Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

martinkatinka
3. júl 2012

@21majka nepamatám sa už na názov, ale viem, že som musela íst po ňu do Čiech, tu v lekárnach nebola povolená. Účinok mala mať tri mesiace, čo aj mala, ale ten stav, keď mi ju pichli, to bolo strašné... Ja som predtým dostávala Zoladex na pol roka, každý mesiac, toto som vlastne absolvovala dva krát, takže tiež umelá menopauza z dovodu, že mi nevybrali všetky ložišká, lebo sa nedalo...ten druhý raz, čo som mala tie injekcie, tak 7 mesiacov po dobratí som otehotnela, doktor žasol, ale zadarilo sa... o tom, ako som naháňala chlapa na plodné dni nejdem hovoriť, pretože by si sa pučila od smiechu 😀 😀 😀 Takže máme dieťa prirodzenou cestou, ale endoška šarapatí znova.... teraz mám Mirenu, čo mi mala zastaviť menzes, ale samozrejme, nemá to na mňa presne tieto účinky 😅 už sa chystám k doktorovi, lebo mávam kŕče po styku a aj mimo cyklus.. proste hocikedy... už to treba riešiť... len druhé dieťa mi zakázali, čo by bol v mojom prípade aj zázrak, keby sa zadarilo, takže preto tá mirena, nielen kvoli endoške....

21majka
3. júl 2012

@martinkatinka a to preco ti dali tu injekciu ked nebola povolena?Asi preto mala take neziaduce ucinky ☹ Ci ti ju naordinoval lekar v Cechach?To muselo byt teda u teba hrozne,ked si mala hned od zaciatku take problemy...ja som nebrala nic predtym,antikoncepciu naposledy pred 12timi rokmi,takze moje hormony dajako nedostavali zabrat a teraz by so povedala,ze su uplne v klude 🙂 Vsak uvidime o 2 mesiace...To je super,ze sa Vam zadarilo a mate dietatko prirodzene...ja mozem uhanat svojho partnera od rana do rana 😀 a aj tak mi to nepomoze a IVF je jedina moznost u nas.A nepomohlo ti tehotenstvo pri tej endoske?To je hrozne,ze sa to takto stale vracia...

21majka
3. júl 2012

@micii joj tak dufam,ze ti menzes pride coskoro...Takze ty si mala laparku,menopauzu a znova laparku?Ci som to zle pochopila?Ja som hned do tyzdna po laparke dostala tu injekciu,ale iba na tieto 3 mesiace,potom uz nie,ziadna dalsia injekcia,takze dufam,ze kedze to nemam az na 6 mesiacov,ze mi menzes pride skor,lebo inak budem strasne nestastna...

micii
4. júl 2012

@21majka mala som laparku, injekcie a tam to zatial konci 🙂. Na dalsie laparo znova nepojdem, neodporucili mi to u lekara. No ved uz to vydrzim. Viem, ze to uz nepotrva dlho. Ty sa hlavne nestresuj. O chvilu to uz budeme mat za sebou :D.

kytula
4. júl 2012

@lucy778
ahoj, aj ja mám endo.............po lpr mi doktor odporúčal otehotnieť, ale už prešiel rok a akosi sa nezadarilo. Žiadnu liečbu som nebrala, okrem clostilu. Neviem, či vôbec ide otehotnieť prirodzenou cestou?

kytula
4. júl 2012

@gombicka ahoj...........ja mám tiež endo........liečbu mi doktor nedal žiadnu, len mi povedal, nech sa snažím otehotnieť. Po roku od laparky zatiaľ nič. Beriem clostil na podporu ovu, ale ani to nezaberá, ale ja som asi iná, ináč tomu nechápem.

martinkatinka
4. júl 2012

@21majka lebo ja som mala prvú liečbu zoladexom, potom mi napísala antikoncepciu, ktorá mi mala navodiť dalšiu menopauzu, ale nezabralo... dokyna nevedela, čo už má so mnou robiť, tak sa rozhodla takto... a bolo to tiež nafigu, potom som zmenila lekára, znova ma poslal na zoladex a po tej liečbe som otehotnela... ale vraj možem byť rada, lebo podla folikulometrie som mala fakt minivajíčka....a je z toho Cypísek 😀 dva mesiace po porode už boli zas cysty a ložiško začalo pracovať, tak sa rozhodol pre Mirenu... no des a hroza, ale mám ju doteraz....

martinkatinka
4. júl 2012

@kytula dá sa otehotnieť prirodzene, nám sa podarilo, ale teda tie ceremónie predtým, že čo všetko som absolvovala, je to dlhá cesta, ale stojí to za to, treba len vydržať.... 😵

kytula
4. júl 2012

@martinkatinka martinka a brala si aj nejaké hormóny, lieky,......... , lebo ja už tomu nerozumiem. Ja som ochotná podstúpiť čokoľvek, len nech sa to podarí.

martinkatinka
4. júl 2012

@kytula joj áno.. spomínala som už vyššie... najskor laparka, zoladex, potom zas antikoncepcia na navodenie menopauzy, z toho nič nebolo, tak zase laparka, zoladex a potom pauza.. a v tej pauze sa podarilo...

lucy778
4. júl 2012

@kytula no mne dali po laparke mesiac a potom mi nasadili hormonálnu liečbu, pichali mi decapeptyl. po poslednej injekcii som takmer 4 mesiace čakala, kým mi znovu nabehol cyklus. od ďalšieho cyklu mi nasadili clostilbegyt + pregnyl. chodila som na folikulometriu na 12DC a potom ešte 14DC a vtedy mi pichli aj pregnyl. po dvoch takýchto cykloch som bola tehu 🙂 A ako dlho si brala clostil? alebo ešte stále ho berieš? lebo clostil síce podporuje ovuláciu, ale niekedy len clostil nestačí.... určite by som na dr. trochu pritlačila, alebo by som pouvažovala nad zmenou. samozrejme, že ide otehotnieť aj prirodzenou cestou. netvrdím, že je to ľahké ale ide to 😉

evina0
5. júl 2012

@misladelka citam ze ides na injekcie do prechodu a lekari ta strasia..ja som mala tie leparku a potom hned prvy cyklus zacali pichyt zoladex do brucha.priznaky nenastali u mna hned az postupne,najhorsie som znasala tie navaly a nespavost, a nervozitu som musela dost krostit aby som sa nehadala 🙂,tak som zo 6 injkecii vybrala len 5 .potom som mesiac cakala na menzes a sla k lekarovi a ten mi pichol vyvolavacku.nechcel cakat mesiace az dojde mrcha sama,tak jej pomohol-dola sice slabunka ale dosla a dalsia uz nedosla ostala som tehotna 😵 ked som ja koncila liecbu siel aj manzel na spermiograf aby nebola nahodou chyba aj u neho to mi poradili lekari. aby sme predisli ze manzel by mal nahodou zle spermie a ja by som bola po liecbe a nedarilo by sa nam zase.
po porode som casom dostala HAK ktoru som casom zacala brat bez prestavky a potom vysadila a teraz cakame druhe babetko a otehotnela som hned druhy cyklus.ja som brala pred prvym tehu aj druhym FEMI kvapky od Valovica vraj su dobre,neviem ci pomohli ale ostala som tehu .prajem vela sil pri liecbe a neboj da sa to zvladnut a ja som mala liecbu aj cez leto.stoji to za ten krasny dar ako je dietatko.

tinad
6. júl 2012

Ahojte, v aprili mi bola robena laparoskopia cysty na vajecniku. Po laparke mi nerobili ani sono, ani ma nepozerali odspodu. Moj gynekolog povedal, ze za pol roka mam prist na sono. Nieje to neskoro? Mam strasny strach, ze zasa budem nieco mat ☹

trish22
6. júl 2012

@kytula odporúčam zmeniť lekára!!! to je čo že sa máte snažiť? a ked už rok nič tak treba isť dalej 😉 a nechať endo bez liečby to je dobre veľká nezodpovednosť lekára 😠

martinkatinka
7. júl 2012

@tinad a bola ti potvrdená endoška? Bez liečby som ostala aj ja prvý krát a nedopadlo to vobec dobre, zanedbali to....takže ja odporúčam informovať sa u lekára, že ako to s tebou je, že či nebude nejaká liečba alebo podobne... proste prísť si po výsledky

kytula
8. júl 2012

@trish22 ved to ma zaskočilo, keď čítam, že všetky dievčatá, čo mali endo brali hormonálnu liečbu a mne nič nenasadil, len povedal, aby sme sa snažili otehotnieť. Už mi môj doktor príde tak, že rýchlo vybaviť pacienta a dovi dopo. Viac ako 3 minúty v ambulancii nie som.

ivec16
8. júl 2012

@trish22 ahoj, ja som tak isto po operacii endo cysty (v marci) od vtedy ziadna liecba, len sa snazit otehotniet, dohodnuta som tak, ze ked sa do pol roka nepodari, posle nas lekar do centra asistovanej reprodukcie. Lekar uvazoval aj nad nejakymi hormonmi, ale dohodli sme sa, ze tomu dame sancu este bez, vzhladom na to, ze som mala v januari MA po spontalnom otehotneni. Takze ak sa snazis otehotniet, nemusi ist hormonalna liecba a hlavne ak si mala iba endometricke cysty na vajecniku ( na tie hormonalna liecba aj tak nie je velmi ucinna), ine je ak mas loziska aj inde

katarina101
8. júl 2012

ahoj ja som bola tiez v aprili na laparo a zistili mi mini loziska endometr. hormonalnu liečbu som odmietla a moj Dr . ma ihned odporučil do ISCARu...tam mi lekar povedal ze som sa dobre rozhodla ze som odmietla liečbu a odporučil mi IUI ...dnes som piaty den po IUI a som zvedava ci sa to konečne podarí....🙂

gotana
8. júl 2012

Dievcata nezufajte! Ja som mala endometriozu 2-3 stupna, endometricku cystu na jednom vajecniku, nezhubny nador na druhom. Mala som predpisanu liecbu decapeptylom na pol roka, avsak kvoli hroznym bolestiam na hrudi mi nakoniec pichol len 4 injekcie. MS prisla na vyvolavacku az 3 mesiace po liecbe. Lekar povedal, ze ak sa nepodari otehotniet do 3 mesiacov, pojdem na druhu laparku. Hned po prvej MS som bola na 13. den na folikulometrii, kde mi povedali, ze nie je ziaden dominantny folikul, takze ovu teraz nebude. Takze som sa zmierila so vsetkym a prestala som to riesit. A dalsia MS uz neprisla. 🙂

dzidzibula
8. júl 2012

@maarja Ahoj...ja som mala prvy krat na mocovom mechuri a to mi operovali z toho dovodu, lebo vraj nevedeli urcit co to presne je...ake lozisko .. cysta...tak mi to vybrali a zistili, ze Endoška...no a teraz je tomu cca 2roky a teraz vraj na oboch vajecnikoch mam,len pravdupovediac ani neviem ci loziska alebo cysty(ale musel by mi nejaku stvrtinu aj z jedneho aj druheho vajecnika vziat)..ale nasadil mi ten Visanne a uvidime ako na to budem reagovat.Zatial beriem dva dni a nic extra sa nedeje tak som zvedava ako sa to prejavi na mrche..lebo tu mavam neznesitelnu.Vraj by mala byt pocas uzivania Visanne slabsia az ziadna.
A ak sa mozem opytat ty mas kolko problem s Endoškou?Prve dietatko sa Vam podarilo pocas toho ako si ju uz mala?Teda tak nejak som to pochopila 🙂

dzidzibula
8. júl 2012

@raza ahoj 🙂
Ja ho teraz beriem druhy den takze zatial nemozem vobec nic povedat ako nan reagujem, ale tak dufam,ze nic hrozne to nebude.
A ty si ako na tom z baby?Mne povedal,ze najlepsie by bolo po liecbe hopnut na to...ale ja osm hopla na to vastne uz po prvej operacii a cely rok nic..tak teraz neviem ci to tam bolo cely cas...ale na prehliadky som chodila pravidelne a nic nebolo zrazu BUM...opäť ☹ Ty si cely cas po operacii nemala ziaen nalez a tiez potom zrazu?

trish22
9. júl 2012

@ivec16 hej, lenže ja som endo mala všade a obidva vajcovody nepriechodné. takže u mňa iná šanca nebola. 😔
ty máš aspoň to dobré, si že bole predtým tehu a prirodzenou cestou. to je super. tam je velká šanca. držim palce


@kytula ja neviem moja, ale ked máš už 33 tak neviem načo chce čakať 😠 ja by som nečakala, asi by som sa moc bála. nehovorím, že je to veľa rokov, ale predsa tu zohráva úlohu už každý mesiac.

kytula
10. júl 2012

@trish22 veď ja mu to hovorím, že aj vek, aj moja diagnóza ma tlačí a on mi na to povie, že práve kvôli tomu, že na to myslím, že nemôžem otehotnieť. Ja sa chcem vypýtať rovno do centra. Už nemám čas skúšať nových gynekológov.

zlatanka30
10. júl 2012

Baby necakajte dokial vas doky posle do centra,chodte aj sami.Vek a cas nepusti a endo bude zurit stale.Drzim vam palce🙂

21majka
10. júl 2012

@kytula kludne sa objednaj do centra sama,vobec nepotrebujes ziadne odporucania...ja som tam zavolala sama a hned pri prvej navsteve centra sa ma dokror opytal :'a vy ste naco doteraz cakali'???A to uz mam 35...takze naozaj v nasom veku uz nieje naco cakat...zlatanka ma pravdu-lepsie to uz pri tej endoske nebude

lubecka
10. júl 2012

ahojte, prosim vas, tie ktore ste mali injekcnu hormonalnu liecbu, po kolkej injekcii sa vam zmiernili/prestali bolesti podbruska, ak ste ich predtym mali? mam druhu injekciu, ale ziadne zmeny, stale mam dost silne bolesti podbruska.. neviem ci pri ucinnej liecbe prestanu tie boleti hned, alebo to trva 2-3 mesiace, kym liecba zaberie..

yukki
10. júl 2012

@lubecka bola si pred liečbou na laparoskopii?

zlatanka30
10. júl 2012

@lubecka ja ti neporadim ja som mala liecbu pred troma rokmi ,ale bolesti som nemala

zlatanka30
10. júl 2012

@21majka endo je pliaga tak vravim ja .ja mam teraz od nej pokoj

lubecka
10. júl 2012

@yukki ano bola som na laparoskopii v decembri.. mala som lozisko za maternicou.. mala som 4 mesiace vkuse antikoncepciu, aby som bola odstavena od cyklu..ale stale som spinila a aj bolesti podbruska boli stale nonstop... tak mi odporucil tu injekcnu formu, nastastie nekrvacam, nespinim..ale bolesti su stale.. tak neviem ci ma este caka zlepsenie, ci ustanu.. alebo to uz bude takto stale..