Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nastasia
13. aug 2009

hehe evi ta uhorka je fakt dobra 😀 moze to byt nas maskot 😀
inak, tych knih o endo je viac vacsinou v anglictine. ale mne to pripada tak, ze jedine na com sa lekari zhodnu je, ze tehotenstvo je na endo najlepsie. kazdy vravi daco ine.
katie, neviem ci sa moze prepichnut. ale podla mna ked mi ju tam nechali tak to asi nepovazovali za nieco vazne

janemari
autor
13. aug 2009

prepichnut sa nesmie,alebo by sa nemala lebo ta tekutina drazdi vnutro.A preto je lepsie ked sa vstrebe ako ked praskne.Ale vybrat ju mohli 😅

nastasia
13. aug 2009

hm, tak mozno ta tekutina mi robi zle, lebo on vravel, ze mam aj okolo nej tekutinu. tak dufam, ze sa vstrebe nech mozme uz snazilkovat.

janemari
autor
13. aug 2009

o tekutine okolo cysty som este nepocula.A kde ju mas?

nastasia
13. aug 2009

na pravom vajecniku, ale boli ma lavy 😕
dneska ma neskutocne vytocila sestricka, dala som im original prepustacej spravy a dr. som poprosila nech mi spravi kopiu. dal to sestricke a tak blbo sa to prefotilo, ze je tam pas cierny takze to nevidno cele co tam je napisane. tak som ju poprosila nech mi to do zajtra da, ze si to dam ofotit v meste a zajtra vratim kedze tam idem na odbery. a ona mi to odmietla dat. ze to si musim od dr. vypytat. ze to neni jej chyba, ze kopirka zle kopiruje a ze som si mala predtym prefotit ako som to dala dr. krava jedna. pritom je mladsia odo mna, ale tvari sa akoby zozrala vsetku mudrost sveta.

katie233
14. aug 2009

dobré ránko prajem 🙂

nastasia
14. aug 2009

dobre ranko, katie aj ostatnym 🙂

ika33
14. aug 2009

pekný deň vám prajem všetkým.

Nastasia, tak tá sestrička je naozaj ..., držím ti palce nech sa ti tá cysta teda vstrebe, keď to je lepšie. Ale zaujímavé je, že ju máš na pravom a bolí lavý. 😒

KAtie, mne povedali, že s chrastov si nemám nič robiť a mám počkať kým sama odpadne. Tak čakám, len je to dlhšie ako minule. Tak keď ju máš aj ty, tak som kľudná. A na tú dámsku jazdu choď, niekedy sa treba odreagovať, mne to veľakrát pomôže, keď idem s kamoškami. Je to úplne iné ako s priateľom.

Evi, tá uhorka je fakt dobrá. Súhlasím, že ju budeme mať ako maskota 😀 a to, že si sa pomýlila je v poho. Ja len, aby si z tohto nemala guláš. 😀

Janemari, ako sa máš? Čo mrcha, už je?

Dahra, tak ako posledná inekcia?

Tulipanike, tak ako bublinka? 🙂

Jáj kočky ja sa už tak teším, už iba 6 hodín v práci a začína sa dovolená. Inak aj u vás je tak škaredo? Ja by som teraz zalahla pod perinu a krásne buvinkala. 🙄

evina0
14. aug 2009

nastasia veru moze to byt maskot bolo mi jej luto tak som ju ani nezjedla a doteraz lezi v chladnicke 😀
co sa tyka tej cysty tak aj segra mala jednu a mala ju hadam aj 2 roky aj jej pichali dake injekcie aby sa strebala a ked sme sli no dovolenku do cohrvatska tak jej lekar povedal akoby praskla hned musi do nemocnice..boli sme stastne ze ju to tam nechtilo potom rok mala pokoj a zase sa ozvala a tak uz sla na laparku a vybrali jej ju preto si myslim ked ti ju nevibrali ze to neni nic vazne a vstrebe sa.este sa vratim k segre jej sa casto robia cysty ale vsetky jej casom zmiznu.len nedavno mi povedala ze aj u nej bolo koli tymto cystam podozrenie na ednosku ale nepotvrdila sa.
som zvedava cim ma zase moj doki 20.8 vystrasi naposledy mi povedal ze sa mu zda akokeby to odstanene lozisko zasae narastlo a to som bolo v polovici liecby tam som sa dala vysetrit doktorom co ma operoval a ten mi povedal ze to vyzera byt jazva po odstraneni loziska.neviem preco ale mam s toho divny pocit no verim mu ked takto povedal a vraj to je mekke a to co som tam mala ja bolo hned jasne ze to je lozisko endometriozi.
vcera som si dala polhodinovu horucu vanu no bola som rada ze s nej idem von neni ta tepla voda pre mna som bola taka unavena ze hruuza 😀 😀
inak vsetkym prajem pekny dnik 🙂

