Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

tulipanike
8. jan 2010

ahojte 🙂
v prvom rade vsetkym prajem vsetko dobre do noveho roku

co tu mate nove?
dlho som nebola na nete, nebolo casu pocas vianoc

ja hlasim, ze uz som doma, dnes sme mali poradnu, malicka Lenka je v poriadku, a vypisal ma na matersku

jani2
8. jan 2010

Luko – aj mne kedysi prišlo mnohokrát ľúto, že prirodzene to u nás nepôjde...ale keď už budeš mať bábo doma, tak už ti bude úplne jedno či to bolo prirodzene či IVF, uvidíš!..inak aj ja mám jeden vajíčkovod úplne nepriechodný, druhý vraj priechodný ale moc pokrútený...no ale to bolo pred 4 rokmi, ktohovie ako teraz...ja už u seba na prirodzené otehotnenie vôbec neverím.
Jane – tak budem čakať na ten zázrak s // ešte pred IVF a ak nie nevadí, IVF to istí....a už volaj ten doktorke, lebo dostaneš, čo to naťahuješ! 😉 ...a ak ti doky vravel, že aj tvoje problémy s maternicou sú riešiteľné, tak sa nad tým netráp...vrav si že budeš ďalšia s adenomyozou, ktorá otehotnela a v pohode vynosila
Zlatanka – joj, tak to by som oplakala celú noc pred tou operáciou 😔 ...ale našťastie vaječník ostal a aj s jedným sa pri IVF robia zázraky, pozri na Dahru, tá má tiež len jeden 🙂 ...inak aj ja už mám za sebou 4xLPS a jednu laparotomiu...každý rok som sa ocitla na stole 😝
Tulipanike – mám to chápať, že to bude dievčatko Lenka, alebo som to zle pochopila? 😵

dahra
9. jan 2010

Ahojte,
Zlatanka,
ja mam tiez jeden vajecnik. Operovali ma takto pred rokom (14.1.), hned po operacii som sa objednala do CAR-u (20.2.), potom prisli vysledky z histologie. Vtedy som sa dozvedela, ze mam endo a kazali mi prist hned pri dalsej mrche na injekciu(10.2.). Krizilo sa mi to s centrom, tak som sa sama rozhodla, ze na liecbu ten mesiac nepojdem. To bolo dobre, v centre mi mohli urobit v priebehu mesiaca (februar-marec) vysetrenia, aj manzelovi a povedali mi, ze liecba je zbytocna a ju neodporucaju.
O mesiac sme mali vysledky a u manzela katastrofa 100% teratozoospermii (zly tvar) + oligozoospermie (nizky pocet len 6 mil.). Povedali nam, ze o cca 2-3 mesiace kontrola, a potom sa uvidi ci na IVF. Tak som si v hlave premietla, ze je to dobre dlhy cas a okrem toho som si uvedomila, ze prirodzene otehotnenie je tak realne, ako maliny v decembri. Este k tomu v tom case sla pod noz aj moja sestra, tiez endo v ovela horsom stadiu. Videla som, ze to nie je sranda, tak som sa po troch cykloch, zasa sama od seba dotrepala na injekciu (27.3.). V nemocke na mna hladeli, kde som sa tak dlho tulala. V centre zasa doktor ostal prevapeny, ze som na liecbu sla. Lenze som mala ciel. Mnazel siel na kontrolny spg 20.5., dopadol uplne rovnako ako prvy. V juni sme vypisali ziadost na IVF, v juli prisla schvalena. 17.7. som dostala poslednu injekciu, pockala na mrchu 30.9. a 28.10. - hned pri druhej som uz stimulovala na IVF. Vysledok poznas.
Myslim, ze som sa rozhodla uplne spravne, kazdy krok som si premyslela, v case liecby som este behala po vysetreniach - dali sme si urobit imunologicke testy s manzelom, ja som behala po reumatologii a hematologii, lebo mam aj ine problemy.

luko
9. jan 2010

dahra: vy ste to nakoniec riesili s darcovskymi?
Inak ono je to vzdy rozhodnutie, mne nikto nepovedal, ze prirodzene to nepojde, ale ci by sme to stihli skor ako by sa mi zacala tvorit endo...to je otazne..keby mal muz aspon ukazkovy Spg...ae takto...

dahra
9. jan 2010

Luko,
nie, manzelove. Ja som chcela este skusit IUI s darcovskymi, lebo nam vraveli, ze dojdeme na rad len v januari, tak som nechcela stracat cas. Potom sa to zmenilo, takze sme sli s manzelovymi.

