Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
7. jan 2010

Ahojte 🙂. Ako ten čas neuveriteľne letí. Pozerám, že Lívia nám každú chvíľu už môže oznámiť, že už má svoju ratolesť 😵. Aj nám ostatným to pekne ubieha 😀.

Baby, aj ja rozmýšľam nad PN. Hlavne preto, že nemávam ranné nevoľnosti, ale chytá ma to hlavne okolo obeda. Príde na mňa slabosť, žalúdok ako na vode, hlava sa mi krúti. Vtedy nepomôže nič iné, len vyložiť nohy do zvýšenej polohy. Zatiaľ som mala to šťastie, že ma ešte nikto nevymákol, ako si tam sedím s vyloženými nohami 😅. A hlavne, kancelárska robota pomaly ukončená, budeme chodiť do terénu, a naozaj nemám najmenšiu chuť niekde ochorieť. A hlavne sa aj bojím, že keď budem mať zvýšenú námahu, tak sa znova objaví krvácanie. Budem sa musieť porozprávať s doktorom.

A aby som nezabudla: TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

janemari
autor
7. jan 2010

Ahojte 🙂 Ale ste sa pekne rozpisali a ako tak citam tak uz o porodoch.Ja som dnes zohnala femikvapky tak som zacala uzivat uvidime ci tento mesiac zaberu 😉

drobculka
7. jan 2010

ahojte, ake ste mali priznaky endometriozy?

majkal
7. jan 2010

Jane, tak držím palce aby zabrali .... ja už som o nich tiež čítala a rozmýšľala som, že keď budem mať po liečbe, či ich tiež neskúsim 🙂

drobculka: je to dosť individuálne ... niekto nemá žiadne, niekto má veľmi bolestivú MS, bolesti pri sexíku, ja som napr. mala pálenie v malej panve, akoby zapálené močové cesty ... no a samozrejme - neplodnosť.

lucy778
7. jan 2010

vanesska - skôr ako nad IUI začínam rozmýšlať nad IVF, keď som to doma nadhodila mm sa tváril tak nejako divne. neviem ako je to momentálne s jeho spermiogramom, pretože chvíľu vydržal nefajčiť, ale zase s tým začal a mňa už nebaví furt ho napomínať ako malého. spg mal zatiaľ stále celkom ok a vtedy keď nefajčil a bral profertil sa to zlepšilo. ale ešte nejaké 2 cykly skúsime posnažilkovať 😉 . mrcha je stále slabá, už ani brucho necítim vôbec a už ma hlavne prešla tá depka čo ma poobede pochytila, najskôr som sa vyrevala, potom som sa natlačila mozartovými guľkami a ešte teraz mi je z nich zle 😀 . neviem prečo ma to dnes tak zobralo, ale už je dobre, ideme ďalej 😉

evina0
7. jan 2010

vaneska ja som dostala vychadzky az po 2 mesiacoch..a mam rano 10-12 a poobede 14-16. doma mi je predsa lepsiekedy chcem sa zobudim a pomalinky mam stale doma co robit.ja mam ale vyhodu ze byvame zatial u rodicov a mamu mam uz doma takze ked mi je smutno zbehnem s poschodia a mam spolocnost 😉 pocula som aj o takych vychadzkach ze celodenne ale neviem o cloveku coby ich mal.ak mas moznost ist na Pn tak nevahaj.ja som sa bala ze ma uz vypise ale zatial som doma a verim ze do materskej aj ostanem.

jani pohyby citim ale nie nejake prudke.prave tento tyzden som sa aj v noci zobudila ako sa mi mrvi drobec v brusku a od radosti som nemohla zaspat.zatial nejake vyduvanie spod koze nebolo ani kopance len tukanceky a bublanie 😵 a ked sa prejem tak mi to da pocitit ze ma asi malo miesta 😀 😀

liviaf ja sa rozhodnem az ked to na mna pride a bolesti budu neznesitelne.zatial si hlavu nad porodom nerobim a sprevadzaju ho rozne priznaky takze to isto zvladnem.nebojim sa a ta ihla do chrbta si vravim..ked som zvladla vziat tou konskou ihlou vzorku s miechy ked som bola vazne chora, tak nejaka epiduralka ma v rovnovahy nevyvedie.Ja sa budem cely cas tesit kedy budem mat nase slniecko v narucii 😵 😵 😵

katie pokial sa da ist na Pn ani peniaze nestoja za ten pocit ze robis vsetko pre dobro babenka.

janemari
autor
7. jan 2010

drobculka presne ako pisu,priznaky su rozne od velmi bolestivej menstruacie,cez bolest pri sexe,neschopnost otehotniet az po to ze niektore nemaju vobec ziadne problemy a pride sa na to nahodou,ked sa zene nedari otehotniet.Mozu ju zistit na zaklade onkomarkerov ked su zvysene hodnoty,ale ani to nieje pravidlo.Potvrdit,alebo vyvratit endometriozu moze jedine laparoskopia.

luko
7. jan 2010

ahojte, mam novinku 🙂
schvalili mi IVF 🙂 bohuzial doktorka ma volny termin az o 2 tyzdne, takze uz nestihnem hned aj zacat stimulovat, lebo mrcha, ale teda vidim to tak na marec realne, ze by sa to snad mohlo zrealizovat 😉

luko
7. jan 2010

drobculka: ja vobec ziadne, az na dva krat prude bolesti v podbrusku raz pocas MS, raz mimo nej.

yukki
7. jan 2010

drobculka: úplne to samé ako luko!

luko
7. jan 2010

co je cele zle, lebo sa na to prislo neskoro a sposobila zrasty a nepriechodnost jedneho vajcovodu a cystu na vajecniku,a le ta uz je chvalabohu prec.

jani2
7. jan 2010

Luco - to super, a len toť sme o schválení písali kedy bude a už je tu, a na jar je tehulkovanie možno lepšie ako v zime 🙂

luko
7. jan 2010

prave dnes mi volali z centra a doma som mala dopis z poistovne, trvalo to menej ako mesiac a to boli este sviatky, takze dakujem Union 😵

lucy778
7. jan 2010

luko - blahoželám 😉 škoda len, že sa ti to trošku natiahne, ale to nevadí hlavné je, že to bude a marec je tu čo nevidieť 😉

drobculka - ja som mala veľmi bolestivú menštruáciu sprevádzanú hnačkami, vracaním, trpnutím rúk, mala som pocit na odpadnutie, brr a bolesti pri sexe, napriek tomu mi endo zistili náhodou, keď mi robili diagnostickú laparku. ja som tieto príznaky totižto brala tak, že to asi tak má byť. no a nemalo

luko
7. jan 2010

uz len nacerpat pozitivnu energiu a vieru, lebo naozaj si ani neviem prestavit, ze by som mohla byt tehu....clovek s i to zela taky dlhy cas....

lucy778
7. jan 2010

a tvoje želania sa konečne naplnia a aj ty budeš tehu. veľmi ti to prajem a držím ti prsty!

luko
7. jan 2010

lucy: teda...si si "uzila", ja som mala vzdy prikladnu bezbolestivu MS, v zivote by ma nenapadlo, ze sa endometrioza moze tykat...a ze by som mala ist dokonca na IVF...

lucy778
7. jan 2010

no takéto stavy som mávala asi pol roka pred laparkou, ešte dnes mám z toho hrôzu a tiež by mi v živote nenapadlo, že môžem mať endo. vtedy som sa tak nesledovala, nebolo kedy to až teraz sa sledujem až sa niekdy obávam, že mi z toho preskočí 😀

luko
7. jan 2010

ja mam strednu zdravotnicku skolu, takze som o endo vedela aj o priznakoch, ale kedze mna sa to netykalo, tak som bola v pohode....a potom sok, ze cysta, zvysene onkomarkery a uz to islo, operacia, hormonalna liecba...ale co sa stazujem, mohlo byt aj horsie 😀

lucy778
7. jan 2010

ano, aj napriek všetkému si myslím, že sme na tom dobre, pretože všetko sa akosi dá zvládať, aj liečba je zvládnuteľná a čo je najlepšie aj k babatku sa dá dopracovať, či už prirodzene alebo pomocou ivf. z tohto pohľadu som "rada" že je to endo a nie niečo horšie 😝

luko
7. jan 2010

jo jo, mas pravdu a tu sa nam to IVF nejak dari v tejto teme, skoda ze tu nechodi scarlettka, ta mala hned dvojky 😀 aj ked to bolo az na druhy krat, ale bolo! 🙂

lucy778
7. jan 2010

ano celkom sa darí a verím tomu, že tak ako sa pekne nabehlo na tehu vlnu koncom minulého roku, tak sa na nej bude pokračovať aj v tomto roku 🙂

luko
7. jan 2010

isteeee 🙂 a ty si v akom stadiu teraz?

filmushka
7. jan 2010

luko super spravicka, tak hadam v marci pekny darcek k narodkam bude 😵 😵 😵
drzim silno palce 😉

lucy778
7. jan 2010

no my zatiaľ snažilkujeme ale bez úspechu, keďže dnes dorazila mrcha 😒

luko
7. jan 2010

dakujeeeeem 🙂 budeme to potrebovat 😉

prahaxx
8. jan 2010

Ahojte, velmi drzim palce vsetkym snazilkam, nech to vyjde!

katie, s PNkou nevahaj, som doma od 4tt, len spim a zvraciam,
oslabeny organizmus chyti vsetko, 3 Vianocne dni som lezala s horuckami, nevolnosti sa zhorsili tak o 200 %, nastastie vyzera byt vsetko v poriadku, akurat dnes zobrat krv bol riadny problem ☹
vtip dna: pokial zena nezvracia 15krat za den, je to v norme ☹ 🙂

luko
8. jan 2010

prahax: fuuuha, to ja sa ak sa podari to tehu asik tiez dam vypisat, lebo ja som v skolstve a od dedi pravidelne chytim virus daky 😒

luko
8. jan 2010

oprava:deti

dahra
8. jan 2010

Ahojte,
Luko,
gratulacia k schvaleniu ziadosti. Ak mas dlhy protokol, tak nemusis cakat na mrchu, vtedy sa zacina s tabletkami este skor a od spustenia mrchy stimulujes injekciami. Mozno ti to vyjde aj skor.
Katie,
presne ako pises, nie rano, ale poobede to zacina a k veceru je to niekedy des.
Prahaxx,
fiha, tak tieto "tehu-radosti" ti veru nezavidim. Ja som na tom ako Vanesska, stale zostava len pri pocitoch na zvracanie. To si velmi ani nepribrala, ze?

Od novembra mam 4 kg naviac, ale myslim, ze je to aj dosledok vsetkych tych hormonov, co do mna minuly rok napchali. Jest mozem tak v norme, skor pomenej a casto, ale cca od casu vkladu som mala par tyzdnov "zravu nemoc". Potom sa to ustalilo.
Inak, zacinam mat dost vazny problem s nohavicami, ledva obleciem a to som chcela nove kupovat az po prvom trimestri. Nehovorim o nohavickach a podprdach 😠 😀