Histológia z krčka maternice - šetrenie a sex

jula33
5. máj 2021

Ahojte, je tu niekto kto podstúpil histologiu krčka maternice ? Zaujimalo by má ako dlho ste sa šetrili a kedy približne po histologii ste začali znovu mat pohlavný styk. Dakujem

tinagy
6. máj 2021

@jula33 Ja som 3 týždne po konizacii, akurát pred pol hodinkou mi volali kvôli výsledkom z histológie. Po 4 týždňoch idem na cytologické odbery. Dovtedy sa treba styku určite vzdať, no bolo mi povedané, že najlepšie je 6 týždňov počkať. Šetrila som sa a oddychovala som tie prvé dva týždne. Keďže som nekrvácala, iba slabučký výtok bol tak som normálne začala doma upratovať a podobne, bežné veci, no opatrne s klaknutím, zohýbaním. Už teraz po 3 týždňoch fungujem normálne ale ešte sa snažím moc sa nenamáhať, nedvíhať ťažké a samozrejme nekúpať sa iba sprchovať. 10 dní po konizacii mi dr predpísala macmiror vag. tablety aby som náhodou nedostala nejaký zápal, či kvasinky. Určite odporúčam, neboli žiadne komplikácie 🙂

jula33
autor
6. máj 2021

@tinagy A histologia a konizacia je to iste ak sa môžem opytat? Lebo mne teraz brali len vzorku na histologiu a výsledky som mala po 2 týždňoch a až teraz po tých výsledkoch sa mám objednat na konizaciu. Tak neviem teraz že či to je to iste a či sa treba pri tom setrit tak isto ako po konizacii keďže teraz prešli 2 týždne od tej histológie a ja som už fit a aj môj gynekológ mi povedal že ak neviem vydrzat tak môžeme 😅ale tak neviem už z toho vyjst

bigdream
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinagy
8. máj 2021

@bigdream 7 dní a pred konizaciou 5 dní

tinagy
8. máj 2021

@jula33 ano, je to to isté 🙂 zákrok kde berú tú vzorku sa volá konizacia a to sa posiela na histologické vyšetrenie 🙂 no neviem, minimálne tie 4 týždne by som sa styku určite vyhla.. hoci je to malý zákrok, potrebuje tiež čas na hojenie..
Keďže nemám deti a už by sme chceli radšej vydržím tých 6 týždňov aby som náhodou niečo nepokašlala

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz