Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
11. feb 2010

Luko,
drzim mamke palce, nech to vsetko dobre dopadne. Pisala si, ze ona uz prekonala onkologicke ochorenie a napriek tomu to tak zanedbavaju? 😲 Skoda, ze lekari mnohe veci podcenuju ☹.
Otcov brat pred cca 25 rokmi mal rakovinu semenikov s metastazami v dost pokrocilom stadiu - operovali ho viackrat, bral chemoterapie, nakoniec zvitazil, hoci je rozrezany od brady dole a krizom. Jeho vsak sleduju pravidelne odvtedy, kazdy polrok v BA a robia mu vysetrenia, nielen s otazkou ci sa citi dobre. Inak neskor sa ozenil a ma 4 deti 😉

Yukki,
mozno ti pride skor, ale vravia, ze minimalne 6 tyzdnov zvykne meskat. Pocula som, ze dosla aj na 120.den, no po 4 mesiacoch by som asi sla na vyvolavacku. Planujes si vziat dalsieho drobca k malej? Ci u mas?

Jani,
to len vo stvrtok ides na krv? Ty si mala pred tyzdnom vklad - jasne, sedi to. Ja som bola asi na 15.den, lebo mne do toho prisiel vikend. Mozno ti spinenie ustane. Male si robi len poriadok v brusku a vychadzuje, co sa mu nepaci. Inak minule sme sa s mm bavili o tebe a o KET, ze Janinkin surodenec je vlastne jej rovesnik. 😅 Len sa narodi o par rokov neskor 🙂

yukki
11. feb 2010

Áno, berieme si babuľku ešte jednu...len to viazne na úradoch a na súdoch. Už sa s ňou poznáme, máme pre ňu pripravený domov....
Ja som ešte len niečo cez 50 dní po poslednej....takže ešte ani veľmi nečakám nič, len ma tak napadlo sa Vás opýtať.

luko
11. feb 2010

dahra: ano...a pritom jej pred 3 mesiacmi povedal, ze je vyliecena a zrazu 5 nalezov...keby urobil mamografiu, tak mozno by stacil oziarenie 😅 ale prvy krat dosla z vlastnej nezodpovednosti za 5 dvanast, davali jej par mesiacov a je tu 12 rokov...takze verime, dufame...co ine ostava 😉 ujo je inyyy bojovnik

ako tehulkujes dahra inak 🙂 ?

dahra
11. feb 2010

Luko,
Tomas je velmi pekne meno - len my sme si povedali, ze deti nebudu nosit mena byvalych, tak som to hned v mysli zamietla 😀

Babulina,
Ninka a Tomasko - budete mat doma parik. Kedy ste sa to dozvedeli? V kolkom tyzdni je to uz vidiet?

babulina
11. feb 2010

dahra, v 20tt na morfologickom bolo pekne vidiet 🙂

dahra
11. feb 2010

Yukki,
beriete si mladsie dieta? Budes ich mat v pestunskej starostlivosti ci si si ich adoptovala? Tak s uradmi v SR je to des. Kontroluju aj nemozne.
Luko,
tvoja mamina si tiez vybojovala.Par mesiacov - tak to vie zobrat nadej. Musi to byt hrozny pocit, ked ti daju limit na zivot 😒

Ja sa mam ok, chodim do prace, o 20 minut padam, este mam 3 hodky, doobednu sichtu som si oducila. Momentalne riesime stahovanie, tak trochu zhon, lebo treba kupit vsetko do noveho bytu. V utorok sme objednali kuchynu na mieru, vcera postel, tu nam zajtra dovezu. Takze aspon spat budeme mat na com. Dnes sme si dali oddych, cez vikend chceme pozriet pracku a chladnicku. A tak postupne. 1.3. by sme chceli byt v nasom.

Co tvoja stimulka? Zvladas, neboli ta nic?

dahra
11. feb 2010

Babulina,
v 20tt vravis, tak to mozno o mesiac budeme vidiet aj my. Evina tusim este stale nevie a ona je uz tiez po 20tt.

luko
11. feb 2010

dahra...to jej povedali az potom...asi po roku az 😉 ze jej tolko davali, velmi solidna doktorka ..teraz prednostka.

Prijemne zariadovanie prajem 😉

nic ma neboli...este nemam zatial priamu stimulku, cakam na MS, zatial mam stale dipherelin len...vedl. ucinky som nestudovala 😀

yukki
11. feb 2010

Dahra, mladšie. Jedna adop. druhá pestu. Oni ani tak nekontrolujú veci len....majú čaaaaaaaaaaaaaaas, akoby robili s neživými vecami.

dahra
11. feb 2010

Luko,
asponze tak, som sa zlakla, ze ju takto "namotivovali" na zaciatku.

Ja som cela pomylena - ty mas dlhy protokol a pichas si diphac? V heliose sa robi priprava tabletkami - provera alebo daco take, a ked dojde mrcha, ta sa zacina pichat diphereline. Ked ti dojde mrcha, co budes brat? Ci len pokracujes v diphereline a pridas merional ci menopur alebo daco podobne?

dahra
11. feb 2010

Yukki,
pri tej pestunskej sa potom spolupracuje aj s detskym domovom alebo socialkou? Chodia pozerat, ako sa dieta ma?
Inak klobuk dole, ze mas take srdce ochotne pomoct opustenym detom. Nie kazdy to dokaze ☹

yukki
11. feb 2010

Áno, Dahra, a aj s biologickými rodičmi, pokiaľ o to oni majú záujem. Domov aj sociálka môžu na ani nemusia chodiť pozerať,-niekde je to tak a inde inak...ale právo na to mjajú

dahra
11. feb 2010

Asi nutna spolupraca je len pri profesionalnom rodicovstve, vtedy sa musi spolupracovat a ten profi rodic je potom akoby zamestnanec domova.
Pestunska je trosku ina, s tymto som si to poplietla. Teda aspon si myslim.

Ok, no nic, musim koncit, dik za pokec, ide sa do prace 🙂

misi1
11. feb 2010

Ďakujem za privítanie... 🙂

ja mam okrem endometriozy ešte trombofíliu, takže liečbu mi aj z tohoto dôvodu neodporučili a tiež že vraj som ešte dosť mlada..vraj v priebehu marca by sme mohli začať so stimulkou, tak s doktorom dúfame, že dovtedy cysta príliž nenarastie.... 😖

Jani2, vymeň naladu za optimistickú 😉 držim, palce aby to dobre dopadlo a samozrejme všetkým ostatným tiež...

lucy778
11. feb 2010

ahojte 🙂

jani - je mi ľúto, že sa to takto vyvíja ☹ , ale stále držím všetky prsty 😉

luko - držím prsty mamine, nech to všetko zvládne

no už som to manželovi oznámila, oči mu hneď zablikali ako hrací automat 😀
ale dnes ma brutááááálne bolí hlava, až mi je do plaču z toho. som si povedala, že vysadím kávu a takto to dopadlo...

prahaxx
11. feb 2010

Jani, velmi Ti drzim palce, aby ten test zajtra vysiel, o spineni a krvacani viem svoje, 3 tyzdne placu a strachu mam zasebou, no aj ked je to uz skoro 2 mesiace, este stale hystericky kontrolujem gate kazdu chvilu.. neboj, hormony su desna vec, ale verim, ze to bude uspesne tehotenstvo 🙂
Lucy, blahozelam, dufam, ze si riadne uzijes toto krasne obdobie 🙂

jani2
11. feb 2010

prahax - no bodaj by si o tom špinení mala pravdu, ale mne sa to moc nezdá...keď som bola prvý krát tehotná, tak po ET som nemala žiadne špinenia, či krvácania a to som mala v brušku dve bambulky...takže ak by tam embryjko bolo, tak robí teda poriadný cirkus!...však zajtra uvidím 😉
luko - tiež držím palce mamine, nech chorobu zdolá aj tentokrát...ale asi to bude silaňa, keď prekonala aj predpovedania lekárov.
lucy - a ako vôbec zareagoval na správičku manžel?

lucy778
11. feb 2010

jani - no veeeeľmi sa potešil, bol dosť prekvapený. ešte stále tomu nemôžem uveriť 😕

janemari
autor
11. feb 2010

Ja takto neskoro.Snazilkovanie sa uz nekona lebo dnes to u nas poriadne iskrilo a dokonca s muza vyslo ze dieta neche.Tak sa asi ani centrum nebude konat.Ma na to este vyse tyzdna aby si dal v hlave do poriadku co vlastne chce.A ak bude proti dietatu budem musiet konat.... ☹

luko
12. feb 2010

jane...mozno mal len zlu naladu...treba ho nechat nech si vycisti hlavu a netlacit a uvidis, ze pride k rozumu

majkal
12. feb 2010

ahojte,

ja niekedy tym chlapom nerozumiem 😒 ... a ze vraj my zeny sme zlozite povahy 😠 Vtedy, ked ich najviac potrebujeme, tak zacnu cuvat .... Drzim palce Jane, aby naozaj prisiel k rozumu, tak ako pise Luko .... A ako budes konat, ked predsalen bude proti?

