Fibroadenóm prsníka

nika511
7. jún 2017

Mam fibroadenom v prsniku a som bola ku odbornicke v Saci ku pani doktorke marcinovej jak som tam bola prvy krat mala som tam len jeden fibroadenom 1,95cm a vtedy mi poradila ze to treba cim skorej vybrat... Lenze som bola v maturitnom rocniku a nemohla som chybat v skole, tak som pockala cca 4mesiace a som sa vratila no robili mi ultrazvuk a nasli mi tam este jeden.... NO A TERAZ MI POVEDALA ZE ZASE MAM CAKAT 6mesiacov no teraz neviem ci to treba vybrat alebo co... PROOOSIM VIE MI NIEKTO PORADIT??????? ZE CI TO TREBA VYBRAT ALEBO CO MAM ROBIT :( casto ma to aj boli

jahodka317
7. jún 2017

Ahoj, mne minuly rok v júni našli hrcku, mysleli ze je to fibroadenom ale na punkciu som ist nechcela, najskor som pol roka čakala co bude robit ale narástol na 2,3cm a doktorka odporučila vybrať tak som sla na operáciu. Vybrali 2 hrčky- fibroadenom aj stvrdnutu cystu. Mam pol roka po operácii a keby si mam teraz vybrať tak si ju nedám. S vnútornou jazvou mam väčšie bolesti a citlivosť ako s hrčkou v prsníku. Ak chces napis kludne súkromnú správu ;) pekny vecer

sida456
7. jún 2017

Mne tiez nasli. Brali mi z toho vzorku...vysledky boli ze je to nezhubny nador. Ak chcem si to mozem dat vybrat alebo nemusim...rozhodla som sa pre to ze si ho nedám vybrat...... otehotnela som a znova mi nasli ....chodim stym po vysetreniach teraz mam ist po polroku na kontrolu...tak uvidím....ale ja to vobec necitim ze tam mam hrcku a vobec ma to neboli...klop klop klop chodte k nej ked vas to boli a povedzte jej to ze vas to boli....a bude musiet nieco stym robit....pytajte si nech vam zoberu z toho vzorku...

jahodka317
8. jún 2017

@sida456 mne zas jedna naša známa bylinkárka ktorá prekonala rakovinu povedala, že nie je dobré brať z toho vzorku. lebo že tým odberom sa môže obsah tej hrčky dostať do tela. čo môže byť horšie ako hrčka samotná.
Ale existujú také vyšetrenia kde zistia aj zo sona čo je to za hrčku. Ku nám do mesta chodí taký lekár so sestričkou z Brna a robia také sono prsníkov, kde podľa hodnoty vodivosti hrčky vedia zistiť o akú hrčku ide. Mňa po operácii doktorka na sone strašila že sa hrčka znova urobila, a tento lekár zistil, že to je iba vnútorná jazva napríklad. Sestre zistili hrčku, a z Brna jej povedali, že to je iba cysta 🙂