Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ivec16
27. jan 2013

Ahojte baby, chcem sa spytat, mam endometriozu, ale nikdo mi nikdy nepovedal aky stupen, nemam to ani v sprave. Na laparoskopii(aj laparotomii po koplikaciach z laparoskopie) som bola v marci. Mala som endometricku cystu cca 5x4cm, vajecniky mam udajne zrastene k sebe a su oba pod maternicou v duglasovom priestore (uz viem preco ma tak konecnik bolieva) neviete o aky stupen by mohlo ist- nie ze by to bolo uz teraz dolezite, ale chcela by som to vediet. Okrem cysty na vajecniku vraj ostatne bolo ciste.

krasneleto
27. jan 2013

@zuzinka44 treba zajst za lekarom, nie vzdy sa obnovi cyklus prirodzene.... niekedy mu treba pomoc

krasneleto
27. jan 2013

@calla25 moze sa stat ze nepride. pri diphereline je napriklad cas obnovy cyklu tusim 170dni ci ako to bolo v letaku

rks
27. jan 2013

@gombicka Ja som si objednala knihu Recipes for the Endometriosis Diet, neviem ci je to ta ista, ktoru mas ty. Zatial ju nemam, uvidim potom, nakolko sa budem vediet drzat tej diety. Neviem, ci ma vyznam obmedzit tie potraviny, ktore sa neodporucaju jest, alebo je treba uplne ich vylucit. Ako sa poznam, nebudem to vediet dodrziavat na 100%.
Vitex teda u teba nezabral? Tiez ho mam na zozname, dufam ze nie zbytocne.
Drzim palce, nech ti ta kasicka pomoze🙂

gombicka
28. jan 2013

@rks ano, presne tu istu knizku mam...

mirip
28. jan 2013

@ivec16 tiež mi nikto nikdy nepovedal aký stupeň endometriozy mi bol zistený a nejak som sa tým nezaoberala, podstatné máš že je teraz všetko ok 😉

gombicka
28. jan 2013

liecive ucinky propolisu na endometriozu:

Bee Propolis: Bee Propolis is a resinous mixture of tree sap, tree buds, tree leaves and other botanical sources that the bees make to seal small openings in their hives. A study published in Fertility and Sterility (2003;80:S32) showed that 60% of women with endometriosis related infertility who took 500mg of bee propolis twice a day for 9 months became pregnant as opposed to 20% in the placebo group. Endometriosis pain, scar tissue and adhesion formation is thought to be triggered by inflammation response. Bee propolis has been shown to be extremely anti-inflammatory which may reduce endometriosis. Bee propolis may also contain immunomodulating properties. This may be beneficial for autoimmune related fertility issues. Some doctors theorize that endometriosis may be an autoimmune disorder

jara24
28. jan 2013

Dievcata, aj mne diagnostikovali endometriozu laparkou - zopar mensich lozisk na zadnej strane maternice. Doktor mi po laparke povedal len par viet, nebola som este ani poriadne pri zmysloch po narkoze. V sprave nebolo napisane o nic viac, takze vlastne ani neviem, co tam nasli a ci s tym nieco robili. Nasledovala liecba Lucrinom - vybrala som 5 injekcii. Bola som presvedcena, ze po liecbe sa mi podari otehotniet bez problemov, ale mam za sebou uz piaty menzes a pocit, ze sa tou liecbou vobec nic nezmenilo ☹

Chcem sa vas opytat - moze spinenie pred menzes nejako suvisiet s endometriozou? Normalne spinenie by malo byt asi nejake 1-2 dni pred ms. Mne to trva 5-6 dni, spinenie tmavohnede az cierne a velmi zapachajuce. Nerozumiem, co sa vlastne deje v mojom tele a neviem, co robit dalej...

yukki
29. jan 2013

@gombicka ktovie v koľkých kvapkách je tých 500mg......ak mám čistý propolis od včelára...

mirip
29. jan 2013

@jara24 nezúfaj ja som otehotnela presne rok po laparke ale potom nič a nakoniec otehotnela až presne o ďalší pol roka teda presne rok po polročnej liečbe...tiež okolo toho bolo zúfalstvo a strach že sa endo vrátila.....treba veriť, ked si mala len malé ložiská tak máš velkú šancu otehotnieť prirodzene a vačšiu ako si myslíš 🙂

jara24
29. jan 2013

@mirip dakujem za povzbudenie 😉

ivec16
29. jan 2013

@mirip ano mas pravdu, to ja len tak zo zaujimavosti 🙂

gombicka
30. jan 2013

@yukki aj to uz uzivas? myslim, ze sa staci spytat vcelara, ze aky tam je pomer.

yukki
30. jan 2013

@gombicka ta ešte neužívam......zisťujem teda čo a jak. A hlavne...nedokážem otvoriť fľaštičku! ten všivák propolis nejako prilepil veko 😀 😀 😀 😀 no, jak tu bude nejaký chlap, spomeniem si...nech otvorí. 😝

mikaela12
31. jan 2013

Ahojte, chcem sa spytat tych zien ktore maju za sebou druhe tehotenstvo. Po prvom porode a kojeni ste zacali znovu brat antikoncepciu? Pretoze mne doktorka po laparoskopii povedala ze musim brat hormonalnu liecbu- v mojom pripade lucrin, potom antikoncepciu, potom som otehotnela a kojila a teraz neviem ci mam znovu brat antikoncepciu? som sa prestahovala a novy gyn povedal ze tehotenstvom sa situacia s mojou endometriozou mohla zmenit a ze cysty sa mi uz nemusia tvorit. Lenze ked to teraz zanedbam, mozu sa mi zas cysty vytvorit a nechcem ten kolotoc hormonalnej liecby podstupovat znovu. Vie mi niektora poradit??

mmmarta
31. jan 2013

@mikaela12 Druhe tehotestvo za sebou este nemam, ale otehotnela som druhy krat ani som nevedela ako, pri prvom ma endoska riadne matala....mala som len cystu ktoru bola odstranena pri laparoskopii ine loziska nenasli, ktovie ci hladali...
PO laparoskopii som ziadnu liecbu nepodstupila chcela som rychlo otehotniet, chvalabohu podarilo sa. Snazila som sa kojit co najdlhsie, nakoniec som kojila 14 mesiacov ale menzes som dostala po 10. Ziadnu antikoncepciu som nebrala bala som sa aby mi nezozhadzala cyklus, antikoncepcia povolena pri kojeni je uz raz taka.
A vdaka endoske , ak sme chceli 2 deti musime ich mat dost po sebe, i ked to nebolo v povodnom plane.
POtom chcem urcite nabehnut na antikoncepciu, ked dokojim. Je to istejsie a vela som citala o tom, ze je mozne brat ATK v kuse 3 mesiace alebo aj 6, ak ti to ATK urzi co v mojom pripade nie je iste a to by bolo aj silne pohodlne.
Cislo 2 u seba povazujem za konecne.

mikaela12
31. jan 2013

@mmmarta Ja som mala laparoskopiu v r 2008, asi rok som mala hormonalnu liecbu, otehotniet som nemohla lebo nebolo s kym 😀 teda neprisiel este ten pravy, pocas celej doby som brala antiku, v r 2011 sa mi narodil syncek, kojila som asi 7 mes ale menzes mi prisiel uz asi po 5 mesiaci od porodu, cize teraz som mala 4 krat menzes a posledny menzes som mala taky bolestivy, no hruza. Bojim sa ci to nie je priznak ze zas mam cysty. A momentalne neberiem ziadnu antiku a chceli by sme pockat rok dva a potom druhe baby. Ty to mas fajn ze ste riesili deticky hned po sebe...tak teraz neviem co mam robit 😨 ci znovu brat antiku. Keby vedel niekto poradit by bolo super, kazdopadne by som mala asi skocit gyndovi 😕

mikaela12
1. feb 2013

Ja som mala laparoskopiu v r 2008, asi rok som mala hormonalnu liecbu, otehotniet som nemohla lebo nebolo s kym teda neprisiel este ten pravy, pocas celej doby som brala antiku, v r 2011 sa mi narodil syncek, kojila som asi 7 mes ale menzes mi prisiel uz asi po 5 mesiaci od porodu, cize teraz som mala 4 krat menzes a posledny menzes som mala taky bolestivy, no hruza. Bojim sa ci to nie je priznak ze zas mam cysty. A momentalne neberiem ziadnu antiku a chceli by sme pockat rok dva a potom druhe baby. Ty to mas fajn ze ste riesili deticky hned po sebe...tak teraz neviem co mam robit ci znovu brat antiku. Keby vedel niekto poradit by bolo super, kazdopadne by som mala asi skocit gyndovi

erulka77
1. feb 2013

Za ako dlho sa doporucuje otehotiet po rocnej liecbe endosky

mmmarta
2. feb 2013

@mikaela12 ak je to takto, tak by som to asi riesila ATK, ako znova do narkozy na laparoskopiu a absolvovat liecbu (tu som sice ja neabsolvovala. aôe som vdacna ze to tak bolo), to uz radsej druhe tehotenstvo, ale pri tak malom rozdiele by to bol masaker, my budeme tak rozdiel 2,5 roka aj tak sa mi to zda dost po sebe, uz teraz ma z toho trasie snad sa nezblaznim.

mirip
2. feb 2013

@erulka77 hned ak ti nabehne cyklus a samozrejme ked je to už ovulačný cyklus

mirip
2. feb 2013

@mikaela12 ešte si na tomveľmi dobre, že po 5 mesiachco po porode menzes, ja som mala šestonedelie nie 6 ale 7týždňov potom tri dni pauza a hned menzes ktorý bol 8dný takže som nebola ušetrená ani mensiac po porode s menzesom

martinkatinka
2. feb 2013

@erulka77 hneď, najlepšie do pol roka... a prečo máš takú dlhú liečbu? Býva tak pol roka...
@mikaela12 asi by som tiež riešila antikoncepciu... ja som si už dva mesiace po porode dala mirenu... boli s tým problémy, aj som to ľutovala, ale nechala som si ju...ale ja som už tesne po porode mala cystu, mala som problém aj s krvácaním, pretože ma dva krát čistili, mala som zápal maternice... no bolo toho dosť.... takže pre tvoj klud asi tú antikoncepiu porieš.

calla25
3. feb 2013

Ahojte, tak ešte stále nič, mala som špinenie také slabučké, už som myslela, že už konečne ide, ale nič ........................ ako sa Vám to rozbiehalo, keď ste po liečbe začali menštruovať? ďakujem

piiiipiii
3. feb 2013

ahojte. Som po laparke. Endocysta...a nasli mi aj loziska nejake. Odporucaju mi hormonalnu liecbu tak na 4 mesiace.uvidim co povie gynekologicka.dali by ste mi nejake rady?bylinkove caje?cokolvek cim by som to mohla potlacat prirodne.dakujem

mirip
3. feb 2013

@piiiipiii ja som mala len liečbu a nič iné

blanka12
3. feb 2013

@filmushka ahoj moja chcem sa spitat co ti daly na endometiozu na preliecenie bola si na laparoskopii

alubab
4. feb 2013

Ahojte, chodím tu hore dole od témy k téme....a nič. Nevie sa so mnou niekto podeliť o skusenosť s cystou na krčku maternice?

martinka354
4. feb 2013

@bobsent Ahoj moja,ako sa máš,ako sa ti darí?mne na prt,otehotnieť sa nám nepodarilo,už je to 7 mesiacov,a ani už nedúfam,teraz 21 idem na tu laparku,uvidíme čo bude potom,už som z toho zúfalá ☹ ,neviem čo bude ale dr už spomínala umelé oplodnenie,manžel bol na spermiogram,má ho dobrý,dr mu povedala že už dlho tam nemali také dobré spermie,že by mohol oplodniť aj celý region 😉 ,aspon že on je v poriadku,tak si myslím že je vo mne chyba,tak sa držkaj veľa zdravíčka 😉

erulka77
4. feb 2013

Ták žienky dnes posledný Lucrin dúfam že sa umúdri tá potvora