Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dasyka
21. júl 2011

@liviaf14
@martinkatinka baby...teraz ste mi dali ☹ Dlho som vahala, ci zacat brat tu HA, ci to neskusit prirodzene....nakoniec som sa rozhodla tak ako som sa rozhodla 😒 No co uz teraz. Uvidim ako to dopadne. Tesim sa, aspon ze Vam to tak super vyslo 🙂

dasyka
21. júl 2011

@mabumi je mi to luto s tym vajecnikom, ze to zaslo az tak daleko ☹ Ale hlavu hore 🙂 , druhy Ti este ostane a sance sa zvysia, ked tam ten chory nebude

martinkatinka
21. júl 2011

@dasyka - akú máš vlastne HAK?? Ja mám teraz Mirenu na 5 rokov, uvidím, čo potom... mám cystu 2,5 cm, ale zatial ju nechávame na vaječníku...
Ozaj, podľa čoho sa určuje aký stupeň endošky máme????

dasyka
22. júl 2011

@martinkatinka mam Lindynette. Netusim podla coho urcuju stupen. Mne ani nepovedali, aky mam. Len po laparke, ked za mnou dr prisiel, povedal mi, ze tam toho bolo dost - ze som to mala zhora aj zdola. Este pred operaciou mi v priebehu mesiaca stupol onkomarker CA 125 z 42 na 98. Teraz som uz na kontrolnom odbere nebola. Bola som kvoli tej bolesti....sice uz to bolo miernejsie...a teraz to uz skoro necitim - v CAR, kde mi predpisali tu HA...ma poslali prec bez toho, ze by ma vysetrili. Vraj toto nesuvisi s liecbou neplodnosti. Mam ist za svojim gynekologom 😒 . Lenze toho mam v rodnom meste....takze tam behnem az niekedy v priebehu buduceho tyzdna. Akoze nechapem cely tento pristup. HA mi predpisu, a ked mam problem, poslu ma prec!!! ☹
A nemas bolesti kvoli? Samko je krasny 🙂

mabumi
22. júl 2011

ahojte 🙂

@dasyka a ty kam chodis do CAR 😕 ? akoze to nesuvisi s neolodnostou 😠 ? mna z CAR este nikdy neposlali prec 😕 .

dasyka
22. júl 2011

@mabumi Gyn-fiv BA 😒

mabumi
22. júl 2011

@dasyka ja to nechapem preco su ludia taki k sebe ☹ . dobre, zarabaju na nasom nestasti. ale nech, ak nam pomôzu, tak nech zarobia, ved musi kazdy z niecoho zit. ale ked uz na nas zarobili, tak nech sa aspon spravaju ako ludia. to ti nemôzu urobit jedno sono ked zan nedostanu prachy z poistovne 😠 ??!! aj keby si si hned doplatila, ale keby sa aspon spravali so zaujmom a nie ze toto je tvoj problem, ries si ho inde!
myslim si ze by som sa takto nespravala keby som bola lekarka 😕

dasyka
22. júl 2011

@mabumi ....no, co uz....nie prvykrat som sa stretla s takymto pristupom od lekarov. Nechcela som sa tam s nou dohadovat - nie som ten typ 😒 ....mozno moja smola. Tiez si myslim, ze by som sa takto nedokazala spravat. Sice bola fakt velmi mila....zdvorilo ma vypoklonkovala 🙂...ale aj tak.

mabumi
22. júl 2011

@dasyka ved hej, aj ja sa s tym pristupom stretavam. asi kazdy. a o to je to smutnejsie, ze to nie je vynimka. vynimkou su skôr ti lekari ktori to robia od srdca, od ktorych ides s dobrym pocitom, ze naozaj urobili vsetko. to my si tu musime vsetko nastudovat a potom ich este prehovarat, aby urobili to ci ono a argumentovat s tym, ze preco je to dobre 😠
ach jaj
no este ze ta aspon tak milo a zdvorilo vypoklonkovala 🙂 . to asi aby si prisla aj nabuduce, ale iba s takym problemom, za ktory dostanu prasule 😀

martinkatinka
22. júl 2011

@dasyka - no myslím, že sme na tom podobne... vieš, tiež sa nedali, skúsili na mne kadečo...dokonca som mala antikoncepciu pre dojčiace ženy a to som ešte ani tehotná nebola... proste skúšali...Ja viem, že je to strašné tie bolesti, ale ja som sa zaťala a pol roka to vydržala....a pekne pila čaj z alchemilky a nakoniec sa zadarilo... držím ti palce....

dasyka
22. júl 2011

@mabumi 😀 asi....na mne este vela nezarobili, kedze IVF este len podstupim...tak ma nechcela nadobro odplasit 😀 😀
Uz sa mi stalo aj to, ze som prisla k jednej lekarke, povedala som jej, ze co mi asi je, ze som si to nasla na nete...vsetky moje priznaky....este ma vysmiala. A nakoniec sa moja pravda - bohuzial - potvrdila. Nastastie som to nenechala plavat a riesila som to dalej s inymi lekarmi. Sice mam jazvu cez cely hrudnik, ale zijem...a to je hlavne 🙂

dasyka
22. júl 2011

@martinkatinka tiez som pila alchemilku....ale pocula som, ze pri endo to nie je najvhodnejsia volba. Dakujem za palce ...budem ich potrebovat 😉

martinkatinka
22. júl 2011

@dasyka - no mne to pomohlo... naozaj...ale na každú zaberá niečo iné....

dasyka
22. júl 2011

@martinkatinka to mas pravdu....kazda sme ina

nikol18
25. júl 2011

Ahojte kocky, tak sa ozyvam po dlhsej dobe...po mojich zazitkoch, ktore som tu uz raz popisala (a tie co si precitali vedia) som sa rozhodla (este vo februari) dat podnet na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou na mojich predchadzajucich gynekologov, ktori zanedbali zdravotnu starostlivost o mna a vysledkom bol prave moj spominany pribeh...po mnohych byrokratickych tahaniciach s uradom som sa dockala odpovede....a vysledok? nenasli vraj ziadne pochybenie 😢 nakolko pri presetreni vychadzali zo zdravotnej karty, kde v polovici navstev lekari vobec nezaznamenali to, ze som sa roky stazovala na bolesti...je mi z toho uplne nanic...dufala som aspon v trosku spravodlivosti, ale ziadnej sa mi nedostalo ☹
Takze drzim velmi paste vsetkym babam s touto diagnozou, aby lekari ziadnej z vas nepodcenovali v buducnosti vase bolesti 🙂 pekny den vsetkym

prahaxx
25. júl 2011

@nikol18 ach to mi je luto - no ten moj tiez skonstatoval celkovo priebeh mojej endosky - tiez som sadozvedela, ze som do roku 2009 mala 100% kartu na gynde, ziaden problem, ze cyklus v norme, "obcasne" bolesti, tak som to urcite nedefinovala, len tak ako v mojich 17tich, ani teraz, ked mam 31, nevie co somnou - hm, teraz som 2,5 roka po laparke, 0,5 roka po ukonceni kojenia a bolesti su na nevydrzanie, cysta sa zatial neobjavila, ale zrasty riadne - cele podbrusko stuhnute, cyklus rozhodeny, kontrola o 3 mesiace, zatial doporucenie otehotniet, ak by sa mi nedalo vydrzat, tak laparka..
velmi drzim palce v snazeni, nech sa Vam zadari!!!!

yvon3
25. júl 2011

@nikol18 zdá sa že človek sa spravodlivosti nedočká, je to na zaplakanie, žiaľ. Verím ale, že po tých zlých skúsenostiach sa to všetko obráti a konečne sa dočkáš vytúženého mimina. Držím palce !!!

yvon3
25. júl 2011

Holky, po 6 rokoch snažilkovania, konečne 2 čiarky na teste, a potvrdené aj výsledkami z krvi. Som tehu 🙂 🙂

prahaxx
25. júl 2011

jeee - no snad sa rozbehne mexicka vlna a zasiahne co najvacsi pocet endaciek .-)

mabumi
25. júl 2011

@yvon3 gratulujem 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
podarilo sa prirodzene alebo cez IVF?

@prahaxx bodaj by si mala pravdu 😵

martinkatinka
25. júl 2011

@nikol18 - ja som tiež raz podala sťažnosť... samozrejme, že som dopadla ako ty....verím, že nájdeš dobrého gyndoša, tak ako ja po cca 5 rokoch... a verím, že ti bude lepšie
@prahaxx - no tehotenstvo nie je liek... ani riešenie.... proste sa ťa doktor zas na 9 mesiacov potrebuje zbaviť... Ale samozrejme, ak chcete bábo, tak nech sa podarí... Ja už cysty po 3 mesiacoch od porodu mám ☹

martinkatinka
25. júl 2011

@yvon3 gratulujem... a šetri sa, nech sa máte obaja dobre...

yvon3
26. júl 2011

@mabumi prirodzene, tesne pred tým než sa mal začať kolotoč okolo IVF, tak to vyšlo aj keď sme teda s tým už absolutne nerátali.

ďakujem baby, držím palce nech sa zadarí aj Vám, čím skôr 🙂

nikol18
26. júl 2011

@yvon3 waaaw, tak moooc gratulujeeeem 🙂

dasyka
26. júl 2011

@nikol18 je mi to luto, aspon aka taka satisfakcia to mohla byt. Ale tu sa toho obycajny clovek nikdy nedocka ☹
@yvon3 tak to je uuuuzasne 🙂...drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo!

yvon3
29. júl 2011

@dasyka ďakujem 🙂

leya
29. júl 2011

@yvon3 super sprava! blahozelam! 🙂

prahaxx
29. júl 2011
yukki
29. júl 2011

@prahaxx íííííííííha! Zaujímavé...

martinkatinka
29. júl 2011

@prahaxx - no to zaujalo aj mňa 😉