luko
9. jan 2010

tak to je uplne super, ze vam to tak vyslo 😵

vanesska
9. jan 2010

zlatanka... ja myslim ze toho mas za sebou viac nez dost takze ja by som sa vrhla na IVf a neriesila liecbu...
podla mna to je zbytocna strata casu najma v takom stadiu v akom si ty ze mas uz len 1 vajecnik...
a 4 operacie za sebou... mozes absolvovat liecbu par mesiacov potom dalsich par mesiacov cakat na ms a potom na schvalenie ziadosti a medzitym sa ti ta hnusoba moze vratit a riskovat ze by si prisla aj o dalsi vajecnik keby ti to ta endoska zasiahla je zbytocne...
v nasich pripadoch poistovna schvaluje ziadost bez problemov do mesiaca to mas schvalene a mozete na jar zacat...!

luko
9. jan 2010

suhlasim s vanesskou

zlatanka30
9. jan 2010

vanesska mas pravdu aj ja viem,ze by to bolo tak.neviem,co mi navrhne doktor idem 14.1 na vyber stehov.je to strasne dlhy cas na to aby som cakala a to ja uz nechcem.my sme uz boli aj v heliose takze to by nebol problem.doktor nam povedal,ze mozme absolvovat aj ivi no neviem ,nedavam tomu sancu.ale necham to uz na nich oni vedia,co a ako.

vanesska
9. jan 2010

zlatanka... iui je podla mna zbytocna strata casu tiez... mozes to sice 1 ci 2 mesiace skusit ale je tam sanca tak 8-10% nez to pri IVf je sanca okolo 40% co je sakra rozdiel...
a pri nasej diagnoze je prave cas dolezity lebo nikdy nevieme kedy nas ta potvora opat navstivi...😠
mne napr. v car hned odzaciatku navrhovali ivf ale ja som to stale natahovala ze este chcem skusat prirodzene a roky bezali a nakoniec sme aj tak museli ist na ivf a este k tomu som mala naspat aj endosku... 😒
takze hlavne je aby ty si mala svoju predstavu co chces myslim ze v car tak od ivf odhovarat nebudu... skor bezni gyndosi mozu mat taky nazor ze najprv liecba potom prirodzene a az potom ivf... ale sama vies ze to je zbytocna strata casu... tak ti drzim palce aby ste sa co najskor na to vrhli... zda sa ze tu kazdu chvilu prepukne druha tehu vlna!!! 😉

janemari
autor
9. jan 2010

Ahojte prisla som vas pozdravit 🙂 Tak ja si davam tie femikvapky a ako som ich zacala uzivat nejako ma prehana 😅 nemate s tym nejake skusenosti?Mozno je to len zhoda nahod,ale aj tak mi to nevadi treba precistit aj creva 😀 a koniec koncov aj chudnem 😉 Zacinam cititi vajecniky takze kvapkose zaberaju a mne zacnu plodne dni a my sa mozme zacat snazilkovat.

vaneska no kazdy lekar je iny,moja dokina chcela aby som sla hned do centra,ale kedze primar povedal skusat prirodzene tak povedala ok a dala nam cas na prirodzene snazilkovanie.

luko
9. jan 2010

zlatanka: moj gyndos tiez nasadil liecbu, ale potom to konzultoval s dokynou z CAR, ktora asistovala pri mojej op. a ta hned nakazala liecbu stopnut (po 2 mes.) a zacat pripravu na IVF. Ono zavisi vzdy od konkretneho pripadu samozrejme 😉

lucy778
9. jan 2010

Ahojte,

janemari - femi kvapky som brala, ale takúto skúsenosť som s nimi nemala ale tiež som rozmýšľala či ich zase nezačnem brať, nejako som na nich pozabudla. ale myslím, že je o nich téma aj na koníku - kvapky od valoviča alebo tak nejako.
mrcha je už na konci - tentokrát to bola rýchlovka len 3 dni 😉 takže hurá do snažilkovania 😀

lucy778
9. jan 2010

jane - trošku som tú tému prelúskala, ale o preháňaní z kvapiek som sa tam nedočítala

zlatanka30
9. jan 2010

luko citala som aj tvoje prispevky.mohla by som zacat liecbu nejake 2-3 mesiace polial by mi schvalili ziadost tak ako si to urobila ty.ale neviem,ci by moj obvod.gyn prerusil liecbu.on sa v pd zaobera tiez asistovanou reprodukciou .urobi vsetky potrebne vysetrenia a potom posle do heliosu.neviem si predstavit ze pol roka liecba a potom cakat este 2-3 mesiace na mrchu vsak sa zblazdnim uz teraz som z toho na nervy.ja uz dalej nemozem

janemari
autor
9. jan 2010

lucy tak neviem z coho to mam,ale v pohode,mozno sa mi potrebuje precistit organizmus 🙂 Som strasne zvedava ci zaberaju tie kvapky aj na mrchu,pisu ze po dlhsom uzivani bolesti vymiznu uplne tak budem skusat.

