Genetické vyšetrenie po missed abort

gabika4
21. jún 2021

Ahojte, dnes nám s manželom vzali krv na genetike kvôli missed abort v 20 tt. Keďže prvé tehotenstvo bolo úspešné a toto druhé skončilo v 20 tt, tak lekár usúdil, že nám stačí nejaký test zameraný na chromozómy. Neviete presne, na čo sa zameriava toto vyšetrenie? Problém s otehotnením som nemala, obe detičky vyšli na prvý šup, žiadne iné potraty som tiež nemala. Prvé dieťatko sa narodilo zdravé a toto druhé vyzeralo tiež zdravé, kým sa mu nezastavilo srdiečko 😢. Problém v našej genetike je aj to, že manžel svojho otca nepozná, takže nevieme, čo môžu naše detičky potencionálne "zdediť" po svojom starom otcovi a jeho rodine 😒.

weja07
21. jún 2021

@gabika4 ahoj.V hociktorom meste je určite genetická ambulancia, kde vyšetrujú z krvi chromozómy. Pozri si v Tvojom meste a objednajte sa s partnerom. My sme boli napríklad v MT. Všetko ok 🙂 držím palce 🙏

borka168
21. jún 2021

@gabika4 ahoj aj my sme boli s priateľom po 2 MA. Zoberú obom krv a oni už zistia, či práve tam bol nejaký problém. Na výsledky sa čaká trochu dlhšie. Skús sa ho spýtať, či by ťa odrazu nevypisal aj na hematologiu, tam býva dosť častý problém u žien. Držím palce 🍀

gabika4
autor
21. jún 2021

@weja07
@borka168
ja som už bola aj u endokrinológa, hematológa a dnes sme boli s manželom na tej genetike, kde nám vzali obom krv...len ma zaujíma, čo presne sa z tej krvi bude zisťovať, nám lekárom povedal, že len niečo s chromozómami, ale nehovoril konkrétne čo ...výsledky vraj budú do 1-2 mesiacov...u endokrinológa mi zistili len mierne zvýšený prolaktín (asi kvôli tomu, že mi brali krv počas šestonedelia) a hraničný testosterón, kontrolný odber budem mať opäť o 2 mesiace...základné hematologické vyšetrenie bolo v poriadku, teraz čakám na výsledky trombofilných stavov, ale tie budú tiež až o 2 mesiace...objednaná som aj na vyšetrenie syndrómu lepivých doštičiek, ale tiež až o 2 mesiace 😒 hrozné s tými dovolenkami 😔

weja07
21. jún 2021

@gabika4 z tej krvi zisťujú počet tých chromozómov. 46 tuším by ich malo byt u teba aj u partnera. Akurát ze my ženy mame x a a ony y. Ved keď Vám prídu tie výsledky tak budes mat napísaný záver a zhodnotenie výsledkov..
Joj ani nevrav, my sme 2 roky všetko riesili, doktorov. Na repro-imuno sme dokonca dostali termín az o 6 mesiacov. Potom čakáš na výsledky, no je to na dlhé lakte, ale oplatí sa porobiť všetko čo treba 🙏💞

gabika4
autor
22. jún 2021

@weja07 jaj, vďaka...

martina123s
1. sep 2021

Ahojte…ako dlho vam trvalo, kym ste mali vysledky? Dakujem

gabika4
autor
1. sep 2021

@martina123s ja ešte nemám, výsledky mali byť do 1-2 mesiacov, tento týždeň je to už 2,5 mesiaca a stále nič nedošlo :( ...ja som bola na genetike v PO

martina123s
1. sep 2021

@gabika4 mne povedali ze za dva mesiace..tak som zvedava..skusali ste volat? Mozno uz budu.

joannita
1. sep 2021

@gabika4 nemysleli aj geneticke vysetrenie plodu? Lebo po MA sa robi to...

gabika4
autor
2. sep 2021

@martina123s volali sme presne po 2 mesiacoch a potom každý týždeň, zatiaľ nič :( ....
@joannita nie, môjmu synčekovi nič nerobili, nepýtajte sa prečo, lebo to netuším...keď som ho porodila, len mi ho zabalili do čierneho vreca a rovno na patalógiu, odkiaľ sme si ho na druhý deň prevzali, aby sme ho mohli pochovať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre