Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

oknosmas
1. apr 2010

asi tak...ja som po tej mojej jednej injekcii zo zaciatku hlavne nemohla v noci spavat..a potom neskor zacali navaly...a tie su este doteraz, hoci injekcia bola 25.1.... alebo sa mi to uz len vsetko zda..alebo co... a nalady..no, hlavne teraz som ako v jednom velkom pms... nervozne cakam na mrchu..a cakam...,

janemari
autor
1. apr 2010

onkomas kazde telo reaguje inak,jedna reaguje prehnane,ina prejde liecbou hodenim ruky.Ale hlavne je ze vieme preco tak robime a preco to vsetko podstupujeme.Ved vysledok je naplnenie jedneho krasneho sna.

subinvira
1. apr 2010

ahojte baby 😉 ...sledujem vas tu stale...teraz sa uz aj aj pripojim 🙂....lucy778, oknosmas...vam presne pocitali,kedy vam pichnu prvu injekciu??mne lekar hned pichol injekciu na druhy den po laparke a to bolo 13DC...a to sa ma ani nepytali na moj cyklus..takto pochybujem,ze tie injekcie zaberu,ked mi ich pichaju uz takmer pocas ovulacie...prva mrcha po injekcii dosla na 15.den a podla letacika mala dojst na 9,ale to neva...pre info,beriem decapeptyl...v utorok mi uz pichli druhu...teraz som zvedava,ci mrcha dojde,alebo nie...ale musim povedat,ze ked dosla po laparke,to bolo nieco super..konecne ziadne brutalne bolesti 🙂 ...ale aj u mna su tie navaly a nepaci sa mi to 😖 a samozrejme aj nespavost....a kedze som studentka,vsetko to mam strasne rozhadzane..v skole unavena,po skole spim,potom sa ucit,strasne.....vsetkym snazilkam drzim palce 😉

janemari
autor
1. apr 2010

subinvira no prva mrcha po laparke bola fantasticka to uznavam,ale tie dalsie ☹

oknosmas
1. apr 2010

subinvira..ja som mala tiez decpectyl..primar mi povedal, ze sa picha bud druhy dc alebo stvrty dc..mne ju pichli na 4 dc.. neviem, ako to moze ovplyvnit potom cely vyvin..prvy mrcha prisla na 22 dc a dalsia uz neprisla a teraz na nu cakam uz 48 den..

pici
1. apr 2010

ahojte.. tak second look ma caka po 5tej injekcie.. dneska mi bolo oznamene :D

janemari
autor
1. apr 2010

pici tak to ti nezavidim 😖 ale vsetko pre babo 😉

pici
1. apr 2010

no aj ja som ostala kukat.. ale tak co... nevyberiem si.. no nie? treba bojovat... zo vsetkych sil

martinkatinka
2. apr 2010

Ahojte 🙂
prahaxx - áno, chodila som k Širancovi, ale ten ma veľmi neriešil. Viac si ma všíma môj gynekológ. Najskôr som chodila k Pijakovej, ktorá to nrzvládla, potom k Čuboňovej, ktorá sa vyjadrila, že nevie, čo má so mnou robiť a teraz chodím k Rehákovi. Urobil mi všetky potrebné vyšetrenia, odmeral mi vajíčka, robí mi ovulačnú krivku, komplet krv mi rozobral, spravil mi kultiváciu aj cytológiu. Musím povedať, že jeho prístup je skutočne výborný. Ani som nevedela, že endo môže byť spôsobená aj oslabenou imunitou, takže ma poslal aj na alergológiu,a by mi urobili komplet testy.
My sa snažíme od januára,a le vždy do toho niečo prišlo ( ekzém, zápal močových ciet, zápal horných dýchacích ciet, proste permenentne nejaký zápal).
Doktor mi povedal, že umelé oplodnenie môže predpísať až keď budeme manželia a to my s partnerom zatiaľ nie sme.
Ozaj, neviete niektorá ako sa dá ísť do kúpeľov pri takejto chorobe? Raz som už bola a ešte by som šla po dvoch rokoch zase, preotže som si tam oddýchla a veľmi mi to pomohlo aspoň po psychickej stránke.
Díky, držím palce snažilkám a maminkám čakateľkám 🙂

