Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

kubkovamama
19. dec 2017

@stanka_s ahoj..až budem vedieť..mám už 2 tehu za sebou a kilo vyšetreni

stanka_s
19. dec 2017

@kubkovamama ahoj, mozem ti poslat spravu do IP?

kubkovamama
19. dec 2017

@stanka_s samozrejme

bubu4125
29. jan 2018

Ahojte. Snáď mi bude mať kto odpovedať.
V 2009 som potratila v 19tt, rok na to v 17tt. V 2011 sa mi dcéra narodila vďaka serkláži v 27tt. Keby ma nezasiju, prídem aj o ňu v 16tt. Teraz som po takmer štyroch rokoch snaženia ostala tehu, zial kvôli MA v 13tt som podstupila kyret.
Dnes mi môj gynekolog bral krv na trombofilne stavy a ešte ďalšie dve ampulky. Keď som sa pýtala na hemato, tak povedal, že nemusím nikam chodiť , že oni robia odbery a posielajú do BA.
Teraz otázka. Sú tieto odbery také spoľahlivé ako keby min to robia na hemato? Ďakujem za každú odpoveď

marylynn
29. jan 2018

@bubu4125 Fuuu, to si si veľa musela prežiť, než sa spamätali a testujú ta.
Áno, aj mne takto bral odbery môj gynekológ,v labaku je jedno kto pošle vzorku 🙂
A ak ti niečo vyjde, tak ťa aj tak isto pošle na hematologiu aj on. Prípadne kam bude treba.

ali_inzercia
29. jan 2018

@bubu4125
Joj moja zlata 😢 Silna zena.. ja som MA zazila len raz a neviem, ci by som zvladla dalsi.. hned po prvom raze som sa pytala na hemato na vysetrenie trombofilnych stavov. Dr.najskor argumentoval, ze naco, ze sa to deje kazdej druhej, ze az po 2-3 incidente sa to riesi.. po kratkej diskusii som si vysetrenie vydupala (chvalabohu, lebo inak neviem..).
K tvojej otazke - myslim si, ze je jedno, kto robi odber, podstatne je, kde ho vuhodnocuju. Ak ti odbery poslu do BA na hematologiu, tak by to malo byt v poriadku (predpokladam, ze tvoj dr.vie interpretovat zaslane vysledky potom).

bubu4125
29. jan 2018

@marylynn fu, si ma ukludnila, ale naozaj. Ďakujem. Som sa bála, že tieto výsledky budú len tak aby boli. Už potom som myslela aj ja na to, že predsa až tam bude niečo, tak určite odborník.

Prvé dva potraty som mala kvôli predčasnému otváraniu sa. Pri malej mi pre istotu urobili tú serkláž, už pri zákroku som sa otvárala.
Teraz som nastúpila do nemocnice s tým, že mi idú robiť serkláž zase. Na kontrolnom sone prišli na to, že srdiečko nebije. Vraj tento MA nemá nič spoločné s tými potratmi.
Tak už len počkať na výsledky

bubu4125
29. jan 2018

@ali_inzercia bola som mladá a vtedy som ani nevedela, že existuje fb nie ešte MK. Spoliehala som sa len na to, čo povie gyn. Asi tak.
Už ďalšie MA by som nedala. Po fyzickej stránke som super. Málo ľudí vie, čo sa deje vo vnútri.
Ďakujem, tak som zvedavá na výsledky

ali_inzercia
29. jan 2018

@bubu4125
To verim.. aj jedno MA je riadna zataz na psychiku (aspon pre mna bolo).
Drzim palce, nech sa coskoro dozvies, kde je problem a dalsie tehu bude isto bez problemov!

bubu4125
29. jan 2018

@ali_inzercia Ďakujem, verím, že teraz už bude všetko v najlepšom poriadku

bevab
12. feb 2018

Ahojte, poradite kde v Bratislave popr. zapadnom Slovensku sa daju robit geneticke a imunologicke testy po 2 potratoch ? Dakujem pekne.

kvietok035
18. feb 2018

Ahojte. Potrebujem absolvovat hematologicke vyšetrenie kvoli potratom a tehotenstvu, poradte mi dobru hematologicku v nitre alebo aj Ba aj cele slovensko ďakujem

ikonica
18. feb 2018

@kvietok035 hemomedika.... maju pobocku aj v ba... ja chodim do Presova k Doc. Hulikovej

ikonica
18. feb 2018

@kvietok035 a pozeram ze aj v nitre je... daj si urobit aj testy na syndrom lepivych dosticiek

maminka12345
18. feb 2018

@kvietok035 ja som bola v Ba u Drakulovej na vysetreni

kvietok035
19. feb 2018

Ďakujem za info dnes som volala a termin mi dali hned pozajtra hemomedika, nitra

karinuska22
20. feb 2018

@kvietok035 Ja som chodila k Drakulovej a som stastna ze som ju mohla stretnut a ze mi pomohla. Je to uzasna zena a aj vdaka nej mam syna. Drzim palce

karinuska22
20. feb 2018

@bevab Mne genetiku robili na Kramaroch a imunologiu som si dala robit v Ziline v Heliose. Ani na jednom mi nic nezistili ale pre istotu mi nasadili Prednison.

karinuska22
20. feb 2018

@bubu4125 Drzim palce. Ja som slepo vyse 3 rokov verila lekarom a klinikam ale bola to velka chyba. Po potrate a dalsom neuspechu som sa spamatala a az ked som si zacala sama zistovat, ze ake treba vysetrenia a kde je problem a precitala kopec diskusii a pribehov, tak sa mi to podarilo. Sama som si u gynekologa vypytala vymenne listky a isla za tym. Tiez mi pred tym na klinike tvrdili, ze naco vysetrenie a tak. Vsetko je v ludoch a nie je jedno kto Ti robi odbery a kam ich posiela. Ja som skoncila na hematologii u Drakulovej a je to uzasna zena, ktora sa naozaj uprimne snazila zistit problem a pomoct mi tak ako aj ostatnym. Vsetky mozne testy co sa dali urobit, mi urobila aby eliminovala problem. Vyse roka som si pichala fraxiparine a mozno aj to pomohlo, ze sa to podarilo. Netreba sa preto naslepo vlozit lekarom do ruk. Treba mat nadhlad a byt informovana. Drzim palce.

bevab
20. feb 2018

@karinuska22 dakujem. Napiste mi prosim konkretne u koho ste na Kramaroch boli ? Dakujem

karinuska22
20. feb 2018

@bevab To si napamatam, u koho som bola. Nesla som ku konkretnemu lekarovi. Gynekolog mi povedal, kde mam zavolat a ist. Teraz som nasla nejake kontakty na geneticke ambulancie Jedna je na Kramaroch BRATISLAVA :
Oddelenie klinickej genetiky FNsP, pracovisko Kramáre, Adresa: Limbová 5, 833 05 Bratislava
Tel: 02 5954 2805, 2913, 2809, 2318, 2697, 5141, Email: genetika@kramare.fnspba.sk, eleonora.cmelova@kramare.fnspba.sk, darina.durovcikova@szu.sk

A druhy kontakt je na Americkom namesti v statnej nemocnici :
Centrum lekárskej genetiky FNsP, Nemocnica Staré mesto, Adresa: Americké nám. 3, 813 69 Bratislava, Tel: 02 5296 8855, 02 52931483, Email: genetika@faneba.sk

ikonica
20. feb 2018

mne zistili na reproimuno antofosfolipidovysyndrom.. to iste naznacovala aj hematologia ale tam som nesplnala kriteria na potvrdenie diagnozy... na nu treba mat laboratorne testy a aspon dva potraty alebo inu cievnu prihodu...ja mam 'len' jeden za sebou... na reproimunologii mi ale povedali ze ide jednoznacne o antifisfosyndrom a nie je nutne cakat na dalsi potrat pre potvrdenie diagnozy.. a este mi zistili protilatky proti embryu :( a znizenu imunitu...

mrkva1707
24. feb 2018

Ahojte baby 20.2 som bola na kyretazi mala som missed zistili mi to v 13 tt ze plod sa prestav vyvijat cca 5tt chcem sa opytat ake si mam dat robit testy??

ali_inzercia
24. feb 2018

@mrkva1707
😖 akoby som citala svoj pribeh...
Zacni testami na trombofilne stavy. Tvoj gynekolog by ta tam mal poslat - robia ich na hematologii. Vela stastia.

mrkva1707
24. feb 2018

ali_inzercia
Gynekolog ma zatial nikam neposlal mam sa pytat sama??

mrkva1707
24. feb 2018

@ali_inzercia dakujem

ali_inzercia
24. feb 2018

@mrkva1707
No.. to je taky "bezny" postup po prvom MA. Zvycajne posielaju az po 2-3 incidenciach, dovtedy sme zial "statistika". Urcite sa na to pytaj. Moje druhe tehotenstvo by pravdepodobne skoncilo tak, ako prve, keby som tie vysledky nemala...

mrkva1707
24. feb 2018

@ali_inzercia dufam ze ma gynekolog odporuci mohlo to byt moje prve babatko nieco podobne uz nechcem zazit :'( velmi to boli :'(

ali_inzercia
24. feb 2018

@mrkva1707
To ti verim. Presne viem, ake to je, tiez sme si tym presli.. a veru bolo to velmi tazke obdobie. Neboj, bude to ok, len sa nevzdavaj a vybav si cez dr.to odporucanie na hematologiu. Kludne povedz, ze si to zaplatis, ak bude treba (nebude, ale aspon na mojho to zabralo, lebo ma nechcel posielat nikam). Vacsinou byva problem v tych trombofilnych mutaciach, preto by som zacala tym. No moze byt aj inde, len treba niekde zacat a zistit, preco sa to udialo. Zelam vela sil a zdrave babatko coskoro 😘

mrkva1707
25. feb 2018

@ali_inzercia dakujem za radu a povzbudenie 🙂