do liecby s tym ze mam maternicu,vajecniky funkcne a vajickovody priechodne,vaberiem liecbu dostanem mrchu a hned otehotniem.A bohuzial nedari sa.Na druhej strane su baby ktore mali len jeden vajecnik aj z toho zobrate a otehotnela prirodzene.Takze naozaj sa neda zaskatulkovat ze to bude tak alebo onak.Treba verit ze to vyjde prirodzene a na druhej strane sa nestresovat lebo je tu predsa este IUI alebo IVF.Takze pokial po babetku tuzis tak sa k nemu dopracujes.Treba len verit a modlit sa. 🙂

majkal
12. dec 2009

Dobré ránko všetkým,

janemarie: verím, že to zvládneme, veď som zvládla už aj iné veci, je pravda, že mi veľmi pomáha aj viera a modlitba, aj keď občas prídu chvíle, kedy mám aj v tomto smere pochybnosti a modliť sa už nevládzem, ale našťastie ma to vždy rýchlo prejde 😉

dnes prišla mrcha. Vlastne sa objavila už včera, ale len tak trochu, tak som čakala čo z toho bude, lebo som si myslela, že je to ešte dôsledok laparoskopie. Mrcha mi mala prísť až 16.12., no ale nejako sa poponáhľala ... takže si v utorok už pôjdem pre prvú injekcijku 😖

čo dnes máte v pláne? ja v podstate ani nič moc. bolí ma brucho, začína aj hlava, takže budem oddychovať. ale už by sa mi patrilo požehliť, lebo mám oooooobrovskú kopu prádla a ďalšie idem nahádzať do pračky. dnes ako na potvoru vyšlo na nás aj upratovanie spoločných priestorov - chodba - tak vyšlem mužíka 😀 dúfam, že to stihne, lebo večer majú "vianočný večierok" z roboty ..... no a keď sa mi bude chcieť a nebude bolieť brucho tak možno aj povysávam ...

no a zajtra sa chystáme zdobiť medovníčky - tak sa celkom teším, bude to taká pekná nedeľa 😉

tak vám teda prajem krásny víkend a možno nám aj nasnežííííííí 😉

majkal
12. dec 2009

babule, ešte sa chcem opýtať, brali ste niektorá popri tých injekciách aj nejaké vitamíny?

yukki
12. dec 2009

Ja zatiaľ neberiem nič. Uvidíme, či bdue treba niečo.

babulina
12. dec 2009

ani ja som pri zoladexe nic ine nebrala (myslim tym vitaminy), az po ich vybrati hned tehu vitaminiky kvoli kyseline listovej pre dobry pocit 😉

majkal
12. dec 2009

aha, tak dobre ... ja som doteraz brala kyselinu listovú, tak s tým teraz asi prestanem a keď doberiem tie injekcie, tak začnem znova ... teraz by to asi aj tak nemalo význam

majkal
12. dec 2009

yukki: Ty už máš druhú injekciu za sebou však? berieš len tri? či pôjdeš na viac dávok .... mne zatiaľ síce nepovedal koľko, len že sa to lieči 3-6 mesiacov, tak uvidíme, tri vyberiem určite. A znášaš to v pohode? máš návaly?

yukki
12. dec 2009

Návaly sú to najmenej, čo pri tom mám, vôbec mi nevadia. Rozostrené videnie je sranda, nevadí mi. Bolesti hlavy, kĺbov, na začiatku aj brucha sa dajú zniesť v pohode. Nespavosť je nepríjemná, ale keby som ešte nemala malé dieťa, tak by mi ani nespavosť a ani následná únava cez deň nevadila.
Ale niektoré dni...menej ako polovicu dní....som podráždená, zúrivá a následne úplne depresívna, a to sa nespoznávam. Nikdy, naozaj nikdy v živote predtým sa mi nič také nestávalo. A neviem to ovládať.
????
Kôli tomu poslednému vyberiem tri a dosť.

