Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
28. aug 2009

Baby,
ja si absolutne nic nepamatam, co sa mi sniva. Mam pocit, ze nic. Musela by som sa po prebudeni sustredit, aby som si spomenula.
Evina,
tak dnes to teda bolo o chlp. Des.
Bavili sme sa vcera s mm o tej nechuti, tak vravel, ze ked bral v aprili kotvicnik, bolo to ok. Musim dnes opat kupit, nasla som, ze to zvysuje chut na sex a tiez fyzicku silu. Zajtra ideme k nasim vyberat zemiaky 😀, tak by sme si mali supnut par toboliek 😀 😀 😀

evina0
28. aug 2009

dahra nas to caka mozno zajtra a 1 septembra 😀
keby sa mi chce viem ako manzela prebrat a bolo by tutu mutu len to by nemohol zaspat jak drevo a ja musela mat chut a nemysliet ze to robime preto aby bolo s toho dieta. ale mali sme obaja mizerne obdobie a nedarilo sa nam akosi.snad sa to casom zmeni a bude super
vratila sa mi radost so slniecka a to u mna davno nebolo chodila som ja pes a nervozna a v depkach a dnes 😵 😵 sa citim skvele len nech mi to vydrzi.

jani2
28. aug 2009

Tak ja sny nemávam žiadne, spím ako poleno. Ale mať tak živé a pestré sny ako Evina a Ika, tak určite tiež zapisujem a snažím sa ich pochopiť. Možno raz pomôžete cez sny sebe aj blízkym. 😉
U nás s mm je to tiež teraz také nemasné-neslané, ale určite mojou vinou, dlho som brala Cerazzete a jednoducho tá chuť na tutumutu tam nebola. Teraz som prestala, tak uvidím, či bude lepšie. Ale dievčatá, nedivme sa, sme doslova nacpávané rôznymi hormónami, nie je div že to potom v sexe škrípe a keď sa k tomu pridajú bolesti. Mnohorát som ešte pre tehotenstvom dostala chuť na sex ale stačilo spomenúť na bolesť a chuť bola ta-tam. ☹
MM ľúbim a mnohokrát ma napadne, že to si teda vybral partnerku, že s inou by si toho užil viac, ach jaj 😖
Dahra - a čo je to zač, ten kotvičník....a ešte neviem, či si už písala, ide tvoja sestra tiež na IVF?

dahra
28. aug 2009

Jani,
to je tribulus terrestris - kotvičník.
Moja sestra nechodi do centra, ona nie je zatial tomu naklonena. Manzela jej preliecuju a zatial to nechaju prirodzene plynut. Okrem tohoteraz riesia byvanie, lebo zatial byvaju kazdy u svojich rodicov a spolu su len cez vikend. Nie su peniaze a ani praca. My sme presne tak byvali, po roku sme kupili priserne drahy a myly byt tesne pred krizou a sme sa zadlzili az po usina na dlhe roky. Kym ho postavia, uz vyse roka byvame na podnajme a aj tam plynu peniaze. Inak sme to vyrisit nevedeli.

evina0
28. aug 2009

zeny moje ako tak citam tak si povedzme len ze mame blbe obdobia a dako sa to postupne vyriesi.
dahra mi sme prave vcera brali mali zver na zaklady buduci rok berieme milion na hrubu stavbu a potom dalsi minilon na ostatne veci do domu ako omietky atd zadlzime sa po usi a preplatime sakra velke peniaze no ine vychodisko neni ved rozpocet na dom mame 3.5 miliona 😅 😅 des ale pomaly sa to dako vykristlizuje len zvyknut si na take splatky bude tazke no sme pr to rozhodnuti.vselijako uz rozmyslame aj liecby ci vitaminy pre mna ci muza stoja nemale peniaze preto by bolo fajn konecne nic nekupovat ale nic nas uz neodradi v odkladani rodiny.povieme si ved sme ako tak zdravi a raz problemy pominu a budeme stastni dovtedy treba dajako len bojovat 😉 😉 😉

