Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

mamina222
19. aug 2015

Ahojte, idem k vam na rozumy, ako mam postupovat, lebo moj lekar nerobi nic. len mi zapisal do karty, citujem vnutorna endometrioza- prerastanie sliznice do svalu maternice. mavam velke bolesti, ze sa len plazim, krize, stehenne klby, krv je taka cudna, nie cervena, ale hneda, akoby taka stara, 5 dni pred menzesom ruzovy vytok, potom po menzese ruzovy vytok. to ja mu mam hovorit, co ma robit? su na to nejake lieky? mne povedal, ze v podstate som v poriadku!!

janulka_1
19. aug 2015

@mamina222 vymen lekara lebo dopadnes ako ja. Uz som mohla byt davno v poriadku nebyt tvoho "odbornika"

nelly3
19. aug 2015

@mamina222
urcite zmen gynekologa, toto su priznaky endometriozy, treba to dat doporiadku aby si mohla mat bejby.

andrea1717
19. aug 2015

dievčatá, nemáte niektorá na predaj 2 balenia Provery 5, stratila som recept a keď pojdem po nový svojej gynekologyčke tak si vypočujem a pekne ma spíska, je to taká "stará" sekera a to ani nevravím ako bude pindať šéf, že kam zas idem.....

janulka_1
20. aug 2015

Tak baby je to tak, naozaj som si ju nahmatala. Doktorka mi to potvrdila

suelin77
25. aug 2015

Dievcata, hlavu hore 😉 endo mam aj ja, zistili mi ju, ked som mala 19 rokov, uz som bola dva krat na laparo, naposledy pred tromi rokmi(cysty na oboch vajecnikoch). Po nej som uzivala rok Visanne, tie mi zabrali super, pretoze dva roky po vysadeni bola maternica aj vajecniky v najlepsom poriadku, len akosi sme neotehotneli...ale to sme neriesili cyklus, takze moze byt aj tam pes zakopany. Potom mi lekar odporucil doplnok INOFOLIC, kupila som aj manzelovi FOLANDROL, a po mesiaci uzivania mam v brusku fazulku 😉😉😉 moj nazor je taky, ze pomohlo aj toto 😯 manzelovu polovicku balenia mozem predat 😃 som sice v 6tt, ale pri sone mi lekar zistil aj dalsiu cystu...tak verime, ze z toho nebudu komplikacie, a drzim palce aj vam, dievcence!

suelin77
25. aug 2015

@mimasvihu , mne nebolo nic, len mi docasne podrastli prsia 😁 inak som bola spokojna aj s ucinkom 😯

minneli27
26. aug 2015

ahojte 🙂 tak sa pridávam k vám, čo máte endometriózu.my sa snažíme cca 2 roky, zistili mi to približne pred 3 mesiacmi pri laparo, teraz mám nasadené injekcie, diphereline... je tu nejaká z vás ktorá má tento postup za sebou - a úspešne? 🙂 čakajú ma tie hormóny do decembra, prvé 2 mesiace boli celkom ok ale už začínam mať návaly tepla - stále intenzívnejšie, bolesť pri styku, a teraz posledných pár dní mám pocit ako keby mi začínal nejaký zápal...takže paráda, teším sa :(

mimasvihu
26. aug 2015

@suelin77 dočasne? Mňa zatiaľ len pobolievajú. A ako dlho ste ich užívali?

sono2
26. aug 2015

Baby ste tu niekto s endo bez príznakov? Že len pri laparo diagnostikovane? Ja to viem od októbra a som teda riadne šokovaná. Nikdy cysta cyklus pravidelny bolesti žiadne. Ms skôr v poslednej dobe slabšia ako silná., tak normálne celkovo 5 dní. Liečbu som nedostala a povedala midr že ju našla za maternicou ale histologicky potvrdené nemám čo sa kazdy dr čuduje. Akurát bolia kríže., ale to tak stále a v nemocnici povedali že to súvis nemá. Tak neviem...

minneli27
26. aug 2015

@sono2 ja rovnako. bolesti len také bežné, prvý deň trochu a inak nič, pravidelné skoro na minútu presne, bez žiadnych ťažkostí, 5-6 dní, nikdy som nemala nič, čo by svedčilo o endo. tiež až na laparoskopii zistené. snažili sme sa dlhšie, tak mi robili hormonálny profil, bežné vyšetrenia, všetko OK, HSG - tiež OK ale tam sa už DR. niečo nezdalo, tak mi spravil laparo a tam to zistil...