majkal
12. dec 2009

fíííha .... no som zvedavá, čo to bude robiť so mnou .... môj mužík už má z toho stres, lebo on je hotový, keď mám bežné stavy "zlej nálady" pred krámami 😀 ale vopred som ho varovala, že to so mnou bude musieť vydržať 😝 inak, tiež nosím okuliare, tak som zvedavá, čo mi to urobí s očami 😒
dúfam, že vydržím aspoň tie tri dávky ... a hlavne že to zaberie ....
a ktoré injekcie berieš ty?

yukki
12. dec 2009

Diphereline. To rozostrené videnie je sranda! To som si pripadala jak zhulená. To je všetko v pohode. Mne prekáža len to, že za mňa v mojej hlave a emóciách rozhoduje niekto iný. Zo začiatku to bolo hrozné, aj keď len povedzme dva dni do týždňa, ale ako to vysvetliť dieťaťu.....Teraz sa mi zdá, že je to lepšie ale....nechcem zakríknuť. A napokon mne doktor čo ma operoval napísal len 3-potom to preškrtol napísal 4...a ja si vravím Prvé slovo platí druhé letí z gatí..... 😝

A ešte niečo-stratila som chuť na sladké zato pijem jak taká ťava...aj tri litre tekutín denne...no sranda, skrachujem tu na džúsoch kôli injekciám.... 😀

majkal
12. dec 2009

a ty si ešte na materskej? .... lebo v robote by mi to rozostrené videnie asi dosť vadilo ... ja sa potom neviem sústrediť 🙂 ...

mne predpisal lucrin, idem si pre neho na v utorok, tak som zvedavá čo zo mňa bude na vianoce 😀 ... čertica!

yukki
12. dec 2009

na materskej...ale to boli len také chvíľky v podvečer to videnie...a to sa dalo zaostriť, len o dosť ťažšie ako normálne.
No ja som si pripadala skôr ako psychopat než ako čertica.

majkal
12. dec 2009

hm, tak ja si tak občas pripadám pred krámami 😖 .... asi budem neznesiteľná .... ale čo človek neurobí pre to aby bol OK a hlavne pre bábo, nie? ....

liviaf14
12. dec 2009

ahojte 🙂
majkal, ja som bola taký paradox pri liečení endo oproti všetkým babám tu. u nás v nemocke po operácii mi môj operujúci lekár povedal, že injekcie na liečbu endo sú už zastaralé, už sa nedávajú. a to som mala IV. stupeň endo. takisto ani môj gynek. mi túto liečbu nenavrhol. obaja doporučili rovno tehotenstvo a najlepšie hneď ísť na IVF. lenže my sme sa s mm rozhodli snažiť prirodzene a začali sme hneď po operácii, ako mi to zdravotný stav dovolil. od tej operácie sa nám podarilo po 2,5 roku. 🙂

majkal
12. dec 2009

livia: no, tak vidím, že endo je fakt nevyspytateľná ... ale super že sa vám to podarilo prirodzene ... aj tak ťa obdivujem, že ste to tak dlho vydržali .... mne už "hrabalo" po necelých dvoch rokoch, čo sa nedarilo a to sme o endo ešte ani nevedeli.
a pri operácii ti aj niečo vyberali?

liviaf14
12. dec 2009

hej vyberali, jednu 5 cm cystu, niekoľko menších, asi aj nejaké zrasty, vzali mi kúsok z ľav. vaječníka. nedalo sa im ale vyčistiť mi to úplne všetko. operujúci lekár mi vtedy povedal, že je to ťažká endom.
no vydržali sme toho 2,5 roka, lebo len krátko pred operáciou sme sa rozhodli mať bábo.
vidíš, ale ty aspoň máš jedno dieťa, mňa strašila endo, že možno nebudeme mať žiadne 😨

majkal
12. dec 2009

tak to asi preto, že ti to vyberali ti nenasadili injekcie .... mne nevyberali nič, len zistil početné ložiská, ale zasa ešte žiadne zrasty .... ja predpokladám, že endo nemám dlho ... resp. že keď som otehotnela so synom, tak som ešte endo nemala .... bolesti som začala pociťovať až pred rokom, no a nebyť toho, že sa snažíme o druhé, tak o endo neviem doteraz.
To asi bude fakt civilizačná choroba, dnešná doba plná stresov a neistoty ....

lucy778
12. dec 2009

ahojte,

vanesska - na IUI nejdem, beriem clostyl 10 dní a na 12DC idem na pregnyl, vraj na vybudenie ovulácie. ani sa ti nedivím, že sa ti to všetko pletie, lebo sa to pletie aj mne 😀

janemari - tak táto mrcha proste musela prísť, pretože tento mesiac sme plodné obdobie úplne premrhali 😒 , mm nejak štrajkoval - také som mala na neho nervy, ale teraz mu to nedarujem 😝

yukki - môžem ti potvrdiť, že hneď ako odznejú účinky liečby, skončia aj tie tvoje stavy. presne viem aké to je, ja som to tiež zažívala a niekedy som myslela, že ma rozpučí od zlosti. ale našťastie to prešlo, tak to ešte nejako vydrž! 😉

inak baby neviete mi poradiť? prvé dve mrchy boli ok, ani bolesti,len normálna krv. ale tieto teraz to bol des - bolesti, takú silnú mrchu som ešte nemala a okrem toho zo mňa padali doslova hrudy krvi- je to akože normálne? - sorry, že to tak píšem, ale verím, že vy to pochopíte. doteraz som si myslela, že aj umierať od bolesti je normálne a nič som s tým nerobila tak sa aspoň spýtam.nemáte s tým niektorá skúsenosti? na nete som sa zatiaľ k ničomu nedopracovala...

yukki
12. dec 2009

Lucy vďaka! Rozpučiť od zlosti ...je veľmi výstižný výraz na tie stavy.

janemari
autor
12. dec 2009

Ahojte,dostala som na net az teraz cez den pecenie,podvecer nakupy a navsteva a este teraz varim obed na zajtra aj tak by som nespala a ked mam rano vstavat tak to urobim teraz a zajtra budem vramci normy oddychovat.

lucy presne taketo kramy som mala pred laparkou a liecbou,doslova som mala pocit ze sa rozpadam z vnutra.aj ja som mala prve dve mrchy v pohode bez liekov,ale co to bolo tentoraz nechapem 😖

nastasia nemusis nic kopirovat dnes som zohnaa ten casopis 🙂

katie233
13. dec 2009

Dobré ráno dievčatá 🙂.

Aj ja poznám tie stavy, ktoré momentálne prežívate tie, čo beriete injekcie. Niekedy som si pripadala ako prípad pre psychiatra. Ale najviac ma mrzí, že to nechápali ľudia, na ktorých mi záleží a vedeli o celej situácii. Ale teraz už také stavy našťastie nezažívam. Už len nejaké výkyvy v rámci PMS.

Lucy778, tak pre mňa je taká mrcha úplne normálna. Strašné bolesti a ešte aj tie hrudy krvi 😖.

Zatiaľ želám pekný deň

majkal
13. dec 2009

ahojte baby,

katie: tak to si ma nepotešila ☹ čím viac sa mi blíži utorok a prvá injekcia, tým viac sa bojím .... dnes som si čítala príbalový leták a nežiadúce účinky ... tak ma prešla aj chuť do jedla .... pripadá mi ta liečba hrozne drastická .... Ja viem, že to bude všetko dobré a že sa to dá zvládnuť .... len nech už je aspoň apríl a mám po tom 😒
Lebo ako píšeš, že to nechápali ľudia, na ktorých ti záleží a vedeli o celej situácii, tak z toho mám tak trochu obavy aj ja, lebo môj mužík má tendenciu byť práve takýto ☹ On má dosť, keď som ofučaná a podráždená kvôli krámom, nieto ešte takáto liečba ...

