• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Endometrióza 2

23. decembra 2016 
ahojte.mrcha nikde a test negativny.hmm :frowning2:
19. júl 2010 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@zlatanka30 a kolko ti meska?
19. júl 2010 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute,
@janemari - vedeli aspon niektori, ze sa chystate na IVF? Tak urcite ratali, ze ostavas doma a teraz su prekvapeni, co sa deje, tak nevedia, aky postoj zaujat. Ono sa to za par dni utrasie, zasa pride nieco nove, zabudnu. Hej, PN vie paradne pokazit vyplatu :frowning2:, ty si bola doma vyse mesiaca.
Ozaj, neplatila si si to dobrovolne nemocenske pripoistenie? Mozes sa rozhodnut ci chces mesiacne platit cca od 14 do 40 €. Musis mat zaplatene 270 dni, plati to dva roky a je to dobre aj pre vyssiu matersku v buducnosti a aj PN mas vyssiu potom. Ja som si so sestrou zacala platit v jeden den, mne to tesne vychadza - 270 dni uplynie tento stvrtok, takze ak dovtedy porodim, nic nedostanem. Sestra tiez ma problem ci vobec otehotnie, ale preventivne si to platila. Ked pojde na IVF, tak sa bude musiet supnut na PN.
19. júl 2010 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@dahra este som sa tym platenim nejako nezaoberala ani presne neviem o co ide.Ale urcite ak by som raz zostala tehu a to by asi znamenalo pn do porodu tak by som si to platia,ak to bude este nieco platne.Ved potom by som sa prisla sem poradit :wink: A ci vedeli o mojom IVF? Vedela o tom jedna kolegyna/ktora to urcite nepovedala/a este ekonomka kedze som nosila paragrafove a pn listky.Ostatny vedeli ze nieco riesime,ale vyjadrila som sa tak ze beriem liecbu,ktora pomoze k babu.A poznas aky su ludia,jeden prida to,druhy to.Okrem toho kolegyne vedia ze mam zdrav.problemy velke bolesti pri mrche tak si myslia ze aj to riesim.Ako hovorim si o mesiac pojdem pravdepodobne na KET,ked to vyjde budem rada,ked nie uz to nebudem riesit a oni na to zabudnu.
19. júl 2010 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam 26 dnovy dnes su to tri dnii.vzdy mi to prislo presne ako svajciarske hodinky.presne ked bol 26 den bolelo ma brusko tak ako ked to mam,ale s tym rozdielom ,ze nic sa nepustilo.nechapem tomu.trochu mam strach,co sa deje :frowning2:
19. júl 2010 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@zlatanka30 na jednej strane by som ti chcela tichucko gratulovat,lebo testy su nespolahlive.Ale na druhej pri mojich skusenostiach zvykla mi mrcha par krat meskat,tesila som sa ze som tehu,testik negativny a potom dosla mrcha.Jedine co ti mozem odporucit je zajst k dokimu na krvny test.
19. júl 2010 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ukazal mi druhu ciarku vo stvrtok slabu a potom uz nic.co to moze byt.ani ja neverim testom uz.
19. júl 2010 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@zlatanka30 podla mna to moze znamenat bud si bola tehu,ale plod zanikol a preto uz druha ciarka nieje a mozes ocakavat mrchu,alebo moze byt aj mimomaternicove tehu.Tak isto to moze byt aj cysta/lebo ze aj pri nej ukazuje test//. / Tazko povedat,ale ak ti do konca tyzna nepride mrcha chod k dokimu,pre istotu.
@oknosmas kde si?Ako sa citis,co mas nove?
19. júl 2010 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá nestíham čítať, tak len v rýchlosti o mne, bola som na UTZ v CAR a všetko v poriadku, dokonca som už aj počula srdiečko (fotku mám aj v albume). Ale išla som tam s malou dušičkou, lebo ráno som začala trochu krvácať...teda nič netieklo, ale na toaleťaku bolo trochu krvi tak som sa dosť vyľakala. Našťastie drobec je v poriadku, mám tam hematóm, a z toho ide to špinenie aj krv. Mám dodržiavať kľudový réžim, tak viac- menej polihujem, teda pokiaľ sa to pri malej dá :unamused: . Ale už mám zas len slabé špinenie, tak dúfam, že krv sa nevráti! :wink:
19. júl 2010 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janemari - to doplnkove pripoistenie sa vybavuje v soc. poistovni. Odo dna, ked si zacnes platit, musi uplynut 270 dni, aby si z neho mohla nieco cerpat. Pri materskej si to niektore zeny chvalia, pocula som aj pripady, ze im materska vysla vyssia ako plat. Rovnako pri PN ti to moze pomoct.
Ja som si zacala platit 26.10. - dva dni pred zaciatkom stimulky. Neratala som, ze tak rychlo otehotniem, tak mi to vychadza LTT. Tehu mi potvrdili 30.11. - mesiac potom, a aj tak je to tesnotka, takze uvidime ci do stvrtku vydrzim este s malym v bruchu.
@jani2 - gratulujem k srdiecku. To z coho sa vytvori hematom?
19. júl 2010 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@jani2 gratulujem k srdiecku,tak si to uzivaj,lebo tt rychlo nabiehaju a ani sa nenazdas a bude na svete.Co by si chcela?Asi by sa hodil chlapcek ked uz babu mas :wink: @dahra ved uvidime ako co bude.Ved aj tak pol roka beries matesku od zamestnavatela,nie?Az potom zo socialky.Ja sa ti nejako do tychto veci nevyznam a pre mna su peniaze spanielska dedina :grinning:
19. júl 2010 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janemari - hej tusim, ze 55% z tvojho platu ti plati zamestnavatel tych 6 mesiacov + socialka ti priplaca z toho pripoistenia. Neskor sa to uz neda vybavit. 270 dni musi uplynut do narodenia dietata, ked sa narodi na 269, tak nic nedostanes. Takze to doplnkove vzdy zeny riesia pred tym, ako otehotneju, lebo inak to nevyjde. Tiez som si to tu na koniku nacitala vlani, vybehala, popytala sa. Aj sestru som zlanarila. :slight_smile:
19. júl 2010 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@dahra dakujem za info poviem mm a nech sa sam rozhodne ze co ako. :wink:
19. júl 2010 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dahra - ten hematóm sa tvorí vtedy, keď sa embryjko vnára do sliznice a rozrušuje cievy, aby sa naň napojilo. No a niekedy sa tie cievy rozkrvácajú a vytvorí sa hematóm. Je to dosť nepríjemná vec, lebo je pod plodovým vačkom a ak by sa moc rozkrvácal, tak by mohol so sebou strhnúť aj embryjko... :unamused: . Mala som ho aj v prvom tehotenstve, ale vtedy som ani len nešpinila, tak nejak sa to vstrebalo...len tentokrát to proste vychádza von, musí sa to vyčistiť.
@janemari - kedy ideš do Car? Myslíš, že budeš stíhať KET už od najbližšej ms?
19. júl 2010 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jani2 pekne oddychuj :wink:
Aj ja si platim DNP, pretoze ako studentka by som dostala len najnizsi rodicak, ale takto by som mala dostat ten vyssi, platim si tych 14 eur, ale ze v septembri maju byt nejake zmey :confused: tak snad nie k horsiemu
20. júl 2010 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
@nastasia - ako sa mas? Boli ste niekde na svadobnej ceste? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Co ta druha statnica, mas ju teraz v auguste, ze?