adulkam
2. apr 2010

Dobry vecer.Ani neviem ako zacat.Baby cítam vas od decembra a velmi ste mi pomohli v získavaní poznatkov o endo.
V decembri som isla na beznú preventívku na gyndu,ze sa nam nedarí otehotniet a ona ma "potesila"spravou,ze na lavom vajecníku mam cystu o velkosti 9x6 cm.Uz bola velká injekcie mi nepomohli.Dala mi na vyber bud BB alebo NR.Skusila som aj dr.v Banskej Stiavnici,ale ten mal taky isty nazor.V Nitre som presla cez 2 doktorov.Prof.Mlynček skonstatoval,ze na laparoskopiu je prílís velká ☹ Tak ma 15.2 operovali.Po operacii mi prisiel povedat ze taku istu som mala aj na pravom.Len bola "schovaná"a ani na ultrazvuku ju nebolo vidiet.Ale vsetko mi zachranili.Pravy vajecník ma 3 cm a lavy 2cm.Moja dr.mi odporucila hned otehotniet,bez injekcnej liecby.Som velmi zvedava co bude.
Vsetkym vam drzim palce,hadam sa nam podarí mat babo.

janemari
autor
2. apr 2010

martinkatinka na nasu diagnozu ziadne kupele niesu resp.nezaberu.Ale co sa tyka zenskych problemov su dobre Lučky.

adulkam tak ti budem drzat palce aby sa vam to podarilo prirodzene. 🙂

adulkam
2. apr 2010

janemari dr.povedala,ze teraz kym som v poriadku,bez lozísk,ze by bolo najlepsie,ale ci sa podarí??pevne dúfam 😉
Ja som sa bala tych injekcii velmi velmi.

janemari
autor
2. apr 2010

Ked ti mam pravdu povedat myslim si ze zena s endoskou ma ovela vacsiu sancu otehotniet hned po laparke ako po liecbe.Takze teraz nezavahaj a snazilkuj sa o 106 😀

adulkam
2. apr 2010

Muz mi isiel na dva mesiace do Holandska ☹

janemari
autor
2. apr 2010

No tak to ti nezavidim,vela bab otehotnelo prave prvy alebo druhy cyklus po laparke.Endoska sa sa po kazdej mrche vracia.U jednej pomalsie u inej velmi rychlo.Tak ti len poprajem vela stastia.

dahra
3. apr 2010

Ahojte snazilky endacky,
ako sa vam dari?
Jane,
uz doslo schvalenie ziadosti?
Martinkatinka,
umele oplodnenie - predpisat? 🙂 O tom som este nepocula. Do centra netreba ziadne odporucanie doktora (keby som pred viac ako rokom nesla na vlastnu past, moja doktorka by ma este dnes nechala snazit sa 😉 Okrem toho, vobec nemusite byt zobrati, aby vas v centre riesili. Chodia tam aj pary zijuce "nadivoko".

janemari
autor
3. apr 2010

dahra este nic nedoslo,ale dufam ze uz je to schvalene uz len cakat na dorucenie,ved uz to bude mesiac. 😉

martinkatinka
3. apr 2010

janemari:
Ja viem, bola som v Lúčkach po druhej operácii, vypísali mi diagnózu neplodnosť, preto ma tam poslali...
Mne to teda pomohlo skôr psychicky a vieš, jednoducho som si oddýchla, lebo nie je to bohviečo mať každý mesiac bolesti a aj keď mám zsatavený cyklus, tak sú zas iné problémy, sama asi dobre vieš...
A po laparke alebo po hociakej operácii sú kúpele dobré na rekonvalescenciu.

griska11
3. apr 2010

Janemari: doktor mi zistil na zaklade nejakych testov z krvi. Plus mi robil ultrazvuk a podla hustoty a tvaru, on operuje kazdy den, takze ako vravi ma to uz v oku, ze to je endo

janemari
autor
3. apr 2010

martinka no ja som v kupeloch nebola a ked mi bolo navrhnute.Inak tu kde byvam mame liecivy pramen kde sa chodia kupat zeny co maju zenske problemy ale nechodim tam resp.nebola som ani raz a mam to od domu cca 2 min autom 🙂 Co sa tyka bolesti pri mrche o tom mi hovorit nic nemusis,mna vzdy tak vymorduje ze schudnem cca 2kg.A co sa tyka ked bol vyblokovany cyklus nebolo to prijemne,ale zase popri bolestiach pri mrche je to prechadzka ruzovou zahradou 😉

griska u mna zniklo podozrenie tiez pri odbere krvi kde boli velmi vysoke hodnoty ca 125,ale bola som aj na magneticku rezonanciu.A endosku vlastne potvrdila laparka.