No ale, nechcem na to ešte myslieť .... nesmiem sa tomu poddať .... dúfam, že ten polrok uplynie rýchlo ....

Inak, ešte mám jednu otázku k tým injekciám ... neprejavilo sa u niektorej nadmerné ochlpenie? ... ja viem, blbosť, ale môj muž má z toho paniku 😀

majkal
13. dec 2009

ozaj, včera som si odlepila náplasť z rezu z laparoskopie .... a normálne som musela hľadať, kde mi to rezali .... ja som nič nenašla ... až potom takú drobnú ranku na kraji pupku 😀 asi tam ešte mám steh .... no, čakala som teda väčšiu ranu a jazvu 🙂

zajacik...
13. dec 2009

Majkal chcem ta ukludnit, kazdy tu liecbu znasa inak. Ja som sa toho tiez velmi obavala a bola to pohoda. Tie zmeny nalad boli len sem-tam, ja som pri liecbe hlavne pocitovala stale take vnutorne teplo, no a kedze bola zima, tak mi to aj vyhovovalo. Ty tiez budes brat liecbu v zime, takze to je dobre 🙂 V noci som sa niekedy budila, lebo som bola smadna, to som mala stale pri posteli flasu s vodou 😀 Ale ziadne negativne ucinky, ani ochlpenie ani nic hrozne som pri liecbe nepocitila. A to som mala 6 injekcii a este dalsie 4 mesiace kym mi prisli kramy po poslednej injekcii...

majkal
13. dec 2009

dakujem zajacik, už som na tom trošku lepšie ...čítala som si aj príspevky z prvej časti témy endo .... tak začínam byť v pohode .... idem teraz maľovať medovníčky, tak snáď prídem na iné a hlavne krajšie myšlienky 🙂

janemari
autor
13. dec 2009

majkal jedna z nas filmuska tiez berie Lucrin res.uz vybrala poslednu 6 injekciu a pocas liecby pokial viem nemala ziadne komplikaci,myslim ze len pri poslednych dvoch sa objavila nespavost.Ale inak pokial viem bola v pohode aj napriek tomu,ze liecbu brala v lete.

Ja inak v pohode ak sa tak da povedat,len ma stale bolia vajecniky a udiera mi to do krizov aj ked je uz mrcha prec 😖

janemari
autor
13. dec 2009

Asi vsetky vikendujete 😎 tak vam zelam prijemny zvysok nedele pa pa

babulina
13. dec 2009

majakal, ja som bola skoro uplne v poho pocas injekcii, trocha zmena nalad, priberanie ziadne este som trosickou schudla, ochlpenie vobec nie, jedine co som mala tak navaly tepla, som sa potila ako somar v kufri, nebojkaj vsetko bude v poho, drzim palce

majkal
13. dec 2009

ďakujem baby, ste strašne zlaté, neviem čo by som bez vás robila 😉
akurát som mala na návšteve svokru - ona nevedela o mojej laparke a endo; no a znova došla téma k bábätku, tak sa ma rovno opýtala, či už ďalšie nechceme .... náš maťuľo je jej jediné vnúča, tak ju chápem, žeby chcela ďalšie 🙂 ... takže som vyšla s pravdou von .... tak mi tiež dohovorila, že to zvládnem a tak .... celkom sa mi po týchto všetkých povzbudeniach uľavilo...

lucy778
13. dec 2009

Ahojte,
no vzhľadom na to, že niektoré máte podobný problém ako ja tak to asi nechám tak.
jane - veľmi výstižne si to opísala ten pocit, že sa rozpadáš zvnútra 😒 , tak už to len vydržať 😉 Ale vďaka baby ste ma ukľudnili 🙂

majkal - neboj nič, zbehne to rýchlo a vydržíš to v pohode uvidíš. 😉