Hematóm, následný missed abort a kyretáž

thereishope
7. jún 2021

Ahojte.. chcem sa spýtať na vašu skúsenosť. Od začiatku tehotenstva moja doktorka videla okrem plodu hematóm asi 5cm a cystu asi 8cm. Cysta že bola v norme že to niekedy tak rastie z tehotenských hormónov..
Na ten hematóm mi dala utrogestan a neskôr aj dicione a aj injekcie.
Každý týždeň som chodila na kontroly.. a v 8 tt prestalo biť srdiečko. Nemala som žiadne známky potratu tak nasledovala kyretáž.💔💔💔

A teraz k pointe. Mojej lekárky som sa pýtala každý týždeň či môžem JA ešte niečo urobiť .. lebo som čítala aj tu že keď mali ženy hematóm tak ležali. Vždy mi povedala že nič. Že iba uvidíme … Pracujem v materskej škole s 3 ročnými. Čiže nosím aj deti aj postieľky a nieje to Zrovna kľudová robota.. Bojím sa že tým že som nelezala lebo mi to nik nepovedal som to zavinila ja …
Vy ste iba ležali? Bojím sa že ma odbila preto, lebo som “mladá”.. aj keď to nič nemení. Dietatko bolo chcené a náš malý zázrak.
Chceme sa hneď pokúsiť o ďalšie tak sa pýtam či mám s tým konfrontovať doktorku alebo ju zmeniť.
Ďakujem za odpovede ❤️

domka222
7. jún 2021

Ja som mala tiež hematóm. Dr to len sledovala, či sa zmenšuje, alebo nie. Kľudový režim žiadny. Do nástupu na materskú som robila vo výrobe

kkovacovak
7. jún 2021

@thereishope mňa nechala dr s hematomom na pn. Ja som ale krvácala. Neviem ako si to mala ty. Na pn som nemala ani vychádzky a sama som si naordinovala kľudový režim. Nechcela som riskovať a potom si niečo vyčítať. Hematom okolo 12tt zmizol

thereishope
autor
7. jún 2021

@kkovacovak nekrvácala som vôbec.. ani keď som potratila

veronikaa006
7. jún 2021

@thereishope ahoj, ja som mala tiež hematóm a mala som v kuse špinenie, 3x aj krvácanie a to som bola v nemocnici. Som na pn od začiatku tehu, dr má vypísala už len kvôli špineniu. Možno teba nevypisala lebo si nešpinila neviem, ale keď je hematom tak je tam stále riziko, tak ja osobne by som zmenila lekárku alebo keď budeš na budúce tehu a budeš mať hematom tak povedz že chces byť pn a maj kľudovy režim. Respektíve keď je už žena po potrate tak automaticky pri ďalšom tehu je pn nie? Tak to nebudeš musieť riešiť potom ani. Držím palce aby sa čím skôr podarilo

domkavlnka
7. jún 2021

Ahojte, ja som mala hematom a o dosť menší mal len nejaky 1 cm a Dr. Ma nechal na PN s tým ze mam co najviac oddychovať. Možno preto že som po Ivf. Nekrvacala som. Hematom sa vstrebal v 8.tyzdni.

jaga18
7. jún 2021

Ono hematom je preto nebezpečný v tehotenstve, že môže začať silno krvácať a vtedy krv vyplavi aj plod. U teba k tomu nedošlo, ale prestalo bit srdiečko, čiže missed abort. To nemá žiaden súvis s tým, či si ležala alebo pracovala. Žiaľ, stáva sa 😔 nevycitaj si to, proti tomu sa jednoducho nedá nič robiť. Pri ďalšom tehotenstve budeš automaticky PN od začiatku a brat preventívne utrogestan minimálne do konca prvého trimestra. Držím palce, aby sa čo najskôr podarilo a hlavne vynosit do konca 🙂

domka222
7. jún 2021

@veronikaa006 nie je pravda, že je žena automaticky po potrate PN. Ja som mala dva krát MA a pri treťom tehotenstve som normálne pracovala, pretože okrem hematómu, ktorý sa vstrebal som nemala žiadne komplikácie

jaga18
7. jún 2021

@domka222 možno záleží aj od lekára, ale ja som hneď po prvom sone, kde sa potvrdilo tehotenstvo bola vypísaná na PN. Bolo to po jednom MA.

