Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Folikuly, ktoré nepraskajú a hromadia sa

lucka222
10. dec 2015

Ahojte maminky. Viem že je tu dosť tém ale chcela by som založiť vlastnú.
Mám taký problém. Včera som bola u Dr. zas meškajúca mrcha a ukážkovo negatívni test.
Pri vyšetrení zistil že vo vajcovode mám 3 folikuli čo mi nepraskli. Nielenže mám nepravidelnú mrchu ale aj ovu.
Vyvolá vačku som mala dva cykli dozadu tak sme sa dohodli že mi ju nedá a keď tak mám prísť budúci týždeň.
Máte niektorá takýto problém? Ako ste sa vyrovnali z takýmto problémom a ako sa to rieši? Aká je šanca otehotnieť? 🙂
Môj cyklus je od 42 dni viac. 😒

yukiki
10. dec 2015

3 neprasknute folikuli vo vajcovode? Ty asi moc nevies, ako funguje zenske telo, co?

ivuska027
10. dec 2015

No folikuly neprasknute su uvolnene vajicka, co ti ostali vo vajcovode a neodisli mrchou. Ja som mala tento problem, 2x ma operovali, prvykrat som mala cystu s priemerom 21 cm a druhykrat som ich mala 15 na oboch stranach. Sanca otehotniet bola, gyndos mi povedal, ze cim skor, tym lepsie. Nejak som to neriesila, zivot mi casom priniesol dve krasne deticky 😉 Operacie som mala, ked som mala 20r, 24r a rodila som ako 28 a 30 rocna. Vsetko dobre ti prajem 🙂

katka.gzd
10. dec 2015

@yukiki ten ton nieje na mieste ked jej to povedal doktor ... Esteze si jej dosla poradit Vasilisa :(

@lucka222 zasla by som za inym gyndosom, idealne na odporucanie aby si nesla naslepo..toto treba riesit a nie, ze pockame a uvidime....

zdena12345
10. dec 2015

ja som mavala problem s anovulacnymi folikulmi... 15-20 na kazdej strane. riesili sme to agnucaston, mastodynone. pomoze aj menej stresu- mozno v dnesnej dobe utopia.. alebo este prelustruj zenske bylinky. mne az ked som chcela otehotniet pomohla na upravu cyklu alchemilka a aj kys. listova. oboje bolo nahodne odpozorovane, ale urcite sa da nieco o tom najst.
a este by som mozno riesila, preco ostavaju vo vajcovode... to je dost nezvykle. ci nie je nepriechodny alebo obmedzena priechodnost

lauricka
10. dec 2015

Mozno sa len nepresne vyjadrila. Myslim, ze je na mieste spytat sa lekara, ci by Ti mohol pozriet, ci nemas polycysticke vajecniky. Bude dobre to najprv vylucit alebo potvrdit.

modry_mesiac
10. dec 2015

pozri si tu na konikovi aj temu "syndrom PCOS". Je mozne, ze ho mas. Mali by ti urobit testy na andtogeny/ testosteron, dalej na cholesterol, na hladinu inzulinu a na stitnu zlazu. To vsetko moze s tymi cystami mat suvis. Ale necakaj, ze ti to doktor sam od seba vysetri, musis si to vypytat, vybehat. Kludne aj u obvodnej lekarky, ona ti vypise odporucaniena endokrinologiu, ak tvoj zensky doktor nebude chciet.

sosanna88
10. dec 2015

Tak mne zahlasil gyndos cosi podobne ked som mala asi 23r. a ze ,,ak chcete dieta, tak cim skor lebo to pojde tazko, ak vobec,,
No tak reku diky bracho.
Ale kedze nie som moc stresovy typ, tak som si povedala, uverim ked uvidim. Pol roka na to sme sa rozhodli pre dieta, otehotnela som v momente.
Tak neviem 🙂

martinka6282
10. dec 2015

@lucka222 mala som rovnaký problém, ako 22 ročnej mi doktor povedal, že ak mám možnosť, mám sa začať snažiť o dieťa, vraj má podozrenie na PCO.....po roku a pol stále nič, ale ani lekár to neriešil, že sa mi nedarí otehotnieť....zmenila som doktorku a keď som si išla po výsledky či mám PCO, išla som už s pozitívnym testom 🙂 ....... neviem kolko mas rokov ale nenechala by som to len tak, nech ti porobi vyšetrenia, aby sa zistilo, prečo máš také dlhé cykly 🙂

lucka222
autor
10. dec 2015

@katka.gzd riešiť som to začala a sestrička tiež vravela že je to lepšie riešiť už teraz aj ked do 35 r. mam este čas

lucka222
autor
10. dec 2015

@zdena12345 moja práca je dosť stresová ale snažím sa nestresovať viem že to je len na škodu. Bylinky ma ani nenapadlo pozrieť , Čaj alchemilka mi vôbec nechuti tak ho neviem piť :D

lucka222
autor
10. dec 2015

@modry_mesiac ďakujem za radu , popozerám to na nete a určite to budem riešiť.

lucka222
autor
10. dec 2015

@martinka6282
@sosanna88 ja som od prvej mrchy mala problémy, potom som brala asi 3 roky antikoncepciu a po svadbe v máji som ju vysadila a od vtedy sa snažíme. A od vtedy mam zas problém z pravidelnosťou mrchy. A o tom PCO som ešte nepočula.

katka.gzd
10. dec 2015

@lucka222 ja mam PCO ak by si mala otazky...presla som si za 4roky vsetko mozne...chvalabohu uz sme skoro v zdarnom cieli (39tt)

lucka222
autor
10. dec 2015

@katka.gzd jej tak to gratulujem. Prajem všetko dobré 🙂
PCO pozriem s na nete čo o tom zistím.

martinka6282
10. dec 2015

@lucka222 mne sa to tiež prejavilo po vysadeni hak, brala som ju od 16 kvôli veľkým bolestiam pri menstruacii....neboj sa pco to byť nemusí, u mňa sa nepotvrdilo ale doteraz neviem kde bol problém, pretože keď mi doktorka potvrdila tehotenstvo, tak navrhla, aby sme sa sústredili iba na to 🙂 ......mne pomohlo užívať inofolic a myslím že aj to, že som odišla z práce (študujem na vš a mala som toho fakt veľa).... tak som zostala doma, sústredila sa iba na školu, zmizli stresy, pomaly mizli bolesti pri ms a po pár mesiacoch zrazu // 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli