Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

tinkapp
20. sep 2010

ahojte babenky.....som tu nova, no zjavne sa tento problem tyka aj mna....dufam ze mi poradite....v piatok mi doktorka zobrala krv, pre podozrenie na endo....dnes mi prisli vyslekdy, onkomarkery su v poriadku....tak a teraz neviem ci endometrioza je aj ked su onkomarkery v norme alebo nie????je tam ta podmienka ze endo je len vtedy ak je zvysane hladina onkomarkerov??? dakujem za odpovede

janemari
autor
20. sep 2010

@tinkapp podla krvi moze byt podozrenie na endo ale potvrdi ti to jedine laparoskopia.Ja som mala vysoke hodnoty onkomarkerov a pri opakovanom odbere to uz bolo ok.Potom uz len onkomarkery rastly.Normal na Ca125 je od 0-35.

lucy778
20. sep 2010

@tinkapp presne ako ti napísala janemari, najspoľahlivejší spôsob ako potvrdiť alebo vyvrátiť endometriozu je laparoskopia.

pici
20. sep 2010

@tinkapp

urcite nie su jasnym znamenim zvysene onkomarkery. ja som napriklad vobec nemala zvysene a edno mam 😕

tinkapp
21. sep 2010

dakujem baby velmi pekne...myslela som si ze onko nemusia byt zvysene a endo aj tak moze byt..len som si to chcela overit 🙂 teraz musim cakat na mrchu a po nej mam ist na kontrolu ze ako na tom cysta je...a pravdepodobne tam ta endo je (mam bolestivu menstruaciu a bolestivy pohl. styk) takze zacneme s liecbou, teda najskor asi ta laparka bude nasledovat....je laparka bolestiva???? 😖

majkal
21. sep 2010

@tinkapp drzim palce, aby to endo nebola; laparka bolestiva nie je (teda aspon ta diagnosticka nie) ... mna o dva tyzdne caka dalsia - zda sa ze liecba nezabrala, tak som zvedava, ako dopadnem 😔 Inak, vsetky endobaby pozdravujem 😉

pici
21. sep 2010

@tinkapp

laparka je v pohode...da sa to prezit...

tinkapp
21. sep 2010

@majkal majkal to ma mrzi ze ti liecba nezabrala, ale snad sa to vsetko posunie dopredu a po dalsej liecbe uz budete s priatelom alebo manzelom uspesni v snazeni o babo 🙂 drzim palceky velmi velmi velmi 😉

tinkapp
21. sep 2010

@pici som rada ze to nie je nic strasne...lebo ja uz mam strach z uplne kazdeho vysetrenia...furt mi daco dakde najdu ☹

pici
21. sep 2010

@majkal
neboj sa.. co ti hovoril doktor?nepopali ti tie loziska ak tam nejake ostali po liecbe?

tinkapp
21. sep 2010

@janemari ja neviem presne aku mam hodnotu onkomarkerov pretoze som si len telefonicky vypytala vysledky od doktorky a ta povedala ze vsetko je ok, ze nie su zvysene...ale presne aku hodnotu maju to neviem..to sa dozviem az na kontrole 🙂

pici
21. sep 2010

@tinkapp

ja som na seba tiez velmi citliva a prezila som to.. teraz ma caka dalsia a nemam ziadne obavy... zo zakroku ako takeho... D

majkal
21. sep 2010

@pici s doktorom, ktory mi to bude robit, to chcem konzultovat na buduci tyzden. Chcela by som aby odstranil tie loziska, ak sa bude dat. Tak uvidime.
Takze ty ides tiez na kontrolnu laparku?

pici
21. sep 2010

@majkal
ano niekedy v novembri ma caka kontrolna laparka a mne povedal, ze pokial mi tam ostanu loziska, tak ich popali... ale to je vsetko asi vecou toho ake velke boli loziska pred liecbou a co tam z nich ostalo ... ja mam endo na aparate ktory drzi maternicu, ci tak nejako....

mischeell
21. sep 2010

@tinkapp ja mám cystu na pravom vaječníku a povedali mi, že mám endo hneď pri vyšetrení. Na laparke som ani nebola....

tinkapp
21. sep 2010

@mischeell mne praveze nepovedala doktorka pri vysetreni ultrazvukom ci to naisto endo je, ma len podozrenie....bola som dokonca aj v nemocnici na gyn. oddeleni pre istotu na vysetrenie tej cysty (opat iba ultrazvukom) a tam sa takisto nevyjadrili ci je endo alebo nie...preto musim teraz cakat na mrsku, ci nahodou cysta nepraskne..ak nie tak potom pojdem na laparku (teda si myslim) zatial sa doktorka nevyjadrila 🙂 ako to ze tebe to nasli hned??? ved myslim ze cez ultrazvuk to nie je vidno, ci? malo by to byt len nejake tkanivo nie? a ako teraz pokracujes v liecbe???sice akurat citam ze si tehotna takze asi nijak ze? 🙂

tinkapp
21. sep 2010

@mischeell a aku velku mas cystu??? ja 3,5 x 4,1 cm....

andrea12737
21. sep 2010

Ahojte kocky,
tak zajtra si idem pre termin laparoskopii, vyzera to na endometriozu 😒 nie je to iste, alebo na zrasty maternice s crevom. No ved sa necham prekvapit ☹

nastasia
21. sep 2010

ahojte,
dlho som tu nebola. ako sa mate? pozeram, ze dost novych tvari tu pribudlo.
tinka, mna po lsk vobec nebolelo brucho a to som cakala, ze budem mat velke bolesti, ale fakt som ziadne nemala. ja som skor mala bolesti po nafuknuti plynom, boleli ma dost ramena, chodila som zohnuta ako stara babka tyzden. ale potom uz bolo dobre.

oknosmas
22. sep 2010

nastasia, presne, brucho ma az tak nebolelo, ale tie ramena...to bol des... trvalo to asi 4-5 dni, kym to prestalo...som poraidne ani sediet nemohla, len lezat a ked som chodila, tak ako babicka...uz len palicka mi chybala 😀

griska11
22. sep 2010

Ahojte rada by som sa chcela opytat ako rychlo sa vam podarilo otehotniet po laparoskopii. Ja som bola tento pondelok na LPK, bola som operovana pre cysty na vajecniku plus endometrioze na druhom. Vsetko mi pekne vybrali a doktor doporucil skusat po najblizsej M o otehotnenie. Chcela by som Vas poprosit o radu ako mam potom dlho cakat a skusat to prirozdene alebo ist do nejakeho centra kde vyhladam pomoc odbornikov. Zatial sme sa snazili 10 mesiacov, ale dovodom bola asi ta endometrioza.... Dakujem za radu.

janemari
autor
22. sep 2010

@griska11 u kazdej je to individualne.Niektore otehotneli hned po LPK,ine brali liecbu od 3-6 mesiacov,potom cakali na nabehnutie cyklu,niektore otehotneli hned po tejto liecbe,ine isli do centra.Vsetko zalezi od toho kolko mas rokov,ci mas len ty problem alebo aj partner a aky stupen endo mas.

griska11
22. sep 2010

Dakujem za odpoved. Vysledky z laparoskopie budu o 2 tyzdne tak potom uvidim, mala som to na vajecnikoch, neviem aky typ endosky to je. Rokov mam čerstvych 30, manzel 29. Pre istotu by som poslala aj manzela na kontrolu spermii, musi to predpisat jeho doktor alebo aj moj gynekolok moze poziadat o vysetrenie? Dik za odpoved

mirip
22. sep 2010

@griska11 o dva týždne, tak dlho??? 😲 Za mnou prišiel Dr čo ma operoval hned na izbu ako som sa prebrala a povedal čo tam našiel a ako sa bude postupovať dalej

griska11
22. sep 2010

Uha tak to som teraz mimo... Budem sa ho musiet opytat nabuduci pondelok ked pojdem vyberat stehy, mne povedal iba tolko ze mi tam poriadne poupratoval;( to bolo vsetko, no budem sa ho musiet popytat co tym myslel...

zlatanka30
22. sep 2010

ahojte babulky.pozeram,ze tu mame nove tvare.tak vas vsetky pozdravim este raz a oznamujem,ze vcera sme zacali stimulku. 😉 😉 😉 😉

griska11
22. sep 2010

@zlatanka30 dakujem... A prajě nech sa zadari vsetko tak ako ma🙂

zlatanka30
22. sep 2010

griska 11 dakujem. 😉 😉 😉

janemari
autor
22. sep 2010

@zlatanka 30 tak pre teba TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂
@griska11 tak ak ti nedaju liecbu skusajte prirodzene par mesiacov a potom sup do centra.

renka1801
22. sep 2010

Ahojte žienky , občas Vás čítam prispievam len sem-tam. Zajtra idem na OPU tak uvidím aká bude úrodička. Tiež mám endošku, liečbu 6 mesiacov, 2 laparky za sebou a po nich už len časť ľaveho vaječníka, ale pravý celý a ten zatial pracuje ako má, 1 IUI neúspešné a teraz skúšame IVF. Tak snáď sa už dočkáme nejakého pokroku.