Rozmyslas aj nad robotou ci tu uz mas? To DPN je dobra moznost, len socialka sa o nom nerozkrikuje a stale su tendencie ho zrusit, lebo je vyhodne pre klientov, ale socialke sa to nepaci. Ak to zrusia alebo urobia zmeny, myslim, ze sa to dotkne len tych, co by si chceli zacat platit. Inak, ked som to ja vybavovala a pytala sa prvykrat nan v socialke, tak zena za okienkom hned zmenila temu ci si chcem dat aj nejake dochodkove pripoistenie. Opytala som sa jej ci vyzeram, ze sa zberam na dochodok. Vravim jej, ze momentalne planujeme mat dieta, takze chcem info k tomu. Jasne, ze im je vyhodnejsie, aby som si platila nieco, co vyuzijem (ak vobec dozijem) o nejakych 40 rokov. Normalne nebola velmi ochotna k tomu poskytnut info.
@jani2 - fiha, tak to som nevedela, ze aj takto to byva. Ja som nemala ani spinenie, takze to som mala riadne stastie.
Hadam sa ti to cim skor ustali, viem, ze Prahaxx s tym zapasila asi prve dva mesiace. Ona aj krvacala, ale babatko sa nastastie udrzalo.
20. júl 2010 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dahra ahoj, ideme teraz v stredu do chorvatska na desat dni :slight_smile: uz sa tesim ako si oddychnem. ano, v auguste ma caka este ta nemcina. a robotu nemam, pozeram obcas profesiu, ale nic moc som nenasla...je to teraz fakt bieda :pensive: intenzivne zacnem hladat az po statniciach tak dufam, ze sa nieco podari.
a k tej socialke, mne cez telefon poskytli take bludy, ze az :angry: potom som tam isla osobne, lebo sa mi to nezdalo a tam som natrafila na celkom milu pracovnicku. ja som pocula, ze ludia to dost potom vyuzivaju na pn-ku, ze sa nechaju vypisat a tak...
pozeram, ze uz mas 38.tyzden-strasne rychlo to ubehlo...uz mass aj nejake predporodne priznaky? :wink:
20. júl 2010 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@jani2 no stihnut KEt by som stihla,ale maju dovolenku tak nie.Vo stvrtok ideme do centra tak sa dohodneme co a ako.Ale ak pojdeme na to po ich dovolenke tak to bude koncom augusta.Ale bude zalezat od embrijka ci sa rozmrazi.A neviem preco ale mam cim dalej tym silnejsi pocit ze sa ho nepodari rozmrazit a KET nebude.Ale chcem byt uz s toho von,som uz s toho nervozna.V praci to zatial zvladam,len tie reci od kolegovcov akoze mimochodom,nejaka ich znama nemohla otehotniet a ked prestala na to mysliet tak jej to vyslo,alebo ked si adoptovali dieta mali aj svoje ma vytacaju.A to som len 2 dni v robote :angry: Vsetko sa uz dlhu dobu toci okolo dietata stimulka a podobne a ako som na PN bola tak sa neviem rozhybat a zacat nieco robit.Ako by ma to zabrzdilo v zivote a ja sa neviem pohnut dalej. :unamused:
20. júl 2010 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janemari presne ťa chápem,ja sa akurát sťažujem môjmu mm,že som vytočená z roboty,lebo mám takú primitívnu kolegyňu,že ešte len prvý pohľad ráno na ňu a mám pokazenú náladu.Dohodnem sa s dr na rizikovom alebo čo,ešte nejakú dobu tam vydržím a s úsmevom na tvári odtiaľ vypadnem.
Janemari neboj,víde KET a pôjdeš na materskú.A vôbec neuvažuj,že sa nepodarí rozmraziť embryjko,toi môže byť?
To som ešte nepočula,ani nad tým nerozmýšľaj!!!!!!!Víde to a potom dáme tú sľúbenú spoločnú oslavu.
20. júl 2010 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janemari ahoj.vykasli sa na ludi aj ja som to mavala v robote,kazdy sa len pytal kedy budu deti.a to ma na... vzdy a ta bezmocnost,no hroza.nebudem predsa niekomu hovorit,ze nemozem mat dieta.inac dnes som volala dokimu a ta sestricka ma objednala na 2.8 dovtedy sa mozem tak akurat zblaznit.mrcha nikde ani naznak.som uz z toho na nervy :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
20. júl 2010 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute,
@zlatanka30 - ja ked som chcela odstavit ludi, tak som im povedala pravdu takym sposobom, ze sa nezmohli na slovo - povedala som priamo - " po x absolvovanych vysetreniach je pravda taka, ze my obaja sme neplodni, ja mam ednometriozu, uz len jeden vajecnik, manzel 100% teratozoospermie a doktori nam davaju nejaku 5% sancu na vlastne dieta. Staci?" Takmer vsetci hned zmenili temu a nikdy viac sa nepytali.
Ale poznam ten pocit, ked sa kazdy pyta a rozprava okolo toho. Kym som bola doma, tak som bola na pretrase v dedine, teraz su uz vsetci spokojni a na muske je moja sestra, ktoru si nik nevsimal predtym. Ona je uz dva roky vydata a maju tiez problem - ma taku tazku endo ako Janemari a Jani, jej muz je na tom tiez biedne. Ked som posledne bola doma, tak ma tetky zastavovali vetou, "ze poculi, ze je aj ona tehotna." - tak som odpovedala ich stylom, ze "heej, fiha, tak to jej musim zagratulovat" :stuck_out_tongue_closed_eyes: tetuse nevedeli zrazu, na com su...... :grinning: Hnusane.
20. júl 2010 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@dahra ked som povedala,ze mam endosku najtazsieho stupna a poskodenu maternicu,tak mi povedali,ze nesmiem na to mysliet a zdravotny stav sa zlepsi.Doslova mi isli nahovorit,ze si diagnozu namyslam :angry: Tak som sa vykaslala na akekolvek vysvetlovanie.Okrem toho mam kolegynu co je mladsia odmna a ma tu dokinu co som mala aj ja.Ma cysty a velke bolesti pri mrche a zvysene onkomarkery.Doki co bola u neho na sono je kazal aby chodila kazdy meisac na sono aby zistili ake cysty su to a samozrejme mudra dokina ze naco,staci raz za 3 mesiace :angry: Akoze darmo jej hucim do hlavy aby od nej odisla aby nedopadla ako ja/lebo mna tiez tak riesila,naco sono a pod/ ale neda si povedat.Je mi luto,ale ked nieje niekomu rady tak co uz urobim... :pensive:
20. júl 2010 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.chcem sa len opytat do kolkych dni od poslednej inj decapeptyl je norma ked na prist mrcha?..po umelom prechode.Dakujem
20. júl 2010 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenusska je to individuálne, ja som vybrala 5 inj decapeptylu a na mrchu som čakala cca 3 a pol mesiaca
20. júl 2010 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy778 dakujem,u mna uz je to skoro tri a je mi uz dlho :slight_smile:
20. júl 2010 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenusska verím ti, ale vydrž to. už by to nemalo trvať dlho. ja som to nechala tak, doki ma síce prinútil na vyvolávačku, ale nezabrala a na ďalšiu som už nešla. telo sa z tej liečby potrebuje spamätať a keď bude pripravené, príde aj mrcha.
20. júl 2010 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy778 no tiez chcem aby to prislo same.Snad uz coskoro.len som netusila kolko je taka vrchna hranica kedy to uz asi nieje ok.
20. júl 2010 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenusska myslím, že janemari čakala asi trošku dlhšie ako ja, ale ona mala aj o jednu injekciu viac. ale je to veeeľmi individuálne
20. júl 2010 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy778 Ja som mala tiez 6.no uvidime,len mi to uz nedalo :slight_smile: ,musela som sa opytat ako to bolo u Vas.
20. júl 2010 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenusska tak zrejme si ešte trošku počkáš, ale zas čím dlhšie bez mrchy, tým lepšie. len to čakanie je hrozné, lebo sa nemôžeš pohnúť ďalej :confounded:
20. júl 2010 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok