Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

lussi2223
19. mar 2011

po akom case sa endo vracia?

babulina
19. mar 2011

@lussi2223 je to individualne, nemusi sa vobec ale moze sa kedykolvek, u mna je podozrenie ze je nazad, a to mam za sebou liecbu a hned dve tehotenstva po sebe 😠

lussi2223
19. mar 2011

@babulina ahoj a ako sa ti prejavuje ked mas podozrenieze ze je nazad?

yukki
19. mar 2011

@papulienka ja takisto, už som po druhej liečbe, po poslednej injekcii..a takisto čakám čo bude. 😒 Tak som sa pýtala, že či môžem ešte niečo ja urobiť preto, aby sa to zasa do troch mesiacov nevrátilo...tak mi bolo povedané, že nie. že je to zlá choroba. 😒

babulina
19. mar 2011

@lussi2223 - mam rovnake bolesti ako ked som ju mala prvykrat, iba podstatne slabsie, menzes ma rovnaku zvlastnu intenzitu, a tak ako predtym mam velmi vysoku sliznicu maternice, zatial s lekarkou riesime tu sliznicu a uvidime co dalej, ale povedala ze to vidi na laparku s podozrenim na endo zase 😒

lussi2223
19. mar 2011

@yukki a ako si vedela ze sa ti vratila do troch mesiacov? kde si ju mala? ja na maternici

lussi2223
19. mar 2011

@babulina a kde si ju mala? ja som o nej vobec ani nevedela menzes bez bolestny a pravidelny , objavili mi ju nahodou pri operacii myomov

yukki
19. mar 2011

@lussi2223 lebo ma bolesť poslala do kolien. A bola tam, zas...7 cm, na vaječníku. 😝 Ja už najbližiu operáciu asi pôjdem na spôsob rúry-všetko von!

lussi2223
19. mar 2011

@babulina nemala si problem otehotniet? ja skoro dva roky tak asi "vdaka" tej mrche 😠 , co to prosim ta znamena ze mas velmi vysoku sliznicu maternice?

babulina
19. mar 2011

@lussi2223 endo cystu na lavom vajecniku a viacere loziska roztrusene po brusnej dutine
a bud rada ze si si nezazila bolesti, ja stale hovorim ze porod oproti tomu je sladka malina a to som porodila stvorkilove dieta bez nastrihu 😀

lussi2223
19. mar 2011

@yukki a uz neplanujes dalsie babo ? lebo niekde som citala ze vacsinou sa stale vrati aj po liecbe je to taky kolotoc -liecba -navrat endo a tak dookola

lussi2223
19. mar 2011

@babulina tak to teda musi byt naozaj zle 😖 ale aj ten umely prechod pol rocny ,zazila si to?

babulina
19. mar 2011

@lussi2223 dceru sme splodili vdaka riadenemu styku, nic romanticke ale obava ze by sme neostali tehu nas desila, proste lekarka uzv zistila ze mam ovu a my sme sa do toho pustili, a vyslo to a synacika nevieme ani ako sme si splodili, inak medzi nimi dvomi som bola asi este raz tehu, pisem asi lebo na teste boli dve krasne ciarky ale skor nez som stihla ist k lekarke na potvrdenie tak som zakrvacala a nic z toho nebolo a to bol vlastne nas prvy pokus o druhe babo, takze tak
co sa tyka vysokej sliznice, tak mne proste enormne rastie vystielka maternice co je sice fajn kvoli otehotneniu lebo oplodnene vajicko sa lahsie moze uchytit ale zase na druhej strane moze byt z toho rakovina maternice, a podobne zle veci 😔

babulina
19. mar 2011

@lussi2223 ja som mala trojmesacnu liecbu zoladexom

yukki
19. mar 2011

@lussi2223 nie, neplánujem žiadny pôrod. Umelý prechod je na mašľu. 😝

pici
19. mar 2011

@lussi2223 nie kazdemu sa vrati. su baby ktore ju mali do roka naspat a este horsiu. su baby ktore medzitym otehotneli a nevratilo sa... je to velmi individualne...

babulina
19. mar 2011

@yukki ja to tiez vidim ze ked pojdem na laparku a potvdia endo, tak pojde vsetko von, mam z toho ale sialeny strach, ja tak v kutiku duse by som este tretie chcela, ale zase na druhej strane si neviem predstavit ze by sa vsetko malo opakovat ci ta liecba ci bolesti 😔

lussi2223
19. mar 2011

@yukki tak ak uz neplanujes porod je zbytocne sa trapit

janemari
autor
19. mar 2011

@babulina aj ja som mavala vysoku sliznicu cca 1 cm co bolo uz vela 😒

lussi2223
19. mar 2011

@babulina a pri laparke endometriozu ako odstrania ?

babulina
19. mar 2011

@lussi2223 juj to ti neviem povedat, ale mam pocit ze spominal lekar co ma operoval ze vypalia tie loziska, ale nie som si ista, cystu na vajecniku samozrejme "odrezu"

yukki
19. mar 2011

@lussi2223 no nie je to celkom tak, ale ak sa mi to má takto vracať tak je to to lepšie zo zlých riešení...

babulina
19. mar 2011

@janemari - a ako to riesili so sliznicou? lebo mne dala duphaston na tri mesiace, ale mam za sebou jeden mesiac a mam dost, nechutne bolesti hlavy mavam, menzes mi nabehol na 25den hned ako som douzivala duphaston jedine ze bolest neni, a lekarke ako na truc sa neviem dovolat ☹

lussi2223
19. mar 2011

@babulina a nevies nahodou -aj ked ich vypalia treba uzivat nejake lieky aby celkom zmizla ?

babulina
19. mar 2011

@lussi2223 co lekar to iny nazor, ale hormonalna liecba sa odporuca povacsinou vsetkym, ci uz vo forme HA, alebo ako zastavenie cyklu na tri, sest a viac mesiacov podla liekov, rozsahu a tak

janemari
autor
19. mar 2011

@babulina neriesili to nijako,lebo na to ze je vysoka prisli ked mi robili folikulometriu,potom uz nasledovali vysetrenia,laparka a tam potvrdili endosku.Tak mi maternicu vycistili,odstranili loziska co sa dali a potom sup nabehla liecba a bolo.Par mesiacov sme snazilkovali,potom sli do centra na IVF ktore nevyslo,ale sliznicu som mala peknu vysoku a nic z toho.Potom som hned otehotnela a teraz uz len cakam na porod.A co bude po nom netusim,ale rozhodne sa bojim,ze mrcha bude zase taka hnusna ako pred tym,nenormalne bolesti a o krvacani ani nehovorim.To isli so mna cele suplaty zrazenin a sliznice 😖

lussi2223
19. mar 2011

no parada a mne neodporucili ziadnu liecbu

babulina
19. mar 2011

@lussi2223 kolko si po laparke?

lussi2223
19. mar 2011

@babulina operovali ma rezom cez brucho nie laparoskopicky loziska som mala na maternici

babulina
19. mar 2011

@janemari no mne hovor, presne taky isty menzes mavam aj ja, kopec zrazenin sa vyplavuje zo mna, na porazenie, ach baby co toto je za diagnozu
drzim palce na porod, uz sa tu moc neukazujem tak keby som to nahodou presvihla, tak prajem ti nech vsetko ide polahky a bezproblemov 🙂