Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

filmushka
12. jún 2009

ahoj katie,
ja som zatial oki, ziadne bolesti, no som po tej laparke...som na PN doma...a ty si ako na tom?

katie233
12. jún 2009

Ja som bola v marci na laparke. Mne sa po laparke tiež uľavilo. A najväčšiu radosť mi momentálne spôsobuje fakt, že nemám menzes. Nemusím zažívať stres, ako mi zase bude. Táto liečba má tiež nejaké nežiadúce účinky, ale nespôsobujú mi bolesti, len občas trošku nepríjemný stav.

Budúci piatok idem na 4. injekciu spolu s dahrou. A podľa posledných infomácií, ktoré mám od dokyho, by to mala byť posledná, tak uvidíme 🙂.

A ty ako?

katie233
12. jún 2009

Prihlásim sa trošku neskôr. Idem sa vyluftovať. Papa

janemari
autor
12. jún 2009

Tak uz som tu,trosku som pauzu presvihla ale uz nikam nejdem 😉

janemari
autor
12. jún 2009

Kde ste vsetkyyyyy? 🙂

janemari
autor
12. jún 2009

To tu vazne nikto nieje?

scarlette
12. jún 2009

dahra, ja som kvoli endometrialnej cyste ktora pri operacii praskla (takze som sa na stole ocitla v pravy cas) prisla o cely vajecnik aj s vajcovodom, kedze som mala endo uz v tom najhorsom stadiu tak s tym bola spojena kopa zrastov v brusnej dutine a zrasty boli aj na vajcovode co mi ostal - je uplne nepriechodny, na vajecniku co mi ostal pri operacii objavili malu cystu - na sone ju nebolo vidiet- ktoru hned odstranili a vajecnik mi zachranili. Verdikt o IVF mi doktorka povedala hned po prebudeni z narkozy, samozrejme v mojom pripade zdoraznila aj velky vyznam hormonalnej liecby, ... 6 mesiacov mi pichali dipherelline 3,75...
hned ako sa mi nastartoval cyklus som podstupila aj stimulaciu na IVF, ... jedine s cim sa mi vyskytol problem pri stimulacii bol krcok maternice, sa lekarovi nepozdaval a tak som podstupila dalsi zakrok - hysteroskopiu s kyretazou, endometrioza sa mi objavila na krcku maternice, a v tomto pripade ani horm.liecba vraj nezabera na krcok... tak sme dalej riesili ivf, tym ze som podstupila aj kyret (oktober) sa zjavne moja sliznica maternice spamatala sice sa nam rozmrazene embrijko v decembri nechytilo ale dalsie ivf vo februari bolo uspesne 🙂

scarlette
12. jún 2009

cely roman som tu popisala 😀 😀 😀

janemari
autor
12. jún 2009

ahoj scaaar nemame nejake virusiiiiiky? 😉

scarlette
12. jún 2009

jane
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 🙂

janemari
autor
12. jún 2009

scaar aj tu dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.Uz sa chceeeem nakazit konecne.

janemari
autor
12. jún 2009

Halooo co sa vsetky spite?

dahra
13. jún 2009

Ahojte,
Nastasia,
teda "skvele" spravy. 😒 Kedy ides na laparku? Musis sa objednat, ze? Bola si aj aj sone?
Niektori lekari bolesti podcenuju, myslia si, ze zeny su cintlavky 🙂.

Scarlette,
super, takze aj s jednym vajecnikom a endo a kadejakymi komplikaciami vam to predsa vyslo. Ja neviem, co mam v tele, mne lekar povedal, ze vsetko je ok a cystu odstranili. Ja som tiez podstupila laparotomiu ako ty. Kedze mam len jednu stranu - nevieme ci je priechodny vajcovod, ale to mi uz ani zistovat nejdu, lebo s manzelom sa prirodzene otehotniet neda. (Iba ak by som sa dohodla s jeho kamosom... 😀) Zly vtip, jasne.
Ja mam uz "zarodok" novej cysty na tom pravom vajecniku, tak sa obavam, aby to nerastlo pocas stimulky. Ty si podstupila 6 mesacnu liecbu a vajecnik sa spamatal. Ok, tiez sa bojim, aby to na ten jeden tych 6 mesiacov nebolo vela.

