Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

lucy778
1. okt 2010

ahojte
prišla som vám ešte virusiky natrúsiť, kým som ešte v kope 😉
Tak sa držte a bodaj by sa na vás čosi nalepilo 😉
TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵

pici
1. okt 2010

@lucy778

chytam chytam :D a tebe drzim palce

oknosmas
1. okt 2010

@lucy778 chytam plnim narucim..zajtra by som mala obsolvovat iui (2.pokus), no mm troska strajkuje, tak snad ho to prejde a zajtra tam naozaj pojdeme.. a vsetko dobre dopadne

petuska123
1. okt 2010

@oknosmas tak ides na dalsi pokus???tak nech sa zadari

lucy778
1. okt 2010

@oknosmas tak ti držím prsty, nech to dobre dopadne! 😉

zlatanka30
1. okt 2010

oknomas drzim palceky.ja mam v utorok opu.

oknosmas
1. okt 2010

dakujem, snad to vyjde..

janemari
autor
1. okt 2010

@oknosmas drzim palec 😉 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

griska11
1. okt 2010

@oknosmas tuj tuj tuj 🙂

yukki
2. okt 2010

@oknosmas držte sa a nech to vyjde. 🙂

oknosmas
2. okt 2010

Ste zlate,babulky..

janemari
autor
2. okt 2010

@oknosmas vsak potrebujeme nove tvare v teme uspesne tehulky s endo 😉

oknosmas
2. okt 2010

takze to mame za sebou..uz len cakat..oproti minulemu pokusu, tento dostal aj pregnyl a duphaston, co pri prvom nebolo. a nekrvacam tak, ako pri prvom pokuse.. bolestive to bolo riadne..ako prvykrat.. ale uz mi je celkom dobre.. uz len cakat...

pici
2. okt 2010

@oknosmas drzim moc palceky nech to vide

janemari
autor
3. okt 2010

@oknosmas drzim palce 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

ivizna
3. okt 2010

yukki ja som po laparke užívala teda ešte aj užívam HAK kedže som mala v pláne odísť na 6 mesiacov tak lekár mi nemohol dať injekcie na pol roka. Volá sa to cerazette je to HAK ktorú užívajú ženy počas dojčenia. Neobsahuje hormon estrogén ale obsahuje ako píšeš progestogen je to gestagénová tabletka a jediny vedľajší učinok bol že som občas špinila a to bolo všetko žiadne nálady ani návaly a čo tu čítam tak som rada že som sa vyhla tým injekciám. Som ale zvedavá čo povie doktor ked pojdem na kontrolu niečo spomínal že na kontrolnú laparku no dúfam že tam nič nebude. 🙂

yukki
4. okt 2010

@ivizna paráda! No prosím, dá sa to aj u nás. A držím palce na tú kontrolu.

griska11
4. okt 2010

Ahojte, tak akuratne som sa vratila od doktora a uplne som sa potesila kedze mi sam navrhol aby som sa snazila otehotniet, dokonca mi spominal 2-3 pacientky ktore s endo po laparoskopii hned otehotneli🙂 sam navrhol ze nam necha 3-4 mesiace a ked ani potom to nepojde tak aby nahodou sa endo nevratila mi predpise antikoncepciu, ktoru budem brat bez prestavky a vlastne nebudem mat M ale v ziadnom pripade nechce mi davat tie injekcie.... Takze sa tesim, nakupila som kopec ovulacnych testikov a po menzese sa ideme pustit do snazilkovania... Tak nam drzte palce nech tu pribudne nova tehula🙂)))))) drzte sa zatial....

pici
4. okt 2010

@griska11

super... ako som hovorila. treba doverovat postupom, ktore zvoli tvoj lekar... :D vela stastia nech to vide

yukki
4. okt 2010

No tak mňa tu už teraz naskutku poráža, a mne starej koze s dvomi deťmi prečo nedajú HAK? ale ako jedinú možnú voľbu rovno a zas-po prvom neúspešnom pokuse-injekcie???!!!!
A Griska snažte sa, nech už aj tá HAK Ti bude nepotrebná..... 😉

pici
4. okt 2010

@yukki
asi to zalezi od roznych faktorov :D

yukki
4. okt 2010

@pici ja som riadny faktor a hovorím PROTI! 😝 😀 No, skúsim pristúpiť k vyjednávaniu zrejme......
Idem rezať drevo, kým ešte vládzem, bo s osteoporózou si už ani nechty neostrihám.....Nech žije Lucrin! 😅

pici
4. okt 2010

@yukki

livial mas aj proti osteoporoze :D

griska11
4. okt 2010

@pici dakujem velmi pekne🙂)) aj tebe drzim paste🙂

pici
4. okt 2010

@griska11
snad to vide tak ako si predstavujes a nestratis len zbytocne cas... ale veirm ze tvoj lekar vie co hovori a bude to dobre :D

griska11
5. okt 2010

@pici ja to ako stratu casu neberiem, prave si myslim ze ked clovek cim viac tlaci na pilu tak je to horsie. Ked sa nepodari za tie 3-4 mesiace, nezufame ideme dalej. Poznam pripad ze 10 rokov bemohli mat deti, absolvovali vsrtky mozne vysetrenia, on zly spermiogram ona zrasty, a teraz ma v priebu roka uz druhe babatko a bez ziadnej pomoci lekarov, takze ak to ma byt dane je to dane. A ked budem tehotna v 40-tke tak budis🙂

pici
5. okt 2010

@griska11

spojenie strata casu bolo v zmysle a suvise s endometriozou, nie strata casu ako taka..
10 rokov by som s endometriozou asi necakala... by som sa bala ze by som uz nemala maternicu

griska11
5. okt 2010

@pici to sa bojim aj ja ale ako statistiky uvadzaju po liecbe endo hormonmi je recidiva 30-70 percent...do 3-4 rokov. Toho sa bojim viac.... Budem sa z kazdeho roka pol roka pchat hormonami a ta svina aj tak sa mi vrati .... To je z toho najhorsie....

pici
5. okt 2010

@griska11
no ja budem dozivotne na antikoncepcii po dietati...

dahra
5. okt 2010

Ahojte,
@zlatanka30 - dnes si po OPU, dufam, ze dopadlo dobre. Drzim mocne palceky - jesenne IVF byvaju uspesne. Takto pred rokom som sa a ja chystala. Vela z nas otehotnelo a uz mame babatka. Tak nech je to tak aj u teba!
@oknosmas - ty si po IUI? Juj, pocula som, ze to byva dost bolestive. 😒 Tak nech to ma pozitivne zavrsenie!
@yukki - trosku som spatne citala, ze si uz po druhej operacii ☹ Teba ta liecba injekciami riadne ubijala. 😠 Ale ako pacient mas pravo sa rozhodnut, so mnou bola jedna zena, co to odmietla. Okrem svojej sestry nepoznam ziadnu, co by tuto pseudo-liecbu chvalila. Moja sestra je vynimka - stavy bez mrchy jej vyvrovnali nalady, ziadny predmenstr. syndrom, ziadne vykyvy a depky. Tie navaly jej neprisli hrozne, jej aj tak stale byva zima (podotykam aj v lete) - co absolutne nechapem a jedine, co ju trosku trapilo, bola zvacsena mocova rurka bolestiva na dotyk, ale po injekciach to preslo. Takze ona by nemala problem brat ten hormonalny hnus znovu.