Vyšetrenia po missed abort

4. okt 2023

Dobrý deň, mam za sebou 2xMA v priebehu roku 2023 za sebou vysetrenie genetika (obaja), hematologiu a endokrinológiu. Baby je ešte niečo čo by ste odporučili vyšetriť ? Nakoľko sme rozhodnutý to skúsiť posledný krat a mat teda všetko vyšetrené a podchytené v prípade nejakého problému 😇 dakujem

marhulka13
5. okt 2023

To by aj mňa zaujímalo. Práve čakám na zákrok, tento rok už druhýkrát. Len neviem, či mám chuť to absolvovať znovu

sonkam
5. okt 2023

Určite ešte reprodukčnú imunológiu

vandica
5. okt 2023

Rozhodne reprodukčnú imunológiu. Mne po druhom potrate tiež oba v jednom roku 2021 dala lekárka hneď výmenné lístky, endo, hemato, genetika a reproimun. Tam mi aj zistili problém a zajtra začínam 24tt.

autor
5. okt 2023

@marhulka13 uplne tá chápem my to skúsime posledný krst po novom roku preto chceme všetky vyšetrenia aby sme vedeli čo bol za problém zatiaľ však mame všetko Ok takze neviem …

vandica
5. okt 2023

@marhulka13
@autor
Baby, nevzdávajte to. Ja viem, že je to ťažké, ale...
Ja keď som mala už po vyšetreniach a znova som otehotnela, už aj liečba mi bola nasadená, aby sa to udržalo, tak aby toho nebolo málo, nakoniec z toho bolo mimomaternicové. Museli sme sa kvôli tomu vrátiť z dovolenky zo zahraničia. Myslela som, že už sa ozaj psychicky zrútim. Zobrali mi ľavý vajcovod. No ešte sme to nevzdali, a už som začala 6m.

marhulka13
5. okt 2023

Ja už mám 38 rokov a neviem , či to chceme ešte podstúpiť. Ale zase je to ešte veľmi čerstvé, tak neviem teraz ani rozmýšľať. Teraz som už končila 15ty týždeň, tak som dúfala, že najhoršie je za nami

vandica
5. okt 2023

@marhulka13 tak to mi je veľmi ľúto 😔 Úplne ťa chápem. Ale skúste tu reprodukčnú, a podľa výsledkov sa rozhodnete, či tomu dáte šancu. Držím palce ❤️

marhulka13
5. okt 2023

@vandica najhoršie, že tie potraty sú už vo vyšších týždňoch. Keď už fakt mam pocit, ze to najhoršie je za nami. Ak by sme sa náhodou dali na ďalšie babatko, bez vyšetrení určite nie. Už mi to nepríde len ako náhoda, že bábätku prestane bit srdiečko

autor
5. okt 2023

@marhulka13 u mna som sa nikdy ani cez 12 týždeň nedostala raz v 12 a potom v 11 …. A teda dva krat čistenie všetko okolo toho už som povedala nikdy viac takze posledný krat a keď v hlave mi ide že keď by sa aj podarilo tak to opäť skončí tragicky … ja mam 25

saxana000
5. okt 2023

@marhulka13 boze a ja som si myslela.ze po 12tom uz budem za vodou.. ak sa mozem spytat ako si sa citila? V 12 tom na screeningu bolo vsetko v poriadku?a potom na dalsej kontrole uz len bez akcie?alebo si pocitovala ze sa nieco deje?je mi to velmi luto..
Ja ma za sebou MA v 8tt vycistila.som sa doma ale v takomto vyssom si to ani neviem predstavit..teraz som 11tt.pomaly mi zacina rast brucho..

marhulka13
5. okt 2023

@saxana000 stále bolo všetko v poriadku, nič tomu nenasvedcovalo, len zrazu včera večer som mala trochu krvi na toaletnom papieri, tak sme utekali do nemocnice a už srdiecko nebilo. Práve ma previezli na izbu, tak už mám potom. V podstate porod neporod

marhulka13
5. okt 2023

Chvalabohu ja mam už dve deti v puberte, toto sme chceli este jedno dieťatko, no neviem, čo chcem už pokúšať osud. Keby mam ako ty, určite ano, aj keď teda tie potraty riadne poznacia psychiku

saxana000
5. okt 2023

@marhulka13 tak to bolo ozaj velmi rychle ozaj.zelam ti rychle zotavenie..

marhulka13
5. okt 2023

@saxana000 dakujem a chvalabohu ano, aj pôrody som mala bleskové, len tam som aspoň mala zdravé babatko.

saxana000
5. okt 2023

@marhulka13 mozem sa opytat po 15.tyzdni este robia kyretaz alebo uz vyvolavaju porod?

marhulka13
5. okt 2023

@saxana000 ja som absolvovala oboje, lebo placenta sa neoddelila a bolo potrebné docistit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre