Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

scarlette
29. jún 2009

filmus nie ja som 2.3 🙂 ono to tam tak nadvazuje ze sa to da zamenit 😀 😀 😀 az teraz som si vsimla a dakujem

evina0
30. jún 2009

ahojte
tak vcerajsi spg u manzela bol taky isty ako pred mesiacom. sice pocet trosku vyssie ale pohyblivost 20 az 30% patologia 50% a tak manzel dostal PROFERTIL,vitamin E a este aj vitaminC a za 3 mesiace ma ist znova.Takze sa liecime spolu..teda som pocula ze aj s takymto spg sa da otehotniet no riskovat nejdeme a dnes idem kupit tabletky. Som velmi rada ze manzel to berie v pohode a dokonca sme si vcera robili po spg aj srandu s toho.Budem dohliadat na pravidelne branie tabliet lebo ako kedysi manzel povedal ze keby on brak HAk tak je stokrat uz tehotni..proste on a pravidelne branie tabliet nejde k sebe 😀 😀
Ja som dostala recept na 5 injekciu a sobotu mi ju uz aj pichnu.potom este jedna a uz len cakat co bude 😕 😕
Verim ze po liecbe sa nam zadari.ved krucinal robime obaja vsetko pre to 😠 😠 ]-
Dahra a co ty?? ako znasas teplo? ja spim nonstp pri otvorenom okne a cez den beham len lahucko oblecena.vsimla som si ze po kazdom teplom napoji ci uz kave dostanem silny naval.tak pokial je mozne pijem vsetko ladove a stranim sa priameho slniecka inak dojde naval a ostanem az cervena v tvari az sa neschladim 😉

dahra
30. jún 2009

Ahojte,
jejda, ale ste popisali...
Evina,
50% patologockych je vcelku ok, urcite tie vitaminy neuskodia a treba sa uz pripravovat na cas, ked budete snazilkovat. Spermie sa tvoria v priebehu 2-3 mesiacov, takze to, co robi dnes, sa odrazi v septembri 😉
Mas pravdu s tymi teplymi napojmi, presne tak tro vnimam aj ja. Ziadne slnko, okna dokoran, rano sa tesim v tenulinkom tricku, ako je super. Ludia vonku v kabatikoch a svetroch 😉. Najhorsie je, ze chodim peso cca 20 min. Organizmus sa zahreje, vonku je to dobre, ale akonahle vojdem dnu, navaly pridu a mne steka pot po tvari. Dnes rano ma v praci cakali s oknom dokoran, to bolo tak mileeee. Velmi mi to pomohlo.
Scarlette,
ty si bola na PN pocas stimulky? Aj teraz si? Rozmyslam, ako to spravit.
Miminap,
kam chodis do CAR-u? V KE? Treba polavit v tempe, lebo vycerpanost organizmu neprospieva. Ta posledna operacia nedavno bola laparka ci laparotomia? Ideme zabojovat na IVF spolocne? My sme tiez nedavno davali ziadost.
Nastasia,
drzim palce na skuske z dejin. Urcite chodte na spg, v centre sa zan plati, ale u urologa nie. V centre spravia bez odporucania, u urologa asi treba, lebo tu v ZA chceli. Nakoniec sme sli do CAR-u.
Moj manzel ma tiez sedave zamestnanie a to su pre muzov v dnesnej dobe "rizikove" povolania. Hroza.
Janemari,
som zvedava, ako zajtra dopadnes. Dufam, ze to bude dobre. Budem na teba mysliet.

evina0
30. jún 2009

dahra verim ze aj profertil pomoze plus tie vitaminy.dali sme sa na boj tak to spolu zvladneme 😕 Robime vsetko preto az dojde u mna ovulka po liecbe aby sa zadarilo.preto uz teraz sme riesili jeho spg.aj lekar nam to radila.pretoze mal pripady ze sa zena vyliecila ,ona bola OK a manzel mal zle spermije a zase trvalo az sa da on doporiadku.Chcem takymto situaciam predsit a nechcem uz stracat cas.
Nikdy v zivote by ma nenapadlo ze budeme takto bojovat aby som vobec otehotnela.Ked vidim tuna v praci ako mlade zaby su tehotne a ani nevedia ako 😅 😅 Snad potom az sa to stane nebudu uz komplikacie ako dietatko udrzat. Je hrozna doba na vsetko.moja mama minule povedala ze nas mala 7 a k lekarom nebehala tolko ako ja teraz a to este nemam ani jedno dietatko 😅 netusi ani co je to endometrioza a strasit ju an nejdem.

dahra
30. jún 2009

Evina,
dnes uz pomaly bude vzacnostou mat dieta. Urcite nasim problemom napomaha aj vek. Vsak dakedy by som uz bola stara vysusena raspla 🙂 Je lepsie mat deti v mladsom veku. Ja by som aj bola chcela, ale ked moj manzel sa objavil na sklonku mojich 27-ich.
Vcera v spravach vraveli, ze je tehotensky boom 🙂 Za posledne roky sa rodi najviac deti.

scarlette
30. jún 2009

dahra pocas prvej stimulky som normalne pracovala a bolo to v pohode, rano pred odchodom do prace som si pichla injekcie, a bolo v poho...
pri druhej stimulke som uz nepracovala, som dala vypoved v praci a zadarilo sa 😉

dahra
30. jún 2009

Scar,
asi to zavisi od typu prace. Ja nechcem byt PN, bojim sa, ze budem viac stresovat. Potrebujem si mysel zamestnat, ale asi po vklade by som nejaky ten cas zostala doma. Nemala si velke bolesti od tych injekcii? Dalo sa ti prvykrat pracovat?

tulipanike
30. jún 2009

ahojky 🙂
co mame nove?

este som nestihla precitat vsetko od naposledy 😅

u mna nove nic, vyvolavacka v utorok bola, kramy nikde

evina0
30. jún 2009

tulipanka ja ked som mala v minulosti vyvolavacku tak mrcha dosla az na 10 ci 12 den 😠

tulipanike
30. jún 2009

ahoj evina 🙂

no ja viem, ze moze aj tak neskoro prist...doki povedal, ze ak za ten cas nedojde, mam k nemu prist......teda cakam do pondelka, a ak do vtedy nedojde, v utorok idem k nemu ...... v pondelky nerobi

tulipanike
30. jún 2009

tak citam, citam, vela ste toho stihli

nejake tie skuskove obdobia na obzore? 😀 juj, nesmejem sa, nechcela by som uz zazit, su to stresy ....

mirip
30. jún 2009

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

nastasia
30. jún 2009

CAR- to je centrum asistovanej reprodukcie??? som myslela, ze to bude drahsie 8 eur neni tak vela...len priatelovi budem musiet povedat, ze to akoze kazal lekar, lebo len ppreto, ze ja som si to zmyslela by asi nesiel...

tulipanike, zajtra mam dejiny slovenskej literatury a prekladu uz 4. krat. ostane skusky som mala hotove uz v maji, som mohla mat uz mesiac prazdniny ☹ ale co uz. uz len dufat, ze bude mat dobru naladu

veru dnes deticky kazdy odklada, ale zasa ked sa pozrieme na to ake to maju dnes mladi tazke s byvanim tak sa ani necudujem. napr. z mojej byvalej triedy z gympla este nikto nema dieta a to maju vsetci tak 23-24 rokov. a podla mna takych 20 co je v podstate ten najlepsi vek na tehotenstvo je este dost skoro. teda aspon ja som v 20-ke na taketo veci este nemyslela. ja dufam, ze sa nam podari do mojej 25. uvidime co si zivot pre nas pripravil..

scarlette
30. jún 2009

dahra injekcie boli uplne v poho, ziadne bolesti z nich... ono vela zalezi od toho ako na ktory pripravok reagujes a kazde telo je ine... mna napr pri druhej stimulke po vpichnuti injekcie tak dve hodinky bolela hlava ale dalo sa to bez problemov zvladnut...

evina0
30. jún 2009

nastasia ja som takisto vtedy s priatelom dnes uz s manzelom deti odkladali lebo manzel najskor studoval VS potom zase sme nemali kde byvat a tak..az sme sa zacali snazit a po 9 rokoch sme sa aj vzali a verili ze sup sup a som tehotna a ked sa nam 7 mesiacov nedarilo a boli same problemy s mrchou a nasla hrcku v posve(lozisko endometriozy) tak sme zasli k inemu odbornikovi( ten moj je debil a vzdy si nasiel dovod ako moj problem oddovodnit) a ten hned povedal ze ma podozrenie na endometriozu a to sa aj potvrdilo.vtedy to bol sok pre mna a bolo to kratko pred svadbou.a hned po nej som namiesto medovych chvil sla na operaciu a par dni do polrocnej liecby.Ale cas leti a ja sobotu idem na 5 injekciu a uvidime co potom.my uz robime vsetko pre to aby som ostala tehotna aj manzel berie vitaminy na lepsi spermiogram.
keby sa dal vratit cas uz deticky neodkaladme.je toto pre nas dalsia skuska ohnom.uz sme ich s manzelom par mali a obstali sme.teraz riesime vsetko naraz aj byvanie aj deti.uz vo stvrtok nam idu kopat zaklady pod domcek a dokedy ho nebudeme mat postaveny byvame u nasich rodicov.keby sme mali takuto moznost v minulosti tak sme uz davno svoji a mozno mali aj deticky.len manzel nechcel ist ku nam byvat nakolko byvali doma viacery surodenci .no teraz su tu uz neni. ja si vravim ze asi to takto malo byt a o to viacej si uz bueme deticky vazit ked musime toho koli nim bojovat a to nas posilnuje do zivota..

