Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

kajuska09
3. sep 2011

@nena13 nemam este deticky ☹ ale 3 potraty za sebou.... Ta imunologia v Prahe by mozno stala za to. Aj ked sa to musi cele zaplatit a cakacia doba je 2 mesiace...

mimka1710
3. sep 2011

@nena13 to by sme si priali vsetky na prvy sup 🙂 juj som zvedava ako vam to dopadne daj hned vediet, tak by som uz chcela byt na tvojom mieste a tiez snazilkovat, vidno ze trpezlivost nie je moja silna stranka 🙂

mimka1710
3. sep 2011

@kajuska09 je mi luto ze trikrat si musela prezit to hrozne sklamanie...teraz sa zacinam bat, lebo ja som po dvoch potratoch a to som si myslela ze injekcie mi pomozu, lenze ani este neviem vysledky z hematologie a genetiky...inak ako pisala nena, je dost mozne ze potracas len jedno pohlavie a kebyze sa vam podari splodit to opacne tak by to snad dopadlo dobre...

kajuska09
3. sep 2011

@mimka1710 Tebe mozno injekcie pomozu 🙂 Kamoska tak po dvoch potratoch donosila 🙂 len ako sa to da zistit ci potracam len jedno pohlavie?

kajuska09
3. sep 2011

@mimka1710 ako potom vies ze mas tu mutaciu, ked este nemas vysledky z genetiky? lebo mne to zistili z genetiky a potom som len isla na hematologiu na konzultaciu...

mimka1710
3. sep 2011

@kajuska09 neviem ci mam nejaku mutaciu, lenze na hematologii mi povedali ze aj ked sa nic nezisti oni preventivne nasadzuju liecbu ktoru v priebehu tehu upravuju, bolo mi tam povedane, ze tych mutacii je hrozne vela a ze o par rokov ich moze byt este viac, takze ked teraz nic nezistia, neznamena to ze som uplne v poriadku...ja som bola na genetike a hematologii subezne, moj druhy potrat bol v 23. tt a v podstate bolo bezproblemove, len posledny tyzden to vsetko zmenil a nikto mi nevie povedat ze preco, tak patram a podstupujem vysetrenia, snad na nieco pridu
To ktore pohlavie potracas netusim ako zistuju ale niekde v diskusii som natrafila na prispevok jednej zienky, ktora mala presne ten problem ze potracala vzdy len chlapcov (neviem ako jej to zistili) a teraz ma dve zdrave dievcatka, skoda ze si nespomeniem kde som to citala, ona by ti urcite poradila...

mimka1710
3. sep 2011

@kajuska09 a este dodam, ze mne na genetike brali len jednu skumavku krvi a na hematologii ich bolo az devät, myslim si ze vysetrenie na hemtalogii bolo trosku preciznejsie, takze je asi väcsia sanca ze tam nieco zistia a na genetike mozno nic, ktove necham sa prekvapit uz tento mesiac by som mala mat vysledky oboch vysetreni, cakam na ne uz vyse dvoch mesiacov

kajuska09
3. sep 2011

@mimka1710 juuuj to ma mrzi, ze si potratila v takom neskorsom stadiu. To musi byt ovela tazsie....Drzim palce aby si sa nieco dozvedela z tych vysledkov.

mimka1710
3. sep 2011

@kajuska09 dakujem aj ja ti drzim palce, nech sa nam uz konecne podari dotiahnut tehu do uspesneho konca 🙂

janula02
3. sep 2011

@nena13 vôbec nechces vela 😀 ale je to tak, pre niekoho to je tak moc a pre niekoho normalka

janula02
3. sep 2011

@mimka1710 boze je to hrozné.... vidís, my sme uz kupili kocit, nakupila nové vecicky a bum. clovej je uz v 8mesiaci myslí si,ze uz ide do finale a ostanu mu len oci pre plac a prechádzky na cintorín. moja ja sa s tím nemôzem do dnes zmierit. a ani sa asi nezmierim.ked si predstavím ten hnusný den v nemocnici ked mi to oznámili, tak len revem... a mozno by som nebrala tak tragicky tento potrat v 8tt, kebyze sa nestane to co sa stalo... vies ja uz ani neverim. ja ak aj otehotniem,tak az dokonca budem plná obáv a strachu... tak po tom miminku tuzim, az mam z toho vsetkého taký strach.................. kebyze mi niekto vie predpovedat, co bude.

nena13
4. sep 2011

@kajuska09 Ani ja si neviem spomenúť kde som to čítala o tých pohlaviach,už je to dosť dávno.Skś si to hodiť do googlu,určitee tam nájdeš veľa príspevkov...

nena13
4. sep 2011

@janula02 Ach...musí to byť strááášné takto neskoro prísť o bábatko-veľmi mi je to ľúto....Ste veľmi silné žienky...veľmi Vás obdivujem,musí to byť nepredstaviteľne hrozné...A v prípade ďaľšieho tehotenstva už máš nejaké info ako budete postupovať(liečba,kontroly...)

janula02
4. sep 2011

@nena13 po tomto nesťastí mi povedali,ze dalsie tehot.automaticky na rizikové... otehotnela som a nic, ze na co.. este sme plánovali íst autom k moru, ze kludne môzeme íst.ja som pre istotu nesla.. no aj tak to dopadlo potratom.na to mi povedali,ze nestastná druhá náhoda, ze ak bude doktorka chciet nejaké vysetrenia,ze sa mi ozve..no úzas.tak si vybavujem ja sama vysetrenia.je to strasné, ale ja som povedala,ze radsej neotehot.ako toto prezívat, ale chápem aj tie babenky, ktoré nemôzu otehotniet.to musí bit tiez hrozné. nastastie uz jedného ,,chlapa,,doma mám...

mimka1710
4. sep 2011

@janula02 skoda ze to predpovedanie nie je mozne, ja budem mat tiez velky strach a mam ho aj teraz a to ani nie som tehotna, vtedy ked som otehotnela druhykrat bala som sa prveho trimestra, ci sa vobec babo vyvinie a tak, ked som bola po 13. tt, myslela som si ze som vazne za vodou a uzivala som si tehu plnymi duskami o to to bolo horsie ked mi v nemocnici opät oznamili, ze babu sa neda pomoct a mam cakat a porodit ho mrtve, no hroza, je mi to tak strasne luto a viem pochopit vsetky ktore prezili to iste, nech uz mame v zivote stastie a zdrave babuliatka v naruci

janula02
4. sep 2011

@mimka1710 ved to,rod ked vies ze ti to bábo nedajú do náručia.hrozné.vsade naokolo mna nosili mamickam deticky a ja som tam lezala ako......a to obdobie,ked sa ta kazdý vypytuje,ci to uz mas za sebou.. a blá,blá. toto bola asi tá najvačšia rana od zivota. kazdý ti povie,ze ked sa udrzí prvé tri mesiace,tak uz je dobre. prd.teraz sa môzeme obávat az kým na neprinesu zdravé babo.. vidis aké sme zeny silné?co musíme vystat???? ja som k tomu musela cakat na ten pôrod celu noc a na druhý den do najakého obeda. hrozný pocit. ale to ty vies. budeme mat to stastie.musime verit..

mimka1710
4. sep 2011

@janula02 veru, ja verim ze budeme mat stastie, raz urcite...ja som bola nastastie na izbe sama, ale vsade naokolo bolo pocut detsky plac a vidiet maminky cakajuce na porod a to bolo najhorsie, ked som bola prvykrat na kyretaz tak som preplakala cely cas co som cakala, druhykrat to nebolo o nic lepsie, mne porod vyvolavali styri dni a ten pocit ze mam v sebe svoje milovane dievcatko ale bohuzial uz mrtve neprajem nikdy nikomu zazit a nechcem to zazit uz ani ja...

janula02
4. sep 2011

@mimka1710 ja som bola tiez sama na izbe, ale na pôrodnici to bolo hrozné. si čakala 4dni? to neni normalne.či z psych.strany, ale čo sa tíka infekcie a tak... hrozné my sme čakali chlapčeka andrejka.aj sme ho normalne pochovali. musime mysliet na lepsie časy, a tie urcite prídu.aj na nieco prisli ,ked to uz bolo v takom štádiu vyššom.?

mimka1710
5. sep 2011

@janula02 po psychickej stranke to bolo hrozne, infekciu som samozrejme tiez dostala, ale nastastie preliecena antibiotikami...z histologie zistili ze som mala placentarny infarkt a nejaky hematom, pupocnik bol v poriadku a dievcatko malo opuch telicka, ale bolo bez vyvojovych vad...ja sa spolieham na vysledky z genetiky a hematologie, snad tam zistia nejaku pricinu, mne moj povodny doktor povedal ze tie nalezy na placente mozu byt aj z toho dlheho vyvolavania porodu tak neviem...velmi som netrpezliva, nech uz mam tie vysledky...Mne moju malu nedali v takom stadiu tehu je to este ako potrat hoci bolo potrebne babo porodit, takze ostalo len v mojej pamäti a spomienkach, dodnes mam fotku zo sona, je to neopisatelna bolest ale to ty tiez poznas...

janula02
5. sep 2011

@mimka1710 veru aspon foto zo sona. jednu mam na chladničke, a druhu v ramčeku v spálni. nam malemu robili aj pitvu ale nič.dufala som ze cosi zistia,nech viem.ze mohla byt zrazenina v cievke v pupočníku,ktorou dostovála kyslik.... mohla.to ze sa nevie lebo ked plod,dietatko zomrie,tak sa urobia aj tak zrazeniny,tak nevedia,ci sa urobila nejaká aj pred tím.v tedy som bola v stredu v poradni-vsedko o.k. a v piatok som uz utekala do nemocnice,ze necítim pohyby,mi povedali,ze uz muselo byt mrtvé aspon den. kedy ides volat o výsledky?? ja idem na hemat. v pondelok.paneboze a potom 2mesiace cakania...

mimka1710
5. sep 2011

@janula02 u mna to bolo nieco podobne, bola som na velkom sone v 21.-22. tt a par dni na to som tiez necitila pohyby a veru bolo neskoro, mne este povedali v nemocnici ze mala ma slabulinke ozvy a ze do vecera umrie, a ten hnusny opuch (hydrops) vobec netusim z coho sa to vytvorilo a tak rychlo, lebo na tom poslednom sone bolo vsetko v poriadku, vysledky z hematologie mi poslu postou niekedy v najblizsich dnoch, aspon tak mi povedali a na genetiku si mam volat az koncom septembra, lebo mali toho vela a nestihli ich spravit nacas...to cakanie je nanic, ale poviem ti ze mi to celkom ubehlo, najskor sa mi to zdalo ako vecnost a ani som sa nenazdala a su dva mesiace od odberov...neboj aj tebe to prejde a hlavne nech je vsetko v poriadku...

katusap
5. sep 2011

Ahojte , potrebujem poradit....dnes som si bola pre vysledky z genetiky a prisli mi na toto:
MTHFR C677T - homozygot,
- dostickovy glykoprotein Ia(C807T) heterozygot,
- dost. glykoprot. IIIa (T393C) heterozygot,
- mutacia 4G v gene pre inhibitor plazminogénového aktivatora PAI-1 homozygot.
Ostatne negat.
Na toto mi dr. povedala, ze nic z toho si nemam vsimat, ze to je bezne, len ze to posledne moze v suvislosti s inymi faktormi sposobavat potraty.
Potom na hematologii mi povedala dr., ze aj napriek tomu, ze mam take mutacie ake mam, neprejavuju sa u mna, lebo krvne testy su vsetky ok. Pozerala som tie hodnoty a nic nemam pod ani nad limit. Zaver od nej bol taky, ze neindikuje suvislost MA a tych mutacii. Ze zle by to bolo jedine v tom pripade, ak by ta posledna moja mutacia bola skombinovana s faktorom V Leiden alebo s protrombinom F II . Ze nie je potrebna ani liecba, ani pri tehu nic netreba, ziadny fraxik. Ze sa nemam bat, ze to suvislost nema.

Mate s tym niektora skusenosti? Lebo neviem co si mam o tom mysliet. Dakujem za kazdu odpoved.

janula02
6. sep 2011

@mimka1710 veru drzim palceky aj tebe, nech je vsetko o.k.

janula02
6. sep 2011

@mimka1710 po kolkých týzdnoch si dostala prvu menzes??? nechce sa mi kukat dozadu... po 6tich si pisala??? lebo ja mam teraz 6ty a este nic.uz som hotová.hrozne mam mastnu plet, mam vyrazky ako v puberte nie... hormony pracuju.uz 2týzdne ma pobolieva nepravidelne v podbrusku, aj kríže a nic,nic,nic. uz ju chcem ako nikdy predtím. ku doktorke som mala ist po 5týzdni aj ked nedostanem.sa mi tam vôbec nechce teraz a potom zas... boze ja od vcera musim stale na teba mysliet.ako ta mohli tak nechat 4DNI. ja som z toho normalne mimo.chuda moje ☹

nena13
6. sep 2011

@janula02 ja po 6,ale niektoré písali aj do 8 týždňov.

mimka1710
6. sep 2011

@janula02 menzes som dostala po 4 tyzdnoch od potratu (porodu), ale potom na 18 DC znovu, doktor mi k tomu povedal ze to prve krvacanie bolo vraj este docistovanie, bolo to take silne krvacanie, ale neviem ci to bolo docistovanie podla mna to uz bola prva menstruacia a druha mi prisla potom skoro...
Neboj dostanes, ak si dobre spominam, prva menstruacia by mala prist najneskor do 8 tyzdnov takze este mas rezervu 🙂 viem ze to cakanie je hrozne ja som uz chcela mat aspon 3 cykly za sebou a uz ich preslo 6, hrozne to leti...
Tie styri dni boli naozaj strasne, uz mi chceli robit cisarsky, ale som rada ze nakoniec to nebolo potrebne, predsa len ta maternica by sa musela dlhsie hojit a takto sa mozme snazit aj skor 🙂 moje telo nechcelo reagovat na vsetky tie vyvolavacie techniky ale nakoniec sa to podarilo...

janula02
7. sep 2011

a je to tu juchuu,konečne prisla.aspon to tak vyzerá 😀 hadam sa mi aj pupaky ukludnia a tolko zrať prestanem. no este vysetrenia, spracovat drahého a môze sa pracovat... 😉 mna to čakanie ubýjalo lebo som uz 2týždne nafuknutá, nevedela som čo do ust dat, by som zjedla vsetko, také chute a zacala som sa vyhadzovat na tvári, no hruza. hnusné hormony... 😒 aj vlasy mi zacali normalne fest padat.a dnes rano o minimal.polovicu menej vypadalo a prisla som do práce a mala som divný pocit,tak som sla na WC a bum, prisla. sranda ako celé telo az po korienky vlasov reaguje..

petah82
7. sep 2011

@katusap no ja som mala krv tiez vzdy dobru (mut.protrombinu), aj mimo tehu aj v tehu, nikdy som nemala nic nadlimit, ale aj tak sme pichali, aby sme po treti krat o mimi neprisli a podarilo sa. ja nie som doktor, ale neviem ci by som s tolkymi mutaciami mala odvahu to skusit este raz bez injekcii. skus este konzultaciu u inej dr. ...

martini
7. sep 2011

ahojte. Mám prosbu - neviete mi niekto poradiť dobrého hematologa v KE? takého čo sa viac zaoberá aj hematologiou v súvislosti s tehotenstvom. Fakt dík za každú radu.

katusap
7. sep 2011

@petah82 ja si tiez myslim, ze by som pichat mala...na dnes som objednana na inu hematologiu, tak tam poobede idem a som zvedava, aky bude mat nazor ta doktorka....dufam, ze nebude problem sa s nou dohodnut na injekciach....nechcem opat prist o mimco