Hnedý výtok u 12 ročného dievčaťa

lucianda12
24. dec 2018

Ahojte. Pred pár mesiacmi som mala 12 rokov. Som vo vývine pozadu, vyzerám na 10 rokov A som najmladšia Z triedy, skrátka som ešte stále dieťa. Dnes som mala hnedý výtok bez zápachu, žiadne bolesti ani nič iné A bojím sa čo to môže byť. Čítala som že by to mohla byť menštruácia no nemyslím si pretože jedna doktorka mi povedala že by som to mala dostať až V 13 A preto lebo som zaostalá A aj som proste malé dieťa. Bojím sa že by to mohla byť menštruácia ktorú ešte nechcem mať pretože si myslím že som na to ešte nepripravená. Strasne sa bojim ze to bude nieco zle.Ďakujem za každú odpoveď.

lucka12399
24. dec 2018

@lucianda12 nemusis sa nicoho bat .. nie je to nic hrozne .. ale skus sa s tym s mamoi porozprávať.. ukaž to jej 🙂

simsalabim
24. dec 2018

@lucianda12 moja starsia dcera mala hnedy vytok necely jeden den, ked mala 11.5 roka. Mysleli sme, ze to zacina, ale asi to bol len signal, ze sa prebudzaju hormony. Menstruaciu dostala az v 14.rokoch. Tiez si myslim, ze to ukaz mame a porozpravajte sa.

lucianda12
autor
24. dec 2018

@simsalabim A keď ho mám asi už 3 alebo 4 dni tak to je už vážnejšie?

martinka13
24. dec 2018

Kľudne to môže byť začínajúca menstruacia. Poraď sa s maminou. Ja som to mala asi 2 x počas 2 mesiacov. Vždy to trvalo cca 3-4 dni. Potom prišla už ozajstná menstruacia. Mala som 12 rokov.

janinah
24. dec 2018

Nemyslím,že máš 12 rokov.12r, by nenapísala výtok bez zápachu,ani by jej nanapadlo dáky zápach skúmať....

patricia_b
24. dec 2018

@lucianda12 really? ty máš výtok? v 25 keď som bola tehotná som sa prvý krát stretla s pojmom výtok a skúmaním jeho konzistencie, osobne sa v 12 radím s maminou a nie s googlom a koníkom. Možno si len prechladla, možno sa ti rozbieha cyklus, čo je prirodzené dostať v 12 menštruáciu, dokonca aj 10 ročné už niektoré majú.

korunka1
24. dec 2018

Presne, aj štylizácia nesedí na ten vek.Ale zase začali prazdniny

matqa411211
24. dec 2018

Ako ľudia, preto lebo vy ste ako 12 ročný nevedeli normálne štylisticky písať alebo to nevedia vaše deti tak to teraz nemôže žiadne vedieť? A že vy ste sa s pojmom výtok stretli až v 25 rokoch tak prečo to má vedieť 12 ročná? Skôr nad tým by som sa zamyslela, ja som to v jej veku tiež vedela, nemala som mamu s kt. som sa o tom mohla baviť tak som si všetko hľadala na nete a čo je na tom? Nikto nevie aký vzťah má s mamou, ale múdrych rečí až až...

korunka1
24. dec 2018

@matqa411211 vieš, tento kôň znesie veľa. Nebol by to prvý nick, ktorý vymýšľa.Ale neviem si predstaviť doktorku s titulom, ktorá vypotí, že kramy máš dostať v trinastich.

mogaa
24. dec 2018

Mńa tiež zarazilo to vyjadrovanie, to nie je vyjadrovanie 12ročného dievčaťa, skôr sa niekto baví.

matqa411211
24. dec 2018

@korunka1 to viem ale stojím si za názorom, a možno to ten doktor povedal inak a ona to len zle pochopila a následne zle podala ďalej, ja som raz bola u kardiologa s tym ze som mala v pokoji a bez nejakej namahavej cinnosti pulz skoro až 130 a odbila ma že to je normalne a vpohode takze 😅

kristina345
24. dec 2018

Slečna možno pred tým, ako napísala sem, študovala iné fóra, kde sa s danými pojmami stretla.
Ale k téme - kľudne to môže byť začínajúca menštruácia. Ak ťa nič nebolí, nesvrbí, je to signál, že tvoj cyklus sa prebúdza. Môže sa stať, že na ďaľší deň sa 'naštartuje' normálna menštruácia, alebo že budeš mať namiesto menštruácie iba špinenie - zo začiatku, kým nie je cyklus pravidelný, sa to môže stávať. Je pravdepodobné, že v dohľadnej dobe dostaneš menštruáciu (určite by som sa nespoliehala na dátum od pani doktorky, takéto veci sa nedajú vypočítať na deň presne) tak buď pripravená. Môže sa tak stať už nabudúci mesiac, ale tiež sa môže stať, že cyklus sa spustí až za rok-dva. Je to veľmi individuálne. Určite by nebolo odveci porozprávať sa s maminou, tá ti vždy poradí najlepšie...

PS: Viem, že nie všetci majú s maminami dobrý vzťah, tak ak máš ešte nejaké otázky a nemáš sa s kým porozprávať, kľudne napíš

bobricek1979
25. dec 2018

@lucianda12 Ahoj určite sa poraď s mamkou. Ale myslím si, že sa nemusíš báť neznamena, že ako ty tvrdíš vyzeráš ako dieťa nemôžeš dostať menštruáciu to s tým nič nemá. Ale môže to byť predpríprava, alebo samotná mm. Takže kľud šup na pohovor s mamkou bude to oki uvidíš. Držím palce slečna 👍😘

belllinka
25. dec 2018

1) kludne sa moze hanbit to riesit s mamou, na tom neni nic cudne,
2) ak by to bolo dieta, co sa bavi, tak by si iste vymyslelo zabavnejsiu temu
3) s vyrazom “vytok bez zapachu” sa predsa mohla stretnut, ked si o tom nieco hladala na nete
@patricia_b ty si mozno preto so slovom vytok nestretla skor ak v 25ke lebo ked si mala 12 este asi ani nebol internet

patricia_b
25. dec 2018

@belllinka neboj, bol internet, len asi v 12 sa neočakáva až také rigorózne vyjadrovanie, lebo so slovom výtok sa asi v škole nestretla, možno to započula tak sa rozhodla ho použiť .... a je veľké zlyhanie jej rodičov, ak túto tému musí riešiť na diskusnom fóre (ja som to riešila s nevlastným rodičmi rok po smrti maminky, ako posledne by bolo to hľadať na nete) ... btw hneď prvý link na hnedý výtok mi ukázal infekciu, krámy, ovulku, po sexe, rakovinu ... skús mi teraz povedať, ako si má vysvetliť 12 ročné dievča, že nemá rakovinu, či ma upadnúť do depresii v takom mladom veku, lebo dr.Google a dr.Modrý Koník jej určili diagnózu ... sama k dr. nemôže a ku gynekológovi vôbec, tak prečo si ma hľadať radu tu a nie povedať svojej mame, tete, krstnej, babke, že aký má problém.

matqa411211
25. dec 2018

@patricia_b lebo napr: 1,nema mamu 2,ma zlu mamu 3,je strasne hambliva 4,boji sa ...je vela moznosti preco si to radsej hlada sama

zuzicka474
29. dec 2018

@patricia_b ja mám 13 a tiež som sa s tým stretla na internete a v 12 už v škole 😑

brunetkaajedna
13. jún 2020

Dobrý deň mám 14 rokov a ešte nemám menštruáciu už skoro rok mám biely výtok . Včera sa zmenil na hnedý a mám ho hnedý aj teras bojím sa čo to môže byt . Neznamená to že príde menstruacia ?

brunetkaajedna
13. jún 2020

@brunetkaajedna dúfam že mi aspoň niekto odpíše

matqa411211
13. jún 2020

@brunetkaajedna áno je možné že príde 🙂 mne takto začali prvý krát tiež, daj si intímku

petra435
16. apr 2021

Ja mam 11 rokov a dnes ráno som mala biely výtok a na obed už bol hnedý neviem ci to začína menštruácia alebo... Prosím odpoved

sunshine_18
16. apr 2021

@lucianda12 aj ja som to tak mala v tvojom veku hocikedy a za pár mesiacov som dostala normálnu menštruáciu(pravidelný cyklus) ...

janinah
16. apr 2021

@petra435 áno,začína,poznač si dátum a približne o mesiac sa sleduj

nela245
16. dec 2021

@kristina345 zdravím,aj moja dcéra ma 10rokou prvé špinenie začalo septembri toho roka, najprv dva dni mala spinenie hnede potom nic oktombri o dva dni neskôr už mala 3 dni tiež len špinenie krv vôbec len dosť tmavý hnedý výrok novembri už mala 4 dni ale tiež len tmavo hnedý výtok, dnes zas dostala o 4 dni neskôr ako novemberi ale tiež ma
Len tmavo hnedý,môže to byt mensteucia? Som v Nemecku volala som k lekárska povedala,že to je mensteucia a zbytočne ju bude posielať na vyšetrenie😔

sunshine_18
16. dec 2021

@nela245 to sú obyčajne začiatky menštruácie