ika33
28. aug 2009

Jej baby, majú to tie naše polovičky s nami trocha ťažké, (žiadne ťuťumuťu) ale veľmi si svoju polovičku za to vážim, lebo nie všetci chlapy sú tak trpezlivý. U nás sa to už dáva ako tak doporiadku, ale celý minulý rok a asi do polky tohto to bolo aj u nás bieda, až som si hovorila, že veď to musím prekonať chudák priateľ. Ja som si ale myslela, že to len ja som taká, ale vidím, že to tak nie je.
Čo sa týka dlžoby, tak tej máme asi najviac. Keby namiesto tej dlžoby bolo zdravie 😀 No aj to bude. Nejako to tých pár 10tok rokov vydržíme a potom by už mohlo byť lepšie. 😅 😅 Keby aspoň ten plat bol o trocha vyšší, hneď by sa lepšie dýchalo. 😉
My sme pred dvomi rokmi kúpili 3 izbový byt, a to som si vtedy myslela, že za tak draho. Ale potom som sa tešila ako malé decko, že ako dobre sme kúpili. Takže byt máme (dlžoby tiež) už iba tá svadba a bábo. No nie je ten život krásny? 😀 😀 😀
Evina, mne slniečko vždy pomôže k dobrej nálade, načerpávam z neho veľa energie. Je to skvelé, že máš po dlhom čase super náladu.Nie.

Ešte k tým snom, len toľko, že sa mi snívalo ,že sme leteli lietadlom a to sa zrútilo, ale prežili sme až na moju krsnú dcéru. A na to sa vtedy zrútili tie dve lietadlá, v jednom prežila tá baba a druhé pristálo na vode a sa tam tí ludia zachránili. Neviem či si to pamätáte. Fuj, ale ten sen bol strašný a hneď ako som sa zobudila som volala svojej krstnej dére, aby si dávala pozor a keďže sme sa s nimi tento rok chystali spolu na dovolenku, tak som odmietla letieť kamkoľvek, tak sme napokon išli autom do Chorvátska. 😅

eternity009
28. aug 2009

Tak som opäť tu 😉 🙂
Ika33 súhlasím s tebou, keď hovoríš, že nie vždy to ide s tou psychickou pohodou. Istota je ale to, že práve tá psychika je cestou vyriešenia mnohých problémov. Niekto to zvláda hravo, niekto ťažko, preto každá liečba musí byť individuálna. Ten, kto nezvláda psychiku, ten sa musí len viac učiť. Každý máme svoju životnú cestu rozdielnu. Neexistujú 2 rovnaké cesty a dvaja rovnakí ľudia. Poznám mnohých ľudí, ktorí práve len tým, že prešli cez dlhoročné peklo sú teraz tam, kde bez tých problémnov by nikdy neboli. Práve ich problémy ich nútili viac študovať a nenechávať svoj osud len na lekároch. Pri lekároch je ten problém, že túto "ľudskú" individualitu moc neberú. Keď máš diagnózu, tak všetkých liečia rovnako a tak sa niektorí vyliečia a iní nie a farmaceutickým firmám to tak vyhovuje, lebo keď máš problém, tak si klient do smrti. A biznis ide...

evina0
28. aug 2009

eternity mas veru pravdu.moj lekar sa akosi zmenil ked som ho neposluchla a nesla na operaciu kde on chcel.jasne ze nasjkor penil ale teraz ked odchadzam s ordinacie tak je mily a vravi zakazdim drzte sa a vela stastia 😉 .vie ze cosi zanedbal v minulosti tak verim ze bude nato dohliadat a strpievat ma tam castejsie ked bude treba.
ika som rada ze mam lepsiu naladu naozaj som sa za posledne dni citila viac nez priserne ale spravu som casom stravila a som odhodlana dalej len bojovat 😵

katie233
28. aug 2009

Ahojte dievčatá 🙂. Ja som tu pravdepodobne len na skok, pokiaľ sa nevráti brácho z roboty. To je hrozné, raz sa doprosujem manželovi a raz jemu, aby mi dali na chvíľu comp. Závisláci 😀. Vidím, že riešite bytovú otázku. My sme na tom asi tak, ako väčšina začínajúcich mladých ľudí, ktorí nemali strýka v amerike a neodkázal im "majland". Pred časom sme sa aj my zaoberali situáciou, či zohnať pozemok a začať stavať, alebo sa zatiaľ uspokojiť s väčším bytom (momentálne bývame v dvojizbáku). Vzhľadom k tomu, že ľudia pýtajú nenormálne prachy za pozemky (a to sú tie pozemky ani neni vedené ako stavebné), tak sme sa rozhodli pre väčší byt. A na niečo to je aj dobré, budeme zrelší, už budeme vedieť na čom sme, koľko detičiek nám bude doprianých (veď načo stavať dom s 10 miestnosťami 😢). Ale radšej na to nemyslím a užívam si každý jeden deň.

Som bez manžela pár hodín, a už mi chýba 😅.

liviaf14
28. aug 2009

ahojte, kde ste všetky ? 🙂
evina- to je super, že sa ti zlepšila nálada, treba sa stále usmievať, aj sama pre seba, len tak. mne to hrozne pomáha prekonávať problémy a depky. zvykla som si hladkať bruško a usmiať sa, myslieť pri tom, že bábätko určite raz príde. a podarilo sa, usmievam sa stále, len tak, pre lepšiu náladu..... a slnko je iný dobíjač energie, pokiaľ nie je 32´C , že? 😀
a s tým lekárom si pekne vybabrala 🙂, presne tak, netreba sa dať. môj bývalý gynek. pri mojej poslednej návšteve na mňa nakričal, že na čo stále čakáme a máme ísť hneď na IVF. v heliose potom aj tak s nami začali s plánovaným stykom a podarilo sa prirodzene po 2 mes. ľutujem, že som od bývalého gynek. neodišla omnoho skôr.... takže niekedy je naozaj lepšie riadiť sa vlastným rozumom a intuíciou.
a čo sa bývania týka, ako ste tu cez deň rozoberali, tak naozaj v dnešnej dobe nemáme inú možnosť, len sa zadlžovať, keď chceme bývať. my to tiež poznáme, ale nie so stavbou, či kúpou bytu, ale rekonštruujeme starší dom už niekoľko rokov. a konečne to vyzerá k svetu, aj keď nie celkom dokončené, ale snáď časom.
katie233- neboj, detičky určite budú, pozri na evinu, treba pozitívne myslieť 🙂 a hneď je všetko krajšie ...

ika33
28. aug 2009

Ja som tuuuuu 😀

Máte pravdu kočky netreba sa vzdávať a treba myslieť pozitívne a všetko je potom krajšie, lahšie a postupne sa všetko vydarí.

Katie, to je zlé, že sa musíš doprosovať závislákom. Ja to našťastie mám v poho. Väčšinou idem na net keď nie je doma priateľ. Aj teraz išiel s chalanmi si troška zahrať volej. Tak som to využila a už som aj tu. 😀

katie233
28. aug 2009

A zase som tu ...

katie233
28. aug 2009

Brácho je na tréningu, tak to tu mám len pre seba 🙂

liviaf14
28. aug 2009

ahoj katie, ja som pred chvíľou vystriedala mm na PC, je PN, tak na nete behá skoro celý deň, vždy ho musím vyhnať 🙂

liviaf14
28. aug 2009

inak je to super nápad s touto stránkou, ja tu čítam takmer 3 roky, po operácii na endo som bola zo všetkého taká vyšokovaná a čítavala som baby v predchádzajúcich témach o endo, veľmi mi pomohli, čo sa psychiky týka. chvíľu téma endometrióza bola úplne utíchnutá a vy nové ste ju znovu "rozbehli", rada sa tu vraciam.

ika33
28. aug 2009

liviaf, tebe kedy zistili, že máš endo?

katie233
28. aug 2009

Ahoj livia. Aj ja sem rada chodím. Hlavne preto, že všetky tu veľmi dobre vieme, o čo ide, nemusím nič vysvetľovať. Navzájom sa podporujeme, a to mi dodáva novú silu.

ika33
28. aug 2009

Tak ja sa na dnes s vami lúčim, pekný večer.

katie233
28. aug 2009

Idem aj ja. Pekný večer 🙂

luko
28. aug 2009

ahojte, par dni som tu nebola,
tak som aspon prisla popriat krasny vikend 😎

liviaf14
28. aug 2009

endo mi zistili v septembri 2006, laparotomiu som mala október 2006. mávala som bolestivý menzes, ale to odjakživa, odkedy si pamätám. v sept. 2006 som mala koliku, pod ľavým rebrom a v chrbte veľké bolesti, urológ ma poslal na gynek. a tam mi dr. našiel cystu cca 5 cm, tá mi tlačila a vysielala bolesť až pod rebrá. pri laparotomii mi odstraňovali aj iné ložiská okolo ľav. vaječníka, ten mám prirastený k hr. črevu. tak tak baby. majte sa teda, ahojte.

miminap
28. aug 2009

ahojte baby. tak dnes vecer som sa rozhodla pripojit trosku. citam vas kazdy den, ale akosi som nemala cim prispiet. stale sa zaoberam myslienkami o tom, co v mojej dusi treba upratat, aby endo viac nerastla a zmizla.. ale teraz, ked uz mam iba cast jedneho vajecnika, zda sa mi, ze je neskoro.. neviem, ja mam teraz tazke obdobie.. chut nechat vsetko a vsetkych a starat sa len o seba.. som uzavreta do seba a vela premyslam, co v mojom zivote spustilo endometriozu a preco sa jej neviem zbavit ani po vsetkych liecbach a operaciach..

janemari
autor
28. aug 2009

Zase ste popisali,uf idem vas docitat 😉

janemari
autor
28. aug 2009

miminap hlavne si nedavaj vinu za o ze mas endo.A ako tu uz napisala jedna z vas dnesny svet je taky uponahlany ze nieje mozne byt uplne v pohode.Ja mam skôr pocit,ze jedina chyba je ze strasne chceme dietko a ze stale robime vsetko pre inych.A zabudame sami na seba.Mali by sme zacat v provom rade mysliet sami na seba,zacat sa o seba starat a rozmaznavat sa.Zacat robit co nas bavi a robi nam radost.Uvedomujem si to v poslednej dobe ked z roboty bezim domov aby som sa zase do vecera makala doma.A tento tyzden doobeda zavaranie,varenie a potom do pobednej a rano vstavam a odznova.A k tomu toto pocasie,organizmus vycerpany.Mali by sme sa setrit,lebo organizmus sa nam nikdy neuzdravy.A potom chemikalie ktore do seba pchame ci uz v malinovkach,alebo v polotovaroch.Viem ze nie kazda mame na to aby sme si kupovali bio potraviny,ale aspon skusit nejake bylinky na ocistu organizmu.Ked mam pravdu povedat nestiham ani jest,alebo len v zhone.A odnieslo si to moje telo.Na wcko som uz nebola dobre 2-3 tyzdne. 😖 Ale som sa rozpisala 😅 Inak k tym snom,viem o com hovorite,ale ja som skor senzibil a citim pritomnost niekoho ineho,alebo ze sa nieco stane,niekedy aj co sa stane.Ale hlavne negativitu z ludi 😒

evina0
29. aug 2009

ahojte piskotky 🙂 aj nakolko je vonku skaredo mne je to akosi jedno.stale ma drzi fajn nalada a hadam aj dlho bude 😉
uz nemam ani spinenie a ako som pisla to slabe krvacanie bolo vraj v pohode bola to slaba a bezbolestna mrcha.Aj krcok mi to potvrdil bol presne aky mal byt cez mrchu.som rada ze prvu aj ked vyvolanu mrchu mam za sebou.
nemam bolesti ale citim moj pravy vajecnik akokeby som tam mala kamienok a ked kracam tak viem ze ho tam mam( len ho citim) a verim ze to je dobre znamenie.
mm si vsimol ze som akasi zmenena aj on sa zacal po dlhej dobe usmievat asi zacina fajn obdobie.
Povedala som si ze sa uz neneham vniest do depiek,nalad pod psa nestoji mi to zato..nechcem sa viac trapit a ani nebudem 😎 😎 😎
idem ja s netu caka ma pranie,cosi upeciem.a upratovanie a v pondelok sa tesim do terchovej na Kalinku Desmond 😎 😎
takze praci zdar a pekny vikendik 🙂 🙂

janemari
autor
29. aug 2009

Ahojte urobila som si kavickovsku pauzu a prisla som vas pozriet.Ale ako pozeram nikde nikoho.Aspon popozeram co nove na nete.

evina dobry pristup oslobodit sa od snazilkovania

liviaf14
29. aug 2009

ahojte baby, aj ja dopíjam už studenú kávičku, vegetím, ale pôjdem žehliť, nech sa mi to tu nekopí 😉
inak napadlo ma, že som kdesi na nete pred časom čítala, že endometrioza pracuje, keď imunita organizumu nie je v poriadku, je oslabená alebo tak. odvtedy som si na seba dávala pozor, keď som cítila únavu, tak som viac oddychovala a zbytočne sa neprepínala.aj keď nie vždy to ide, to je fakt.

janemari
autor
29. aug 2009

liviaf aj to je jedna z alternativ ze endo vznika z oslabeneho imunitneho systemu.

janemari
autor
29. aug 2009

Babiii ani vam sa tak nic nechce?Ja som sa dnes konecne vyspala do syta,aj nieco porobila a este sa chystam varit na zajtra a nieco upratat.A ak sa podari urobime si s muzikom prijemny vecer. 🙂

evina0
29. aug 2009

jane ja som prave skoncila celodenne upratovanie a pecenie uz len podlahu zotriet a mam vegetik.
vonku stale leje 😒
ako sa citis??? uz si volala s doktrokou ze co dalej?? 😕