zuzka1117
7. jún 2021

Ja som mala hematóm a musela som ležať a nemohla som zdvíhať mladšieho syna, po 5 týždňoch sa vstrebal.
Ale ja už som mala aj slabé krvácanie, keď mi na to prišli

kristina0103
7. jún 2021

ja som po MA znova otehotnala do 2 mesiacov a PN nie som. Ani som po kyretazi nebola. Pokial sa citis dobre, vsetko je OK...nevidim dovod na PN. Samozrejme ak to nenavrhne lekar

weja07
8. jún 2021

@thereishope predchádzajúce tehu som potratila v 7tt mi hematom stiahol aj plodik 😪 možno som spravila chybu ja, od 7 dňa vkladu som začala špinit a potom aj krvácať. Skončila som v nemocnici. Mala som len ležať. No neposluchla som doktora a dopadlo to tak ako dopadlo, žiaľ 😭Bola som po ivf a brala som to na ľahkú váhu.. 🙈 Potom po ket som len ležala a ani ťuk. Teraz som po druhom ivf, tretí vklad, 8tt a mam tiež hematom tak teraz poslucham doktorov a naozaj len ležím! Už som stihla byť aj v nemocnici.Som zakrvacala. A špinim dá sa povedať skoro stále. Moj doktor mi nakazal prísny kludovy režim tak ležím stále... Z vlastnej skúsenosti viem, že treba poslúchať doktorov a sledovať svoje telo. Môj ma hneď pred stimuláciou vypísal na pn. Aj prvé ivf aj teraz..

thereishope
autor
9. jún 2021

@jaga18 ďakujem za odpoveď 🙂 ak sa môžem spýtať, kedy si otehotnela s ďalším ?

thereishope
autor
9. jún 2021

@weja07 držím silno palce ❤️🌿

thereishope
autor
9. jún 2021

@veronikaa006 ďakujem za odpoved ❤️ Držím palce ☺️

mima172
9. jún 2021

@thereishope Ahoj, tvoja strata ma mrzí. Napíšem ti moje dve skúsenosti:
* prvé tehotenstvo v roku 2018, hematóm, kľudovy režim ako tak, no normálne som chodila do prace, MA v 11tt (nebilo srdiečko), následne kyretáž. Liečba bola Duphaston a čakať.
* druhé tehotenstvo 2019, hematóm, kľudovy režim, PN až do pôrodu a šťastný koniec, dcérka oslávila 8.5 svoje prvé narodeniny. Liečba bola progesteron (vysoké dávky) a Anopyrin (preventívne, no ku koncu tehotenstva sa potvrdil práve problém s krvou).
Ja osobne som po potrate menila lekára. Ako človek je fajn, no je to starší chlap, ktorý všetko rieši Duphastonom a čakaním. Teraz mam skvelú lekárku, hneď nasadila liečbu, dovolila doslova len na wc a naspäť a po mesiaci tohto režimu bol hematom fuč (vstrebal sa).
Toľko moja skúsenosť, držím palce ✊✊

jaga18
9. jún 2021

@thereishope mne sa podarilo hneď po prvej ms. 4,5 roka sme sa pokúšali, kým sa zadarilo a v 11tom týždni tiež prestalo byť ❤️. Už som ani nedufala, že sa ešte podarí otehotnieť, keďže som mala tesne pred 40 a ďalších 4,5 roka na pokusy neprichádzalo v úvahu. Ale akoby zázrakom som ihneď po jedinom pokuse otehotnela. Dr povedala, že kyret mi v tom pravdepodobne veľmi pomohol, po precisteni sa vajíčko oveľa ľahšie uchytilo.
Teraz som v 34 týždni 🙂
Prajem vám tiež úspešný ďalší pokus

thereishope
autor
9. jún 2021

@jaga18 Vaau gratulujem ☺️To mi dáva nádej ..

thereishope
autor
9. jún 2021

@mima172 ďakujem pekne za odpoveď..
moja lekárka sa mi zdá celkom taká aj empatická len niektoré veci mi prišli “čudné” .. tak som chcela vedieť príbehy iných.. 🙂