Hormonálny profil ako bežný diagnostický nástroj

lunapark_
26. máj 2022

Máte odporúčanie na gynekológa/ičku, ktorý používa hormonálny profil ako bežný diagnostický nástroj? Mám podozrenie na PCOS, no v ambulancii kde ma na to upozornili, to pri tomto vyjadrení aj skončilo, nebola snaha zistiť viac/ potvrdiť diagnózu. U odporúčaného gynekológa v Prahe boli prekvapení, že mi ešte nikto nerobil hormonálny profil. Ak viete o niekom, kto ho bežne v takýchto situáciách robieva, prosím dajte mi vedieť,
veľká vďaka vopred!

e1i
26. máj 2022

@lunapark_ aj endokrinolog môže

luccija
26. máj 2022

@lunapark_ ak Ti ho nechcú spraviť daj si ako samoplatca v labaku

lunapark_
autor
27. máj 2022

@e1i áno určite evidujem aj tú možnosť, chcela som najprv vyskúšať cez gynekológa - podľa mojej doterajšej skúsenosti sú čakacie doby (vo všeobecnosti) k endokrinológom dlhšie ako ku gynekológom, ale vyskúšam aj tam zavolať ak nenájdem riešenie u gynekológa

lunapark_
autor
27. máj 2022

@luccija to som akurát spravila pred týždňom🙂 mám totiž nepravidelný a dlhý cyklus a akonáhle som bola v 1.dni cyklu, objednala som sa na nasledujúci deň, aby som nemusela čakať do nasledujúceho cyklu. Je to však odporúčané spraviť opakovane, a to je dosť finančne náročné, no primárne samozrejme sledujem to, aby mi ho interpretoval odborník a pozrel sa na to celistvo.