Ako sa vám prejavovala endometrióza?

zelenakobyla123
15. jún 2023

Ahojte, kto máte/mali ste endometriózu, ako sa vám to prejavovalo? Mám posledného cca polroka nonstop akokeby menštruačné bolesti v podbrušku aj keď menštruáciu nemám, mám aj stále strašne nafúknuté podbruško. Bola som u gynekologičky, ktorá mi najskôr robila testy na všetky infekcie, baktérie atď… všetko bolo negatívne, tak mi nasadila inú antikoncepciu, že uvidíme, či sa to tým nevyrieši, bude to skoro mesiac ale všetky príznaky mám stále, neviem, či sa bolesti v podbrušku dokonca nezhoršili. Samozrejme to budem riešiť s gynekologičkou čo najskôr to bude možné, chcem len počuť aj názory a skúsenosti žien, ktoré si týmto prešli. Ďakujem za odpovede predom🫶🏻

martinkatinka
15. jún 2023

Ja som nala cystu naplnenu krvou, po laparoskopii zistili, ze loziska mam aj inde v brusnej dutune a na vazoch maternice. Mavala som silne krvacanie, bolesti, az som odpadavala.

jamimo
15. jún 2023

@zelenakobyla123 ja keď som mala endometriózu, pred menzesom a počas neho by som sa škriabala po stenách od bolesti. Užívala som analgetiká vo zvýšenej dávke, očami tlačila ciferník, aby prešli 4 hodiny a mohla užiť ďaľšie. Prebdené noci, extrémne silné krvácanie, bolesť viac na ľavej strane. Vždy som si hľadala úľavovú polohu, zaspala som od vyčerpania napr. v polohe mačky 😒 Operovali ma laparoskopicky, ložiská boli početné aj v oblasti podbrušia. 10 rokov pokoj, klop, klop....

divokykonik
15. jún 2023

Neskutočne bolestivá menštruácia, bolestivá ovulácia, dvojtýždňový bolestivý (menej ako MS) PMS. Čiže stále len čosi bolelo, už som si potom aj zvykla na to. Mne vyrezali cystu pri cisárskom reze, avšak sa mi to dvojnásobne vrátilo (veľkostne). Ale tentokrát to nie je až taký extrém (bolesť).

kaja01
15. jún 2023

Silný menzes, bolesti v bruchu, problémy s trávením, za posledných 10 rokov som absolvovala 5 krát kolonoskopiu z dôvodu bolestí brucha, tam všetko v poriadku, u gynekológa všetko v poriadku, až pri preventívke pred rokom sa mi objavila cysta na vaječníku, tak laparoskopia a pri operácii našli ložiská aj na konečníku (z toho tie bolesti brucha a problémy s trávením). Som 10 mesiacov po operácii, na hormonálnych liekoch a ja som bez bolestí, ja môžem zjesť všetko a nemám zápchu, neskutočný pocit.

zelenakobyla123
autor
15. jún 2023

Ďakujem krásne, no ako vidím, začnem asi vybavovať termín na laparoskópiu, pretože mne sa už nedá existovať takto permanentne v bolestiach🥲

jamimo
15. jún 2023

@zelenakobyla123 no veru, tie bolesti boli fakt brutálne... prajem ti skoré zlepšenie a úľavu 👍

zelenakobyla123
autor
16. jún 2023

@jamimo ďakujem, veľmi si to vážim🫶🏻

mimikarol
16. jún 2023

Pár dní pred menzesom som mala brutálne bolesti,silné krvácanie. Pred pár rokmi som bola na laparoskopii kde to potvrdili a odvtedy som až také veľké bolesti nemala ale endo cysty sa samozrejme vrátili

kiki68
16. jún 2023

Ja nic ine len velka cysta zrazu a dufam, ze ako bol dva roky pokoj od menzesu, tak to pomohlo