janemari
autor
13. jún 2009

Zelam vsetkym prijemnu sobotu. 🙂

scarlette
13. jún 2009

dahra, liecbu musi zvolit lekar velmi citlivo, on vie ako to u teba vyzera ...
cysta pri stimulacii moze aj nemusi rast, ak by rastla tak ti to stopnu..je ta cysta zatial velka?, najlepsie ti aj tak poradia len v CARe

janemari
autor
13. jún 2009

🙂

dahra
14. jún 2009

Ahojte,
Scarlette,
lekar, co ma operoval 14.1. mi povedal, ze vsetko je v poriadku som mnou, ze mi vybrali lavy vajecnik s cystou. Bolo mi povedane, ze hned ako sa bude dat, mame sa snazit o dieta. Ale nepamatam sa, ze by mi spominal endo. To mi povedali az po vysledkoch z histologie. Ja som sa hned objednala do CAR-u a tam mi 20.2. (teda po vyse mesiaci a 2 menstruaciach) videli zatial len 6mm cystu. Podla lekara nic vazne. Ak naozaj na sone v januari nic nevideli, tak potom ta potvora narastla za mesiac pol cm. Odvtedy neviem, co sa s nou deje. Som na liecbe, nejako nespolieham na to, ze to zmizne, hoci zazraky sa niekedy deju.
Tvoj manzel mal dobry spermiogram?

Janemari, ahoj 🙂
Za cely vikend len jeden prispevok, aj to od teba. Ja som tiez viac casu travila pri Galactie ako kdekolvek inde. Myslim, ze za posledne dva dni som videla 10 dielov a v piatok sme este boli na terminatora v kine 🙂

Katrin,
kde si? Co nove?

scarlette
14. jún 2009

ahoj Dahra,
mm je uplne v poriadku vratane spermiogramu.

nastasia
14. jún 2009

ahojte baby,

my sme boli vcera na oslave a dnes ideme este na navstevu. tesim sa, ze je uz tak teplo a krasne. konecne.

dahra, ano robil mi sono klasicke aj vag. sondu a dost dlho ma vysetroval. povedal, ze vajecniky mam ok, ze na jednom mam cystu, ale funkcnu. tento dr. operuje v ba na klenovej alebo v DS, ze si mozem vybrat kde chcem. tak som si vybrala DS, lebo tam ma na druhy den pustia domov. v pondelok tam mam volat a objednat sa, ale chcela by som bud 7.jula alebo 14. tak uvidime, ktory tyzden mi daju, lebo ze operuje kazdy druhy

janemari
autor
14. jún 2009

Ahojte aspon zopar prispevkov.Dahra no mala som kopu roboty v zahrade aj v dome a okrem toho sme sa zacali snazilkovat tak sa snazime pokryt cca kazdy druhy den.No a ked som sem prisla vecer tak tu nikto nebol. ☹

dahra
14. jún 2009

Scarlette,
aha, takze aspon manzel je ok. My mame 100% teratozoospermie, v stredu ideme do Car-u po vysledky z kontrolneho spermiogramu a uvidime co nam povedia.

Nastasia,
takze cca o mesiac ta caka laparka.

Ja zajtra rano idem na reumatologiu na vysetrenie. Dufam, ze nebudem ako narkoman, lebo z nemocnice som sa veru taka vratila 😀 😀. Mne krv zobrat to je des.
Prajem vam krasny nedelny vecer.

janemari
autor
14. jún 2009

Dahra takze ta idu vycucat s krvi? 😀 A kam sa stratili ostatne babenky.Dnes bolo taaak krasne.My sme sa rozhodli s muzikom ze zacneme zit.Postahovala som nejake akcie s blizkeho mesta a mozno pojdeme aj do Tatier na nejake dva tri dni.

dahra
14. jún 2009

Janemari,
fiha, to musim aj mojho presvedcit, aby niekam siel. On je taky domased. Cisty pocitacovy maniak. Sem-tam ho vytiahnem na turu kamsi, ale hadam Tatry nam niekedy v lete vyjdu. Aspon na vikend.
Veru neviem, kde su ostatne, Evina v tejto novej temicke ani nebola. Snad sa jej to podari najst. 😝

janemari
autor
14. jún 2009

Bola tu aj evina ale len raz,asi ma toho vela.No ani mi nikam nechodime,maximalne po nakupoch 😖 .Ale pojdeme teraz na nejake akcie,po nakupoch/kvoli svadbe/,potom nas caka svadba a zacne kolotoc behaciek po doktoroch.Ale hadam uz bude s pracou pokoj a mi sa budeme moct uvolnit a niekam si vyrazit.

dahra
15. jún 2009

Ahojte,
dnes som tu prvaaaaaaa 🙂
Janemari,
by si si veru zasluzila nejaky ten dovolenkovy oddych mimo domu. Mali by ste to skusit, dost pocuvam, ze baby casto otehotneju takto - mimo vsedych starosti, stresu a pocas odychu. Som to tu citala viackrat, ze zmena prostredia prospieva otehulkovaniu.
Inak, podla slov mojej mamy ja som toho vraj tiez dokaz 🙂 Nasi sa snazili 10 mesiacov, moja mamka uz po 4 stresovala a zacala behat po doktoroch, chuda oco suhlasil, ze ak sa do roka nepodari, tak pojde aj on (myslim, ze na tie casy dost hrdinske rozhodnutie od chlapa, ked viem, ze pre nich to bola strasna hanba, aj ked nechapem preco). Sli na dovolenku do Budapesti a veru tam niekde v hoteli ma "spravili" 😀 😀 😀
Filmushka,
super fotka 🙂
Katrin,
mas nieco nove? Bolo by to skvele, keby po pauzicke prisla skvela sprava 😵 😵

janemari
autor
15. jún 2009

Dahra no musim povedat,ze momentalne mam kludne obdobie.A mam pocit ze pride asi ovulky lebo ma obolieva vajecnik ako pri ovulke.Ale uvidime.Ved sa snazilkujeme a ked to vyjde tak to vyjde.Zatial sa nejako nestresujem kvoli dietatu aj ked v podvedomi mam strach ci to niekedy vyjde,ale na druhej strane mam v sebe pokoj ze dieta budeme mat.Ako sa inak dari?Ja ze sa pojdem prebrat po nocnej von na vzduch a skoro som odpadla ked som vysla von.Je tak horuco,vzduch uplne vareni a ani sa nepohne.Tak hned som bola v dome kde je prijemny chladok.A tak si vypijem kavicku tu na koniku 😉

janemari
autor
15. jún 2009

Hallooooooo kde ste sa vsetky podeli? 😕

soni1
15. jún 2009

Ahojte baby, bola som na laparke a zistili mi endometriózu, ktorú však odstránili, dnes som si bola po výsledky, všetko O.K., ale doktor mi povedal, že som mala minimálne ložiská endometriózy, keď som sa ho spýtala, či aj tie minimálne ložiská môžu zabraňovať otehotneniu, tak mi povedal, že pravdepodobne podľa neho nie, ale zase doktor, ktorý ma operoval mi vravel, že to kľudne mohlo zabraňovať otehotneniu. Neviete mi prosím poradiť? Ďakujem

filmushka
15. jún 2009

ahojte endacky 😉

janemari
autor
15. jún 2009

soni no tak to ti neviem poradit.Baba co bola som nou na laparke mala len minimalne loziska.Ale zase uz mala dve deti takze nevie ci jej to branilo k otehotneniu.Len jej to sposobovalo bolest pri mrche a sxiku.Ale tak ci tak z malych lozisk vznikaju velke a tak dalej.Podla mna ti nechaju nejaky cas na otehulkovanie a ked sa nepodari budu riesit liecbu.

ahoj filmush 😉