Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
12. júl 2010

@prahax bola by som rada keby si mala pravdu.Podstatne vsak je ci je embrijko vobec v maternici ci sa uz vlastne nevstrebalo a co povie krv.

lucy778
12. júl 2010

@janemari ešte to nevzdávaj, kým si nebola na krv ešte nerob závery. veľmi ti držím prsty, aby to nakoniec dopadlo dobre.

janemari
autor
12. júl 2010

@lucy dufam ze zajtra sa to vsetko vyriesi,aj ked neviem ci na 10 den po ET sa da nieco zistit. 😅

oknosmas
12. júl 2010

Ahojte,co sa mna tyka,som dnes 25 dc a 11 po iui. Intenzivne ma teraz podvecer rozbolelo brucho.tak na mrchu. Mam pocit,ze uz aj zacinam spinit. Bolia ma aj ceciky,takze to uz nebude dlho trvat amozno uz do rana bude mrcha tu v plnom rozsahu..skoro,ale to je asi tymi liekmi..a navyse sa moje svrbenie tam dole vobec nezlepsilo,prave naopak..aj ked uz od soboty pouzivam canesten.. Skoda toho vsetkeho..

janemari
autor
12. júl 2010

@oknomas a neskusala si testik?

oknosmas
13. júl 2010

Skusila som dnes rano,26dc..test biely..celu noc ma dost bolelo brucho,tak som uz cakala mrchu,ľni sa mi spat nedalo..neprisla..zatial..tak budem cakatved ma este 2 dni

oknosmas
13. júl 2010

Janemari,tak co?nenapinaj nas..ako krv?je to pozitivne?a mrchujes ci to prestalo? Drzim silno palec

oknosmas
13. júl 2010

Oprava,som 27dc,zajtra ma prist mrcha..

janemari
autor
13. júl 2010

@onkomas spinenie sice od vecera prestalo aj sliznica podla sona bola krasna ale najpr tehu.test ukazal ze nic a nakoniec aj krvne testy potvrdili ze ivf je neuspesne.Vedela som to od momentu kedy som zacala spinit.Co uz aspon tebe nech sa to podari.

majkal
13. júl 2010

@janemari 😢 😔 ☹ je mi to luto, velmi som Vam drzala palce. A stale aj drzim .... este predsa nie je koniec ....

"God only makes happy endings. If it´s not happy, then it´s not the end ... "

janemari
autor
13. júl 2010

@majkal nie je koniec lebo je este jeden mrazacik.A potom bude koniec.

katie233
13. júl 2010

@janemari mrzí ma to 😢 😢 😢

janemari
autor
13. júl 2010

@katie233 cakala som to,ale dakujem. 😔

dahra
13. júl 2010

@janemari - ☹

nastasia
13. júl 2010

Jane, velmi ma to mrzi 😢 😔 drz sa

janemari
autor
13. júl 2010

Uz po laparke sa lekari vyjadrovali ze bude zazrak ked pri mojom stave budem niekedy tehotna.Takze aj ked som ocakavala zazrak v podobe IVF ten sa nestal.Bohuzial endoska 4 stupna,vysoke onkomarkery a ktomu zdeformovana maternica sa rovna velmi mala sanca na tehu.

zlatanka30
13. júl 2010

janemari moja viem ako ti je.citim s tebou.ja som este ani na ivf nebola ,ale uz teraz sa rozhodujem,ci vobec pojdem.som clovek,ktory strasne zle znasa neuspech a jednoducho viem,ze to u mna nedopadne dobre.a nechcem upadnut do depky.uz teraz ju mam a v poslednom case stale viac rozmyslam nad adopciou.

janemari
autor
13. júl 2010

@zlatanka si stastny clovek ked si dokazes adoptovat dieta.JA bohuzial to nedokazem,takze sa musime zmierit s tym ze dieta mat nebudeme.Je na case sa zamysliet nad tym co dalej.Muz musi opravit dom takze tu roboty na par rokov no a ja by som sa mala zamerat na pracu.Troska popracovat na vzdelavani a potom najst nejaku pracu.

zlatanka30
13. júl 2010

janemari skor citlivy.ked vidim tie deti ,ktore su v detskych domovoch trha mi to srdce.mimochodom dnes som stretla znamu,ktora je tehu caka dvojcata,ale ked my povedala ze ide na zakrok nemoze si dovolit mat dalsie bolo mi do placu to je spravodlivost na tomto svete.och boze 😠 .

janemari
autor
13. júl 2010

@zlatanka moje dve alebo tri kamosky cakaju dvojicky,dalsie su tehotne alebo maju deti.Takze si ani nemam s kym kam vyrazit,alebo sa odreagovat.Pokial ide o adpociu necitim sa na to,ale mozno sa to o par rokov zmeni.Okrem toho este sme nemali sancu vytvrit tu pravu rodinu a bud nas tento neuspech spoji alebo sa rozideme.Tak neviem co ma caka,kedze vsetko mi pada na hlavu tak jeden neuspech naviac nic nemeni.

