Hnedý výtok v 8tt, mám sa báť?

kaisinka
2. aug 2019

Ahojte, som v 8 tt no mám silný hnedý výtok, niekedy to cítim ako keby som mala menštruáciu lebo naraz vyjde veľa. Občas je hustejší s takými malímy kúskami ako počas menzesu. Výtok pretrváva dlhšie, skôr 2 týždne potom prestávka tri dni a teraz je to už mesiac. Viem že treba iśt k doktorovi ale ordinuje až v utorok. Nemám svrbenie ani pálenie, občas som cítila pichnutie pri vaječníkoch, teraz pár dni už nie. Prosím rady či ste mali aj vy takéto problémy v 1. trimestri, čo bola príčina. Čo sa mám báť alebo čo? Už som z toho zúfalá. Vďaka.

penelope2066
2. aug 2019

Môže to znamenať potrat.Divim sa,že si ešte nebola u lekara,niekto ho predsa zastupuje.Popripade urgent.

iveta143
2. aug 2019

hlavne sa nestresuj, ak je to uz tak dlho, nebola si s tym predtym u dr?

mimibb
2. aug 2019

Noooo.... Môže to znamenať veľa vecí... Môže ísť o hematom až náznak odumretia plodu... Určite treba lekára.... Ja som hneď bežala na urgent..

nikuska_179
2. aug 2019

Áno, mám skúsenosť. Môže to byť potrat. Choď na pohotovostnu gynekologiou. Nečakaj do utorka.

fialka1318
2. aug 2019

@kaisinka neriskuj a chod na pohotovost ..mne v car povedali ze ak by som mala len par hnedych kvapiek tak si mam dat ascorutin kvoli hematomu ak by to bol vytok hnedy ako pises ty alebo jasno cervene krvacanie hned na pohotovost..tak ak ta ma kto odviezt chod 😉 dufam ze to bude ok 🙂

monca0021
2. aug 2019

Pises že teraz je to už mesiac a ty si ešte nebola u lekara? Teda neviem či sa to zdá len mne ale podľa mna je to nezodpovedne. Okamžite by som šla ku doktorovi

kaisinka
autor
2. aug 2019

@monca0021 bola som u gynekológa a vravel že je to v poriadku no mne sa to nezdá preto píšem

monca0021
2. aug 2019

@kaisinka treba ísť znova nedať sa odbiť alebo smer pohotovosť

selest
2. aug 2019

Mala som pri 2 tehotenstvach a nikdy to neznacilonic dobre. Isla by som na pohotovost alebo k zastupujucemu lekarovi.

kaisinka
autor
2. aug 2019

@iveta143 bola som 23.07 a povedal mi že viac vytoku je normálne, hovorila som mu aj o tom že raz som mala trochu ružové a potom hnedé ale že je to v poriadku. Neviem, zajtra pôjdem na gynekologickú pohotovosť nech má vyšetria lebo sa mi to zhoršilo, pred týždňom to nebolo take zle ako teraz

sivana09
2. aug 2019

@kaisinka ja som mala trosku ruzovy vytok jeden den, potom o tri dni znova... Ale len jedenkrat za cely den.. dva dni nic a potom som zacala mat bolesti ktore trvali cely den a prislo krvacanie a potratila som.. v 9tt.. bola som s tym na pohotovosti dvakrat za jeden vecer.. ale pocuvam veľa pripadov kde zeny spinia na zaciatku tehotenstva a vsetko dobre dopadlo. Drzim palce

ildiko36
2. aug 2019

@kaisinka ja som to mala tiez v 8 tyzdni a som potratila.chod radsej na pohotovost aby nahodou nedostala otravu lrvi..radsej nech ta vysetria

ankare
2. aug 2019

U mňa to znamenal potrat. Verím, že u Teba to tak nebude!!! Drz sa a napíš, ako si dopadla. ❤️

selest
2. aug 2019

@kaisinka ale je rozdiel normalny vytok a trochu raz ruzove ci hnede a silny hnedy vytok dlhu dobu este aj s bolestami a kuskami. Lebo silny vytok je normalny pri tehotenstve ale co ty popisujes to uz je nieco ine. Drzim palce. Zas su zeny ktore aj krvacaju pocas tehotenstva a vsetko je ok ale vzdy to treba dat vysetrit lekarovi.

penelope2066
3. aug 2019

@kaisinka robili Ti sono keď si bola naposledy u lekára???

kaisinka
autor
3. aug 2019

@penelope2066 áno robil mi z vnútra, malé bolo vidno ako taký krúžok 🤩 nič iné tam nevidel, vravel že všetko je v poriadku , to bolo 23.07 a týždeň predtým som bola tiež, ale tam bola doktorka, vtedy na sone bolo vidno iba vačok nič viac ešte. Maternicu mám posunutú do zadu.

bojka22
3. aug 2019

@kaisinka už si dávno mala byť na pohotovosti... Riskujes veľmi hlavne keď si tehotná môže ísť o potrat

ejanjelik
3. aug 2019

Asi v 6tt som krvacala na pohotovosti mi dali nieco na zastavenie a cakat. Krv potom nebola jasnocervena ,ale cca tyzden hneda az cierna. Cize uz bola stara a cistila som sa aspon tak som to chapala. Po tyzdni som isla na kontrolu ku svojej lekarke. Nastastie bolo srdiecko pre istotu mi nasadila dicyone,to je na zastavebie krvacania. Najprv dve denne potom jednu na skusku a pktom nic. Poslala ma pre istotu na hematologiu. Moja teta je lekarka a vraj malo gynekologov posiela takto na vysetrenie, tak ak budes stale krvacat pytaj si ho. Mne sa na hematologii nepotvrdila chyba v krvi, ale som stale sledovana.

kaisinka
autor
3. aug 2019

Všetko je v poriadku, nemám ani hematóm ani potrat to nebol našťastie.

iveta143
3. aug 2019

@kaisinka robil ti vtedy kontrolne sono,ked si uz mala hnedy vytok?bolo ok? ja ked som mala take ako opisujes,tak sono bolo ok ale dal mi pre istotu duphaston a este nieco proti krvacaniu.a samozrejme kludovy rezim

kaisinka
autor
4. aug 2019

@iveta143 včera som bola na pohotovosti, sono ok, malému bije srdce, na pohotovosti mi nepredpisovali nič, iba povedali, že mám ist v priebehu týždňa ku svojmu gynekológovi. Ani kludovy režim nevravel.

ktochytavzite
4. aug 2019

@kaisinka no klufovy radsej maj,zvycajne to znamena nedostatok progesteronu,kt je dolezity,zvyknu na to predpisovat duphaston alebo iny profesteron.Ale radsej sa setri.

majah212
4. aug 2019

@kaisinka ahoj. Ja som to mala celé tehotenstvo. Hnedý výtok, potom ryžový výtok a pod. Všetko bolo ok, raz som brala lieky na cievy/zily aby nepraskali. Dcéra sa narodila po termíne, zdravá. Mala som kludovy režim a magnézium počas celého tehu🙂