nastasia
14. aug 2009

ahoj ika, aj ja som mala chrastu a dost dlho a ma to znervoznovalo, vkuse som do toho rypala 😀 ale potom sama odpadla. juuj, to sa mas s tou dovolenkou a kam idete?
tuli, daj nam vediet ked prides od dokyho.
inak dnes som cakala na odbery a predo mnou este brala krv jednej tehulke, ktora mohla mat od 25 do 30 rokov, a viete co sa jej spytala sestricka? ze ako to prijali v rodine, ze je tehotna. ako keby mala 17 😀 vsak ako inak ako s radostou by mohli prijat dietatko, nie?

katie233
14. aug 2009

Nastasia, to je akási divná sestrička ... Alebo možno vedela sestrička niečo viac o nej 😅.

Ika, to je super. Ja síce tiež už len pár hodín, ale mňa nič také príjemné ako dovolenka nečaká. Ozik, mne včera pri sprchovaní tá chrastička už odpadla 😀. Ozaj to mám pekne zahojené 😔.

Evi určite to nebude nič hrozné. Veď operácia dopadla dobre, ložiská boli odstránené a predsa si mala liečbu. Skôr si myslím, že to môže byť tá jazva. Ešte nemusí byť dobre zahojená.

tulipanike
14. aug 2009

ahoj dievcata, tak uz som v praci po poradni - vsetko je v poriadku 🙂, prave sme ukoncili treti mesiac, sme 12tt+0

juuuuj, taka som rada, ze je vsetko v poriadku
10.9. idem na triple test

evina0
14. aug 2009

katie je dost zahojena ale to je asi so stia vravel lekar lebo lozisko bolo dost velke a bolo pri krcku tak ho museli odrezat a zasit to .inak ma to vobec neboli 😉 len divny pocit ked viem ze tam bolo lozisko a je tam cosi a ked moj doki toto zadrel preto ten divny pocit.
tulip ako to leti len nedavno si mala vyvolavacku a uz si mesiac jaaaj zienky ako sa to dobre cita 😵 😵 😵 😵 😵

tulipanike
14. aug 2009

😵 vsak, strasne rychlo to leti....

britny
14. aug 2009

ahojte dievčatá

tulipanike - tak gratulujem a tešííím sa veeeeľmi s tebou...dúfam,že my všetky čoskoro zažijeme ten pocit,keď lekár povie áno je to tam podarilo sa to...

katie233 - neviem ako dlho si po LPK,ale ja som dva mesiace po a ešte stále ma pobolieva tá rana na pupku,ale z vnútra,tam sa to lieči ešte stále,ináč zvonku už ani nič nevidno...a keď som mojej lekárke povedala,že mám ešte stále bolesti povedala,že sa ti zvnútra ešte stále hojí a vlastne odstránili mi aj zrasty,takže celá brušná dutina sa musí preliečiť.

Ináč dievčatá,neviem ako vy ale ja celý ten čas od operácie do teraz špiním a po milovaní dokonca aj pár kvapiek krvy stále,tak neviem,či je to normálne,alebo sa niečo deje...lebo moja ženská je strašne nepríjemná a rozmýšľam,či ju nevymením,hoci koncom roku už odchádza na dôchodok...no uvidím ešte...

nastasia
14. aug 2009

ahojte,
evi, v tomto pripade by som asi dala na operatera on predsa presne vie co a ako ti tam zasil. a tvoj lekar to predsa nevie tak sa mu mohlo zdat ako lozisko. a tiez si nemyslim, ze pocas liecby by sa ti tam daco utvorilo. neboj urcite to nie su dalsie loziska.
a nevies aky typ cysty mala tvoja sestra? lebo u mna povedal, ze bude dobre ked praskne a u tvojej sestry to malo byt asi zle keby praskla. tak asi to bola ina cysta. ktovie. ja uz len chcem snazilkovat a nie sa zaoberat cystou 😠 neviete v tehotenstve to babu moze skodit?

katie233
14. aug 2009

Ahojte, je tu niekto 🙂?

katie233
14. aug 2009

Alebo už všetky víkendujete?

katie233
14. aug 2009

nastasia s tými cystami neviem, ale aj čo som čítala porady s gynekológmi, tak niektoré druhy cýst sa tvoria stále, o tých mi ani nevieme. Preto niektorí odporúčajú chodiť na prehliadky v čase po menštruácii (teda myslím).

nastasia
14. aug 2009

ja som tu 🙂 ja som teraz tesne pred menzesom tak to mohlo byt aj tym.

a este som zabudla tuli, super, ze je vsetko v poriadku 🙂

tulipanike
14. aug 2009

ahojte, aj ja som tu 🙂

a dakujem

nastasia
14. aug 2009

tuli, co su to tie triple testy 😅 ?

ika33
14. aug 2009

Ahoj kočky, aj ja som tu. 😀

Tulip, super super super len tak ďalej.

Evi, určite to bude iba jazva, verím tomu 🙂 Tak nech ti to 20teho dobre dopadne.

Nastasia, ja idem do Chorvátska. Ja o cystách moc neviem, tak ti asi nepomôžem. Ale pokúsim sa popýtať. Možno mi niekto bude vedieť povedať viac a potom ti napíšem.

Brithny, ja som nešpinila a ani neviem či je to ok. Asi by si to mala povedať svojej lekárke, nech ti povie či to je ok. Alebo choď k inému, keď táto je blbá, ja by som asi zmenila.

Dobre kočky, tak ja už zdrhám z práce ale večer sa na Vás ešte prídem pozrieť, alebo zajtra pred odchodom.

nastasia
14. aug 2009

ika, dakujem si zlata. zelam ti krasnu dovolenku 🙂 riadne sa vykup, opal, oddychni si a dufam, ze sa vratite 3ja 🙂

evina0
14. aug 2009

nastasia netusim ake cysty mala sestra 😅
ked som dosla za lekarom s tou mojou hrckou a on presne nevedel ci je to endometrioza a spytala som sa ho coby sa stalo keby to bola len cysta a ja do laparky ostanem tehotna tak mi odpovedal ze to dietatku uskodit nemoze a mal nejeden pripad ze operoval tehotnu ale to muselo uz byt no aj to sa stava ale vraj tehotenstvo je dobre aj na cysty urciteho typu. a vtedy mi povedal aby som sa netrapila keby ostanem do laparky tehotna ze cysty a ich vyber sa casto daju odlozit. jasne zeby sa laparka vtedy odlozila a vraj spravila by sa po prvom trimestri keby to bolo nutne a vazne..takze podla mna bud uplne kludna. a inak som kludna ale isto to poznas ked si sama zacnes sa zamyslat vtedy clovek kazdy blbost napadne 😠
katie neviem si predstavit keby som mala ist pocas mrchy k doktorovi 😅

nastasia
14. aug 2009

ved to prave, ze sa nad tym zamyslam a namyslam si pritom zbytocne lebo aj tak to neovplyvnim, musim to pustit z hlavy. ja sa len bojim dalsej laparky, vsak uz som 5 tyzdnov po operacii a stale nie som v poriadku. nerada by som to znovu absolvovala. ale musim mysliet pozitvne, ze bud sa vstreba alebo praskne

tulipanike
14. aug 2009

nastasia, to su testy na zistenie genetickych vad, ci nahodou nebude mat dietatko

janemari
autor
14. aug 2009

ahojte 🙂 Mrcha nikde,kuchyna po malovani upratana a konecne viiiiiiiikeeeeeeeeeeeeeend 😀

katie233
14. aug 2009

Ahojte, asi tu už nikto nie je. Ika aj ja ti želám krásnu dovolenku, poriadne si oddýchnite a užite si to.

Evi, po menzese, nie cez menzes.

Tulip, to je super, že ste obaja OK.

Ja sa práve chystám na didžinu. Ani neviem, kedy som bola naposledy. Asi ešte na výške. Normálne mám motýle v bruchu 😀. Dobrú noc!

ika33
14. aug 2009

Ahoj, ja som ešte tu. 😀
Ale už idem spať, som hrozne unavená, dnes som toho mala veľa. Inak my tu máme didžinu asi 100 m od domu na voľnom priestranstve, takže to tu super hrá. Ešteže spálňu máme na druhú stranu. Ale zase taká dobrá disko, už dávno nebola. Ďakujem za prianie a budem sa snažiť si dovolenky dobre užiť a aj si oddýchnuť. Zajtra ešte dobehnem. Ak tu vôbec niektorá budete. papa