dahra
13. júl 2010

Caute baby,
pesimizmus si nechajte na cas, ked budete stare. Nikdy nic nie je stratene. Jane, ty mas este mrazacika - takze sanca je tu, je to len prve IVF - vies, co si preskakala Jani, Miminap, poznam Orsulku a Wolfskinku z temy helios - tie boli na IVF niekolkokrat, dokonca ani nic vazne nemali a podarilo sa nakoniec. Treba len skusat, kym je sanca. A kym ma zena maternicu a aspon kusok vajecnika, tak sanca na vlastne dieta vzdy je. Vzdy treba hladat cestu, preskumat moznosti. Ak bude 1, tak vyuzit jednu, ak 100 tak skusit vsetky.
Nam to IVF zazrakom vyslo, aj napriek vsetkym zlym veciam, ale ja som taky divny clovek - malokedy sa citovo angazujem, skor sa zeniem za cielom. Bezec na dlhe trate a cim viac sa nedari, tym odhodlanejsie kracam. Odkedy mi zistili endo, nerobila som cele mesiace nic ine, ako citala studie, hladala moznosti, planovala, dokonca som dotlacila muza do toho, ze skusim IUI s darcovskymi, lebo som po liecbe nechcela premeskat ani sekundu a hrozilo nam, ze IVF bude kvoli poradovniku az par mesiacov po nabehnuti cyklu. Keby nam to neposunuli, tak urcite to absolvujem. Myslim si, ze mne to vyslo aj preto, ze som sla hned po liecbe a telo bolo tak zvlastne nabudene a tiez som bola bojovo nastavena. Vlastne uz pocas neuspesnej stimulky som uz akosi v duchu planovala, kedy a ako pojdeme na 2.IVF - este som sa aj na genetiku objednala pocas nej objednala.
Jane, o nejaky cas pojdes na KET, takze sanca je, keby to zase nevyslo, mozno by som ja na tvojom mieste hodila HAK na nejake mesiace, utlmila si endo a hned potom sla na 2.IVF.
Hlavu hore, ziadne pesimisticke myslienky - sme zeny, silne, vytrvale a stale bojujeme!

oknosmas
13. júl 2010

dahra, velmi dobre si to povedala, ..naozaj musime stale bojovat...zial..je to tak... janemari, velmi ma to mrzi a prosim ta, nevesaj hlavu, ale chod do dalsieho kola..mate este moznost, tak ju vyuzi naplno a s optimizmom a vierou...a keby nevysla, co ale taka moznost neexistuje, tak bude dalsia...naozaj hej... a co sa tyka adopcie..je kopec malych deticiek, ktore potrebuju rodivoc, ja by som si brala hned aj dve...aj tri...milujem deti a ked to inak nepojde, tak nemusia byt priamo moje..i ked iste budu.. 😉

scarlette
13. júl 2010

@janemari ako uz pisali kocky nevesaj hlavu, nam prve nevyslo.. dokonca skoncilo v stadiu ze neprislo ani k ET a nasledovala pre mna dalsia operacia, az ked sme sa prestali na to upinat a ja som si vycistila hlavu - vymyslala som dovolenku - tak to slo.. nic nie je stratene, velke mnozstvo IVF na prvy pokus nevyjde...

drz sa a hlavu hore 😉

janemari
autor
14. júl 2010

Len je pre mna zahadou,ze niekomu IVF nevyjde a potom otehotnie spontanne.Ako to potom je ze jedina moznost je ivf a nakoniec otehotnie bez neho?

oknosmas
14. júl 2010

ono, je to zahada, ludsky zivot je naozaj obrovsky zazrak... a moze to prist kedykolvek

janemari
autor
14. júl 2010

@oknomas a ty ako,co mas nove?

oknosmas
14. júl 2010

no, ja vlastne nic...som 28dc, test vcera negativny, tak cakam, co sa bude diat
http://www.fertilityfriend.com/home/2b3490

janemari
autor
14. júl 2010

@oknomas tak to mi je luto.Ale pri nasej endoske je skor zazrak ked sa najdu //. 😒

dahra
14. júl 2010

Ahojte,
@janemari - ak niekto prirodzene otehotnie po tom, co mu tvrdili, ze jedine IVF, tak to je chyba CAR-u, ktory casto kazdeho tlaci do UO aj bezdovodne a pritom sanca na prirodzene otehu je. Mozno u niektorych parov je aj psychicky blok, alebo absolvovanim IVF je telo nabudene ako po antikoncepcii a tej nasej hormonalnej liecbe a lahsie ide otehotniet aj normalne. Pocula som 2 take pripady, ze IVF nevyslo a v dalsom cykle otehotneli - jedna mala endometriozu a druha mala vazny problem na strasne manzela.

Viem vsak, ze u nas, ak by sme chceli druhe, tak budeme musiet ist znova do IVF, inak je sanca takmer nulova.

Co sa tyka Scarlette - jej vyslo az druhe IVF a ona mala tiez velmi tazku endo. ☹ Aj Zajacik vyslo az druhe IVF.

25crystal
14. júl 2010

Krasny pohodový večer vam všetkým želááám 😀