Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
30. dec 2009

Ahojte 🙂
nastasia tak moje posledne kramy boli ako tvoje.Len s tym ze to nebolo na 5den ale na druhy den ked som myslelal ze zomriem od bolesti.Mala som pobednu a doobeda bolesti v pohode,este som si povedala,ze to vydrzim bez liekov.Lenze ako som sa obliekala do prace zacali nenormalne bolesti a kedze kolega prisiel po mna skor nic som nestihala.V aute som dostala prve krce a kedze som isla este do stanku zhanat ten casopis Moje zdravie bolo to utrpenie,citila som kazdy krok,akoby ma rezali za ziva.Na satnu som prisla biela,roztrasena,prve co bolo som utekala zapit tabletku.Potom som si sadla na lavicku a triasla sa a cakala co bude.Bolo mi do placu,lebo dovolenku som uz nemala a odrobit nebolo kedy.Bolest udierala az do krizov,to boli nenormalne krce.Keby nebola tabletka zabrala idem na pohotovost.Pred laparkou to nebolo take zle.Normalne mam strach,dalsiu mrchu cakam buduci tyzden,zrovna v ten den ked nastupujem do prace ☹ Ked som vcera nahodila temu dieta a co dalej ma zarazil muz odpovedou,musime sa zmierit s tym,ze deti mat nebudeme 😲 Vobec som nepochopila,ze co teraz ci uz nejde do centra,alebo ako.To este budem musiet s nim prekonzultovat.

nastasia
30. dec 2009

Jane, to je otras, ze si absolvovala polrocnu liecbu, pretrpela neziaduce ucinky a mas taketo bolesti ☹ ☹
a co tvoj muz zasa vymysla? ja by som sa na rovinu opytala, ze ako to myslel 😠

janemari
autor
30. dec 2009

nastasia urcite sa s nim este o tom porozpravam bud dnes alebo zajtra.Teraz je v praci.Ale urcite chcem poznat jeho stanovisko do konca tohto roka.A ak ma zrazu takyto nazor je mi jasne odkial vietor fuka kedze na vianoce mi jeho maminka zacala predhadzovat adopciu.

nastasia
30. dec 2009

adopciu? ved ste este ani IVF neskusili...a co si jej na to povedala?

liviaf14
30. dec 2009

nastasia, zatiaľ neviem či mi tehu pomohlo, som v 35tt. takže uvidíme po pôrode........ na začiatku tehu som občas mávala tie spomínané kŕče, som sa vždy zľakla, že čo sa to deje. to nutkanie na močenie som mávala tiež, na to som už zabudla, tiež pred laparotomiou. a to nutkanie som mala vlastne aj na začiatku tehu spolu s tými kŕčmi a akonáhle som bola na wc-ku, tak to ustalo.

zvedava17p
30. dec 2009

dakujem za odpovede, ano mam decapeptyl a doki mi pichol injekciu 2 den cyklu

janemari
autor
30. dec 2009

zvedava aj ja som mala decapeptyl

nastasia nepovedala som jej nic.Ked som mala zle vysledky a nevedeli co mi je ratalo sa z myomom,nadorom alebo aj niecim horsim kedze moje onkomarkery boli pekne vysoke som bola hotova,nielen z toho co mi je ale ze nebudem mat deti a ona za mnou prisla a rozpravala mi o adopcii ake su to pekne deti a bla bla bla.Som jej vtedy povedala,ze adoptovat nechcem a ona nadalej na mna tlacila.A to sa zopakovalo neraz.Takze na nu uz nereagujem aj ked to bolo dost podle v den vianoc mi pripomenut ze nemam deti ☹

lucy778
30. dec 2009

janemari - vidím, že svokra nedá pokoj 😠 , ale neber si to, babatko určite mať budeš 😉

mirip
30. dec 2009

janemari to je len svokra mna sa moj vlastný brat pred vysmiatou švagrinou ktorá sa na tom bohovsky bavila spýtal že ked už sme tri roky manželia či ešte nechceme deti alebo že prečo ich nemáme alebo že či som jalová krava ked ich nemáme, takže svokra je len svokra a nou aj ostane tá je najlepšia ked je na hony daleko ale vlastná krv z rodiny to ma dorazilo vtedy a švagriná je tiež pekne škodoradostná preto sa na tom bavila lebo brata by som ppovedala ona vyhecovala k tomu aby sa takéto veci pýtal a toto povedal

nastasia
30. dec 2009

ahojte,
veru tak najlepsie je ked je svokra vzdialena tisicky kilometrov a do nicoho sa nestara.
miri, tak to bolo od brata drsne...musela si sa citit strasne...ludia si niekedy neuvedomuju ako svojimi recami mozu ublizit aj ked to tak mozno nemyslia...hlavne je, ze mate svoj pokladik a svagrina sa moze strcit.

dobru noc vsetkym

ika33
31. dec 2009

AHojte kočky.

Prajem Vám krásneho SILVESTRA a ŠŤASTN7 NOVÝ ROK 2010. Nech je lepší a krajší ako bol tento.
TEhulkám, želám, aby ste si užívali tehotenstvo a potom porodili bez problémov krásne detičky. 😉
Snažilkám, želám, aby sa zadarilo. 😉
A Vám liečiacim, aby Vám to čo najrýchlešie ubehlo a mohli sa snažiť a nech sa hneď aj zadarí. 😉

No proste super rok 2010. 😀 Ahojte.

janemari
autor
31. dec 2009

mirip tak to muselo dobre boliet ☹ ,ale bolest ktoru clovek preziva preto ze nemoze mat dieta vie pochopit len ten kto to zazil na vlastnej kozi.Ja som svokru odignorovala a ako som raz napisala uz je to viac ako 3 roky co sa o babetko snazime,kadeco som preskakala a preo si to uz tak nepripustam.Mozno je to aj tym,ze tento rok sa toho na mna zosypalo az prilis vela tak som taka otupena.

A co sa tyka mna som sa rozpravala s muzom a ideme do toho.Okrem toho ked som si to tak preratala kym sa dostaneme do centra a dospeje k ivf bude este kopa mesiacov na snazilkovanie.

Zelam vsetkym endackam aby nevesali hlavu,tehulkam bezproblemove tehulkovanie a pohodovy porod,snazilkam uspesne snazilkovanie a dialnicu na testiku ako hrom // a tym co zacinaju liecbu,aby sa nebali,ze ju lahko zvladnu a budu nasledovat uspesne tehulky.Takze hor sa do TEHULKOVANIA v roku 2010 🙂

terasa
31. dec 2009

janemari vsak do centra ty toho vela netreba len vymenny listok od gynekologa
nemusis ist na ivf su aj ine liecby a zakroky,napriklad inseminacia
moja sestra mala synceka po 5 rokoch manzelstva
aky mas ty vlastne problem,co tvoj manzel on ma niejake zdravotne problemy?

zajacik...
31. dec 2009

Babulky vsetkym vam prajem veseleho Silvestra a stastny Novy rok 2010, aby sa snazilky dockali vytuzenych // 😵

nastasia
31. dec 2009

Jane, to je supeeeer 🙂 ze muz takto reagoval 🙂

Tiez Vam vsetkym zelam Stastny Novy rok a vela vela deti 😉

mirip
31. dec 2009

Ahojte tak ja dúfam že rok 2010 vám všetkým ktoré ste ešte snažilky tak ako ja /lebo plánujeme od nového roku ked bude mať malá aspon pol roka snaženie o druhé bábo 😅 /že Nový rok bude pre všetky úspešný a plodný a posielam také mamičkovské vírusíky a aj aktuálnu foto našej krásavice z dneška 😵

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM 😵

janemari
autor
31. dec 2009

mirip jeee tebe sa to mamockovanie zapacilo 😉

terasa jasne ze ratam aj s inou moznostou ako ivf to beriem ako poslednu moznost,viem ze nam budu robit vysetrenia,potom folikulometria a planovanie styku,potom iui ak to nevyjde.A az potom je ako posledna moznost ivf.Ale myslela som to tak ze bude dost casu na prirodzene otehotnenie.Len bude zalezat nakolko sa endoska vratila kedze ja som mala vysoke hodnoty a okrem toho mam na maternici teda v nej adenomyozu a to je horsie.

mirip
31. dec 2009

no janemari chceli by sme ked bude mať malá pol roka cca od apríla skúšať zase ked som nateraz vporiadku po gynekologickej stránke a do apríla pravdupovediac uvidíme ale pozor si nedávame 😅už nechcem zaváhať ako prvýkrát som muža po svadbe prehovorila že nech si rok užijeme samoty a potom sa začneme snažiť a bolo z toho 5rokov ked počítam aj ten premrhaný čas a ak by som mala čakať zase ked teraz zaváham a prežiť si toto všetko čo bolo pred malou odznova tak dakujem neprosím a vobec aj moj Dr má medzi deťmi 11mesiacov a dal nám zelenú že on nám žiadnu pauzu nedáva ked chceme máme sa snažiť že ono sa povie viac detí viac starostí ale ono sa to fakt vraj len povie lebo popri jednom že sa vždy zvezie aj druhé /že to zažil/ a že ked je menší rozdiel medzi deťmi tak si aj viac rozumejú že najhorší je len ten prvý rok........tak uvidíme necháme to na Pánbožka ako to bude dalej

janemari
autor
31. dec 2009

mirip tak ti to srdecne zelam,aby mala mala Bianka coskoro surodenca.Ale hlavne je aby si bola ty v poriadku a najlepsie by bolo keby sa ti endoska uz viac nevratila 🙂

zlatanka30
31. dec 2009

janemari ake si mala ty tie zvysene hodnoty?ja mam CA 125 zvysene na 37,7 .Endo sa opat ohlasila po 8 rokoch

lucy778
31. dec 2009

Ahojte,

prajem vám všetkým veselého Silvestra a šťastný Nový rok 2010! 🙂 Všetkým tehulkám pohodové tehu, snažilkám - nech sa nám zadarí a tým čo sú ešte v liečbe nech to pekne bez problémov ubehne 😉

janemari
autor
31. dec 2009

zlatanka ja som mala az 191 😉

janemari
autor
31. dec 2009

lucy dakujem. 🙂

zlatanka30
31. dec 2009

ach boze take vysoke.chudatko moje.prec s tou pliagou endo.chcem sa este niekoho opytat,ci sa mozu endo cysty na vajecniku zmensit.?

janemari
autor
31. dec 2009

zlatanka mozu sa aj zmensit,aj zvacsit aj stratit.Zalezi to od toho ako sa telo zachova.

yukki
31. dec 2009

všetkým bojovníčkam veľa sily na boj s endo a veľa trpezlivosti a ÚSPECHOV pri snažení! 😵

micka77
31. dec 2009

všetko dobré v novom roku a nech máte aj vy čím skor // 😉

janemari
autor
31. dec 2009

Este raz vsetkym dakujem a zaroven zelam uspesny rok 2010.Ja uz padam z netu.Pa pa v buducom roku. 🙂

katie233
31. dec 2009

Aj ja želám super rok 2010! Nemám konkrétne priania, každá viete, čo najviac potrebujete, tak želám splnenie všetkých snov!

janemari
autor
1. jan 2010

Tak Vitam Vas v novom roku 2010 a nech je pre nas tento rok uspesny v tom co si kazda zelame.Pokracujeme v boji s endo a ako vidime tehulky nas boj nieje marny.Pekne dospat prebdenu noc,uzit si este volna a potom hor sa do snazilkovania 😉