mne dneska ide muzik na skolenie na cely vikend 😒 Na jednej strane sa trosiliinku tesim, ze si od neho "oddychnem" (aj to obcas treba), ale na druhej strane mi je uz teraz smutno 😔

ludia ..... dala by som si masaaaaaaaz .... boli ma snad cele telo ....... starenka 😝 😀

jani2
12. feb 2010

..no, už som tu, testík som urobila ale kuká na mňa len jedna čiarka ..ale nevadí, bolo to dvojkové embryjko, tak nabudúce si dám vložiť jednotkové a určite už tehulka budem, už ani slzičky neprišli, takže som s tým vyrovnaná... i keď ráno som si trochu myslela, že možno budú dve čiarky, lebo špinenie zas úplne zmizlo....to moje telo si robí čo chce! ..už aby som sa trochu od tých hormónov prečistila...a na jar sa už móóc teším, budeme tehulkovať všetky naraz

tulipanike
12. feb 2010

ahojte 🙂

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

evina0
12. feb 2010

jani 😒 a neni este skoro??

jane nerozumiem tomu chlapovi..na mna keby manzel vysiel ze dieta nechce a sprava sa tak ako sa sprava tak coskoro obdrzi papier na rozvod..neviem si predstavit zivot bez deti..ved o com je potom zivot ked manzel nechce deti..nemam slov. uvidis ako sa mu vycisti hlava co toho centra a ked bude stale ze nechce dieta neni o com..
mas na viac ..aby si mala muza aj keby ste neboli zobrati, peknu rodinku a nie manzela co nechce dieta, lipne na rodicov a svokrovcov co sa stale staraju do Vas!! S toho co o tebe viem a ciotam tak podla mna si sikovna zena a tvoj manzel si Ta nezasluzi!!
mat dieta je uzasny pocit aj ked je to nase len v brusku , ale mat ho s clovekom za kazdu cenu a potom mu cely zivot skakat okolo zadku( myslim chlapovi) tak to by som nezniesla.Jeden zivy priklad co je moja sestra a jej minuly zivot s byvalym muzom..stacilo mi to !!chcela sa rozviest s nim ste ked boli bez dietatka,ale potom otehotnela a myslela si ze sa manzel zmeni..no to tak , bol este hosria a cely domacnost bola len na nej a aj do prace hned po porode musela koli peniazom a dobrej praci..a vydrzala to 2 roky a rozviedli sa..teraz je jej lepsie.
drz sa.

katie233
12. feb 2010

Ahojte 🙂.

Jani, je mi ľúto ☹. A možno bolo ozaj skoro na test. Ja som na začiatku tiež špinila, a praha to dobre vystihla: aj ja zakaždým, keď idem na wc, kontrolujem nohavičky, či náhodou. A keď ma náhodou ešte kŕčovito zabolí brucho, to by si mala vidieť tú rýchlosť, ktorou som na wc 😖.

tulip, tak aj tebe sa to už kráti 😵.

janemari, držím palce, aby si sa správne rozhodla 😉. Nemáš to ľahké, keď sa manžel takto správa a v rozhodujúcej chvíli zaradí spiatočku 😖

lucy778
12. feb 2010

ahojte,

jane - a ja som si myslela, že už je to u vás ok ☹ , no je mi to fakt ľúto. samozrejme, že nechcem teraz obhajovať tvojho muža, ale nemyslíš, že túto vašu situáciu okolo bábetka neprežul? ja som si to uvedomila, keď som vyrukovala na muža s centrom. pre neho to bolo nemysliteľné a stále keď som na to hodila reč mm nepočul, nevidel a tváril sa, že ani nie je so mnou v miestnosti. ja mám pocit, akoby tí chlapi neboli ochotní pripustiť, že je tu problém. lenže v dnešnej dobe sa už tieto problémy dajú riešiť, preto tu máme CARy....... prajem ti veľa sily, aby si to všetko zvládla

zlatanka30
12. feb 2010

ahojte .takze je to definitivne ideme na ivf (icsi).dahra hned som si spomenula na teba pretoze mi mame rovnake problemy a este aj ten stimulacny protokol bude kratky 😀 luko mas ip

natalca
12. feb 2010

ahojte dievčatá, mám na Vás otázku:
Mám bolesti podbruška a občas aj krížov mimo mrchy je to kvôli endometrióze?

majkal
12. feb 2010

zlatanka: tak silno držím palce .... aby si dahru aj nasledovala, ked uz mate rovnake problemy 😉

natalca: a bola ti zistena endometrioza? .... mna posledne mesiace bolelo podbrusko stale .... 😒

natalca
12. feb 2010

majkal, ano v stredu mi to povedal doki, ale este neviem o tom vela, tak len zistujem co je vo veci a bude robit aj dalsie vysetrenia, zatial mi nasiel nejaky fliacik velkosti makoveho zrniecka, tusim ciernej farby na krcku, nepovedal mi viac, lebo ho odvolali k surnemu pripadu ☹ 😖
tak zatial verim v to, ze by to mohol byt len plany poplach 😵
tebe ju ako zistili? inak bolestivu mrchu nemavam, okrem minuleho cyklu, to som si asi 2.krat v zivote dala ibuprofen na mrchovske bolesti