Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

zlatanka30
28. dec 2010

@ma77 my sme sa snazili rok.potom nasledovala laparka.tri mesiace liecba a potom este nejake tri mesiace.u mna tiez hra cas velku rolu.

ma77
28. dec 2010

@zlatanka30 prečo tiež maš vek? ja mam 35 mam sice už jednu dceru ale strašne chceme 2dieta ja som mala pol roka liečbu lucrinom ale už by som dalšiu nechcela bolo to hnusne 😠

zlatanka30
28. dec 2010

@ma77 ano ja uz mam 36 a dieta ziadne.je mi z toho na nic.prirodzene otehotnenie je vylucene.ja som mala len tri mesiace liecbu decapeptylom,ale nikdy viac.brrrrrr ☹

janemari
autor
28. dec 2010

Ale ste sa rozpisali koceny 🙂 Ano mala by to byt baba a kedze dnes som nakupila ruzove vecicky budem rada ak sa primar nezmylil,lebo inak bude musiet tie veci nosit on 😀

griska11
30. dec 2010

@zlatanka30 no nerozmyslali kedze sme veriaci a asi by som to dost tazko niesla keby sme sa pre to rozhodli 😖 neviem uvidim ako mi bude po pol roku s tabletkami a potom aky budem mat nalez a zariadime sa, ale vidim to asi na tu adopciu. A keby sa nam zadarilo aj prirodzene urcite by sme tu adopciu dorazili do konca🙂

yukki
30. dec 2010

No ja som zvedavá, čo mi doktori navrhnú keď po druhýkrát doberiem polročnú liečbu, resp.keď zas po troch MS budem mať v bruchu hluzu jak pomaranč...že ako čo ďalej, že mám zas po tretíkrát brať injekcie? Alebo rovno že každú jeseň a zimu to mám brať? Koľkokrát za život to vôbec môže organizmus vydržať, také úplné oblbnutie hormónov? Napokon už mám tiež vek....hm, som veľmi zvedavá.... 😒

pici
30. dec 2010

@yukki
mne povedal doktor, ze da sa to vyriesit aj vybratim maternice... ale to mi zase pride velmi radikalne riesenie

yukki
30. dec 2010

@pici a vaječníky nechajú? Mne nevzali vaječník, že kôli veku, pritom tiež už mám 35. Ale doktor už spomenul "tú" antikoncepciu...tak snáď sa to bude dať oddialiť, nieže zas po troch MS mi narastie v bruchu hľuza jak pomaranč 😝 😒

pici
30. dec 2010

@yukki
ja neviem asi nechaju ked nie je dovod ich vybrat.. si myslim....

tuzimpobabatku
31. dec 2010

I N Z E R Á T

Milé snažilky,

mám na predaj PROFERTIL, 82 tabliet, exp. 07/2011. Manželovi pomohol, už ho nepotrebujeme, tak ho predávam za symbolickú cenu 50 eur.
V prípade záujmu mi píšte do mojej internej pošty.
Pekný deň

janemari
autor
31. dec 2010

Ahojte kocky zelam uspesny start do noveho roka 2011

yukki
31. dec 2010

...a žiadne cysty a kopu detí! 😝 😵

pici
31. dec 2010

a nech niekto vymysli nieco na endo aby naveky vymizla a netrapila nas 🙂 🙂

janemari
autor
1. jan 2011

Juj to by boli krasne darceky,ziadne cysty,ziadna bolest. Ja som sa dozvedela cez vianoce,ze mi bola kamoska na operaciu a vybrali jej endocystu a hned jej nasadili liecbu injekciami.Chuda ani nevie co to endoska je,vsetko jej vysvetlujem a pritom ju nechcem zbytocne strasit.NAjviac ju trapi,ze je slobodna,nema partnera a vek uz po 30 a tm padom nadej na dieta sa zmensuje 😖

pici
1. jan 2011

@janemari
no tak to nie je moc prijemne... ja som len teraz zistila ze ja som mala endo malej panvy .... doky mi vypisoval papier do centra co ideme teraz v januari a tam to bolo napisane...
no kamoska by sa mala poponahlat...
moje dve kamosky zase na vianoce povedali ze su tehulky a maju obe rovnaky termin

pici
1. jan 2011

@janemari
a ty ako sa mas s babenkom, uz vies co to bude?

majkal
1. jan 2011

Ahojte dievky, prajem Vám všetkým šťastný a požehnaný nový rok, nech sa Vám darí a splní, čo si prajete .... myslím, že tie naše túžby sú u každej dosť podobné, priam rovnaké 🙂 Tak nech sa to už konečne prelomí a pribudne zasa nejaká tehuľka, ideálne všetky 😵 😵 😵

janemari
autor
1. jan 2011

@pici no babo snad dobre,len ja sa necitim nejako najlepsie.Znova sa opakuju stavy pre ktore som bola v nemocnici,ale ked sa budem setrit bude to snad ok.Uvidim ako dopadne dalsia kontrola.

pici
1. jan 2011

@janemari
tak sa pekne setri... neblazni :D

janemari
autor
1. jan 2011

@pici musim sa setrit,lebo inak to ani nejde.Staci ze sa troska pozohynam a uz sa mi aj toci hlava,zadycham sa a idem odpadnut a to iste aj pri chodeni,prejdem par metrov a som hotova.

pici
1. jan 2011

@janemari
tak pekne lezkaj a odpocivaj, lebo dostanes na holu 😀

janemari
autor
1. jan 2011

@pici keby som tak mohla,ale moji rodicia neznesu vylihovanie a tak ci chcem ci nechcem musim aj nieco robit 😅

pici
1. jan 2011

@janemari
no ale mali by brat ohlad na tvoje zdravie :D

tiffany81
2. jan 2011

Ahojte baby,chcem sa vás popytat boli ste niektora na tej laparke na Antolskej?Zistila som na nete,že na liečbu endometriozy sa tam špecializuje Mudr.Paldia....mate s ním osobnu skusenosť niektora?Alebo este zvazujem Ružinovsku nemocnicu...viete niekoho odporucit?Inak ja som z Trnavy a moc tymto lekarom tu nedoverujem...dakujem za vase rady a podporu...

pici
2. jan 2011

@tiffany81
ja som bola v galante... takze by som ti rada pomohla, a ty uz vies ze mas endo?

tiffany81
2. jan 2011

ahoj pici...no mala som ložiská aj na krcku,odstranil mi ich ale nezabralo...a mám velmi vela príznakov,ktoré sú typické pre endometriozu.

pici
2. jan 2011

@tiffany81
aha... tak ides na laparku teraz? ci? kamoska si to dala robit v bratislave v centre jednodnovej chirurgie tak sa ti mozem spytat ze kde presne... ak chces.. bola velmi spokojna....

tiffany81
2. jan 2011

dakujem Ti,spýtaj sa budem rada...ano,budem musieť isť čím skor,lebo mám bolesti,ty si nemala?

pici
2. jan 2011

@tiffany81
idem jej hned napisat a dam ti co najskor vediet...
ja som mala endometriozu malej panvy... a bolesti? pri pohlavnom styku v niektorych polohach a pri menzese priserne, ale s tymi som sa naucila zit, takisto v sexe sa vyhybam poloham v ktorych ma to bolelo a vobec som to nicomu nepripisovala.. az po roku snazenia ked ma doky poslala na vsetky mozne vysetrenia dosli na endo pri laparke...

pici
2. jan 2011

@tiffany81
mas to v IP