luko
9. jan 2010

zlatanka: ja som mala len 2 cykly a cakala som 2 mes. gynekolog ma upozornil, ze ak by sme dali celych 6 cyklov, tak by som mohla cakat aj niekolko mesiacov...neboj, nevzdavaj, mne sa to tiez niekedy zda uz strasne dlho a nechce sa mic akat, ale verim, ze sa vsetky dockame....ja som napr. uplne vypustila pocas liecby a nasledne cakana na MS...venovala som sa konickom, priatelom, chodila som vela medzi ludi a tak mi to nejak rychlo preslo, nechodila som ani sem moc, aby som nemusela na to mysliet, lebo vsak aj tak nic nove som nevedela napisat, kedze som bola v stadiu cakania 🙂 hlavne si uz nedavam ziadny casovy horzinot, lebo z toho by som sa zblaznila. hlavu hore

nastasia
9. jan 2010

ahojte,
prisla som vas len pozdravit, ideme si pozriet rozorvane objatia, dufam, ze to bude dobry film 🙂 papa

luko
9. jan 2010

a tak Almodovara ja mozem 🙂

lucy778
9. jan 2010

ahojte,
prišla som ešte mrknúť čo sa tu deje, v pondelok mám skúšku tak sa aj učím, lebo bez toho to nepôjde 😀 ale stihla som sa už aj zapojiť do clostil témy 😉 a keďže nie som tehu, tak som si k tomu uvarila pohár vínka, lebo zase cítim, že na mňa niečo lezie 😖
tak vám všetkým prajem ešte pohodový večer a dobrú noc 🙂

luko
9. jan 2010

drzim palce lucy na skuske 😉

ika33
10. jan 2010

Ahojte.

všetkým vám prajem všetko dobré v novom roku. U mňa žiadna zmena tehu nie som a zase špiním ako pred liečbou. mám aj bolesti takže žiadna sláva.

Tak sa tu držte . pa

dahra
10. jan 2010

Zlatanka,
preco nedavas ani IVF sancu? Podla mna je ovela vyssia ako pri prirodzenom snazilkovani. Helisos ma 40% uspesnost. V ten den, ked som bola na OPU ja, bola so mnou este jedna baba. Obe sme tehotne, takze 12.11. mal Helios 100% uspenost. Ja som sla s endo, ta baba mala polycysticke vajecniky a nasi muzi mali obaja 100% zly tvar spermii.
Okrem toho, ked nieco chcem, tak to aj dosiahnem! Nehladim na prekazky, ale na ciel.

luko
10. jan 2010

dahra: nepojdes so mnou do gyn fivu?...asi nosis stastie 😀 inak pekne si to napisala, obcas ma clovek depku, dolezite je ale sa zasa zodvihnut a ist dalej.

zlatanka30
10. jan 2010

dahra ahoj.praveze doktor mi povedal,ze mam velku sancu na ivf.uz som rozhodnuta podstupim liecbu iba dovtedy pokial mi neschvalia ziadost.nejake 2 -3 mesiace.neviem ci potom musim cakat na mrchu este pokial pride alebo mozem hned zacat pripravu na ivf.vsak uvidim co povie krajko .uz mame aj vysledky zo spg,ale musime tam ist pretoze nam to po telefone nepovedia.pozdravujem luko

luko
10. jan 2010

neboj, ziadost schvalia, endometrioza je jedna z diagnoza, pri ktorej by malis chvalit hned... 😉

dahra
10. jan 2010

Zlatanka,
vy ste este nevypisovali ziadost,ze? Ja som v spol. zdravotnej, tam sa cakalo cca mesiac na schvalenie. Chodte hned, ked sa bude dat. je dobre, ze je zaciatok roka, este su volne miesta. V auguste uz pre nas neboli. Takze mas dobre obdobie na IVF.
Luko,
no neviem, neviem s tym stastim 😒 Skor my sme mali velikanske, muselo tam na nas cakat 🙂 sama som si ho nepriniesla. 😉 Mala som len jedno kvalitne vajicko a pri manzelovom spg sa oplodnilo a rastlo. Ta baba, co som spominala, mala 8 kvalitnych vajicok, len dve prezili - spravne sa vyvijali po oplodneni. Tie jej vlozili a chytili sa.
Budem ti posielat tehu virusiky pri stimulke, aby sadlo aj na vas.

zlatanka30
10. jan 2010

nie este sme nevypisovali.ja mam vseobecnu zdravotnu.aj mne posli prosim tehu virusiky 😀

luko
10. jan 2010

dakujem moja 🙂

dahra
10. jan 2010

Zlatanka,
neboj, aj tebe, ked pride rad 🙂, ale Luko z ma IVF na spadnuti a tebe sa este musi zahojit pooperacna rana. Predpokladam, ze v takom stave snazilkovanie neskusate 😝, hoci sem-tam sa extremisti najdu 😀.