Endometrióza a Wobenzym

siobhan277
19. nov 2023

Ahojte 🙂 chcela by som sa poradit ohladom liecby endometriozy. Zaujimaju ma vase skusenosti aj s Wobenzymom, pretoze som prave tu, v starsich diskusiach citala, ze ste niektore skusali enzymaticku liecbu. K mojmu stavu - mam 35, dieta zatial nemam a mam endometriozu. V r. 2019 mi boli laparoskopicky odstranene endo cysty z oboch vajecnikov (hlavne na lavom bola taka vacsia) a nejake zrasty. Mesiac po operacii sa objavila nova cysta, ktora vsak nebola velmi velka a odvtedy sa len sledovala. Na nedavnej preventivke mi gynekolog oznamil, ze teda cysta podrastla, ale najma mi ukazoval ako mam endo aj v maternici, jednu stranu mam taku hrubsiu, myslim, ze sa to vola adenomyoza. Zaroven pocitujem v poslednej dobe vacsie bolesti pri menstruacii a objavili sa akoby aj take navaly, cize by som povedala, ze asi perimenopauza. Gynekolog mi urobi hormonalny profil (a to uz v 31 som ho nemala bohvieaky), ale ako jedine riesenie mi ponuka antikoncepciu a to teda tak, ze uplne odstavime menstruaciu. Vobec sa mi vsak tato 'liecba' nepozdava, kedze ani nie je liecbou... preto ma zaujimaju vase skusenosti aj s inou ako hormonalnou liecbou tohto ochorenia. Dakujem za kazdu reakciu. 🙂

martinkatinka
19. nov 2023

Ja som mala liecbu ziladexom dva krat. To su injekcie do brucha, kazdy mesiac, odstavenie menstruacie. Tato liecba sa uz teraz nedava, ale ani vtedy to nebolo bohvieco. Potom som mala ine injekcie, ale to bolo este horsie, nazov si nepamatam. Wobenzym by si musela brat fakt vo vysokych dávkach aby to malo nejaky ucinok. Po porode som si dala zaviest teliesko Mirenu a zatial je to ok, uz mam tretie a toto mne vyhovuje najviac

roztlieskavacka
19. nov 2023

35 bez deti a liečby (bohužiaľ len HAK/hormonalne injekcie) tu už wobenzym nič nenarobí myslim si.., sama vidíš že problém nie sú už len vaječníky ale aj maternica.. Od 2019 si s tým nič nerobila.. Keby chces ísť iným smerom ako dr odporúča tak už len TCM, prírodná liečba, homeopatika

siobhan277
autor
19. nov 2023

@roztlieskavacka a aku mas ty konkretne skusenost s endometriozou? lebo ta informacia mi v tvojom lomente dost chyba, skor si ma len skritizovala, ze mam 35 a nemam deti a ze som s tym doteraz nic nerobila. ja nie som lekar, cysta sa sledovala, nerastla a lekar mi o ziadnej liecbe nehovoril...

katy0210
20. nov 2023

@roztlieskavacka ..a aké sú tie iné možnosti??

roztlieskavacka
20. nov 2023

@katy0210 To neviem, ja som išla postup operácia-tehotenstvo-HAK a pripadne v budúcnosti by som skúsila akupunktúru