scarlette
3. apr 2010

ahojte,
Janemari este stale cakas na schvalenu ziadost? som myslela ze uz ju mas?

janemari
autor
3. apr 2010

ahoj scarlettka no neviem ci ju uz schvalili ale mne sa zatial nikto neozval.O tri dni to bude mesiac.Ale doki hovoril ze 5-6 tyzdnov

scarlette
3. apr 2010

a aku mas poistovnu? skus si pripadne po sviatkoch zavolat do poistovne co a ako, ja som to tak spravila...lebo schvalenie nechodilo a uy mi mala prist mrcha, nakoniec mi v piatok prisla schvalena ziadost a v nedelu hned na to mrcha 😀

nastasia
4. apr 2010

caute baby,
teraz to zrejme dlhsie trva kvoli zluceniu poistovni...i ked mne v lete schvalovali autovakcinu 2 mesiace 🙄 (som vo vseobecnej) a to maju povinnost odpovedat do 30 dni. zacinam rozmyslat nad sukromnou...
Jane, tak drzim palce nech ti to rychlo prijde...peknu nedelu vsetkym

janemari
autor
4. apr 2010

scarr mam VZP a ratam s tym ze ak to nestihneme do tejto mrchy tak do buducej urcite.

nastasia dakujem.Aj ked sa tesim zacinam mat aj strach lebo uz sa to blizi.Najprv som si povedala tak dlho cakat to je strasne a v podstate ten mesiac ubehol tak strasne rychlo,ze som sa ani nenazdala.Takze uz je to len otazkou nejkaych 2 tyzdnov kedy sa ozvu.

misi1
4. apr 2010

nastasia, ja patrim do Dovery a poviem ti, že sa prave rozhodujem že ju zmenim...ja som bola tiež oboznamena s tým, že momentalne bude schvalenie žiadosti trvať o niečo dlhšie... 😖 žiadosť som v centre podpisovala 2.2., 17.3. som sa telefonicky infomovala v poistovni, v akom štadiu je schvalenie, dozvedela som sa, že úkon bol schválený 9.2., ale pracovnička call centra nevedela či boli schvalene lieky, preto som tam volala opäť 18.3. či ako to teda je a či je žiadosť odoslaná a dostala som info, že lieky boli schválené až 17.3....neviem teda kedy by prišlo k schváleniu žiadosti a jej odoslaniu, keby som tam nevolala...
kolegyňa ma VZP a žiadosť prišla schválená po 3 týždňoch, podávala ju cca 2 týždne po mne a mala ju teda ešte skor ako ja...

pici
5. apr 2010

aj ja asom pocula ze dovera nie je moc dobra poistovňa a vsetko im tam dlho trva

nastasia
5. apr 2010

hmm, tak vidim, ze sukromna tiez nic moc...no ja mam velmi zlu skusenost s tou autovakcinou, keby to tam znamy nepotlacil tak mi to podla mna ani neschvalia...robili s tym neskutocne problemy...tak sa obavam ako to bude ak aj ja budem musiet vypisovat ziadost na IVF...inak baby, chcem sa spytat IUI robia tiez v centre alebo to robi normalne aj gynekolog v ambulancii? 😕

janemari
autor
5. apr 2010

misi no tak mne to do 3 tyzdnov nestihlo prist 😎 este 2 dni a bude to mesiac.Ale ratam ze do konca tohto tyzdna alebo buduceho sa uz ozvu.

nastasia pocula som ze to robia aj gyndosi v ambulancii,ale asi by som to nechala na centrum 😉

oknosmas
5. apr 2010

iui robia aj v ambulancii...urcite...teda aspon mne primar povedal, ze mi to urobi..a dokonca aj doktor kubis (urolog a sexuolog) povedal muzovi, ze to robi... povedal mu cely cennik a tiez mu spominal aj ivf.. tak to nechapem, ci aj to tam robi...
dievcence, ja sa citim strasne, stale ma boli brucho ako na mrchu..uz druhy tyzden a mrcha nic a nic...je to ako velky pms..a neviem si s nim rady..uz by som vazne tu mrchu velmi chcela... ako to urychlit?? mi to lezie na mozog!! najskor sa hnevam, ze mam mrchu a teraz by som ju zasa chcela.. hroza.. hlavne sa takto vobec nemozem snazit o baby... ovulacia ziadna.. suchoty.. a len neprijemne pocity.. fuuu