tatranka111
30. jún 2009

ahojte baby asi to tu nepatrí, ale neviete nahodou....teda nepocitovali ste niektorá zvláštnu bolest v oblasti od pupka dole? mam sa bat či to nieje nejaká choroba?

karinkaa
30. jún 2009

Ahoj 🙂
Taky jsem navštívila asistované centrum zatím prý skusíme clostybe. a v pátek jedu na ultrazvuk jak to vypadá doufám že se nějaké to vajíčko utvoří a pak mi skusí ty potvůrky tam dát 😉 to skusíme ještě jeden měsíc když se to nepovede tak jdu na umělé doufám že se nebude díky těm hormonům dělat rychleji endometrioza už ted mi jí našla na jednom vaječníku ☹ asi 1a půl cm prý v těhotenství endometrioza zmizí.Nedavno jsem se dočetla na jedněch stránkách u nás že nějaký doktor si myslí že endometriozu způsobují chlamydie.

evina0
30. jún 2009

karinka endometrioza nezmizne pocas tehotenstva len ju to pozastavi a co ju sposobuje nikto presne nevie..mam dojem cim dalej tym ju ma vela zien niektore maju aj priznaky(ako ja) a niekotre ani vńevedia a buum a je tu takato diagnoza.
tatarka zalezi aka je to bolest a ci je to na vajecnikoch.a ci ju mas prvy krat a tak..treba napisat viacej az chces poradit.

tulipanike
1. júl 2009

ahojte🙂
nastasia, tak to drzim vsetky prsty, aby skuska dopadla dobre 🙂 😎

tatranka, neviem, co moze sposobovat tu bolest, mne sa nikdy nic take neudialo, ked ma boli, tak jedine podbrusko pred mrchou

karinka, aj tebe drzim prsty, ale z ineho dovodu 😉 nech sa podari

mirip, dakujemeeeeeeeeeeeeeee TTTTTTTTT
nech sme vsetky uz coskoro TTTTTTTTT 😵

dahra
1. júl 2009

Ahojte, babulky,
idem si po vysledky krvi, neskor sa ozvem. Vidim, ze ste zasa popisali, potom vas precitam.
pekny den vsetkym zelam!

tulipanike
1. júl 2009

ahoj dahra, a co ti to zistovali?

daj vediet 🙂

dahra
1. júl 2009

Ahojte,
Janemari,
drzim palce u lekara, daj vediet, co ti zistili.
Mirip,
dik za tehu virusiky, coskoro bude IVF 🙂 Inak, ako ti zistili trombofilie. Suvisi to nejako s endo?
Tulipanike,
dufam, ze uz mrcha dorazila...
Nastasia,
skuska sa blizi, myslim na teba, nech tie dejiny zvladnes lavou zadnou 🙂
Karinkaa,
kedy ti diagnostikovali endo? Brala si aj liecbu? Manzel/priatel je ok? O tych chlamydiach som nepocula, ale opytam sa 🙂. Inak, mne sa ani nezda, ze by som take nieco kedy mala.

Takze dnes som si bola po vysledky krvi. CA125 - nizky, iba v hodnote 7 😕, v januari pred operaciou bol 32. Ale aj tak som ho nemala vysoky. Krv mam v pohode, iba trosinku nizsie hodnoty hemoglobinu a erytrocytov.
Zvazujem este hematologiu, ale obvodna mi povedala, ze pri takomto krvnom obraze ani netreba.
Vcera sme sa preventivne objednali na genetiku v ZA. Zial, iba september bol volny 😔. To dovtedy mozno uz IVF aj podstupime, alebo v tom case budem stimulovat. Vraj v Martine uz objednavaju len na januar, co tak vela ludi chce ist. 😕

dahra
1. júl 2009

Scar,
aha, lebo som citala, ze baby sa stazovali na hroznu bolest vajecnikov. Snad pri tom jednom by som to prezila. Bola by o polovicu mensia. 😀 😀 😀 Cierny humor pomedzi slzy 😎

tulipanike
1. júl 2009

dahra, nie menstruacia nedorazila este, stale cakam, dnes je to deviaty den

janemari
autor
1. júl 2009

Ahojte kocky 🙂

tulipanike
1. júl 2009

ahoj janemari, tak ako si dopadla?

dahra
1. júl 2009

Ahoj, Janemari,
co nove? O chvilu pojdem do prace, ale podvecer som spat. 😉

tulipanike
1. júl 2009

o dahra, tak to ti nezavidim, ked je tak krasne, ist teraz do prace ☹

dahra
1. júl 2009

Tulipanike,
oducim si par hodiek a idem spat. Doobedu som mala volno. Ja to mam vzdy vselijako. Zajtra ucim len rano a frcim domov. Ked pojdem cez Brezno, tak ti zakyvam 😀 😀. Naspat asi v nedelu alebo pondelok rano.

dahra
1. júl 2009

OK,
majte sa zatial, praca volaaaaa...