suelin77
26. aug 2015

@mimasvihu ano, len chvilu, kym som ich brala 😉 aj ked v mojom pripade by som uvitala, keby sa uz nevracali spat do svojich rozmerikov 😂😂 ja som ich mala rok a pol a dalsie dva roky po dobrati pokoj od endo... 😢 zial, nie naveky.... 😯 drzim palce 😆

mimasvihu
26. aug 2015

Ďakujem. Lebo mne doktor nepovedal ako dlho ich bude užívať a zatiaľ ešte neplánujem deti. Ale užívam ich zatiaľ len mesiac a zatiaľ všetko v pohode 🙂

marcela838
30. aug 2015

@minneli27 ja mam tiez po laparoskopii a nalez bol u mna katastrofalny. A taktiez endometriozu my nasli a na sone ju nebolo ani vidiet a ked ju nadrezali tak nechapali odkial sa tam vzala...Mam nasadeni diferelin a dneska sok dostala som menstruaciu a to my povedali ze na 3mesiace pozastavia cyklus dostala som ako 3davku ☹ A to mi je dneska na prd silne bolesti az na zvracanie mi je no katastrofa a neviem ako na nocnej vydrzim snad budem mat kludne sluzbu.....

marcela838
30. aug 2015

@minneli27 ty mas presne to iste co ja uplne si ako moja kopia...A chcela som napisat inj.dipherelin a nie ako ja ze sa to tak vyslovuje...Ja mam po zakroku len 3tyzdne a to robim na gynde ako instrumentarka a vidim tam strasne vela pripadov takze treba len dufat,ze aj my sa dame do kopy 😉 i ked ku prvemu som tak rychlo prisla ze ani sama neviem ako a to bol pre mna sok teraz ma dcera 15rokov a ja sa s manzelom snazim o druhe a nic a taktiez sme absolvovali vsetky vysetrenia a boli vsetky vysledky o.k a az pri tej laparoskopii zistili co vlastne vo vnutri bolo vajcovody mam priechodne ale to ostatne ☹ ziadna slava maternicu mam fixovanu to brusnej steny je viac v zadu prerastena bola spolu s vajecnikmi,tuby tiez crevo aj mocak kopec zrastov zabetonovane vo vnutri specene v jednej guli a to my neurobili vsetko ze sa to nedalo nepustilo ich to tam takze co sa dalo to spravili....A to nehovorim ze po operacii nastali este komplikacie vytrpela som si uz dost a snad aj naposledy i ked my Dr.povedali ze sa mame pokusat dalej o otehotnenie a obavaju sa jednej veci ze to bude skor na mimomaternicne tehotenstvo to znamena ze opat skoncim na operacnom stole☹Treba dufat ze snad sa mylia a bude to vsetko dobre 🙂

jaja9891
30. aug 2015

@marcela838 ahoj,ja mam rovnaky stav v bruchu ako ty a este aj endo cysty,no vraveli mi,ze jedine ivf...tebe dali sancu aj prirodzene?

marcela838
30. aug 2015

@jaja9891 ja som cystu nemala ako ty,ale mne povedali ze mozem otehotniet prirodzene len sa obavaju aby to nebolo potom mimomaternicne tehotenstvo lebo tie ovaria a vajcovody som mala uplne dole zrastene spolu ostatnymi organmi.Mne to v praci prehrali ake som to vsetko mala vo vnutri a poviem ti ze sama som tomu nechcela verit ze to je moje brucho ☹A este ti mozem povedat ako ty ze mas cysty tak mozes aj ty prirodzene otehotniet mali sme aj take zienky co mali velke endometr.cysty a otehotneli a to sa u nas uz Dr.venovala pacientkam na plno a poniektore uz aj porodili😉Treba dufat ze aj nam sa to raz podari 😉

jaja9891
30. aug 2015

@marcela838 dakujem za podporu,vraj mam vsetko velmi pozrastane s crevami,bola som uz aj na ivfkach a v kuse na nejakych hormonoch,ziadna dr ma nechce riesit,ze to je len na ivf....som uz z toho smutna a unavena a rozmyslala som ci neist na dalsiu operaciu,hoci mi ju neodporucaju,lebo vraj uz mam velmi malo vajok a operacia by ich este viac poskodila ☹

marcela838
30. aug 2015

Ty si mavala nejake caste zapaly,alebo si prekonat a zapal pobrusnice?Ja si este vratim ze su aj horsie veci ako toto co mame len treba dufat a verit si ze aj nam sa podari otehotniet 😉

jaja9891
30. aug 2015

@marcela838 neviem o nicom takom ze by som prekonala....bola som tak normalne chorlava....tazko povedat...ano su aj horsie veci a dokazem s tym zatial zit,ale bezdetnost ma velmi zoziera....

marcela838
31. aug 2015

@jaja9891 tak to ti verim,ale neboj aj ty raz budes mat babo 🙂

jaja9891
31. aug 2015

@marcela838 dakujem,aj ja tebe drzim palce 🙂

leassy
31. aug 2015

Ahojte, žienky, mám pichnutú poslednú injekciu na liečbu endo Decapeptyl Depot a chcem sa Vás opýtať, ako najrýchlejšie zregenerovať telo po tejto liečbe?
Liečba na mňa dosť vplýva, necítim sa úplne ok, schudla som 3 kilá a momentálne som na hranici podvýživy, čo som nikdy v živote nebola, proste psycho :D Pred liečbou som sa tešila, že konečne trochu priberiem a nič.
Rada by som sa čím skôr cítila opäť normálne - bola veselá, energická a mala chuť na sex:D Ja si pri tej liečbe fakt pripadám ako nejaká starena. Dokonca máme s priateľom problémy vo vzťahu, ktoré sme nikdy predtým nemali, čo ma naozaj veľmi trápi.
Jediným pozitívom liečby je, že nemám menštruáciu a s ňou spojené neznesiteľné bolesti, inak je to pre mňa doslova utrpenie. Viete mi nejako poradiť?

marcela838
31. aug 2015

@leassy vsak teraz uvidis ako po tej poslednej davke co mas a malo by sa ti to vsetko upravit chce to cas a trpezlivost 😉Neboj to bude dobre🙂Ja som mala len jednu davku a to dipherelin ale ze by to bolo o.k tak to nie viac my nechcu dalej davat ze ked planujem otehotniet...Aj tak sa mi to zda nejake divne☹A s priatelov ste sa otom vsetkym rozpravali?

nikusqa
2. sep 2015

Baby mate pri endo problémy s močením alebo celkovo mocovy mechur, mocova rura, zapaly? Budem vam vdacna za akekolvek odpovede

jaja9891
2. sep 2015

@nikusqa zapaly sa mi nepotvrdili caso,ale za to problemy boli,bud chodim casto,alebo mam obcas pocit palenia...

nikusqa
2. sep 2015

@jaja9891 lebo za cca posledny mesiac mam take problemy, ze sa mi nevyprazdni dostatocne močovy mechur a stale mam pocit akokeby som sa dobre nevymočila ☹

minneli27
3. sep 2015

@jaja9891, @nikusqa - ja mám to isté. stále si myslím že budem mať nejaký zápal ale max do 1 dňa to prejde.... buď pálenie, alebo presne toto, ako keby som sa nevymočila úplne... taký divný pocit, buď trvá len pár hodín alebo max 2 dni zatiaľ.... je to také divné

jaja9891
3. sep 2015

@nikusqa no presne ako pises,ja chodim stale na wecko,este len z neho pridem :(

nikusqa
3. sep 2015

@minneli27
@jaja9891
mne to trva uz skoro mesiac bez prestavky a uz som na nervy z toho, lebo pred tym som nemala nikdy take problemy ked neratam nejaky zapal moč. mechura, ciest. S vyprazdnovanim som nemala problemy, tak snazim sa najst pricinu ci by to mohlo/nemohlo byt z endo, lebo viem, ze sa to tvori/usadza aj na mechury, črevach a neviem kde vsade. Ale bola som aj u nefrologa, ku ktoremu chodim pravidelne a on ma poslal na urologiu, ze by som mohla mat aj zúženú močovu ruru, tak musim sa objednat aj k urologovi a uvidim ci mi nieco povie alebo zisti ....